Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

Πώς να διπλασιάσετε την επιδότησή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3012 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   mad4paok

mad4paok

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:15

Παοκ ο ενας , αεκ ο αλλος και συζητανε ωραια και κοσμια! Ειδες τι κανει το iphone? μας φερνει ολους πιο κοντα!

Άλλο ένα επίτευγμα της Αpple και του Steve Jobs προσωπικά :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:31

παντως ολο αυτο γινεται γτ πανε ολοι κ δινουν 700 αρες κ το παιρνουν σκετη συσκευη και κανει τρελες πωλησεις το κινητο αλλιως θα εκαναν εκπτωση αν δεν πηγαινε καλα γτ τωρα αυτοι πανε για να μαζεψουν το χρημα...δυστυχως μας δουλευουν κανονικα μαλλον μας κλεβουν κανονικα και καλα κανουν οταν ο αλλος παει κ δινει 700 κ το παιρνει μετρητα και στο εκσωτερικο δινεις 100 ευρο με συνδεση να το παρεις ποσο κοροιδα μπορει να ειμαστε....καντε μαγκες τη vodafone k thn cosmote

#78   gog7

gog7

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:34

εγω εχω αλλη απορια!
αυτη τη στιγμη εχουμε 4 νουμερα στη vodafone. ενα unlimited 45, δυο unlimited 35, κι εγω εχω το unlimited 35 old (δηλαδη με 35 ευρω το μηνα εχω 150 λεπτα για τους αλλους αλλα δεν εχω ιντερνετ. ενω το τωρινο 35αρι εχει 90 λεπτα με 100mb ιντερνετ) εγω δε χρησιμοποιω ποτε τοσα λεπτα το πολυ 50 ξοδευω αλλα θελω ιντερνετ κ σκεφτομαι να παω στο unlimited 30 η 25. θα επηρεαστει η επιδοτηση που εχω τον απριλιο ή να περιμενω τοτε να το αλλαξω?

#79   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:44

παντως ολο αυτο γινεται γτ πανε ολοι κ δινουν 700 αρες κ το παιρνουν σκετη συσκευη και κανει τρελες πωλησεις το κινητο αλλιως θα εκαναν εκπτωση αν δεν πηγαινε καλα γτ τωρα αυτοι πανε για να μαζεψουν το χρημα...δυστυχως μας δουλευουν κανονικα μαλλον μας κλεβουν κανονικα και καλα κανουν οταν ο αλλος παει κ δινει 700 κ το παιρνει μετρητα και στο εκσωτερικο δινεις 100 ευρο με συνδεση να το παρεις ποσο κοροιδα μπορει να ειμαστε....καντε μαγκες τη vodafone k thn cosmote


κατ αρχην θα σε παρακαλουσα να αναφερεσαι πιο ευγενικα εστω στην αφελεια καποιων, τι θα πει καντε τους μαγκες ??

στο εξωτερικο δεν κανει 100 ευρω, αν μπορεις να μας δειξεις καποιο λινκ, να το δουμε..
κατα 2ο λογο, τα συμβολαια εξω, ειδικα στην αμερικη, ειναι πολλες 2ετιας, ετσι κ φαινονται πιο φθηνα τα τηλεφωνα, δοκιμασες να παρεις προσφορα με 24μηνο εδω ??

δεν λεω πως οι τιμες στην ελλαδα ειναι ιδανικες, αλλα οχι οτι οσοι το πηραν απο εδω εγιναν κ βλακες

#80   gog7

gog7

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:46

azaleea κανεις λαθος για παραδειγμα στη vodafone της αγγλιας συμφερει παρα πολυ να παρεις iphone σε 12μηνο κ περισσοτερα λεπτα εχεις κ περισσοτερο ιντερνετ κ παιρνεις πολυ πιο φθηνα τη συσκευη http://shop.vodafone...lt_12monthplans

#81   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:51

συμφωνοι
τοτε γτ δεν κανεις ενα συμβολαιο μ εκεινους ωστε ν αποκτησεις τη συσκευη ??

#82   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:56

Ηταν μόνο για 4s αυτό? Γιατί θέλω να πάρω αύριο με τον πατέρα μου Κοσμοτέ να δούμε τι επιδότηση κάνουν για να κανει φορητότητα μαζι με τη μάνα μου οι δυο τους απο Βοντα. Αλλα δεν τον νοιαζει το 4s, θέλει να δει αν μπορεί να πάρει 4άρι.


Το ίδιο είναι και για το iphone 4 δυστυχώς!
Αν θες βέβαια επιβεβαίωσε το κι εσύ καλύτερα!!

#83   gog7

gog7

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:57

συμφωνοι
τοτε γτ δεν κανεις ενα συμβολαιο μ εκεινους ωστε ν αποκτησεις τη συσκευη ??

γιατι δε μενω αγγλια

#84   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2011 - 21:00

εγω δεν εκανα αυτα που ειπε ο χρηστης στην αρχη γιατι ντρεπομαι βασικα..ασε που φοβαμαι και μην μπλεξω και βρεθω σε αλλη εταιρεια..χαχα
την παρασκευη απλα τους ειπα :
-να καταργησω τον αριθμο μου κ να κανω νεα συνδεση με προγραμμα για το 4s και μου ειπαν:
- '' ΟΧΙ, ειστε παλιος μας χρηστης, εχετε προνομια ως παλιος, θελετε να στειλουμε αιτημα για ''προεπιδοτηση'' και για το 4ς 24 μηνες, οπου σε αυτη την περιπτωση να ξερετε οτι γινεται ''υπερεπιδοτηση'' μεχρι και 600 ευρω σε παλιους χρηστες?''

περιμενω τηλεφωνο, η θα μου πουν καμια μουφα, στο 24μηνο παρτο 230 ευρω( δλδ 39ε εκπτωση με νεο αριθμο αν εκανα)
η θα μου πουν καμια καλη τιμη κατω των 100, και θα εκπλαγω..!!!
ανυπομονω το τηλεφωνημα!

Τελευταία επεξεργασία από: NiKlaus, 14/11/2011 - 21:02


#85   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 14/11/2011 - 21:08

Η τέχνη του Social Engineering αξίζει αλλά για καλύτερα πράγματα. Δωρεάν iPhone, iPad κτλπ. Μπορείς να πάρεις πολλά πράγματα δωρεάν με τέτοιο τρόπο.

#86   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 14/11/2011 - 21:18

εγω δεν εκανα αυτα που ειπε ο χρηστης στην αρχη γιατι ντρεπομαι βασικα..ασε που φοβαμαι και μην μπλεξω και βρεθω σε αλλη εταιρεια..χαχα
την παρασκευη απλα τους ειπα :
-να καταργησω τον αριθμο μου κ να κανω νεα συνδεση με προγραμμα για το 4s και μου ειπαν:
- '' ΟΧΙ, ειστε παλιος μας χρηστης, εχετε προνομια ως παλιος, θελετε να στειλουμε αιτημα για ''προεπιδοτηση'' και για το 4ς 24 μηνες, οπου σε αυτη την περιπτωση να ξερετε οτι γινεται ''υπερεπιδοτηση'' μεχρι και 600 ευρω σε παλιους χρηστες?''

περιμενω τηλεφωνο, η θα μου πουν καμια μουφα, στο 24μηνο παρτο 230 ευρω( δλδ 39ε εκπτωση με νεο αριθμο αν εκανα)
η θα μου πουν καμια καλη τιμη κατω των 100, και θα εκπλαγω..!!!
ανυπομονω το τηλεφωνημα!

ειτε φορητοτητα να εκανες ειτε νεο αριθμο η ιδια τιμη ειναι στη vodafone πααντα ετσι στο unlimited 50 18μηνο το δινουν 300 και στο 24 250 ..επισης σκεφτηκα ενα καινουργιο κολπο μολις το κανω θα σας το πω αν πιασει :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 14/11/2011 - 21:18


#87   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/11/2011 - 21:21

γιατι δε μενω αγγλια


τοτε 2 πραγματα ισχυουν
1 η θα το παρεις κ ας μην μενεις εκει, κ πληρωνοντας τα παγια θα σου βγει πιο φθηνα σε συνολο (12 Χ παγιο + τιμη συσκευης) - (κ αν θελεις την ψαχνεις με κανενα roaming, αλλα λιγο αδοξο το βλεπω)
2 αν δεν ειναι εφικτο τοτε τι το κοιτας ?? εχει νοημα ?? :blush:

θελω να καταληξω στο εξης
οτι ναι μεν ολες οι εταιριες εδω, δεν κανουν αναλογες προσφορες οπως οι αντιστοιχες του εξωτερικου
αλλα, το ξερουμε αυτο, κ δεν μπορουμε να κανουμε κ πολλα
οποτε δεν ειναι θεμα βλακειας μας, αλλα υποχρεωτικου συμβιβασμου

#88   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 14/11/2011 - 21:25

κατ αρχην θα σε παρακαλουσα να αναφερεσαι πιο ευγενικα εστω στην αφελεια καποιων, τι θα πει καντε τους μαγκες ??

στο εξωτερικο δεν κανει 100 ευρω, αν μπορεις να μας δειξεις καποιο λινκ, να το δουμε..
κατα 2ο λογο, τα συμβολαια εξω, ειδικα στην αμερικη, ειναι πολλες 2ετιας, ετσι κ φαινονται πιο φθηνα τα τηλεφωνα, δοκιμασες να παρεις προσφορα με 24μηνο εδω ??

δεν λεω πως οι τιμες στην ελλαδα ειναι ιδανικες, αλλα οχι οτι οσοι το πηραν απο εδω εγιναν κ βλακες



κοιτα ετσι ειναι η αληθεια μεχρι κ στο τομεα internet πισω ειμαστε με τοσα που πληρωνουμε αν κ τωρα τελευτεα εχει εξελιχθει φεραν την δορυφορυκη συνδεση για μεγαλες ταχυτητες στο εξωερικο αυτη υπαρχει εδω και 6-8 χρονια μπορει κ παραπανω γτ εχω φιλο στο εξωτερικο κ μ ελεγε κ προσεξε σε παρακαλαγανε αναλογως σε ποιο παροχο πηγαινες κ το ιντρνετ στο εδιναν δωρεαν....κ εμεις ακομα εδω το χρυσοπληρωνουμε ...ποναει η αληθεια αλα ετσι ειναι...

οταν υπαρχει οικονομικη κριση και βλεπει h vodafone οτι οι πωλησεις εχουν ξεφυγει συμφωνα με τα λεγομενα της κρισης οπως και η καθε ετερεια που το φερνει ειναι λογικο οταν τους παιρνεις τηλ να μην σου κοβουν ουτε 1 ευρο....κ οταν η συσκευη εχει αγορα 670 ευρο ενω σε αλλα κρατη εχει 100 ευρο ποιο κατω και βαλε......δυστυχως ναι ειμαστε πισω και δυστυχως τους κανουμε μαγκες οταν παμε κ αγοραζουμε 700 ευρο συσκευη κ φτανουν στα υψη οι πωλησεις τους εστω και αν το πουλανε ποιο ακριβα απο ολα τα αλλα κρατη...τους δινεις θαρρος κ στο κανουν..τεσπα αυτη ειναι αποψη μου ο καθενας οπως τα βλεπει
(δηλαδη σαν να σου λενε σε κλεβω και τουε λες ναι κλεψε με μ αρεσει)

Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 14/11/2011 - 21:30


#89   tito

tito

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2011 - 21:33

εγω ειμαι αρκετα καλοσ πελατησ τησ κοσμοτε ν μην πολυλογω πηρα το 4αρι με 105 ευρω κ μ 35 ευρω παγιο κ αν υπολογισεεισ οτι πριν εβαζα 2 20ρεσ καρτεσ για γουατσ απ νιω8ω υπερευχαριστημενοσ

#90   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/11/2011 - 21:34

δεν μας υποχρεωνει κανενας να παρουμε 700 ευρω συσκευη

η παροιμια λεει, τα μεταξωτα εσωρουχα θελουν κ επιδεξια οπισθια

ειναι παρα πολυ περιεργο πως γινεται ο μεσος μισθος στην χωρα μας να ειναι 700 ευρω (απαραδεκτο)
κ ο κοσμος να ονειρευεται ενα τετοιο κινητο

αν κοιταξεις στο εξωτερικο, ανθρωποι με τετοιους μισθους, δεν εχουν τετοιες βλεψεις, ειναι στην ωμη πραγματικοτητα

δυστυχως η ευτυχως δεν θα το αναλυσω, τα ξερουμε ολοι

κατα τα αλλα ναι, συμφωνω πως τα παντα στην χωρα μας ειναι παρα πολυ ακριβα
απο το πιο ακριβο ψωμι ως το πιο ακριβο αυτοκινητο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες