Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ελληνικό unboxing του iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
46 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2011 - 00:10

Η μόνη διαφορά είναι οτι "τα πληκτρα εχουν μια ελαφρια διαφορα προς τα πανω, στην αποσταση. Η συσκευη παρολα αυτα ειναι ιδια με το iphone που ξερετε".

Για τις extra κεραίες ουτε λογος. Πολυ καλο το unboxing παιδια. Περιμενουμε και το review σας, στο γνωστο σας παντα υφος, ετσι για να γελάσουμε λιγακι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 18/10/2011 - 00:24

Σχετικα με την μετατοπιση των κουμπιων βρηκα αυτη τη φωτογραφια. Ειναι πολυ μικρη η διαφορα, δε ξερω αν 100% αυτο δε το κανει συμβατο με τα υπαρχοντα αξεσουαρ για 4αρι.

Αναρτημένη εικόνα

#33   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2011 - 00:36

Μιας και μπηκαν τα παιδια του digitallife στο forum μας για να παινεξουν το site τους kai to unboxing video που κανανε θα ηθελα να αρπαξω την ευκαιρια και να τους δωσω πολλα συγχαρητηρια για το επικο review του hp touchpad. Ενα review που εχει αφησει εποχη στον ελληνικο χωρο.

Καταρχήν να ξεκαθαρίσω κάτι. Υπάρχουν τα tablets και υπάρχει και το TouchPad της HP

Με την βασική έκδοση να κοστίζει 479 ευρώ στην Γερμανία αλλά μόλις 280 στην Αμερική δεν υπάρχει καλύτερη ταμπλέτα από αυτή, ακόμη και αν δεν υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα (επίσημα δεν κυκλοφορεί στην ημεδαπή), ακόμη και αν είναι σχετικά μεγάλη σε μέγεθος και βάρος, ακόμη και αν πρέπει να δεχτεί αναβαθμίσεις που θα τελειοποιήσουν την απόδοση της (ακούς HP;), αρκεί να έχεις την υπομονή.

Γιατί το webOS δεν μπορεί να συγκριθεί με κανένα λειτουργικό του πλανήτη και αν παίξεις μαζί του θα καταλάβεις τι σημαίνει ευρηματικότητα, καινοτομία, ευχρηστία και αγάπη για αυτό που κάνει μια εταιρία η οποία δεν περιορίζεται σε πολιτικές marketing και ιδέες εύκολου εντυπωσιασμού. Γούστα βέβαια είναι αυτά και o καθένας από εμάς έχει τα δικά του.

http://www.digitalli...ew-hp-touchpad/


Οι σποντες περι πολιτικές marketing και ιδέες εύκολου εντυπωσιασμού καταλαβαινουμε οτι πανε στην Apple, στην εταιρεια δλδ που πατε και τρεχετε για να παρετε πρωτοι το iphone 4s και να το κανετε unboxing. Ποσο τραγικο ειστε δλδ!

Το πιο τραγικο ομως ειναι οτι το Hp touchpad με το "webOS που δεν μπορεί να συγκριθεί με κανένα λειτουργικό του πλανήτη" τερματιστηκε λιγες ημερες μετα το review σας. Το θυμαμαι σαν σημερα γιατι σκοπευα να παρω ενα tpouchpad βασισμενος στο review σας. Ευτυχως με φωτισε ο θεος και περιμενα γιατι τωρα θα ειχα ενα ωραιοτατο σουβερ για να κοβω λαχανικα.

Αναμενουμε λοιπον το review σας στο iphone 4s... μην μας απογοητευσετε γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι και χρειαζομαστε λιγη χαρα στη ζωη μας

#34   tomklm

tomklm

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tomklm

Δημοσίευση 18/10/2011 - 00:57

Παιδια γεια σας, εγω εχω μολις παραγγειλει από Αγγλία μεσω Ebay Αγγλίας το νεο IPHONE 4S White "16GB" φυσικα ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟ και Σφραγισμενο με ζελατινα, και σε καμμια εβδομαδα θα μου ερθει. Το θεμα ειναι οτι θα πρεπει να αντικαταστησω την καρτα SIM με MicroSim, αλλα μολις την τοποθετησω, θα δουλεψει στο iphone 4S αφου ειναι ξεκλειδωτο; Λογικα πιστευω πως ναι. Γιατι τα Iphone 4S απο Αγγλία τα περισσοτερα ειναι Unlocked σε σχεση με αλλα που ειναι Locked σε καποια δυκτια εταιριων.
Εσεις τι λετε; Θα μου λειτουργησει; (δεν πιστευω πως όχι)... :unsure:



μια χαρα θα σου δουλεψει αν ειναι UNLOCKED

#35   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/10/2011 - 01:01

Παιδια γεια σας, εγω εχω μολις παραγγειλει από Αγγλία μεσω Ebay Αγγλίας το νεο IPHONE 4S White "16GB" φυσικα ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟ και Σφραγισμενο με ζελατινα, και σε καμμια εβδομαδα θα μου ερθει. Το θεμα ειναι οτι θα πρεπει να αντικαταστησω την καρτα SIM με MicroSim, αλλα μολις την τοποθετησω, θα δουλεψει στο iphone 4S αφου ειναι ξεκλειδωτο; Λογικα πιστευω πως ναι. Γιατι τα Iphone 4S απο Αγγλία τα περισσοτερα ειναι Unlocked σε σχεση με αλλα που ειναι Locked σε καποια δυκτια εταιριων.
Εσεις τι λετε; Θα μου λειτουργησει; (δεν πιστευω πως όχι)... :unsure:

Είχα στείλει mail στην apple uk και μου είπαν τα unlocked δεν έχουν κάποιο πρόβλημα με τη sim αλλά να ρωτήσουμε εάν η εταιρεία παροχής εδώ το υποστηρίζει,που λογικά ναι...

#36   Lucy

Lucy

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 18/10/2011 - 01:12

Παιδια γεια σας, εγω εχω μολις παραγγειλει από Αγγλία μεσω Ebay Αγγλίας το νεο IPHONE 4S White "16GB" φυσικα ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟ και Σφραγισμενο με ζελατινα, και σε καμμια εβδομαδα θα μου ερθει. Το θεμα ειναι οτι θα πρεπει να αντικαταστησω την καρτα SIM με MicroSim, αλλα μολις την τοποθετησω, θα δουλεψει στο iphone 4S αφου ειναι ξεκλειδωτο; Λογικα πιστευω πως ναι. Γιατι τα Iphone 4S απο Αγγλία τα περισσοτερα ειναι Unlocked σε σχεση με αλλα που ειναι Locked σε καποια δυκτια εταιριων.
Εσεις τι λετε; Θα μου λειτουργησει; (δεν πιστευω πως όχι)... :unsure:

λειτουργει κανονικα...και το δικο μου 4αρι,unlocked απο Αγγλια ειναι;)

#37   giorgos15031977

giorgos15031977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2011 - 09:38

Τοτε γιατι να περιμενετε-ουμε ολοι ποτε θα ερθει Ελλαδα πχ Νοεμβριο ή Δεκεμβριο; Αγορα απο το Αγγλικο UK Ebay και σε Ασπρο χρωμα και Unlocked και ο μηνας εχει 9. Ασε που θα ειναι ακριβοτερα στην Ελλαδα σε τιμη απο οτι αυτην την στιγμη σε Αγγλια. Συν οτι δεν πληρωνουμε και ΦΠΑ. Αρκει να μην σταλουν με Express αποστολη γιατι στο τελωνειο του Αεροδρομιου θα κολλησει στανταρ, και αντε μετα να πληρωνεις
(οπως την επαθα τις προαλλες που μου εστειλαν ενα πραγμα με Express αποστολη, priority δεν ξερω πως τα λενε στο εξωτερικο και το πληρωσα καποια ευρωπουλα παραπανω) :P

#38   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 18/10/2011 - 10:14

Τοτε γιατι να περιμενετε-ουμε ολοι ποτε θα ερθει Ελλαδα πχ Νοεμβριο ή Δεκεμβριο; Αγορα απο το Αγγλικο UK Ebay και σε Ασπρο χρωμα και Unlocked και ο μηνας εχει 9. Ασε που θα ειναι ακριβοτερα στην Ελλαδα σε τιμη απο οτι αυτην την στιγμη σε Αγγλια. Συν οτι δεν πληρωνουμε και ΦΠΑ. Αρκει να μην σταλουν με Express αποστολη γιατι στο τελωνειο του Αεροδρομιου θα κολλησει στανταρ, και αντε μετα να πληρωνεις
(οπως την επαθα τις προαλλες που μου εστειλαν ενα πραγμα με Express αποστολη, priority δεν ξερω πως τα λενε στο εξωτερικο και το πληρωσα καποια ευρωπουλα παραπανω) :P


Τελωνιο απο χωρες της ευρωπαικης ενωσης δεν πληρωνεις...

#39   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 18/10/2011 - 16:41

Παιδια γεια σας, εγω εχω μολις παραγγειλει από Αγγλία μεσω Ebay Αγγλίας το νεο IPHONE 4S White "16GB" φυσικα ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟ και Σφραγισμενο με ζελατινα, και σε καμμια εβδομαδα θα μου ερθει. Το θεμα ειναι οτι θα πρεπει να αντικαταστησω την καρτα SIM με MicroSim, αλλα μολις την τοποθετησω, θα δουλεψει στο iphone 4S αφου ειναι ξεκλειδωτο; Λογικα πιστευω πως ναι. Γιατι τα Iphone 4S απο Αγγλία τα περισσοτερα ειναι Unlocked σε σχεση με αλλα που ειναι Locked σε καποια δυκτια εταιριων.
Εσεις τι λετε; Θα μου λειτουργησει; (δεν πιστευω πως όχι)... :unsure:




Τώρα το ότι έχει ζελατίνα, μπορεί να το ανοίξανε και να πήγανε μετά στο Heathrow και να το περάσανε απο εκείνο το μηχάνημα που τυλίγει με ζελατίνες τις βαλίτσες και να το ξανακλείσανε. :mellow:
Whatsapp doc?

#40   giorgos15031977

giorgos15031977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2011 - 21:41

Τώρα το ότι έχει ζελατίνα, μπορεί να το ανοίξανε και να πήγανε μετά στο Heathrow και να το περάσανε απο εκείνο το μηχάνημα που τυλίγει με ζελατίνες τις βαλίτσες και να το ξανακλείσανε. :mellow:


Μαριλινα, και ετσι να εχει γινει.....
(αν και δεν νομιζω γιατι οι περισσοτεροι χρηστες του Ebay.co.uk συνηθως δεν τους συμφερει να γραψουν ανακριβειες γιατι τους ενδιαφερει πολυ το ποσοστο της Θετικης Αξιολογησης τους που μπορει να ειναι ειτε 100% ειτε 99,1% ειτε 98,5% γιατι οσο πιο πολυ υψηλο ποσοστο εχουν, τοσο πιο εμπιστοι ειναι, εξαλλου υπαρχει και το Ebay Bauyer Protection που σε προστατευει απο απατεωνες σε περιπτωση μη παραδοσης ή αλλοιωσης της περιγραφης του αντικειμενου)
.....αυτο που με ενδιαφερει ειναι να λειτουργει με την καρτα MicroSim, και πρωτα απο ολα να μην εχει γρατζουνια-ες ή χτυπημα-ατα. Απο κει και περα η ζελατινα ειναι απλα ενα περιτυλιγμα... Το πολυ πολυ αν απογοητευτω ειτε γιατι μπορει να ειναι LOCKED, ειτε γιατι δεν μου λειτουργει με την καρτα MicroSim, το πολυ πολυ να το σουταρω βαζοντας το αγγελια και να τελειωσει η υποθεση... :D

#41   poupouxios

poupouxios

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2011 - 00:10

Δική μου γνώμη είναι όσοι έχουν στην κατοχή τους το Iphone 4 δεν αξίζει να αναβαθμίσουν στο Iphone 4s. Είχα την ευκαιρία σήμερα να κάνω μια σύγκριση από κοντά Iphone 4 με Iphone 4s. Από benchmarking sto browsermark το Iphone 4s έδωσε αποτέλεσμα 88000κάτι ενώ το Iphone 4 έδωσε 53000-54000κάτι. Σε ένα αλλο benchmark που έκανα από μία εφαρμογή που κατέβασα δωρεάν από το Appstore (Gensystek Benchmark) η οποία είναι lite και προσφέρει μονο το πρώτο τεστ για benchmarking, οι διαφορές Iphone 4 με Iphone 4s ήταν σε κάποια σημεία οπως cpu τεστ. H gpu έδωσε σαν αποτέλεσμα και στα δύο Iphones 60 fps. Τέσταρα και την κάμερα. Η διαφορά γίνεται λίγο αισθητή όταν κάποιος κάνει αρκετό zoom και απλώς η κάμερα του 4s υπερτερεί λίγο.
Δεν με ενθουσιάσε τίποτα το καινούργιο. Η ανταπόκριση του Iphone 4 με το Iphone 4s όταν ανοίγεις κάποια εφαρμογή είναι σχεδόν η ίδια και δεν σου δίνει εκείνη την διαφορά για να πεις αξίζει να το αγοράσω για το dual core cpu. Ακόμα και το Siri έχω παίξει μαζί του για 1-2 ώρες και μετα το βαριέσαι. Άσε που στην Ελλάδα δεν θα υποστηρίζονται πολλές λειτουργίες του γιατί βρίσκεται ήδη σε beta μορφή. Το πιο σημαντικό ακόμη είναι η κατανάλωση μπαταρίας. Το Iphone 4s δεν έχει διακόπτη για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του 3g με αποτέλεσμα η ζωή της μπαταρίας να μειώνεται και γι'αυτο το stand-by time του είναι κατά 100 ώρες πιο λίγο (που και σίγουρα παίζει και κάποιο ρόλο και ο dual core cpu).
Σε γενικές γραμμές να αγοράσει κάποιος το νεο Iphone 4s ενώ έχει στην κατοχή του το Iphone 4 είναι χαμένα λεφτά. Εκφράζω την δική μου γνώμη. Ο καθένας μπορεί να σκέφτεται διαφορετικά. Απλώς εγώ είχα και τα 2 στα χέρια μου και είπα να παίξω λίγο.
(Είμαι κάτοχος Iphone αλλά του Iphone 3g το οποίο έχω κάνει custom).

#42   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/10/2011 - 00:32

Ευχαριστούμε poupouxios , πολύ καλή ανάλυση και με ορθά επιχειρήματα!! :)

#43   Sakis

Sakis

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2011 - 09:07

Μετά από 24 ώρες αναμονής στην ουρά ήταν ότι καλύτερο μπορούσα να κάνω. Παρεμπιπτόντως όταν λέμε un-boxing εννοούμε ακριβώς αυτό: unboxing. Διαφορετικά θα λεγόταν review, hands-on ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Ζητάω συγνώμη που δεν βρήκα ειδικό background-στούντιο να κάνω ειδικό ξεπακετάρισμα αλλά περιορίστηκα στο σημείο με τον καλύτερο δυνατό φωτισμό που είχα στη διάθεση μου.

Αντί λοιπόν να δούμε την ουσία, ότι ένα ολόκληρο site έστειλε έναν άνθρωπο (για τρίτη φορά μετά τα iPhone 4 και iPad 2) ξόδεψε χρόνο και χρήμα για να φέρει πρώτο στην Ελλάδα το iPhone 4S -το οποίο μάλιστα κληρώνει δωρεάν στους αναγνώστες του- κάνουμε τα κλασικά κακεντρεχή σχόλια στη λογική "δεν βαριέσαι", τσάμπα ειναι μπορώ να γράφω ότι μου έρθει στο κεφάλι, κρυμμένος πίσω από μια οθόνη και ένα πληκτρολόγιο.

Κάτι σαν την περίπτωση με το iPhone 5 και το 4S. Που τελικά βγήκε το δεύτερο ακριβώς όπως είχα γράψει...



Τέτοιους ηρωισμούς χρειάζεται η σημερινή κοινωνίας μας και ο τόπος μας, να περιμένεις 24 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ώρες σε μια ουρά για να φέρεις ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΥΤΕΡΟΣ!!! το νέο iPhone 4S και να το ανοίξεις μπροστά σε μια κάμερα για να το δει ο Ελληνικός λαός!!! Δε μένει παρά να φωνάζουμε όλοι μαζί, με μια φωνή...ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!

#44   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/10/2011 - 09:23

Τέτοιους ηρωισμούς χρειάζεται η σημερινή κοινωνίας μας και ο τόπος μας, να περιμένεις 24 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ώρες σε μια ουρά για να φέρεις ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΥΤΕΡΟΣ!!! το νέο iPhone 4S και να το ανοίξεις μπροστά σε μια κάμερα για να το δει ο Ελληνικός λαός!!! Δε μένει παρά να φωνάζουμε όλοι μαζί, με μια φωνή...ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!


Χχααχαχαχ

#45   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 19/10/2011 - 09:26

Τέτοιους ηρωισμούς χρειάζεται η σημερινή κοινωνίας μας και ο τόπος μας, να περιμένεις 24 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ώρες σε μια ουρά για να φέρεις ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΥΤΕΡΟΣ!!! το νέο iPhone 4S και να το ανοίξεις μπροστά σε μια κάμερα για να το δει ο Ελληνικός λαός!!! Δε μένει παρά να φωνάζουμε όλοι μαζί, με μια φωνή...ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!



Χαχαχαχα... εισαι ωραιος Σακη!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες