Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Siri enabled on the iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
77 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 16/10/2011 - 00:51

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φοβάστε το jailbreak, δεν υπάρχει λόγος.. Άλλωστε με ένα restore και setup as new γίνεται καινούργιο το iPhone. Είχα κάνει jb από την πρώτη μέρα αγοράς του παρ' όλο που ήμουν αρχάριος χρήστης. Τα tweaks που κυκλοφορούν είναι χρόνια μπροστά!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   ntsili

ntsili

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2011 - 05:27

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φοβάστε το jailbreak, δεν υπάρχει λόγος.. Άλλωστε με ένα restore και setup as new γίνεται καινούργιο το iPhone. Είχα κάνει jb από την πρώτη μέρα αγοράς του παρ' όλο που ήμουν αρχάριος χρήστης. Τα tweaks που κυκλοφορούν είναι χρόνια μπροστά!!!


Σύμφωνώ απολύτως... ειδικά τώρα όπου το JB γίνεται τώρα σε dt με jailbreakeme χωρίς να χάσεις απόλύτως τίποτα... και είναι και άμεσα αναστρέψιμο. Το κάνεις και αν δε σου αρέσει το βγάζεις...

Σχετικά με τα παραπάνω, ΔΕΝ ήξερα ότι το Siri συνδέεται με τους apple servers για το παραμικρό... Ακόμα και για να γράψεις ένα μήνυμα! Κάποιοι μιλάγανε για το νέο iPhone4s που θα απαιτείται να σηκώσει το Siri λες και χρειάζεται καμιά ιδιαίτερη επεργαστική ισχύς για να κάνεις record τη φωνή σου!! Αν ΟΛΑ τα δεδομένα πάνε σε server, τότε θεωρητικά το Siri θα μπορούσε να τρέξει και σε iPhone3... LOL!

:lol:

#48   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 16/10/2011 - 05:37

Σύμφωνώ απολύτως... ειδικά τώρα όπου το JB γίνεται τώρα σε dt με jailbreakeme χωρίς να χάσεις απόλύτως τίποτα... και είναι και άμεσα αναστρέψιμο. Το κάνεις και αν δε σου αρέσει το βγάζεις...

Σχετικά με τα παραπάνω, ΔΕΝ ήξερα ότι το Siri συνδέεται με τους apple servers για το παραμικρό... Ακόμα και για να γράψεις ένα μήνυμα! Κάποιοι μιλάγανε για το νέο iPhone4s που θα απαιτείται να σηκώσει το Siri λες και χρειάζεται καμιά ιδιαίτερη επεργαστική ισχύς για να κάνεις record τη φωνή σου!! Αν ΟΛΑ τα δεδομένα πάνε σε server, τότε θεωρητικά το Siri θα μπορούσε να τρέξει και σε iPhone3... LOL!

:lol:

Φαντάζομαι όπως έγραψα και αλλού ότι αυτό που κάνει είναι να μετατρέπει στιγμιαία τη φωνή σου σε κείμενο και να την στέλνει στον server και αφού λάβει την απάντηση να την διαβάζει.

Ίσως η ταχύτητα της μετατροπής ήχου σε κείμενο και τούμπαλιν να είναι αυτό που χρειάζεται την ισχύ ώστε να γίνει γρήγορα.

Ένα άλλο θέμα με το Siri στο 4 είναι ότι αν όντως στέλνει τα δεδομένα στους server θα είναι πολύ εύκολο για την Apple να ενσωματώσει στους server της ένα verification system για το από ποιά συσκευή προέρχεται το request ώστε να το σταματάει αν δεν είναι από 4S.

#49   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 16/10/2011 - 05:39

Φαντάζομαι όπως έγραψα και αλλού ότι αυτό που κάνει είναι να μετατρέπει στιγμιαία τη φωνή σου σε κείμενο και να την στέλνει στον server και αφού λάβει την απάντηση να την διαβάζει.

Ίσως η ταχύτητα της μετατροπής ήχου σε κείμενο και τούμπαλιν να είναι αυτό που χρειάζεται την ισχύ ώστε να γίνει γρήγορα.

Ένα άλλο θέμα με το Siri στο 4 είναι ότι αν όντως στέλνει τα δεδομένα στους server θα είναι πολύ εύκολο για την Apple να ενσωματώσει στους server της ένα verification system για το από ποιά συσκευή προέρχεται το request ώστε να το σταματάει αν δεν είναι από 4S.

με αυτό το σκεπτικό όμως δεν θα είναι και εύκολο για τους jb να φαίνεται η συσκευή τους σαν 4S, αν κάτι τέτοιο ισχύσει?

#50   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 16/10/2011 - 06:15

με αυτό το σκεπτικό όμως δεν θα είναι και εύκολο για τους jb να φαίνεται η συσκευή τους σαν 4S, αν κάτι τέτοιο ισχύσει?

Αν κάνει verify τον αριθμό ECID ή κάτι ανάλογο είναι λίγο δύσκολο να στείλεις fake δεδομένα...

#51   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 16/10/2011 - 09:21

Ειναι πραγματικα πανευκολο να καταλαβεις το 4 απο το 4s, αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα υπαρξουν κρουσματα απο πωλησεις "και καλα" 4s που τελικα προεκυψαν 4αρια και ο πωλητης θα ειναι εξαφανισμενος.... Γι αυτο ΠΡΟΣΟΧΗ

#52   kle

kle

    iPH Addict

  • 764 μηνύματα
  • Twitter:@akiskle
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 16/10/2011 - 10:43

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φοβάστε το jailbreak, δεν υπάρχει λόγος.. Άλλωστε με ένα restore και setup as new γίνεται καινούργιο το iPhone. Είχα κάνει jb από την πρώτη μέρα αγοράς του παρ' όλο που ήμουν αρχάριος χρήστης. Τα tweaks που κυκλοφορούν είναι χρόνια μπροστά!!!

+1 συν του ότι έχεις τα πάντα δωρεάν χωρίς να κανείς καμία ζημιά στι τηλεφωνο....
Σκέψου ότι είμαι TETHERED J/b απο τη 1η μέρα!


Στάλθηκε απο το κινητό μου

#53   oboys10

oboys10

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/10/2011 - 11:10

Ο λόγος που δεν κάνω jailbreak είναι άλλος κι όχι ότι φοβάμαι. Απλά θέλω να το έχω όπως το πήρα! Apple κι όχι ένα απλό κουτί που του περνάω ότι θέλω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#54   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/10/2011 - 11:23

εγω παλι χωρις τζου μπου δεν μπορω, οχι για τις τσαμπα εφαρμογες(δεν το παιζω αγιος βαζω και σπασμενες) αλλα πιο πολυ για τα tweaks του cydia..
sbsetings, winterboard, five icon dock, folder enchancer, celeste,weather icon, ushare ..... αμα αρχισω να γραφω θα φαω καμμια ωρα :lol: :lol:

Και αμα δεν θελω αλλο jb απλα με ενα restore ολα οπως πριν :P
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#55   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 16/10/2011 - 11:23

Η διάφορα ειναι οτι αυτο το κουτί όπως το λες, μετα το jb κάνει οτι θες εσυ και όχι οτι θελει η apple να κάνει.

#56   oboys10

oboys10

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/10/2011 - 11:44

Μου αρκούν αυτά που μου δίνει η Apple!


Sent from my iPad using Tapatalk

#57   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 16/10/2011 - 11:45

αν ειχες κανει jb, δε θα το ελεγες ποτε αυτο.

#58   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2011 - 11:47

αν ειχες κανει jb, δε θα το ελεγες ποτε αυτο.

αστον μπορει να θελει να βλεπει το ιδιο springboard συνεχεια και να μην τον κουραζει :P

#59   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 16/10/2011 - 11:49

γουστα βασιλη. αν αυτο του αρεσει, οτι και να του λεμε εμεις δεν εχει σημασια.

#60   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2011 - 11:54

Αυτό ακριβώς που λές! Γούστα!
Και εγώ στην αρχή είχα jailbreak, θέματα, κτλ., αλλά μετά από λίγο καιρό σε κουράζουν και θές κάτι απλό και "αόρατο" που να μήν σε αποσπά από την δουλειά σου, ειδικά αν χρησιμοποιείς την συσκευή συνέχεια.

Και μετά έρχονται θέματα κατανάλωσης μπαταρίας και σταθερότητας, όπου αν και έχει κάνει άλματα το jailbreak, δέν μπορεί να συγκριθεί με τα επίπεδα της Apple!
Αλλά για κάποιον που θέλει να πειραματιστεί και να δεί τί μπορεί να κάνει η συσκευή, τότε το jailbreak αξίζει μιά δοκιμή!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες