Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Microsoft εκανε το μεγαλο λαθος..!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
41 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2009 - 10:05

Εγινε και το αδιανόητο....!Μια εφαρμογή του iPhone ήταν το επαθλο σε έναν διαγωνισμό της Microsoft.

http://www.youtube.com/watch?v=x211R8pPRRg

Ντροπιαστικό ήταν το γεγονός για την Microsoft το περασμένο Σαββατοκύριακο όταν ο νικητής για τον διαγωνισμό που διοργάνωσε για τη δημιουργία εφαρμογών ήταν μια εφαρμογή για το iPhone. Αν και οι 14 από τις 15 εταιρείες στην εκδήλωση Startup Weekend προγραμμάτισαν στην πλατφόρμα της Microsoft, ήταν μια εφαρμογή για το iPhone η οποία πήρε τις περισσότερες ψήφους. Η εφαρμογή Learn That Name, μια εφαρμογή για την απομνημόνευση των επαφών, θα είναι σύντομα διαθέσιμη στο AppStore έναντι 3 δολαρίων.

Η νίκη αυτή,μιας εφαρμογής για το iPhone σε διαγωνισμό της Microsoft σίγουρα δεν θα αποδειχτεί καλή για το marketing της Microsoft, η οποία σήμερα ανακοίνωσε την ημερομήνια διάθεσης των Windows Mobile 6.5 και η οποία πριν λίγο καιρό έδειχνε στους προγραμματιστές της πώς να μεταφέρουν τις εφαρμογές που υπάρχουν για το iPhone στην πλατφόρμα των Windows Mobile.

Πηγη :macrumor

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2009 - 10:09

mouxaxaxaxaxxa αυτό είταν το αποκορύφομα :D γελάσαμε πρωινιάτικα

#3   juliahna12

juliahna12

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2009 - 10:17

Xaxaxa λολ. Αυτα ειναι. ΈΕΕτσι...

#4   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2009 - 10:50

Χαχαχαχαα!!!

Δήλαδή η Microsoft προωθεί το iPhone της Apple?

ΈΛΕΟΣ!

#5   anesi

anesi

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2009 - 10:52

Τα έχει παρατηση η microsoft στο θεμα mobile. ειχατε δει μια αλλη γκάφα που εκαναν? στο συμβούλιο που έκαναν οι μετοχοι της microsoft ενας απο αυτούς ειχε macbook air και υπάρχει και φωτο

Τελευταία επεξεργασία από: anesi, 04/09/2009 - 10:54


#6   anesi

anesi

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2009 - 11:05

Τα έχει παρατηση η microsoft στο θεμα mobile. ειχατε δει μια αλλη γκάφα που εκαναν? στο συμβούλιο που έκαναν οι μετοχοι της microsoft ενας απο αυτούς ειχε macbook air και υπάρχει και φωτο

βρήκα την φοτο που σας έλεγα. επισης σε αυτήν την φώτο αντεκατεστησαν τον μελαμσο κύριο για έναν ασπρο προχειρα και αυτό έφερε αντιδρασεις. οριστε Αναρτημένη εικόνα

#7   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2009 - 11:06

Eιναι τργικοι οι τυποι.

ezgif_com_crop_2.gif


#8   demollyon

demollyon

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2009 - 11:23

Σιγά το ντροπιαστικό... Σταματήστε να γλείφετε την μια ή την άλλη εταιρεία... Όλες τα λεφτά μας θέλουν... Δεν ξέρω, ίσως να είσαι "cool" αν μισείς την MS τη σήμερον ημέρα, λες και η Apple με τους 1002 περιορισμούς της είναι καλύτερη...

#9   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2009 - 11:33

Απο αξιοπιστια που αναζητα ο καθε χρηστης για της καθημερινες του αναγκες μεσο καποιου υπολογιστη ειναι πολυ καλυτερη+ευχρηστη οσο για το αν θελουνε τα λεφτα μας μεχρι και ο περιπτερας στην γωνια αυτο θελει.οτι δινεις παιρνεις ομως..!

ezgif_com_crop_2.gif


#10   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2009 - 11:34

Ουάο!! Πως την πάτησαν έτσι? είναι τραγικοί! Δεν έχουν το μυαλό της Apple που απαγόρευσε στους developers να υποστηρίζουν JB iPhone. Αλλά αφού το έκανε η MS μάλλον λάθος είναι. Σιγά να μην έχει σχέση με το ότι σκοπεύουν να μεταφέρουν εφαρμογές του iPhone στα WM και το αντίστροφο. Το μόνο λάθος της MS είναι ότι δεν ασχοληθικε με την υποστήριξη των jailbroken iPhones με την δημιουργία του δικού της Appstore. Βetter late than ever!

#11   anesi

anesi

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2009 - 11:36

και εγώ σας ρωτάω τωρα. microsoft ή apple? θελω αντικειμενικες απαντησεις

#12   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2009 - 11:39

Στην ελλαδα microsoft για να μπορεις να βρεις κανεναν να στο φτιαξει,σε παγκοσμιο επιπεδο πλην της Ελλαδας που ΔΕΝ παρεχει σωστη υποστιξη μακραν καλυτερη η apple.

ezgif_com_crop_2.gif


#13   anesi

anesi

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2009 - 11:49

Εγώ νομίζω πως προγράμματα όπως το microsoft office και το windows media player δεν ανταγωνιζονται. τώρα για το σερβις. εγώ τουλαχιστον που χρησιμοποιω windows ποτε δεν αγόρασα υπολογιστη απο εξουσιοδοτημενο διανομεα, αλλα απο το κομπιουτεραδικο της γειτονιας στην μιση τιμη με σπασμενα τα windows και ολα τζιτζι αμα πάθει κατι το πηγαινω μου κανει μπακ απ ολα φορματ και ολα οκ. το μεγα λαθος της microsoft για μενα ήταν η κυκλοφορία των vista, χαρης στα οποια εχασα πολλα και σημαντικα αρχεια. από τοτε πηρε την κατω βολτα. τα μακ όμως κανουν το come back me to snow leopard OS X. πιστεύω με ενα πανέξυπνο λογισμικο όπως αυτό (χωρις ιους και λεφτα για antivirus) η apple μπορεί να κοιτάξει στα μάτια την microsoft η οποια προσπαθει να τα μπαλωσει με τα windows 7. ομως σε θέμα κινητού λογισμικου δεν τιθετε θεμα...

Τελευταία επεξεργασία από: anesi, 04/09/2009 - 11:50


#14   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2009 - 11:50

Microsoft γιατί δεν έχει killswich και δεν κρέμεται από τα φρυδια του κάθε παρόχους κινητής (AT&T). Και όταν τα κάνει ακατάλληλα τα κάνει απλά ακατάλληλα δεν δικαιολογεί την ανικανότητα σαν Microsoft user experience! Μην ρωτήσει κανείς γιατί έχω iPhone το έχω γιατί μπορώ και το έχω JB και δεν ανήκει πλεων στην apple! Αν δεν μπορούσα να το κάνω JB δεν θα το αγόραζαν! Και ένα ερώτημα με ουσία windows mobile κινητό ή Apple κινητό ΧΩΡΙΣ jailbreak?

#15   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2009 - 11:57

Microsoft γιατί δεν έχει killswich και δεν κρέμεται από τα φρυδια του κάθε παρόχους κινητής (AT&T). Και όταν τα κάνει ακατάλληλα τα κάνει απλά ακατάλληλα δεν δικαιολογεί την ανικανότητα σαν Microsoft user experience! Μην ρωτήσει κανείς γιατί έχω iPhone το έχω γιατί μπορώ και το έχω JB και δεν ανήκει πλεων στην apple! Αν δεν μπορούσα να το κάνω JB δεν θα το αγόραζαν! Και ένα ερώτημα με ουσία windows mobile κινητό ή Apple κινητό ΧΩΡΙΣ jailbreak?


Χμμ.. Να σε ρωτησω κατι. Στα Windows Mobile κινητα, αγοραζεις εφαρμογες ή τις παιρνεις cracked οπως στο iPhone? Επισης, βλεπω καθημερινα να λενε, αν εχεις ενα προβλημα, αλλαξε το ενα αλλαξε το αλλο κτλ κτλ, και αλλαζουν σε μεγαλο βαθμο το τηλεφωνο.. Δεν μπορεις να συγκρινεις κατι τετοιο. Και στο iPhone προσφερει πολλα το JailBreak, και στα WM προσφερουν πολλα οι αλλαγες που θα τους κανεις και τα προγραμματα που θα βαλεις, τα οποια κανονικα θα επρεπε να αγορασεις..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες