Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S VS iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iPhone 4S VS iPhone 5

Πιστεύεται πως αν έβγαινε iPhone 5 θα είχε περισσότερες πωλήσεις από το iPhone 4S;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1   advgraphics

advgraphics

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2011 - 15:29

Πιστεύω πως αν και οι πωλήσεις του πηγαίνουν καλά έχει χάσει αυτούς που ήταν οριακά να το αγοράσουν ή όχι.

Εγώ πάντως δε σκέφτομαι να αλλάξω το 4 για το 4S, αν ήταν ένα 5άρι με καινούριο σχεδιασμό θα το είχα παραγγείλει ήδη

Τελευταία επεξεργασία από: advgraphics, 17/10/2011 - 15:30


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 17/10/2011 - 15:37

Και γω μια απο τα ίδια.

#3   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 17/10/2011 - 15:44

Και εγώ.

#4   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 17/10/2011 - 15:47

παντος να βγαλουν iphone 5 τωρα κοντα δεν το βλεπω. μαλλον για του χρονου το βλεπω να βγαινει.

#5   giogr4

giogr4

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 17/10/2011 - 15:48

Σίγουρα έχασε στις πωλήσεις αρκετά από αυτούς που έχουν το iPhone 4 και δεν σκοπεύουν να "αναβαθμίσουν"..
Σε περίπτωση που κυκλοφορούσε το iPhone 5 τώρα θα μιλούσαμε για πολύ μεγαλύτερα νούμερα πωλήσεων!

#6   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 17/10/2011 - 15:50

παντος να βγαλουν iphone 5 τωρα κοντα δεν το βλεπω. μαλλον για του χρονου το βλεπω να βγαινει.

για ποιον λόγο να βγει τώρα κοντά iPhone 5 από την στιγμή που το 4s τα πάει παααααρα πολύ καλύτερα στις πωλήσεις μέχρι στιγμής από το 4αρι όταν είχε βγει πέρυσι...?

Σίγουρα έχασε στις πωλήσεις αρκετά από αυτούς που έχουν το iPhone 4 και δεν σκοπεύουν να "αναβαθμίσουν"..
Σε περίπτωση που κυκλοφορούσε το iPhone 5 τώρα θα μιλούσαμε για πολύ μεγαλύτερα νούμερα πωλήσεων!

διάβασε λίγο αυτό το άρθρο... πόσο καλύτερα δηλαδη????
My link

Τελευταία επεξεργασία από: DooMDiveR, 17/10/2011 - 15:56


#7   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 17/10/2011 - 16:24

καλα κοιταξτε , το 4ρι εχει απιστευτο σχεδιασμο , οποτε τυπικα αλλα και πρακτικα τελειωπηεισαν ενα πολυ καλο τηλεφωνο! βεβαια με τον ανταγωνισμο δε συμβαδιζει, αλλα ποτε συμβαδιζε η apple? παντα εφτιαχνε κατι καλο για την εποχη της
αλλα αφτα που ειχε το "καλο" μεσα δουλευαν τελεια! παραδειγμα, ειχα πριν απο το 4ρι nokia c6-00 κ αυτο καμερα 5αρα ειχε , βαλτε τα διπλα διπλα/η περαστε την εικονα σε pc να δειτε πως ειναι! πιστευω περασα το point!

σιγουρα ενας καινουργιος σχεδιασμος θα προσελκειε ακομα περισσοτερο κοσμο ,και θα καναν και αυτους που "δισκολεύοντε" οικονομικα να το πάρουν βρεξει χιονισει , αλλα μλκιες να μη λεμε αν μπορουσαμε πιθανοτατα θα το περναμε γιατι εχει ++,

προσωπικα το χω γραψει και το χω ξαναγραψει , δε μπορω να δωσω τηλεφωνο που πηρα τελει απριλιου που ειναι ολοκαινουργιο ακομα... μονο και μονο επηδει η apple εβγαλε κατι καινουργιο, δεν μου φτανουν! και απο που και ως που
να παρουμε κατι αλλο εφοσων εχουμε ηδη κατι και μας εικανοποιει πληρως! δεν εχει κανενα απολυτως νοημα ειδηκα εαν δεν μπορουμε να διαθεσουμε και το ποσο το οποιο ζηταει! οποτε!

εγω τουλαχιστον θα περιμένω μεχρι το 5ρι! πολυ ωραιο το 4s αλλα ενα "ιδιο" τηλεφωνο , και λεω για το σχεδιασμο επηδει δεν ειμαι κανα καγουρι που βγαινει και το κανει μοστρα , :<< AAA παιδια κοιταξτε εχω το ΚΑΙΝΟΥΓΙΟ IPHONE
ΣΑΣ ΜΑΜΑΩ!>> κτλπ προσωπικα αυτα τα θεορω καραγκιοζηλικια , απλα οπως και να το κανεις ο σχεδιασμος μετραει παρα πολυ , καθε μερα το χεις στα χερια σου , δε πρεπει να σ αρεσει κιολας? ;)

και στα εσωτερικα που αλλαξαν , μονο η καμερα με τραβάει πολυ! τα υπολυπα μου μενουν καπως αδιαφορα! και σε review που ειδα στο ιντερνετ "τρελες" διαφορες απο το 4 στο browsing κτλπ δεν ειδα , στα παιχνιδια σιγουρα θα δινει ασχημα βεβαια!

καλα για το siri , ενταξει πολυ καλη δουλεια , και αξιολογο ,αλλα για μενα δεν επρεπε να το "τονισουν" τοσο πολυ (ειδηκα στο presentation)! και να βασιστουν πάνω στο siri για να αυξησουν της πολησεις τους "βλ. siri αποκληστηκα για 4s" τωρα.....


εαν θα το πάρει καποις εξαρτατε απο τις αναγκες του! και τη τσεπη του βεβαια!

αποψη μου παντα! φιλικα.

Τελευταία επεξεργασία από: sixtypounder, 17/10/2011 - 16:27


#8   advgraphics

advgraphics

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2011 - 18:22

διάβασε λίγο αυτό το άρθρο... πόσο καλύτερα δηλαδη????
My link


προφανώς πολύ καλύτερα

#9   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 17/10/2011 - 18:28

αν σκεφτείς ότι το iPhone 4 που ήταν καινούριο εντελώς από το 3gs ήταν ήταν ήταν ήταν .... είχε το 1/3 - 1/4 των πωλήσεων στην ίδια χρονική περίοδο! δεν νομίζω να μπορούσε να γίνει πολύ καλύτερα και iPhone 5 να έβγαινε...

#10   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 17/10/2011 - 18:32

αν σκεφτείς ότι το iPhone 4 που ήταν καινούριο εντελώς από το 3gs ήταν ήταν ήταν ήταν .... είχε το 1/3 - 1/4 των πωλήσεων στην ίδια χρονική περίοδο! δεν νομίζω να μπορούσε να γίνει πολύ καλύτερα και iPhone 5 να έβγαινε...


καλα κοιτα , μπορουμε να περίμενουμε μεχρι το σεμπτεβρη και να μαθουμε! σιγουρα , απλα υποθετουμε προς στιγμης!

Τελευταία επεξεργασία από: sixtypounder, 17/10/2011 - 18:33


#11   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 17/10/2011 - 18:37

μα φυσικά υποθετική συζήτηση κάνουμε αφού δεν μας έκανε την χάρη η apple..

#12   kle

kle

    iPH Addict

  • 764 μηνύματα
  • Twitter:@akiskle
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 17/10/2011 - 18:50

Αυτός είναι ο σκοπός το 4s... Να κάνει παραπάνω πωλήσεις απο το 4 και παει λέγοντας
Δλδ αν ηταν απλώς τα λέτε ας βγάλει κατευθείαν το 8...


Στάλθηκε απο το κινητό μου

#13   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 17/10/2011 - 18:57

Αυτός είναι ο σκοπός κάθε εταιρίας... εξέλιξη και πρόοδος! το θέμα όμως είναι ότι έχουμε δει πολλές συσκευές να απογοητεύουν σε σχέση με τους προκάτοχους τους (μιλώντας πάντα σε σχέση με την εποχή κυκλοφορίας του κάθε προϊόντος) πράγμα που όπως φαίνεται ως τώρα από τα νούμερα και μόνο δεν το έχει κάνει το 4s

#14   stanto

stanto

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2011 - 15:02

Πιστεύω πως αν και οι πωλήσεις του πηγαίνουν καλά έχει χάσει αυτούς που ήταν οριακά να το αγοράσουν ή όχι.

Εγώ πάντως δε σκέφτομαι να αλλάξω το 4 για το 4S, αν ήταν ένα 5άρι με καινούριο σχεδιασμό θα το είχα παραγγείλει ήδη


συμφωνώ

#15   oboys10

oboys10

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/11/2011 - 12:13

Έχω Iphone 4 και απλά περιμένω το 4S να έρθει στα χέρια μου από Αγγλία. Αύριο μάλλον θα το έχω!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες