Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S vs iPhone 4: Η μάχη της μπαταρίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
74 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   PulpFiction

PulpFiction

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 22/12/2011 - 15:48

Τελικά το 4s καλό είναι και στην μπαταρία του.


Tο ακουσαμε και αυτό

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/12/2011 - 16:16

καλα αυτο με το 3g το θεωρό γελοίο να μη μπορείς να το κλείσεις αλλα λογικα θα υπαρχει καποιο tweak στο cydia...


το 3g μπορεις να το κλείσεις απο το 4s..

#63   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2011 - 16:22

Tο ακουσαμε και αυτό


Πού είναι το περίεργο; Έχει συζητηθεί το θέμα πολλάκις.

#64   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2011 - 16:31

το 3g μπορεις να το κλείσεις απο το 4s..

Δεν κλείνει το 3g μόνο τα δεδομένα μπορείς να απενεργοποιησεις. Επίσης πολυ έχουν παραδεχτεί ότι με το προηγούμενο 4 αρι τους το ίδιο κρατάει πάνω κάτω. Προσωπικα είμαι με αυτο στο χέρι όλη μέρα κ μου κρατάει 25 ώρες σίγουρα. Όταν χαλαρώνω λίγο με παει άνετα 1,5 μέρα .. Κ μην ακούω διάφορα γιατι κ κάτι htc και galaxy το ίδιο κρατάνε.

#65   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/12/2011 - 16:37

Δεν κλείνει το 3g μόνο τα δεδομένα μπορείς να απενεργοποιησεις. Επίσης πολυ έχουν παραδεχτεί ότι με το προηγούμενο 4 αρι τους το ίδιο κρατάει πάνω κάτω. Προσωπικα είμαι με αυτο στο χέρι όλη μέρα κ μου κρατάει 25 ώρες σίγουρα. Όταν χαλαρώνω λίγο με παει άνετα 1,5 μέρα .. Κ μην ακούω διάφορα γιατι κ κάτι htc και galaxy το ίδιο κρατάνε.


πφφφ...δεν θα το μαθω ποτε αυτο το τηλεφωνο..!!
οσο για το θεμα, το εχω 1 βδομαδα σημερα ακριβως και το φορτησα χτες 3η φορα,
2 ολοκληρα 24ωρα μου κραταει,,,αλλα με χρηση, τα απαιραιτητα..ουτε games, ουτε συνεχεια στο νετ :(

#66   PulpFiction

PulpFiction

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 22/12/2011 - 17:56

Αντι να προοδεψουμε η apple μας πηγε 100 χρόνια...εεεε ωρες ήθελα να πω, πισω στο χρονο αναμονής στην συσκευη που την χρειάζεται περισσότερο. Το κινητό τηλεφωνο. Δεν μπορώ να ακουώ συγκρίσεις με ipad κλπ αφού το ένα ειναι tablet και το αλλο τηλέφωνο. Ελεος δηλαδή. Να θέλεις να παρεις τηλ η να ανοιξεις ενα app και να το σκεφτεσαι μηπως τελειώσει η μπαταρία και χασεις και τις εισερχόμενες κλήσεις. Η ουσία είναι μία. Η apple δεν ασχολήθηκε καθολου με την μπαταρία λόγω κόστους. Αλλαξε τον επεξεργαστή καθώς δε θα μπορόυσε να μας πει ''αγοραστε ενα νεο κινητο που το μόνο νεο που έχει είναι το siri και η cam''. Βεβαια και αυτο που μας λέει τωρα fail είναι, αλλα εμεις σαν καλοί καταναλωτές τσιμπαμε. Εγώ λέω να μην τσιμπήσω αυτη τη φορά και να μην προχωρήσω στην αγορα του 4s. 100 ώρες κατω αναμονή για συσκευή των περιπου 700€ είνα too much. θα περιμένω το 5 το οποίο θα πάρω εαν και εφόσον έχει στην χειρότερη 300 ωρες αναμονή (back to basics δηλαδη). Αν εχει παρακάτω θα κρατήσω το 3GS μου και τα 700+€. Με ακόμα 500 περιπου χτυπάω imac

#67   manosmaria

manosmaria

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/12/2011 - 18:10

Για μενα μετραει πολυ η μπαταρια.
Ειναι ενας λογος να παω στο 4αρι.
Αλλα αν το 4s ειναι οντως χειροτερο σε θεματα μπαταριας αυτο ειναι ενα μεγαλο μειον.


παιδια δεν φταιει η μπαταρια αλλα το ios5 και στο 4αρι αν κανεις update το ιδιο προβλημα θα υπαρχει!

#68   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/12/2011 - 18:25

Αντι να προοδεψουμε η apple μας πηγε 100 χρόνια...εεεε ωρες ήθελα να πω, πισω στο χρονο αναμονής στην συσκευη που την χρειάζεται περισσότερο. Το κινητό τηλεφωνο. Δεν μπορώ να ακουώ συγκρίσεις με ipad κλπ αφού το ένα ειναι tablet και το αλλο τηλέφωνο. Ελεος δηλαδή. Να θέλεις να παρεις τηλ η να ανοιξεις ενα app και να το σκεφτεσαι μηπως τελειώσει η μπαταρία και χασεις και τις εισερχόμενες κλήσεις. Η ουσία είναι μία. Η apple δεν ασχολήθηκε καθολου με την μπαταρία λόγω κόστους. Αλλαξε τον επεξεργαστή καθώς δε θα μπορόυσε να μας πει ''αγοραστε ενα νεο κινητο που το μόνο νεο που έχει είναι το siri και η cam''. Βεβαια και αυτο που μας λέει τωρα fail είναι, αλλα εμεις σαν καλοί καταναλωτές τσιμπαμε. Εγώ λέω να μην τσιμπήσω αυτη τη φορά και να μην προχωρήσω στην αγορα του 4s. 100 ώρες κατω αναμονή για συσκευή των περιπου 700€ είνα too much. θα περιμένω το 5 το οποίο θα πάρω εαν και εφόσον έχει στην χειρότερη 300 ωρες αναμονή (back to basics δηλαδη). Αν εχει παρακάτω θα κρατήσω το 3GS μου και τα 700+€. Με ακόμα 500 περιπου χτυπάω imac



Είπαμε, πατάτα το θέμα, αλλα πρίζες υπάρχουν μια χαρά παντού, καθώς και θήκες μπαταρίες, και εξωτερικές μπαταρίες και απόλα.

Είμαι σχεδόν όλη μέρα στο δρόμο, με ιντερνετ, τηλεφωνήματα, μηνύματα, ενα τηλέφωνο στο χέρι συνέχεια κοινώς, και ΠΟΤΕ δεν έχω μείνει απο μπαταρία.


Φεύγω το πρωί με 100, και γυρνάω το βράδυ με 20. Και? Σιγα τα ουά.
Whatsapp doc?

#69   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/12/2011 - 18:27

Φεύγω το πρωί με 100, και γυρνάω το βράδυ με 20. Και? Σιγα τα ουά.


και ειναι καλο να το φορτιζεις καθε μερα,δλδ,δεν πεφτει η αποδοση μπαταριας με τον καιρο κ αλλο!??

#70   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2011 - 18:29

παιδια δεν φταιει η μπαταρια αλλα το ios5 και στο 4αρι αν κανεις update το ιδιο προβλημα θα υπαρχει!


Πάντα είχα τα πάντα κλειστά στο iPhone 4 για να βγάλει 2.5 μέρες η μπαταρία όταν ήμουν σε 4.3.3. Τώρα με την iOS 5.0.1 αφήνω τα location services ανοιχτά απο προχτές αφήνω και το bluetooth γιατί πήρα headset και ακούω μουσική! Με όλα αυτά ανοιχτά + την μουσική που ακούω περισσότερο τώρα, κρατάει 2 μέρες!

Δεν ξέρω αλλά εμένα η iOS 5 είναι καλύτερη σε άποψη μπαταρίας!!

#71   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/12/2011 - 18:29

και ειναι καλο να το φορτιζεις καθε μερα,δλδ,δεν πεφτει η αποδοση μπαταριας με τον καιρο κ αλλο!??


Πέφτει δεν πέφτει τι να κάνω ρε συ? Να κάθομαι να το κοιτάω και να λέω τί ωραίο τηλεφωνάκι και τί καλά που θάτανε να μπορούσα να το χρησιμοποιήσω?

Αρνούμαι.

Θα το λιώσω ως εκει που δεν πάει.

και αμα τα φτύσει η μπαταρία, θα αγοράσω άλλη και θα τελειώνει η υπόθεση.


Τέτοιο τηλέφωνο αμα δεν το χρησιμοποιήσετε, απλά αγοράσατε ένα βαζο δυναστείας Μινγκ. Κλείστε το και σε μια βιτρίνα (σε airplane mode και με όλα κλειστά) και καθήστε και θαυμάζετέ το. Εγώ πάντως το ευχαριστιέμαι πλήρως και οσες ώρες θέλω και ας φορτίζω και 3 φορές την ημέρα.
Whatsapp doc?

#72   deeph

deeph

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2011 - 18:35

Πέφτει δεν πέφτει τι να κάνω ρε συ? Να κάθομαι να το κοιτάω και να λέω τί ωραίο τηλεφωνάκι και τί καλά που θάτανε να μπορούσα να το χρησιμοποιήσω?

Αρνούμαι.

Θα το λιώσω ως εκει που δεν πάει.

και αμα τα φτύσει η μπαταρία, θα αγοράσω άλλη και θα τελειώνει η υπόθεση.


Τέτοιο τηλέφωνο αμα δεν το χρησιμοποιήσετε, απλά αγοράσατε ένα βαζο δυναστείας Μινγκ. Κλείστε το και σε μια βιτρίνα (σε airplane mode και με όλα κλειστά) και καθήστε και θαυμάζετέ το. Εγώ πάντως το ευχαριστιέμαι πλήρως και οσες ώρες θέλω και ας φορτίζω και 3 φορές την ημέρα.


Σωστή η iMarilina....ετσί πρέπει να χρησιμοποιείται το τηλέφωνο....!!!!!!

#73   PulpFiction

PulpFiction

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 22/12/2011 - 18:36

αλλα πρίζες υπάρχουν μια χαρά παντού, καθώς και θήκες μπαταρίες, και εξωτερικές μπαταρίες και απόλα.



επινα χυμό. Στο τσακ δε πνιγηκα

#74   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/12/2011 - 18:54

επινα χυμό. Στο τσακ δε πνιγηκα



Λολ
Whatsapp doc?

#75   PulpFiction

PulpFiction

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 22/12/2011 - 19:58

Λολ


^_^

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)