Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

clipSYNC


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 20/10/2011 - 13:09

Βρίσκεστε με την μπαταρία του iPhone να τελειώνει ενώ περιμένετε κάποιο σημαντικό τηλεφώνημα. Για καλή σας τύχη, βρίσκεστε κοντά σε κάποιο μέρος με διαθέσιμη θύρα USB (κατάστημα, φιλικό σπίτι κτλ). Για κακή σας τύχη, δεν κουβαλάτε το καλώδιο φόρτισης του iPhone μαζί σας και κανείς από τους τριγύρω δεν διαθέτει (ναι, συμβαίνει και αυτό!).

Το clipSYNC έρχεται ως από μηχανής θεός (sic) να δώσει την λύση στο πρόβλημα που περιγράψαμε παραπάνω καθώς φροντίζει ώστε να έχετε πάντα μαζί σας ένα καλώδιο φόρτισης για το iPhone σας. Πως; Πολύ απλά όντας ένα μπρελόκ στο οποίο ενσωματώνεται το καλώδιο.

Αναρτημένη εικόνα


Καθότι το μπρελόκ αποτελεί μέρος της θρυλικής τριλογίας που δεν πρέπει να ξεχνάει κανείς όταν φεύγει από τον χώρο του (Κλειδιά, Λεφτά, Κινητό) οι πιθανότητες να βρεθείτε με το iPhone σας να σβήνει από μπαταρία μόλις μειώθηκαν...

Το κοστίζει $19.99 και προς το παρόν διατίθεται μόνο από την σελίδα της scosche και μόνο για την Αμερική, ωστόσο θα μπορείτε να το προμηθευτείτε μέσω 3ων αντιπροσώπων ή μέσω του eBay.
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   mais

mais

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Billys Mais

Δημοσίευση 20/10/2011 - 13:12

Διαθέσιμη θύρα USB χρειάζεται, όχι πρίζα :P

Έξυπνη ιδέα αλλά πολλά μου φαίνονται τα 20$..

#3   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 20/10/2011 - 13:20

20€ πωλείται το απλό καλώδιο σην Ελλάδα π.χ από την Cosmote
Behind the Scenes...

#4   mais

mais

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Billys Mais

Δημοσίευση 20/10/2011 - 13:23

Ναι έχεις δίκιο.. δεν λέω ότι τα υπόλοιπα είναι φτηνά απλά δεν διευκρίνησα οτι για μένα είναι λίγο τσιμπιμένο.. :rolleyes:

#5   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 20/10/2011 - 13:37

Είναι πάρα πολλά τα €20 για ένα τέτοιο καλώδιο. Πλαστικό και χαλκός είναι στο κάτω κάτω :P
Μπορείτε να πάρετε ένα σχεδόν ίδιο με περίπου €2 από εδώ
ή να ψάξετε στο ebay και να το βρείτε ακόμη πιο φθηνό.
Εγώ έχω πάρει αυτό με €1,5 και δουλεύει μια χαρά και με iPhone 4 και με iPad 2.

Επιπλέον αν θέλετε μπαταρία βρίσκετε πολύ φθηνές τόσο στο dealextreme όσο και στο ebay όπως αυτή.

Τελευταία επεξεργασία από: ioanniskar, 20/10/2011 - 13:38


#6   Constademon

Constademon

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Constademon

Δημοσίευση 20/10/2011 - 13:38

Ειναι πολύ καλή λύση για κάποιον σαν κι εμένα που εχω ενα καλωδιο σπίτι, ενα στο αυτοκίνητο ενα στο γραφείο κι ενα spare στην τσαντα της δουλειάς ...
Αμα αποφασισω να κρεμαστω ποτέ εχω εναλλακτική χαχα
+1 απο μενα

#7   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 20/10/2011 - 13:48

Είναι πάρα πολλά τα €20 για ένα τέτοιο καλώδιο. Πλαστικό και χαλκός είναι στο κάτω κάτω :P
Μπορείτε να πάρετε ένα σχεδόν ίδιο με περίπου €2 από εδώ
ή να ψάξετε στο ebay και να το βρείτε ακόμη πιο φθηνό.
Εγώ έχω πάρει αυτό με €1,5 και δουλεύει μια χαρά και με iPhone 4 και με iPad 2.

Επιπλέον αν θέλετε μπαταρία βρίσκετε πολύ φθηνές τόσο στο dealextreme όσο και στο ebay όπως αυτή.


Αναφερόμαστε σε καλώδια από γνωστές εταιρείες που περνούν από σειρά ποιοτικών ελέγχων.

Προσωπικά επειδή έπαθα και έμαθα (το iPhone 1st gen που είχα πάρει από USA έκαψε πλακέτα από καλώδιο μαϊμού) δεν πρόκειται να ξαναγοράσω φτηνό καλώδιο για μία συσκευή που κοστίζει όσο ο βασικός μισθός.
Behind the Scenes...

#8   souzaberg

souzaberg

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2011 - 13:53

εντωμεταξυ το πρωτο καλωδιο που αναφερετε με τα 20 ευρω ειναι η ιδια εταιρεια με αυτο του καλωδιου των 2 ευρω που προτεινει ο φιλος παρακατω

#9   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 20/10/2011 - 15:29

Αναφερόμαστε σε καλώδια από γνωστές εταιρείες που περνούν από σειρά ποιοτικών ελέγχων.

Προσωπικά επειδή έπαθα και έμαθα (το iPhone 1st gen που είχα πάρει από USA έκαψε πλακέτα από καλώδιο μαϊμού) δεν πρόκειται να ξαναγοράσω φτηνό καλώδιο για μία συσκευή που κοστίζει όσο ο βασικός μισθός.


Χρησιμοποιώ εδώ και 3 χρόνια καλώδιο μαϊμού με το iPhone 3G μου και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.
Για να λες ότι είχες πρόβλημα κάτι θα ξέρεις και δεν προσπαθώ να σε διαψεύσω, άλλωστε το μόνο που έχω δοκιμάσει είναι αυτό του €1,5 παραπάνω.
Εξακολουθώ να πιστεύω πάντως ότι ένα καλώδιο είναι υπερκοστολογημένο αν ξεπερνά τα €5 εκτός και αν είναι γνήσιο.
Μόνο τότε μπορείς να πεις ότι έχει περάσει ελέγχους και είσαι σίγουρος για την απόδοση καθώς σχεδιάστηκε από την ίδια εταιρεία που σχεδίασε και την συσκευή.

#10   kos75

kos75

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/10/2011 - 15:56

Χρησιμοποιώ εδώ και 3 χρόνια καλώδιο μαϊμού με το iPhone 3G μου και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.
Για να λες ότι είχες πρόβλημα κάτι θα ξέρεις και δεν προσπαθώ να σε διαψεύσω, άλλωστε το μόνο που έχω δοκιμάσει είναι αυτό του €1,5 παραπάνω.
Εξακολουθώ να πιστεύω πάντως ότι ένα καλώδιο είναι υπερκοστολογημένο αν ξεπερνά τα €5 εκτός και αν είναι γνήσιο.
Μόνο τότε μπορείς να πεις ότι έχει περάσει ελέγχους και είσαι σίγουρος για την απόδοση καθώς σχεδιάστηκε από την ίδια εταιρεία που σχεδίασε και την συσκευή.



συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε μου ολα ειναι υπερκοστολογημενα.... εκανες καλη δουλεια

#11   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 20/10/2011 - 19:16

Αναφερόμαστε σε καλώδια από γνωστές εταιρείες που περνούν από σειρά ποιοτικών ελέγχων.

Προσωπικά επειδή έπαθα και έμαθα (το iPhone 1st gen που είχα πάρει από USA έκαψε πλακέτα από καλώδιο μαϊμού) δεν πρόκειται να ξαναγοράσω φτηνό καλώδιο για μία συσκευή που κοστίζει όσο ο βασικός μισθός.

για φορτιστη αυτοκινητου εχεiς να προτινεις κατι? , πηρα εναν απο την πατρα με 4Ε ,(προφανως μαιμου) αλλα δεν ειχα εναλακτικη την προκειμενη στιγμη!
εχω δει κατι belkin/sony ericsson που κολας το usb απο διπλα , για iphone ειναι αξιοπιστα? p..x. sony ericsson charger και belkin car charger

Τελευταία επεξεργασία από: sixtypounder, 20/10/2011 - 19:17


#12   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 20/10/2011 - 19:19

Χρησιμοποιώ εδώ και 3 χρόνια καλώδιο μαϊμού με το iPhone 3G μου και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.
Για να λες ότι είχες πρόβλημα κάτι θα ξέρεις και δεν προσπαθώ να σε διαψεύσω, άλλωστε το μόνο που έχω δοκιμάσει είναι αυτό του €1,5 παραπάνω.
Εξακολουθώ να πιστεύω πάντως ότι ένα καλώδιο είναι υπερκοστολογημένο αν ξεπερνά τα €5 εκτός και αν είναι γνήσιο.
Μόνο τότε μπορείς να πεις ότι έχει περάσει ελέγχους και είσαι σίγουρος για την απόδοση καθώς σχεδιάστηκε από την ίδια εταιρεία που σχεδίασε και την συσκευή.


φιλε οτ θεμα ειναι οτι ισχυουν και οι δυο γνωμες , και αυτο κανει το μαιμου καλωδιο , καποια κοματια ειναι αξιοπιστα , αλλα οχι! το θεμα ειναι θα το ρισκαρει καποιος? ;)

#13   mais

mais

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Billys Mais

Δημοσίευση 20/10/2011 - 19:22

για φορτιστη αυτοκινητου εχεiς να προτινεις κατι? , πηρα εναν απο την πατρα με 4Ε ,(προφανως μαιμου) αλλα δεν ειχα εναλακτικη την προκειμενη στιγμη!
εχω δει κατι belkin/sony ericsson που κολας το usb απο διπλα , για iphone ειναι αξιοπιστα? p..x. sony ericsson charger και belkin car charger


Χωρίς να έχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο προϊόν τα belkin είναι καλά προϊόντα και το λέω από εμπειρία με άλλα προϊόντα της εταιρίας... Τώρα αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι ας δώσει τα φώτα του...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες