Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

sn0wbreeze-v2.8b8


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
38 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/10/2011 - 23:29

δεν εκανα την διαφορα επαννεκινηση κανω χωρις pc σε περιπτωση αναγκης απλα δεν θα δουλεθει το cydia
και οχι το τηλεφωνο!!!! οταν φτασω σπιτι μου τοτε θα κανω επανεκκινηνση για να δουλεψει to cydia με λιγα λογια
δεν μενω απο το τηλεφωνο εκτοσ σπιτιου



ετσι λειτουργει το snowbreeze..ανοιγει το τλφν με επανεκκινηση αλλα δεν λειτουργει το cydia!για να λειτουργησει απλως το κανεις με το ibooty και κανει τοτε επανεκκινηση το κινητο με το cydia να λειτουργει!!
εγω προτιμω redsnow γιατι πηγαινει καλυτερα η μπαταρια σε iphone 4 σε σχεση με thn snowbreeze

Τελευταία επεξεργασία από: eddy888, 22/10/2011 - 23:30


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2011 - 23:29

Θα σας πρότεινα να μείνετε ΜΑΚΡΥΑ απο τα tool του συγκεκριμένου "Hacker" αν θέλετε να έχετε υγιείς συσκευές.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 22/10/2011 - 23:29

ezgif_com_crop_2.gif


#18   TheVagKout

TheVagKout

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2011 - 23:30

ετσι λειτουργει το snowbreeze..ανοιγει το τλφν με επανεκκινηση αλλα δεν λειτουργει το cydia!για να λειτουργησει απλως το κανεις με το ibooty και κανει τοτε επανεκκινηση το κινητο με το cydia!!
εγω προτιμω redsnow γιατι πηγαινει καλυτερα η μπαταρια σε iphone 4 σε σχεση με thn snowbreeze

δεν διαφωνο αλλα πολυ εδω δεν το ξερουν

#19   TheVagKout

TheVagKout

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2011 - 23:34

Θα σας πρότεινα να μείνετε ΜΑΚΡΥΑ απο τα tool του συγκεκριμένου "Hacker" αν θέλετε να έχετε υγιείς συσκευές.

γιατι εγω τη επαθα???

#20   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/10/2011 - 23:36

δεν διαφωνο αλλα πολυ εδω δεν το ξερουν

΄
διαβασε τι εγραψε ο moderator απο πανω...θα συμφωνησω μαζι του ;)
ειχα και γω 3gs με snowbreeze και ειχα αρκετα προβληματα..μετα με redsnow ολα καλα!

#21   TheVagKout

TheVagKout

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2011 - 23:38

Θα σας πρότεινα να μείνετε ΜΑΚΡΥΑ απο τα tool του συγκεκριμένου "Hacker" αν θέλετε να έχετε υγιείς συσκευές.

και γενικα με το sn0wbreeze εχετε ενα θεματακι δεν αναφερεστε ποτε!!!! απο την ιος 4,0 μεχρι ολες της beta ιος 5 δεν επαθα ποτε ζημια τωρα τη λες εσυ!! ειναι το τελευταιο τοπικ που ανοιγο ευχαριστω

Τελευταία επεξεργασία από: TheVagKout, 22/10/2011 - 23:39


#22   TheVagKout

TheVagKout

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2011 - 23:41

ρε κωστα ετσι με την μια με κοβουν ελεος να βοηθήσω πηγα να το διαγραψουν τωρα εγω μπορω???

#23   bumperakias

bumperakias

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2011 - 00:15

Έχω βρει έναν τροπο να παρακαμπτο εγκαταστάσεις εφαρμ απο cydia που θέλουν restart συσκευής κ που μετα κολλάει το κιν στο μηλαρακι κ θέλει just boot απο redsnow.
Είμαι iph4 ios5.0 tethered κ μόνο θα την πάτησω κ θα ξεμεινω απο Κινητο αν τελειώσει η μπαταρία ότι κ να κάνω..
Τα πράγματα είναι πολυ απλά.
Κάντε εγκατάσταση του SBcenter notifications για ios5 .κάντε το .
μετα
Συνδεστε το Κιν για just boot.
Αφού ανοίξει το Κινητο ξανά κ δουλεύει το cydia πάμε κ ενεργοποιουμε το SBcenter απο της γνωστοποιησεις,
Τώρα το ρεζουμε..
Αφού γράψουμε ένα πακέτο απο cydia κ μας ζήτηση την μαμημενη επανεκινηση συσκευής,
Πατάμε το home button για να βγούμε στην home screen . Δν πατάμε επανεκινηση!!! Μετα σερνουμε το δάχτυλο για να εμφανίστη το notification center,πατάμε κ σερνουμε την μπάρα του respring κ είμαστε οκ!! Κατεβάστε άφοβα κ μακριά απο υπολογιστές κ ανχος!
Ελπίζω να βοήθησα. Ευχαριστω

#24   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2011 - 00:19

Έχω βρει έναν τροπο να παρακαμπτο εγκαταστάσεις εφαρμ απο cydia που θέλουν restart συσκευής κ που μετα κολλάει το κιν στο μηλαρακι κ θέλει just boot απο redsnow.
Είμαι iph4 ios5.0 tethered κ μόνο θα την πάτησω κ θα ξεμεινω απο Κινητο αν τελειώσει η μπαταρία ότι κ να κάνω..
Τα πράγματα είναι πολυ απλά.
Κάντε εγκατάσταση του SBcenter notifications για ios5 .κάντε το .
μετα
Συνδεστε το Κιν για just boot.
Αφού ανοίξει το Κινητο ξανά κ δουλεύει το cydia πάμε κ ενεργοποιουμε το SBcenter απο της γνωστοποιησεις,
Τώρα το ρεζουμε..
Αφού γράψουμε ένα πακέτο απο cydia κ μας ζήτηση την μαμημενη επανεκινηση συσκευής,
Πατάμε το home button για να βγούμε στην home screen . Δν πατάμε επανεκινηση!!! Μετα σερνουμε το δάχτυλο για να εμφανίστη το notification center,πατάμε κ σερνουμε την μπάρα του respring κ είμαστε οκ!! Κατεβάστε άφοβα κ μακριά απο υπολογιστές κ ανχος!
Ελπίζω να βοήθησα. Ευχαριστω


Tι διαφορά έχει η επανεκκίνηση με το respring...? ???

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#25   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2011 - 00:24

Φίλε μου εγω "οφείλω να προστατεύω" τα μέλη της κοινότητας όσον αφορά το τι κάνουν στις συσκευές τους εφόσον αυτο που ξεκινήσουν να κάνουν θα το διαβάσουν απο το iPhoneHellas.gr.

Να ξεκαθαρίσω ότι το όλο θέμα ΣΕ ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν έχει να κάνει με εσένα προσωπικά.

Απο εκεί και έπειτα το αν εσύ είσαι μια εξαίρεση που για τον Α-Β λόγο θέλεις να κανείς χρήση των Tools του συγκεκριμένου "Hacker" και δεν έχεις προβλήματα δεν σημαίνει ότι πρέπει να ακολουθήσουν και άλλοι τον λάθος δρόμο.

Όταν οι ίδιοι οι Hackers τον έχουν στο περιθώριο ,όταν άπειρα μέλη σε μεγάλες κοινότητες έχουν βρεθεί με "παγωμένα" iPhones ,όταν οι διαχειριστές αυτών των κοινοτήτων δεν θέλουν αναφορές για τον συγκεκριμένο "Hacker" τότε να είσαι σίγουρος ότι δεν αφήσουμε κανένα μέλος του φόρουμ να πληροφορηθεί απο εμάς ώστε να κάνει κάτι λάθος.

Όπως είδες δεν έγινε ούτε διαγραφή ούτε παρέμβαση στο αρχικό σου κείμενο ούτε τίποτα ,απλά μια ενημερωση σχετικα με το θεμα διοτι θελουμε να προστατέψουμε τους αναγνώστες μας απο τύπους που κακός λέγονται Hackers.

Απο εκεί και έπειτα δεν υπάρχει κανένας λόγος για διαγραφή του θέματος σου.

Τώρα σχετικά με το αν θα κανείς και αλλα post αυτο θα κρίνεις εσυ. Απο εκει και έπειτα το παρόν θέμα εφόσον δεν "παραβιάζει" κάποιον απο τους κανονισμούς παραμένει ως έχει και οι αναγνώστες πράττουν κατα την κρίση τους.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
Καλή συνέχεια.

ezgif_com_crop_2.gif


#26   TheVagKout

TheVagKout

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2011 - 00:29

και γενικα με το sn0wbreeze εχετε ενα θεματακι δεν αναφερεστε ποτε!!!! απο την ιος 4,0 μεχρι ολες της beta ιος 5 δεν επαθα ποτε ζημια τωρα τη λες εσυ!! ειναι το τελευταιο τοπικ που ανοιγο ευχαριστω

ενα μεγαλο συγνωμη στον thanasi συγουρα στηριζω αυτο το τοπικ αλλα δεν ειχα τροπους καλης συμπεριφορας για αυτα τα παιδια που περνουν ωρες ατελειωτες για να μας προσφερουν πληροφοριες τους ευχαριστω και τον κωσταροδος

#27   TheVagKout

TheVagKout

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2011 - 00:30

Φίλε μου εγω "οφείλω να προστατεύω" τα μέλη της κοινότητας όσον αφορά το τι κάνουν στις συσκευές τους εφόσον αυτο που ξεκινήσουν να κάνουν θα το διαβάσουν απο το iPhoneHellas.gr.

Να ξεκαθαρίσω ότι το όλο θέμα ΣΕ ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν έχει να κάνει με εσένα προσωπικά.

Απο εκεί και έπειτα το αν εσύ είσαι μια εξαίρεση που για τον Α-Β λόγο θέλεις να κανείς χρήση των Tools του συγκεκριμένου "Hacker" και δεν έχεις προβλήματα δεν σημαίνει ότι πρέπει να ακολουθήσουν και άλλοι τον λάθος δρόμο.

Όταν οι ίδιοι οι Hackers τον έχουν στο περιθώριο ,όταν άπειρα μέλη σε μεγάλες κοινότητες έχουν βρεθεί με "παγωμένα" iPhones ,όταν οι διαχειριστές αυτών των κοινοτήτων δεν θέλουν αναφορές για τον συγκεκριμένο "Hacker" τότε να είσαι σίγουρος ότι δεν αφήσουμε κανένα μέλος του φόρουμ να πληροφορηθεί απο εμάς ώστε να κάνει κάτι λάθος.

Όπως είδες δεν έγινε ούτε διαγραφή ούτε παρέμβαση στο αρχικό σου κείμενο ούτε τίποτα ,απλά μια ενημερωση σχετικα με το θεμα διοτι θελουμε να προστατέψουμε τους αναγνώστες μας απο τύπους που κακός λέγονται Hackers.

Απο εκεί και έπειτα δεν υπάρχει κανένας λόγος για διαγραφή του θέματος σου.

Τώρα σχετικά με το αν θα κανείς και αλλα post αυτο θα κρίνεις εσυ. Απο εκει και έπειτα το παρόν θέμα εφόσον δεν "παραβιάζει" κάποιον απο τους κανονισμούς παραμένει ως έχει και οι αναγνώστες πράττουν κατα την κρίση τους.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
Καλή συνέχεια.



#28   TheVagKout

TheVagKout

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2011 - 00:31

Φίλε μου εγω "οφείλω να προστατεύω" τα μέλη της κοινότητας όσον αφορά το τι κάνουν στις συσκευές τους εφόσον αυτο που ξεκινήσουν να κάνουν θα το διαβάσουν απο το iPhoneHellas.gr.

Να ξεκαθαρίσω ότι το όλο θέμα ΣΕ ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν έχει να κάνει με εσένα προσωπικά.

Απο εκεί και έπειτα το αν εσύ είσαι μια εξαίρεση που για τον Α-Β λόγο θέλεις να κανείς χρήση των Tools του συγκεκριμένου "Hacker" και δεν έχεις προβλήματα δεν σημαίνει ότι πρέπει να ακολουθήσουν και άλλοι τον λάθος δρόμο.

Όταν οι ίδιοι οι Hackers τον έχουν στο περιθώριο ,όταν άπειρα μέλη σε μεγάλες κοινότητες έχουν βρεθεί με "παγωμένα" iPhones ,όταν οι διαχειριστές αυτών των κοινοτήτων δεν θέλουν αναφορές για τον συγκεκριμένο "Hacker" τότε να είσαι σίγουρος ότι δεν αφήσουμε κανένα μέλος του φόρουμ να πληροφορηθεί απο εμάς ώστε να κάνει κάτι λάθος.

Όπως είδες δεν έγινε ούτε διαγραφή ούτε παρέμβαση στο αρχικό σου κείμενο ούτε τίποτα ,απλά μια ενημερωση σχετικα με το θεμα διοτι θελουμε να προστατέψουμε τους αναγνώστες μας απο τύπους που κακός λέγονται Hackers.

Απο εκεί και έπειτα δεν υπάρχει κανένας λόγος για διαγραφή του θέματος σου.

Τώρα σχετικά με το αν θα κανείς και αλλα post αυτο θα κρίνεις εσυ. Απο εκει και έπειτα το παρόν θέμα εφόσον δεν "παραβιάζει" κάποιον απο τους κανονισμούς παραμένει ως έχει και οι αναγνώστες πράττουν κατα την κρίση τους.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
Καλή συνέχεια.

ευχαριστω

#29   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/10/2011 - 00:50

Tι διαφορά έχει η επανεκκίνηση με το respring...? ???



επανεκκινηση εννοει μαλλον να απενεργοπειητε η συσκευη εκει που κολλαει το μηλο πανω που παει να ανοιξει!μπερδευτηκε..αλλα ενταξει κατανοητο με αυτο που θελει να εξηγησει..το θεμα ειναι οτι δουλευει??γιατι βαριεμαι να το κανω τωρα.. :lol:

#30   bumperakias

bumperakias

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2011 - 00:56

Καμια διαφορα....
Σωστά μπερδευτηκα με της ορολογιες
Ναι δουλεύει just fine

Τελευταία επεξεργασία από: bumperakias, 23/10/2011 - 00:57


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες