Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Iphone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
182 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 04/10/2011 - 14:03

σημερα στις 11 :P


Για ελλάδα 8. Αλλα ειπε οτι θα ανεβάσει μία φοτο prn to event.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 04/10/2011 - 14:18

ναι αλλα οι φωτο θα πεσουν αφου παρουσιαστει οτι ειναι να παρουσιαστει :)

#168   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 07/10/2011 - 19:04

Λοιπόν σύμφωνα με ιδιαίτερα έγκυρη πηγή το νέο iPhone 5 θα έχει τα εξής χαρακτηριστικά :
-Θα ονομάζεται iPhone 5 και θα κυκλοφορήσει σε άσπρο και μαύρο
-Θα έχει τρεις εκδόσεις μια των 16 GB,32GB και μια των 64GB με την τελευταία να μην έχει αποφασιστεί ακόμα να θα κυκλοφορήσει ακόμα εξαιτείας της έλευσης του iCloud.
-Θα έχει ελαφρώς "tear-drop" design,θα είναι σαφώς λεπτότερο και ελαφρύτερο από το iPhone 4,και το πίσω μέρος της συσκευής θα είναι εξολοκλήρου φτιαγμένο από Liquid Metal(υλικό όπου η Apple έχει τα αποκλειστικά δικαιώματα εκμέταλευσης).
-Η οθόνη θα είναι περίπου 3,9 inches(HS IPS LED LCD) κατασκευασμένη από LG και θα έχει ppi(pixels per inch) 300+.
-Θα περιλαμβάνει μια μπαταρία νέας γενιάς με μεγαλύτερη χωριτικότητα επομένως και μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας.
-Θα φοράει επεξεργαστή A5 (διπηρυνο με συχνοτητα κοντα στο 1GHZ) και η μνήμη ram θα είναι 512 mb ddr2(η apple δοκίμαζε πρωτότυπο και με 1 GB Ram δεν ξέρουμε όμως αν κατέληξε σε αυτό).
-Θα έχει low-power Βluetooth 4.0
-Η apple δοκίμαζε και ένα πρωτότυπο με nfc αλλά είναι πολύ πιθανόν να μην προχωρησε σε αυτήν την προσθήκη για να κρατησει το κινητο αρκετά λεπτό.
-θα έχει fm radio chip και η apple σκοπέυει να το ενεργοπήσει με την έλευση της 5.1 κοντα στα τέλη Νοεμβρίου.
-Η κάμερα θα είναι 8 megapixel(ο λόγος που καθυστερησε η apple να κυκλοφορήσει το iPhone 5 είναι ότι περίμενε την OmniVsion να κυκλοφορήσει έναν νέο πολύ λεπτό φακό κάμερας) με βελτιώμενο illuminated light sensor,θα κατασκευάζεται από την omnivision και έχει και LED FLASH.
-H καταγραφή βίντεο θα γίνεται στα 1080p 30frames/second.
-Θα τρέχει το iOS5 με ορισμένες νέες λειτουργίες που δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα και θα είναι αποκλειστικά για το iPhone 5.
-Θα ανακοινώθει στις αρχές προς μέσα Οκτώβρη με την κυκλοφορία του να ακολουθεί μετά από μια εβδομάδα.
-Τo κινητό στην Αμερική θα κυκλοφορήσει και απο τους τρεις μεγάλους παροχους:Sprint(με πιθανή υποστήριξη WiMax),AT&T (xωρίς LTE) και VERIZON (δεν εχει οριστικοποιηθει κατι ακομα για LTE).Θα ξεκινάει στα 199$ οn contract και μόνο η Sprint θα προσφέρει unlimited plan ώστε να προσελκήσει πελάτες...
-Στην Ελλάδα το κινήτο θα κυκλοφορήσει από :Cosmote,Wind,Vodafone κάπου στις αρχές Νοέμβρη με τιμή χωρίς συμβόλαιο κοντάι στα 630 ευρώ.
-To home button θα είναι πιο πλατύ(αφής πιθανόν) και η οθόνη σίγουρα edge-to-edge.

Αργότερα μες στην μέρα θα έχω και αρκέτες πληροφοριές για το iPhone 4 (την φθηνή έκδοση)...υπάρχει και περίπτωση αύριο να ανεβάσω φωτογραφία του iPhone 5 (test unit build for AT&T).


Φιλε μου, περιμένουμε ακόμα αυτές τις φωτογραφίες!! 8)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#169   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/10/2011 - 19:06

Φιλε μου, περιμένουμε ακόμα αυτές τις φωτογραφίες!! 8)

χαχαχαχαχα

#170   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 07/10/2011 - 19:09

Σωστά και να μην ξεχνιόμαστε επειδή έγινε η παρουσίαση...

#171   ilpap

ilpap

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@ilpappas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:ilpap

Δημοσίευση 07/10/2011 - 19:24

Φιλε μου, περιμένουμε ακόμα αυτές τις φωτογραφίες!! 8)



Υπάρχει περίπτωση είπε ο ανθρωπος... δεν είπε σίγουρα !! :P

#172   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/10/2011 - 19:27

Φιλε μου, περιμένουμε ακόμα αυτές τις φωτογραφίες!! 8)

"υπαρχει περιπτωση" λεει ο ανθρωπος ρε συ.. το ξεκαθαρισε :lol:
η αληθεια ειναι οτι αν καθησεις να ψαξεις τι εχει ειπωθει πανω στο θεμα σχετικα..... θα πρεπει να ψαχνεις μερες ολοκληρες... θα ειχε πεσει πολυ γελιο ομως.. ::)
βεβαια δεν κατηγορουμε τον φιλο που εκανε το τοπικ προσωπικα, δυστυχως την εχουν πατησει αρκετοι που αυτα τους τα ειπε ο "ειδικος" σε διαφορα καταστηματα, η ακομα και καποιος φιλος, γνωστος τους κτλ και τα πιστεψαν..

edit: ilpap, ιδιο νησι, ιδια μυαλα, ιδιες απαντησεις :P

Τελευταία επεξεργασία από: spiros23, 07/10/2011 - 19:28


#173   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/10/2011 - 07:56

Δεν πιστεύω μετά απο μερικούς μήνες που θα έχουν πάρει όλοι το 4s να βγάλει η apple το πέντε. Θα είναι πολύ άδικο να περιμένουμε τόσους μήνες και στο τέλος να την πατήσουμε.
Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο υπήρξε όλη αυτή η καθυστέρηση στην παρουσίαση του 4s. Αφου δεν υπηρξε τίποτα το συγκλονιστικά καινούριο. Σίγουρα κάτι άλλο υπήρξε που μάλλον ποτέ δεν θα μάθουμε.

Τελευταία επεξεργασία από: koumbouni, 09/10/2011 - 07:56


#174   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2011 - 12:00

Δεν πιστεύω μετά απο μερικούς μήνες που θα έχουν πάρει όλοι το 4s να βγάλει η apple το πέντε. Θα είναι πολύ άδικο να περιμένουμε τόσους μήνες και στο τέλος να την πατήσουμε.
Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο υπήρξε όλη αυτή η καθυστέρηση στην παρουσίαση του 4s. Αφου δεν υπηρξε τίποτα το συγκλονιστικά καινούριο. Σίγουρα κάτι άλλο υπήρξε που μάλλον ποτέ δεν θα μάθουμε.


Απλα επειδη καθυστερησε η ios 5 (ισως για την ενσωματωση του siri). Εξαλλου μας εχει συνηθισει να μας δινει νεα συσκευη με νεο ios πακετο

#175   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/10/2011 - 15:02

Αυτό μάλιστα! Αμα είναι ετσι ξεκινάω να βάζω λεφτά στην άκρη απο σήμερα! :rolleyes:


http://gdeluxe.com/i...s-5/#more-11591
Whatsapp doc?

#176   g4m1st3r1x

g4m1st3r1x

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/10/2011 - 15:08

Αυτό μάλιστα! Αμα είναι ετσι ξεκινάω να βάζω λεφτά στην άκρη απο σήμερα! :rolleyes:


http://gdeluxe.com/i...s-5/#more-11591


Μου αρέσει που βάλανε και το iOS 5.1 διπλα
xaxaxaxaxaxaxaxa

#177   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 24/10/2011 - 15:08

καλα καλα δεν κυκλοφορηε το 4Σ αρχίσαμε με το 5 και δεν θα ονομάζεται 5 για τον απλούστατο λόγο το ότι θα είναι το 6

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#178   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 15:12

Μονο στην άκρη ?? Πουλάω και το σπίτι για το έχω αύριο.. Τα σπάει !! Αλλά ............ πουν'το

#179   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/10/2011 - 15:14

καλα καλα δεν κυκλοφορηε το 4Σ αρχίσαμε με το 5 και δεν θα ονομάζεται 5 για τον απλούστατο λόγο το ότι θα είναι το 6



Εννοείται οτι αρχίσαμε με το 5 γιατι έτσι κι αλλιώς δεν αξίζει απο το 4 να πάμε στο 4S (για μένα τουλάχιστον που είμαι ευχαριστημένη με το 4αρι μου και που προτιμάω να δώσω λεφτά για σημαντικό upgrade όπως θέλω να πιστεύω ότι θα είναι το επόμενο!)

Σαν φωτό πάντως είναι σουπερ!


Dion: Ε όχι να πουλήσουμε και το σπιτι μας χρυσέ μου, που θα φορτιζουμε το κινητο μετα?
Whatsapp doc?

#180   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/10/2011 - 15:15

http://gdeluxe.com/u...5-1/#more-11574

RF forever


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες