Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Iphone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
182 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 17/09/2011 - 00:28

για να δουμε!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2011 - 00:35

παντως οτι θα εχει τον Α5 δεν ειναι ιδιαιτερα ενθαρρυντικο...

#48   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2011 - 00:37

εγω που τον κατεκρινα πρωτος εχω να πω αρχικα συγγνωμη για το υφος μου το βλακωδες δευτερον ηταν ωραιο αρθρο γιατι ηταν συγκεντρωμενο και οχι ενα τοπικ απο εδω και ενα τοπικ απο κει χωρις συνοχη.

#49   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 17/09/2011 - 01:31

παντως οτι θα εχει τον Α5 δεν ειναι ιδιαιτερα ενθαρρυντικο...

Μια χαρα δεν τα παει στο iPad 2?

#50   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 17/09/2011 - 03:37

Συγγνώμη έχω κάνει λάθος στον επεξεργαστή είναι A5...Tα προβλήματα παραγωγής που αναφέρονται σε αρκετά site έχουνε να κάνουνε με το πίσω μέρος της συκσκευής το οποιό θα είναι κατασκευασμένο από Liquid Metal.Συγκεκριμένα η foxconn αντιμέπτωπιζει προβληματα με την μορφοποιήση του υλικού και το κόστος των ειδικών μηχανημάτων να αποτελεί μεγάλη διαφώνια μεταξύ apple και foxconn με την apple να θέλει την foxconn να αναλαμβάνει το κόστος των μηχανημάτων...Υπάρχουν δυο σενάρια η apple να προχωρησει σε αλλαγη του υλικου και να προχωρησει κανονικα...η να ζητησει την συμμετοχη της pegatron και να μεταφερει την κυκλοφορία του κινητού δυο εβδομάδες μετα την παρουσίαση του κινητού που θα γίνει στις 7 Oκτωβρίου ( 8 η ώρα Ελλάδος).

7 Οκτωβρίου (8 η ώρα Ελλαδος)... Βρε παλικάρι μου ο πατέρας σου που δουλεύει? Είσαι θεός αυτή τη στιγμή και αν είναι όλα όπως τα λες εγώ πρώτος θα σου στείλω ανθοδέσμη!

#51   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 17/09/2011 - 03:46

Συγγνώμη έχω κάνει λάθος στον επεξεργαστή είναι A5...Tα προβλήματα παραγωγής που αναφέρονται σε αρκετά site έχουνε να κάνουνε με το πίσω μέρος της συκσκευής το οποιό θα είναι κατασκευασμένο από Liquid Metal.Συγκεκριμένα η foxconn αντιμέπτωπιζει προβληματα με την μορφοποιήση του υλικού και το κόστος των ειδικών μηχανημάτων να αποτελεί μεγάλη διαφώνια μεταξύ apple και foxconn με την apple να θέλει την foxconn να αναλαμβάνει το κόστος των μηχανημάτων...Υπάρχουν δυο σενάρια η apple να προχωρησει σε αλλαγη του υλικου και να προχωρησει κανονικα...η να ζητησει την συμμετοχη της pegatron και να μεταφερει την κυκλοφορία του κινητού δυο εβδομάδες μετα την παρουσίαση του κινητού που θα γίνει στις 7 Oκτωβρίου ( 8 η ώρα Ελλάδος).


καρντασι αν ισχύουν ολα αυτά σε κερνάω οσα τσίπουρα και οσες μαλαματινες γουσταρεις.... :)

#52   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2011 - 04:19

μεχρι τωρα ολα συμφωνουν και εχουμε σαν στανταρ τα εξεις:

1) την 8mp καμερα
2) την ραμ που δυστηχως θα ειναι μονο 512mb
3) ο διπυρινος επεξεργαστης
4) και την λιγο μεγαλυτερη οθονη που θα ειναι απο 3,7' εως 3,9' στην καλυτερη 4' που δεν το νομιζω.

μενει τωρα να δουμε αν θα εχει πλατη παλι γυαλι η αλουμινιο η καποιο αλλο καλυτερο υλικο και αν θα εχει ραδιο.

ας κρατάμε στάνταρ αυτά για να ξαφνιαστούμε ευχάριστα οπως είπε κάποιος παρα να ξενερώσουμε αφάνταστα.αν και εγώ βάζω και στανταράκι αλλαγή υλικού για πλάτη (απόδοση 1.10 :P ) γιατί το ξενέρωμα του αιώνα μόνο η apple μπορεί να το καταφέρει αν δεν ελέγχουμε τις mobile ορέξεις μας!πάντως μου φαίνονται αρκετούτσικα και το update φαντάζει τρομερά μεγάλο.τι μεγάλο ..τεράστιο.μέχρι και ράδιο ?!(απόδοση 27.25 :lol: )...πάντως ένα είναι σίγουρο μην στοιχηματίζετε γιατί ταμείο με την apple δεν πας.μόνο κουβά. :P

#53   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 17/09/2011 - 09:13

Δεν ειναι χαζή η Apple να βάλει 512nm Ram και <1GHZ δυπρινο.
Τα αλλα τηλέφονα εχουν 1,5GHZ δυπρινο και 1.5GB ram.

Επισεις αυτοι που εχουν το 4 δεν θα υπάρχει κανένας λόγος να πάρουν το 5.

Τα εχει μελετίσει ολα η Apple.

#54   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/09/2011 - 09:47

Και γω πιστεύω πως θα είναι 1 GB Η RAM πλέον οι απαιτήσεις του IOS 5 είναι μεγαλύτερες απο το IOS 4 και τα νέα παιχνίδια και apps θα έχουν όλο και περισσότερες απαιτήσεις . Το φτηνό μοντέλο που λέμε ( 4s) λογικά θα έχει 512 RAM

#55   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/09/2011 - 09:49

Φαίνεται αξιόπιστο το post του φίλου πάντως! Περιμένουμε και φωτο

#56   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 17/09/2011 - 09:51

Φαίνεται αξιόπιστο το post του φίλου πάντως! Περιμένουμε και φωτο


Μην περιμένεις Photo.

#57   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2011 - 10:20

Δεν ειναι χαζή η Apple να βάλει 512nm Ram και <1GHZ δυπρινο.
Τα αλλα τηλέφονα εχουν 1,5GHZ δυπρινο και 1.5GB ram.

Επισεις αυτοι που εχουν το 4 δεν θα υπάρχει κανένας λόγος να πάρουν το 5.

Τα εχει μελετίσει ολα η Apple.

Χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω την Apple θέλω να αναφέρω την άποψή μου για το θέμα για διευκρινιστικούς λόγους κυρίως.

-Κινητό με 1.5GB Ram δεν υπάρχει ακόμα. 1GB είναι το μέγιστο. Τώρα όσον αφορά τον επεξεργαστή, εξ'όσον γνωρίζω το πρώτο που θα βγεί με 1.5 GHz διπύρηνο είναι το HTC Sensation XE το οποίο αναμένετε πολύ σύντομα.

-Όπως έχει αναφερθεί πολλάκις, δεν είναι τα τεχνικά χαρακτηριστικά που κάνουν το κινητό.

-Ο λόγος που τα Android κινητά βγαίνουν με καλύτερο hardware από ότι υπάρχει στον ανταγωνισμό την συγκεκριμένη περίοδο οφείλετε (κατά την άποψή μου πάντα) σε μερικούς παράγοντες:

Εντυπωσιασμός και marketing.
Στο γεγονός ότι το Android είναι γραμμένο σε Java η οποία είναι πιο αργή από άλλες γλώσσες προγραμματισμού, με αποτέλεσμα το καλύτερο Hardware να απαιτείτε για την αναπλήρωση αυτής της αδυναμίας.
Στο ήδη πιο αργό λειτουργικό σύστημα, ο κάθε κατασκευαστής εγκαθιστά πάνω από το Android το δικό του UI, το οποίο χρησιμοποιεί πόρους του κινητού με αποτέλεσμα την περαιτέρω επιβάρυνση. Ως εκ τούτου η χρήση ανώτερου hardware είναι αναγκαία απλά και μόνο για να καταστήσει το κινητό ισάξιο (σε θέμα εμπειρίας χρήσης και ταχύτητας συστήματος) με τον ανταγωνισμό. Και το καταφέρνουν!

#58   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 17/09/2011 - 10:57

Συγγνώμη έχω κάνει λάθος στον επεξεργαστή είναι A5...


Διορθωθηκε:

Φωτογραφίες ο φίλος μας θα ανεβάσει μετα απο της 6 του μηνός, για λόγους που δεν μπορω να σας αποκάλυψω ακόμα! (ημερομηνία και ο λόγος της καθυστέρησης, μου δωθηκανε μέσω πμ)

Stay tuned... ;-)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 17/09/2011 - 11:02

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#59   Vaggelis1991

Vaggelis1991

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:Vaggelis1991

Δημοσίευση 17/09/2011 - 11:00

αφου αποκαλυψε ολα τα υπολοιπα γιατι να μην το πει και εδω ?

#60   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 17/09/2011 - 11:03

Χοντρό αυτο που κάνατε! Καρδιακοι έχουμε καταντήσει και τώρα που βρήκαμε ένα άνθρωπο να μας ηρεμήσει τον κόβεται!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες