Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Επίδοση Safari σε iOS 5 vs iOS 4 [Infographic]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 30/10/2011 - 11:24

Τον atomic web browser ειχα μεχρι τωρα φιλε μου entzo! Πραγματικα φοβερό εργαλειο με μεγαλη ποικοιλια
επιλογων, themes, gestures (αν και περιορισμενα..), και πολλα αλλα.
Απλα τον ψιλοβαρεθηκα λιγακι και ειπα να κανω μια αλλαγη..

Ο opera ειναι αρκετα καλος αλλα μονο για περιπτωσεις που εχεις προβλημα ογκοχρεωσης πχ οταν δεν εχεις προσβαση
σε Wi-Fi και μπαινεις με 3G...η' σε περιπτωσεις που δεν εχεις καλο σημα 3G.
Ετσι o opera συμπιεζει τα παντα για να ΜΗΝ σου τρωει πολλα δεδομενα internet οποτε και χανει πολυ σε ποιοτητα
εικονας και γενικα net εμπειριας οπως ειπε και ο φιλος sayian!

O safari πολυ καλος smooth απολυτα και ολα, συμφωνω για αλλη μια φορα με τον sayian αλλά με περιοριζει το πολυ
απλοικο interface του, η απουσια gestures, η μη δυνατοτητα προβολης flash περιεχομενου και η αδυναμια
customization οπως στον atomic πχ..Βεβαια εαν σε απασχολει η ταχυτητα και η αποκριση στο scrolling οντως ειναι
μονόδρομος ο safari..

Τελος οποιος ενδιαφερεται ΜΟΝΟ για flash εφαρμογες( οπως πχ παιχνιδια στο Facebook κτλ) πιστευω ο καλυτερος αυτη την στιγμη
ειναι ο photon! εχει δυνατοτητα προσομοιωσης του flash περιεχομενου μεσω server των δημιουργων του και αρκετα καλη αποδοση
αποτι εχω δοκιμασει..

Για μενα αυτην την στιγμη μου εχει κεντρισει το ενδιαφερον η αμεσοτητα προσβασεις σε site μεσω ενος απλου "Gesture"
και γι'αυτο χρησιμοποιω τελευταια τον dolphin.. και ζηταω και τις εμπειριες σας πανω στους συγκεκριμενους
browsers αλλα και σε καινουριους που δεν εχω δοκιμασει ακομα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες