Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iCloud on Snow Leopard


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   uriaman1

uriaman1

    iPH Enthousiast

  • 478 μηνύματα
  • Twitter:@ilperfecto
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:uriaman1

Δημοσίευση 27/10/2011 - 09:35

Καλημερα σε ολους! Περασα τις προαλλες το iOS 5 και ενω ψαχνομουν γενικως επεσα πανω στο icloud. Μετα απο λιγο googling ειδα οτι δεν υπαρχει υποστηριξη iCloud στα Snow Leopard.... Μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να εγκατασταθει το περιβαλλον του iCloud χωρις να πρεπει να αναβαθμισω σε Lion? Ευχαριστω εκ των προτερων!! :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 27/10/2011 - 10:08

Βεβαιως υπαρχει, εγω το εχω! απλα πρεπει να ξεγελασεις το συστημα σου οτι εισαι σε Lion! ειναι πολυπλοκο βεβαια αν δεν σκαμπαζεις! αλλιως γκουγκλαρησε το και θα πεσεις σε ενα αλλο φορουμ (μην κανουμε κε διαφημηση) που εξηγη πως! αλλα μπερδεμενη ιστορια πραγματικα! :excl:

#3   Retired

Retired

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 27/10/2011 - 10:12

To iCloud είναι μια ξεχωριστή εφαρμογή με ξεχωριστούς Servers που κοστίζουν.. Η Apple αποκλείεται να μην το δώσει κ στους S/l Users.. απλά κάνει πάλι τα... νάζια της..

#4   uriaman1

uriaman1

    iPH Enthousiast

  • 478 μηνύματα
  • Twitter:@ilperfecto
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:uriaman1

Δημοσίευση 27/10/2011 - 12:01

Βεβαιως υπαρχει, εγω το εχω! απλα πρεπει να ξεγελασεις το συστημα σου οτι εισαι σε Lion! ειναι πολυπλοκο βεβαια αν δεν σκαμπαζεις! αλλιως γκουγκλαρησε το και θα πεσεις σε ενα αλλο φορουμ (μην κανουμε κε διαφημηση) που εξηγη πως! αλλα μπερδεμενη ιστορια πραγματικα! :excl:


πρεπει να αλλαξω κανενα plist αρχειο? αλλα οταν αλλαξω την ετικετα που γραφει την εκδοση λειτουργικου, μετα θα μου το βγαλει στο software update?

#5   giorgakis

giorgakis

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:giorgakis7

Δημοσίευση 27/10/2011 - 12:56

πρεπει να αλλαξω κανενα plist αρχειο? αλλα οταν αλλαξω την ετικετα που γραφει την εκδοση λειτουργικου, μετα θα μου το βγαλει στο software update?

φιλε μ τ βρηκες να μας το δειξεις κ εμας?

#6   uriaman1

uriaman1

    iPH Enthousiast

  • 478 μηνύματα
  • Twitter:@ilperfecto
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:uriaman1

Δημοσίευση 27/10/2011 - 13:35

φιλε μ τ βρηκες να μας το δειξεις κ εμας?


κατεβασα εναν icloud installer που βρηκα, μου εκανε εγκατασταση αλλα δεν μου εμφανιστηκε τιποτα ουτε ρυθμισεις ουτε πουθενα... και δυστυχως δεν μπορω να ανοιξω το iPhoto γιατι πειραχτηκε μαλλον καποιο αρχειο σχετικο με την εκδοση του λειτουργικου... :( αν κανεις ξερει ποιο αρχειο να πειραξω για να μπορεσω να ανοιξω ξανα το iPhoto θα ημουν ευγνωμων...

#7   giorgakis

giorgakis

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:giorgakis7

Δημοσίευση 27/10/2011 - 13:37

κατεβασα εναν icloud installer που βρηκα, μου εκανε εγκατασταση αλλα δεν μου εμφανιστηκε τιποτα ουτε ρυθμισεις ουτε πουθενα... και δυστυχως δεν μπορω να ανοιξω το iPhoto γιατι πειραχτηκε μαλλον καποιο αρχειο σχετικο με την εκδοση του λειτουργικου... :( αν κανεις ξερει ποιο αρχειο να πειραξω για να μπορεσω να ανοιξω ξανα το iPhoto θα ημουν ευγνωμων...

και εγω το ιδιο προβλημα εχω καμια λυση?

#8   uriaman1

uriaman1

    iPH Enthousiast

  • 478 μηνύματα
  • Twitter:@ilperfecto
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:uriaman1

Δημοσίευση 27/10/2011 - 14:10

ξαναπερασα το iPhoto απο το DVD του iLife, στην αρχη ανοιγε κανονικα το iPhoto αλλα εβγαζε μηνυμα οτι το Library δημιουργηθηκε με νεοτερη εκδοση και οτι πρεπει να κανω update. Εκανα update και με πηγε στην 9.2.1 οπου μου ξαναβγαλε προβλημα... :/ πρεπει να βρω την 9.2 καπως

#9   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 27/10/2011 - 14:30

ειτε το θες ειτε οχι (εγω απλα το προτινω) υπαρχει και η λυση του κατεβασματος...

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#10   uriaman1

uriaman1

    iPH Enthousiast

  • 478 μηνύματα
  • Twitter:@ilperfecto
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:uriaman1

Δημοσίευση 27/10/2011 - 15:07

ειτε το θες ειτε οχι (εγω απλα το προτινω) υπαρχει και η λυση του κατεβασματος...


δοκιμασα το κατεβασμα, περιμενα ποσες ωρες να κατεβει και στο τελος δεν ανοιγε... ασχημη ξενερα...


@ giorgakis ΕΛΥΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ iPhoto!! Πρωτα εγκατεστησα οπως σου ειπα το iPhoto απο το DVD... το ανοιξα και μου εβγαλε οτι ειναι αλλοιωμενο και εκλεισε, οποτε ξανακανα 2η φορα εγκατασταση απο το DVD. Μετα ανοιξε και μου ειπε οτι πρεπει να αναβαθμισω σε νεοτερη εκδοση. Πηγα στο software update, κατεβασα την εκδοση 9.1 οπου μου εβγαλε μηνυμα σφαλματος, οποτε ανοιξα το iPhoto κρατωντας πατημενα το alt και το command. Εβγαλε ενα μενου για διορθωση της iPhoto Library, τσεκαρα μονο το Rebuild iPhoto Database from automated backup, γεμισε μια μπαρα και ετοιμος, ολα στη θεση τους! ;)

#11   giorgakis

giorgakis

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:giorgakis7

Δημοσίευση 27/10/2011 - 15:17

δοκιμασα το κατεβασμα, περιμενα ποσες ωρες να κατεβει και στο τελος δεν ανοιγε... ασχημη ξενερα...


@ giorgakis ΕΛΥΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ iPhoto!! Πρωτα εγκατεστησα οπως σου ειπα το iPhoto απο το DVD... το ανοιξα και μου εβγαλε οτι ειναι αλλοιωμενο και εκλεισε, οποτε ξανακανα 2η φορα εγκατασταση απο το DVD. Μετα ανοιξε και μου ειπε οτι πρεπει να αναβαθμισω σε νεοτερη εκδοση. Πηγα στο software update, κατεβασα την εκδοση 9.1 οπου μου εβγαλε μηνυμα σφαλματος, οποτε ανοιξα το iPhoto κρατωντας πατημενα το alt και το command. Εβγαλε ενα μενου για διορθωση της iPhoto Library, τσεκαρα μονο το Rebuild iPhoto Database from automated backup, γεμισε μια μπαρα και ετοιμος, ολα στη θεση τους! ;)

ωραιος τωρα μασ μενει να περασουμε το icloud στο snow αλλα δεν βρισκω στο goolgle καποια μεθοδο:-(

#12   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 27/10/2011 - 18:03

kαλησπερα παιδια
μια ερωτηση πως σβηνω φωτο απο την ροη φωτογραφιων?
απο το iphoto πως τισ σβηνψ δεν μπορω να τις σβησω

#13   uriaman1

uriaman1

    iPH Enthousiast

  • 478 μηνύματα
  • Twitter:@ilperfecto
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:uriaman1

Δημοσίευση 27/10/2011 - 22:53

kαλησπερα παιδια
μια ερωτηση πως σβηνω φωτο απο την ροη φωτογραφιων?
απο το iphoto πως τισ σβηνψ δεν μπορω να τις σβησω


μπαινεις στο iCloud και κανεις login με το apple ID σου. μετα, οταν σου βγαλει το μενου με τα 4 εικονιδια, πατας στο ονομα σου που βρισκεται πανω και δεξια. στο παραθυρο που θα ανοιξει πατας Advanced και μετα reset photo stream και εισαι ετοιμος :)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες