Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ξεχασα τον τετραψηφιο κωδικο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/10/2011 - 15:37

Aν δεν τα καταφέρεις εγώ είμαι Ρόδο και μπορώ να στο φτιάξω εγώ αρκεί να έχεις την απόδειξη αγοράς μαζί σου ή κάποιο άλλο αποδεικτικό στοιχείο ότι ειναι δικό σου χωρίς να θέλω να σε προσβάλω αλλά καταλαβαίνεις και την δική μου θέση .


Μπράβο ρε συ Κώστα, είσαι πολύ σωστός!! Είναι πολύ τυχερό το site με τέτοια μέλη σαν και σένα! :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2011 - 15:40

Ειναι δυνατον να τον ξεχασω?

Λίγο δύσκολο! :P
Οσο νάναι πάντα βάζουμε κωδικούς αριθμούς που κάτι σημαίνουν για μας ετσι ώστε να τους θυμόμαστε εύκολα.

#18   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/10/2011 - 15:41

Αλλαξα τον 4ψηφιο κωδικο, και τωρα δεν μπορω να ανοιξω το κινητο.ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ;



Ρε παιδια ερωτηση. Εγω εβαλα κωδικο πριν μερικες μερες ετσι για ασφαλεια και τον βαζω βεβαια καθε φορα που ειμαι στο lockscreen, τοοποιο μεσα στην ημερα ισοδυναμει περιπου με 1.325.463.758 φορές. Ειναι δυνατον να τον ξεχασω?



#19   wrc

wrc

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2011 - 15:45

Παιδια ήρεμα πεσατυε να με φατε, το κινητο το παιρνει η κορη μου σχολειο, οποτε εκει μου μυριζει η δουλεια .. παντως κωστα απο ροδο πως μπορω να σε βρώ;αποδειξη αγορας βεβαια έχω (650 ευρω έσκασα-εφορια).Παρεπιπτοντως παλι στο itunes ΜΟΥ ΖΗΤΑ το 4ψηφιο κωδικο.εφαρμοσα το βιντεακι..

#20   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 29/10/2011 - 15:45

Ρε παιδια Συγνωμη Κιολας αλλα πολλοι απο εδω μεσα εχουμε Αγορασει Μεταχειρισμενα Τηλεφωνα Χωρις Αποδειξη Ειτε επειδει Ελληξε ειτε οτιδιποτε αλλο .. το αν ειναι Κλεμμενο ή Οχι ειναι αλλο Θεμα και απο Την Στιγμη που ειναι στα Χερια Οποιουδιποτε αλλου ή αγοραστη ή κλεφτη εχει Τελειωσει η ιστορια τι το Ζωριζουμε τωρα λες και ειμαστε οι Σεριφεδες που θα σοσουμε τον Κοσμακι.... Δεν Κοιταμε την Κλοπη που μας Κανει καθημερινα το Κρατος αλλα Κοιταμε να ειμαστε ΠολυΞεροι.. να Προσεχουμε Ολοι Που ακουμπαμε τα τηλεφωνακια μας και Που τα Βαζουμε για να Μην τα 'ΧΑΝΟΥΜΕ" και μετα Κλαιμε οτι μας τα κλεψανε Μπλα Μπλα Μπλα ..

Αν το Παλικαρι το Πηρε κλεμμενο ή Οτιδιποτε το Θεμα εχει Λυξει .

#21   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2011 - 15:49

Ρε παιδια Συγνωμη Κιολας αλλα πολλοι απο εδω μεσα εχουμε Αγορασει Μεταχειρισμενα Τηλεφωνα Χωρις Αποδειξη Ειτε επειδει Ελληξε ειτε οτιδιποτε αλλο ..

Σωστός 8)

#22   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2011 - 15:50

Παιδια ήρεμα πεσατυε να με φατε, το κινητο το παιρνει η κορη μου σχολειο, οποτε εκει μου μυριζει η δουλεια .. παντως κωστα απο ροδο πως μπορω να σε βρώ;αποδειξη αγορας βεβαια έχω (650 ευρω έσκασα-εφορια).Παρεπιπτοντως παλι στο itunes ΜΟΥ ΖΗΤΑ το 4ψηφιο κωδικο.εφαρμοσα το βιντεακι..


Αν δεν τα καταφέρεις στείλε πμ να συναντηθούμε να στο φτιάξω.

Ρε παιδια Συγνωμη Κιολας αλλα πολλοι απο εδω μεσα εχουμε Αγορασει Μεταχειρισμενα Τηλεφωνα Χωρις Αποδειξη Ειτε επειδει Ελληξε ειτε οτιδιποτε αλλο .. το αν ειναι Κλεμμενο ή Οχι ειναι αλλο Θεμα και απο Την Στιγμη που ειναι στα Χερια Οποιουδιποτε αλλου ή αγοραστη ή κλεφτη εχει Τελειωσει η ιστορια τι το Ζωριζουμε τωρα λες και ειμαστε οι Σεριφεδες που θα σοσουμε τον Κοσμακι.... Δεν Κοιταμε την Κλοπη που μας Κανει καθημερινα το Κρατος αλλα Κοιταμε να ειμαστε ΠολυΞεροι.. να Προσεχουμε Ολοι Που ακουμπαμε τα τηλεφωνακια μας και Που τα Βαζουμε για να Μην τα 'ΧΑΝΟΥΜΕ" και μετα Κλαιμε οτι μας τα κλεψανε Μπλα Μπλα Μπλα ..Αν το Παλικαρι το Πηρε κλεμμενο ή Οτιδιποτε το Θεμα εχει Λυξει .


Κατανοητό .Φαντάζεσαι όμως να έχω στα χέρια μου ένα κλεμμένο τηλέφωνο εγώ που πάω να βοηθήσω τον χ δεν λέω όνομα για να μην παρεξηγηθεί και ο φίλος ποιο πάνω .
Κανείς δεν κατηγόρησε το παλικάρι απλά είναι λίγο περίεργο απλά να ξεχάσεις τον κωδικό σου.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#23   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2011 - 15:59

σωστη παρατηρηση JohnHasio! εχει μονο 2 post! δεν το ειδα!


για αυτο ολοι οι jbrakers βαλτε το igotya να σωθειτε. εγω ηδη εχω βρει το τηλεφωνο μια φορα με το προγραμματακι που ειναι εκπληκτικο, και δυστυχως εγινε και ξεφτιλα ο τυπος που ηταν και γνωστος παρεπιπτοντως οταν του πηγα την φωτο του, που προσπαθουσε να το ξεκλειδωσει. :)


http://www.youtube.com/watch?v=U7F-5Ur_2Ow

Τελευταία επεξεργασία από: thelonapouliso, 29/10/2011 - 16:00


#24   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2011 - 16:05

Ωραίο το igotya!! 8)

#25   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 29/10/2011 - 16:08

Ρε παιδια Συγνωμη Κιολας αλλα πολλοι απο εδω μεσα εχουμε Αγορασει Μεταχειρισμενα Τηλεφωνα Χωρις Αποδειξη Ειτε επειδει Ελληξε ειτε οτιδιποτε αλλο .. το αν ειναι Κλεμμενο ή Οχι ειναι αλλο Θεμα και απο Την Στιγμη που ειναι στα Χερια Οποιουδιποτε αλλου ή αγοραστη ή κλεφτη εχει Τελειωσει η ιστορια τι το Ζωριζουμε τωρα λες και ειμαστε οι Σεριφεδες που θα σοσουμε τον Κοσμακι.... Δεν Κοιταμε την Κλοπη που μας Κανει καθημερινα το Κρατος αλλα Κοιταμε να ειμαστε ΠολυΞεροι.. να Προσεχουμε Ολοι Που ακουμπαμε τα τηλεφωνακια μας και Που τα Βαζουμε για να Μην τα 'ΧΑΝΟΥΜΕ" και μετα Κλαιμε οτι μας τα κλεψανε Μπλα Μπλα Μπλα ..

Αν το Παλικαρι το Πηρε κλεμμενο ή Οτιδιποτε το Θεμα εχει Λυξει .

Αν καταλάβουμε πως ειναι κλεμμένο άλλαζε κατα πολυ το θέμα! Αλλα δεν μπορούμε να αποδείξουμε τίποτα! Δεν θελουμε να προβάλουμε κανένα! Δεν ήμαστε σεριφιδες! Πως θα ενοιωθες αν στο κλεβαν εσενα και μετα τον βοηθούσε το φόρουμ να το ανοίξει! Nooot goooooood!

#26   dsquared

dsquared

    iPH Enthousiast

  • 495 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/10/2011 - 16:24

για αυτο ολοι οι jbrakers βαλτε το igotya να σωθειτε. εγω ηδη εχω βρει το τηλεφωνο μια φορα με το προγραμματακι που ειναι εκπληκτικο, και δυστυχως εγινε και ξεφτιλα ο τυπος που ηταν και γνωστος παρεπιπτοντως οταν του πηγα την φωτο του, που προσπαθουσε να το ξεκλειδωσει. :)


http://www.youtube.com/watch?v=U7F-5Ur_2Ow

χρειαζετε internet για να λειτουργησει;

#27   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2011 - 16:27

χρειαζετε internet για να λειτουργησει;


ε ναι. πως αλλιως να σου στειλη φωτο στο email. αλλωστε και το findmyiphone δεν θελει ιντερνετ? για εμενα ο καλυτερος συνδιασμος ειναι, findmyiphone-igotya-cylay δεν γλυτωνει με τιποτα. :)
ξερει κανενας να μας πει εαν εχουν ενσωματωσει την λειτουργια findmyiphone στο ios5? ενοω ακομα και με restore να παραμενουν οι ρυθμισεις εαν το θελεις?

#28   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 29/10/2011 - 16:32

Ρε παιδια Συγνωμη Κιολας αλλα πολλοι απο εδω μεσα εχουμε Αγορασει Μεταχειρισμενα Τηλεφωνα Χωρις Αποδειξη Ειτε επειδει Ελληξε ειτε οτιδιποτε αλλο .. το αν ειναι Κλεμμενο ή Οχι ειναι αλλο Θεμα και απο Την Στιγμη που ειναι στα Χερια Οποιουδιποτε αλλου ή αγοραστη ή κλεφτη εχει Τελειωσει η ιστορια τι το Ζωριζουμε τωρα λες και ειμαστε οι Σεριφεδες που θα σοσουμε τον Κοσμακι.... Δεν Κοιταμε την Κλοπη που μας Κανει καθημερινα το Κρατος αλλα Κοιταμε να ειμαστε ΠολυΞεροι.. να Προσεχουμε Ολοι Που ακουμπαμε τα τηλεφωνακια μας και Που τα Βαζουμε για να Μην τα 'ΧΑΝΟΥΜΕ" και μετα Κλαιμε οτι μας τα κλεψανε Μπλα Μπλα Μπλα ..

Αν το Παλικαρι το Πηρε κλεμμενο ή Οτιδιποτε το Θεμα εχει Λυξει .

Μέγα λάθος! εγώ έδωσα το μαύρο μου iphone 4 το καλοκαίρι με την αποδειξή του κανονικότατα! Μιλάμε ότι είναι κάτι αντίστοιχο με το να πουλάς οικόπεδο που δεν σου ανήκει... πράγμα που έχει συμβεί στο παρελθόν ουκ ολίγες φορές! ακόμα και πολύ παλιά να είναι η απόδειξη, δεν πιάνει χώρο, και την βάζουμε στο κουτάκι του κινητού που δεν μπορώ να καταλάβω ποτέ γιατί να το πετάξουμε!
Αν λέμε μια στο εκατομμύριο, το κινητό ήταν κλεμμένο και ήταν το δικό σου... τώρα να δω τι θα έλεγες!

Τελευταία επεξεργασία από: GodfatherGR, 29/10/2011 - 16:33


#29   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/10/2011 - 16:50

Εγω. Μόλις αγόρασα το igotya. Αν ειναι να με σώσει έστω και μια φορά τα πέντε ευρω δεν ειναι και τίποτα.

#30   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 29/10/2011 - 17:01

...Παρεπιπτοντως παλι στο itunes ΜΟΥ ΖΗΤΑ το 4ψηφιο κωδικο.εφαρμοσα το βιντεακι..


Προφανως δεν είχες κάνει ποτέ sync με αυτόν τον υπολογιστή (iTunes) το iPhone σου, γιατί αλλιώς θα τον θυμόταν τον κώδικα (το itunes) και θα σε άφηνε να το συγχρονίσεις!

Οπως και να έχει, όταν βρεθείς στο itunes εκεί που σου λέει ότι το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο από 4ψηφιο κωδικό, (εννοείται συνδεδεμένος με το usb καλώδιο), πατάς το power button (ασημένιο πάνω δεξιά) + Home buton (κεντρικό) ταυτόχρονα, μέχρι να δεις το τηλέφωνο να σβήνει. Και μόνο στην επανεκκίνηση του logo (μήλου) θα αφήσεις το power button συνεχίζοντας να κρατάς πατημένο το home button.

Μετα από λίγα δευτ. θα μπεις σε recovery mode (εικόνα καλώδιο συν itunes) και το itunes θα σου βγάλει ένα pop up παράθυρο λέγοντας ότι εντόπισε ένα iPhone σε recovery mode, και για να μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις θα πρέπει να το κάνεις restore.

... Αυτο ήταν!! Αν τώρα έχεις κρατήσει back up στον υπολογιστή σου από παλαιότερο ''σώσιμο'', μπορείς στο τέλος του restore να διαλέξεις set up από το παλιότερο buck up σου, και να βρεις το τηλέφωνο σου όπως το είχες σώσει παλαιότερα. Αν όχι, τότε δυστυχώς πας για set up as new, και εκεί θα χάσεις ότι είχες μέσα στο τηλέφωνο σου πριν. Αλλα πιστεύω αυτό είναι το λιγότερο που σε ανησυχεί στην περίπτωση σου.



ps: εννοείτε ότι θα πρέπει να έχεις σύνδεση ιντερνετ όταν θα ανοίξεις το itunes για restore, μιας που αυτό αυτόματα θα ψάξει validation (έγκριση) από τους server της Apple.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 29/10/2011 - 17:05

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες