Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Απαίσια εμπειρία από εταιρεία επισκευής iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
153 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   soctap

soctap

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2011 - 00:12

Καλησπέρα σε άλλους. Θα ήθελα να αναφερθώ στην περιπέτεια μου σχετικα με προβλημα σηματος που ειχα σε ενα iphone 3GS ,τον Αυγουστο που μας περασε(ελειπα εκτος γι αυτο και το αναφερω τωρα).
Ξαφνικα εχανα το σημα στο τηλεφωνο μου και θαμπωμενος απο τα βαρυγδουπα λογια και το site της εταιριας iphone Repair, αποφασισα να τους εμπιστευτω το τηλεφωνο μου για servise.Το στελνω με courier, την επομενη μερα το πηραν στα χερια τους, λεγοντας μου οτι θα μου το στειλουν την ιδια μερα το απογευμα. Περιμενω την αλλη μερα να παρω το τηλεφωνο στα χερια μου , δεν το περνω εποικοινωνω μαζι τους μου ελεγαν το συγεκριμενο ατομο που εφτιαξε το τηλ. λειπει, και δεν ξερουμε να σου απαντησουμε. Για να μην τα πολυλογώ, πηρα το τηλ μετα απο 3 μερες ,και το προβλημα παρεμεινε το ιδιο ,σαν να μην το ειχα στειλει καθολου, πληρωνοντας στην courier 100 ευρω , γιατι τους ειχα ζητησει να μου αλλαξουν και το πισω καπακι μια και ειχε ελαχιστες γρατζουνιες. Παρατηρωντας καλυτερα το τηλ. βλεπω οτι το καπακι ηταν τελειως στραβα κουμπωμενο και με το ζορι εμπαινε το καλωδιο της φορτισης, δηλ διπλα χαμενος και το προβλημα του σηματος δεν εφτιαξε ,και το καπακιτο πισω στραβο.Την αλλη μερα παίρνω τηλ. στην εταιρεία, μου απαντούν να το ξαναστείλω πίσω,να το φτιαξουν( τα σχετικα συγνωμη κλπ ). Αντε ξανα μανα χωρις τηλ 2 μερες ακομα, το ξαναπαίρνω πίσω, δεν δουλευε το mute button ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΟΙ ΤΥΠΟΙ.... και επιτελους ειχα τωρα σημα αλλα κατι δεν μου κολλαγε στο σημειο του dock. Τελος παντων σε αυτους τους απαραδεκτους το τηλ δεν το εστελνα ξανα πισω παρόλο που πλήρωσα σχεδον 140 ευρω με τα περα δωθε της courier, απευθύνομε στο forum και εμπιστευτηκα τον φιλο μας τον PANTSOS .Το αποτελεσμα τα λεει ολλα τι ειχαν κανει οι τυποι της iphone repair.
Συνημμένο αρχείο  imagehqe.jpg   108,34KB   407 λήψεις

Μεταφέρω αυτούσια τα λόγια του φίλου PANTSOS,με μάρτυρα την FOTO.Εγώ απο την στιγμή που άνοιξα το τηλέφωνο είδα την πρώτη πατέντα όπως είπαμε στο σήμα.Επειδή το καπάκι που σου έβαλαν αυτοί δεν ήταν 100% να ταιριάζει,σου έβαλαν ένα χαρτάκι μέσα ώστε να ακουμπάει την επαφή για να έχεις σήμα.(Όπως φαίνεται και στη φωτογραφία)To δεύτερο που παρατήρησα είναι οτι κάθε βίδα έχει την δική του θέση άλλες είναι πιο λεπτές και άλλες πιο φαρδιές και δεν μπαίνουν παντού.
Στο κάτω μέρος του dock όπου ήταν και στραβό όταν το άνοιξα είδα οτι επειδή είχαν βάλει λάθος βίδα έσπασε η βάση του.
Και που σου χαλάσαν το mute button ήταν ξεχαρβαλωμένο. Τον εμπιστευτηκα απο την πρωτη στιγμη που μιλησα μαζι του, μου επισκευασε τα παντα αψογα , μου αλλαξε και μπαταρια πηρα ενα καινουργιο τηλ. πισω της κουτας μπορω να πω, τα εργατικα που μου πηρε ηταν λιγοτερα απο 30ευρω , βλεποντας τι τραβηξα τοσο καιρο. Πανω απο ολλα φταιω εγω βεβαια που δεν ρωτησα απο την αρχη το forum .
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΛΑ ΦΙΛΕ PANTSOS!!!!! ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΊΤΕ ΤΟΝ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ . ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΟΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΌΜΑΣΤΕ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΈΝΟ ΜΑΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 30/10/2011 - 00:16

Πο ρε φίλε! Αυτα μονο στάς Ελλάδας γίνονται! Φρίκη! Pantsos εγγύηση!

Τελευταία επεξεργασία από: pontiaras, 30/10/2011 - 00:17


#3   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/10/2011 - 00:22

Μιλάμε για το site http://www.iphonerepair.gr/ ?

#4   soctap

soctap

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2011 - 00:30

Μιλάμε για το site http://www.iphonerepair.gr/ ?

ΑΚΡΙΒΩΣ ΦΙΛΕ

#5   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/10/2011 - 00:39

Απαράδεκτοι! Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

#6   Aisha

Aisha

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2011 - 00:44

ασε τωρα μην με πιασουν τα διαολια μου...κλησιμο θελει το σιτε..ειχα παει για αλλαγη digitizer(120 ευρουλακια) επιδη ημουνα νεος και δεν ηξερα τπτ.και μετα μπενοβγενε και το home button δουλευε χαλια..μεχρι που αποφασισα να ασχοληθω και με 10 ευρο το εφτιαξα τζαμι

#7   mais

mais

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Billys Mais

Δημοσίευση 30/10/2011 - 00:50

Α ρε Doc... B) B)

#8   nellos

nellos

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/10/2011 - 00:56

Μπραβο pantsos! Και στα αλλα παιδια τπυ φορουμ γιατι εχω δισβασει και ολοι εχουνε μεινει ευχαριστημενοι απο την δουλεια σας!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#9   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/10/2011 - 00:59

Λοιπόν να σας πω και εγώ την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο κατάστημα.

Η γνώμη μου ακριβώς η ίδια με του Soctap.

Πρώτα από όλα για να καταλαβαινόμαστε, μιλάμε για το κατάστημα http://www.iphonerepair.gr/ το οποίο είναι αδερφό site με το http://www.pcexpress.gr/.

Και τα δύο είναι ιδιοκτησία του κυρίου συζύγου της γνωστής τηλεοπτικής "μαμάς-νοικοκυράς-πανελίστριας-δεν ξέρω και εγώ τι άλλο" Ανίτας Ναθαναήλ.

Μάλιστα σε κάποιο επεισόδιο της περσινής σειράς Housewives of Athens είδαμε ρομαντικό δείπνο των δύο με τον κύριο (Άγγλος δεν θυμάμαι το όνομά του) πιο πολύ να διαφημίζει το μαγαζί του παρά να μιλάει στη γυναίκα του.

Πριν από 7-8 μήνες ήθελα να κάνω την μετατροπή του iphone 4 μου από μαύρο σε λευκό.

Είχα παραγγείλει τα ανταλλακτικά και τα είχα στα χέρια μου οπότε απλά χρειαζόμουν έναν τεχνικό να κάνει την δουλειά και να πληρωθεί τα εργατικά.

Όπως συνηθίζω ξεκίνησα έρευνα αγοράς.

Ψάχνω λοιπόν στο ίντερνετ για τεχνικούς.

Πέφτω πάνω το συγκεκριμένο κατάστημα.

Τους παίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι θέλουν 75 (!!!) ευρώ για την μετατροπή!!!

Λέω αμάν? Τόσο ακριβά θα μου βγεί?

Επόμενη κίνηση να μιλήσω με τους τεχνικούς του site.

Το αποτέλεσμα ήταν ότι μου το άλλαξε ο idoctor στην τιμή των 30 ευρώ (την ίδια ακριβώς που μου έδιναν και ο Pantsos και o Batjump).

Περιττό να πω ότι ο idoctor έκανε εξαιρετική δουλειά! Όλα άψογα!

Όπως καταλαβαίνετε από το συμβάν αυτό και μετά δεν ξανασχολήθηκα με το συγκεκριμένο κατάστημα.

Από εδώ και πέρα μόνο με άτομα της κοινότητας που είναι τσεκαρισμένο ότι είναι ξηγημένοι.

Λυπάμαι ειλικρινά που υπάρχουν άτομα που τρώνε το παραμύθι και δίνουν τα κερατιάτικά τους για "πατέντες" όπως αυτή που είδαμε παραπάνω.

Μακάρι να μπορούσα να στηθώ έξω από κάτι τέτοια μαγαζιά και να ενημερώνω τον κόσμο για το τι γίνεται μέσα...

ΥΓ: Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, προτίμησα τον idoctor από τον Pantsos ή τον Batjump γιατί με βόλευε από άποψη απόστασης. Αν και έχω συναλλαγεί μόνο με τον 1 από τους 3 μπορώ να εγγυηθώ και για τους 3 καθώς έχουν δώσει "δείγματα γραφής" επανειλημμένα εδώ μέσα με προβλήματα μελών. Απλά τότε ήμουν Πάτρα και ο idoctor στην Αθήνα βόλευε. (Βέβαια από εδώ και πέρα θα έχω και τον Pantsos στην Ξάνθη! :P ).

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 30/10/2011 - 01:01


#10   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 30/10/2011 - 01:00

Έτσι να μάθει αυτη η εταιρία να χάσει πελάτες μπάς και στρώσει που χρώμιο δηλαδη!

#11   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/10/2011 - 01:15

Εχασε ηδη εναν.. Ηθελα εγω ν αλλαξω το πισω καπακι κ να το κανω λευκο στο 3gs... Χιλια ευχαριστω παιδια με γλιτωσατρ


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

#12   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/10/2011 - 01:18

Μίλα με idoctor, pantsos ή Batjump.

Αυτοί δεν θα σε κοροϊδέψουν.

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 30/10/2011 - 01:18


#13   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/10/2011 - 01:20

Μίλα με idoctor, pantsos ή Batjump.

Αυτοί δεν θα σε κοροϊδέψουν.

το γνωριζω! :D


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

#14   tasos77

tasos77

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2011 - 01:33

και επιτέλους... αφου μιλάμε ανοιχτά... συνεχίζω το γνωστό παραμύθι με τα ΟΕΜ και μή ΟΕΜ (απομίμηση τα αποκαλούν) ανταλλακτικά

θες απομίμηση? 110

θες ΟΕΜ ? 140...

thumbs up to Pantsos

#15   tasos77

tasos77

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2011 - 01:34

λες και οι μάγκες έχουν ΟΕΜ δηλαδή ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ από τον manufacturer (Original Equipment Manufacturer)

τα σχόλια και οι κρίσεις, τις αφήνω σε εσάς

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες