Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το SIRI "πέρασε" στις άλλες συσκευές!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
223 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   mafias

mafias

    Advanced Member

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2012 - 23:25

το σκέφτηκα αυτό για αυτό τα κλειδιά τα πήρα από .... και ανήκουν σε demo phones σε όλη την ευρώπη οποτε αν δεν λειτουργεί το σύρεις σε κάποιο τηλέφωνο στα media markt (στα demo) δεν νομίζω να στεναχωρηθεί κανεις (άσε που η apple δεν κόβει τα demo τις γιατί ξέρει ότι έχουν μεγάλη χρίσει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 02/01/2012 - 23:33

το σκέφτηκα αυτό για αυτό τα κλειδιά τα πήρα από .... και ανήκουν σε demo phones σε όλη την ευρώπη οποτε αν δεν λειτουργεί το σύρεις σε κάποιο τηλέφωνο στα media markt (στα demo) δεν νομίζω να στεναχωρηθεί κανεις (άσε που η apple δεν κόβει τα demo τις γιατί ξέρει ότι έχουν μεγάλη χρίσει...



Το οτι ο κατοχος του τεσσαριού (πχ εσύ) μπορεί να έχει θέμα με την apple το σκέφτηκες; Γιατί έγινε και κάτι τέτοιο που αναφέρθηκε και απειλήθηκε με κλείδωμα του κινητού ο κάτοχος.
Αν πιστευεις οτι αξιζει το Σιρι εστω και μια πιθανοτητα να τουβλιασει το κινητο αντι να βαλεις ενα vLingo τοτε καλή τύχη.





Σταλμενο από τον προ-προπάππου του 4s (iPhone 2G)

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 02/01/2012 - 23:34

Whatsapp doc?

#153   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/01/2012 - 23:35

Το οτι ο κατοχος του τεσσαριού (πχ εσύ) μπορεί να έχει θέμα με την apple το σκέφτηκες; Γιατί έγινε και κάτι τέτοιο που αναφέρθηκε και απειλήθηκε με κλείδωμα του κινητού ο κάτοχος.
Αν πιστευεις οτι αξιζει το Σιρι εστω και μια πιθανοτητα να τουβλιασει το κινητο αντι να βαλεις ενα vLingo τοτε καλή τύχη.





Σταλμενο από τον προ-προπάππου του 4s (iPhone 2G)



οντως,το μελος @TSOPKAS ανεφερε αυτο:

"μετα απο το ρεστορε και στα δυο τηλεφωνα .... εκανε την εμφανιση του .. ενα ωραιοτατο κατεβατο μνμ ενημερωσης απο την apple.
που με λιγα λογια,, εγραφε οτι δεν εχω δικαιομα να κανω χρηση φωνιτικων εντολων και υπηρεσιων ..κτλ
και αν ξανα γινει θα κλεδωθουν οι συσκευες < χαρακτηριζοντας ως προιον παρανομο >
και θα κινηθουν δικαστικα !"

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 02/01/2012 - 23:36


#154   mafias

mafias

    Advanced Member

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2012 - 23:49

Αυτό που δεν καταλάβατε και με παρεξηγήσατε είναι πως αυτά τα iphone ανήκουν στην apple είναι τα iphone pou pate και παίζεται (p.x στον γερμανό) αυτά τα iphone έχουν μεγάλη χρίσει και στην χειρότερη απλά θα αντικατασταθούνε .... αυτό δεν το λέω εγώ το έμαθα από μέσα δυστυχώς δεν μπορώ να πω πιο πολλά αλλα θέλω να σα πω πως δεν παθαίνει κανεις τίποτα..

#155   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/01/2012 - 00:03

παιδια συγνωμη αλλα θα βγω offtopic για εναν και μονο λογο:το siri για την πλειοψηφια των Ελληνων ειναι παντελως αχρηστο!πρεπει να εχεις τρομερα καλη προφορα για να σε πιασει!οι μισες εντολες συνηθως που θα δωσει καποιος χρειαζεται το location,αλλα πολυ απλα στην Ελλαδα δεν λειτουργει!
ειναι πολυ beta ακομα!παντως για τις πρωτες 2-3 ημερες εχει λιγο πλακα το παιχνιδι μαζι του,κατα τα αλλα δεν χανετε απολυτως τιποτα!
και μην βγει καποιος να πει τα αντιθετα απο αυτα που εγραψα(και πολλα ακομα αλλα βαριεμαι να τα γραψω) γιατι δεν θα μου αλλαξει γνωμη,ειναι προσωπικες αποψεις προς τα παιδια γιατι θα καταλαβουν οτι δεν αξιζει!

#156   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 03/01/2012 - 00:04

Αυτό που δεν καταλάβατε και με παρεξηγήσατε είναι πως αυτά τα iphone ανήκουν στην apple είναι τα iphone pou pate και παίζεται (p.x στον γερμανό) αυτά τα iphone έχουν μεγάλη χρίσει και στην χειρότερη απλά θα αντικατασταθούνε .... αυτό δεν το λέω εγώ το έμαθα από μέσα δυστυχώς δεν μπορώ να πω πιο πολλά αλλα θέλω να σα πω πως δεν παθαίνει κανεις τίποτα..


Εσυ δεν καταλαβες οτι μπορει να εχει συνεπειες στο ΔΙΚΟ σου κινητό η δουλειά.

Τι να πω, πραγματικά δεν καταλαβαίνω το κόλλημα με το Σιρι. Αφου 1) ειναι κυριως για Αγγλομαθεις, 2) δεν δουλευει ολοκληρωμενα στην Ελλαδα, 3) σας εχει τσακισει τα κινητα στο restore μεχρι στιγμης, τι τρελαινεστε


Και συ που λες οτι δεν παθαινει κανεις τιποτα κανεις λαθος. Δεν μπορεις να πεις ουτε αυτο ουτε το αντιθετο βεβαια με σιγουρια

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 03/01/2012 - 00:05

Whatsapp doc?

#157   TSOPKAS

TSOPKAS

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/01/2012 - 00:05

Αυτό που δεν καταλάβατε και με παρεξηγήσατε είναι πως αυτά τα iphone ανήκουν στην apple είναι τα iphone pou pate και παίζεται (p.x στον γερμανό) αυτά τα iphone έχουν μεγάλη χρίσει και στην χειρότερη απλά θα αντικατασταθούνε .... αυτό δεν το λέω εγώ το έμαθα από μέσα δυστυχώς δεν μπορώ να πω πιο πολλά αλλα θέλω να σα πω πως δεν παθαίνει κανεις τίποτα..


Me ta udid δεν κανεις δουλεια ...

θελεις κλειδι απο 4s το οποιο παραγει το τηλεφωνο απο συναρτηση πολλων πραγματων πχ uuid , ecid, armv7-8, board number , και αλλα..
και στο τελος τα κωδικοποιει με 128κ ολγοριθμο απο apple και symantec .. και<προφανος ,, και κατι αλλο παιζει που δεν ξερω >

το ποιο ευκολο ειναι να βρεις το κλειδι απο 4ς με σνιφινκ πακετων και να κανεις proxy server για 24 ωρες .
μετα το περας.. ξανα απο την αρχη ...

#158   mafias

mafias

    Advanced Member

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/01/2012 - 00:34

Ok ευχάριστο για την απάντηση σου TSOPKAS θα το κοιτάξω έτσι .... και απλά θέλω να σημειώσω πω δεν είμαστε δημοτικό ... πιστεύω όλοι ξέρουμε τι συνέπειες τον πράξεων μας all ακόμα και καλοπροαίρετα να τις υπενθυμίζεται πιστεύω πως ένας αρκεί αλλιώς το ollo θέμα Γίνετε κουραστικό και offtopic.. Είμαι πολλά χρονια στον χορό και πιστεύω πως αυτή η νοοτροπία πρέπει να αλλάξει . Το λέω πολύ φιλικά και με επιφυλάξει δεν θέλω να αλλάξω απόψεις ούτε να διαστρεβλώσω κάτι απλά σαν συμπέρασμα άμα δεν υπήρχε ο καλός άνθρωπος από πάνω δεν θα έπαιρνα Απάντηση μετά από 7 post (το πλήρες off topic)..

#159   moolis

moolis

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:arpap95

Δημοσίευση 03/01/2012 - 00:56

με δυο λογια επειδη δεν μπορω να διαβασω και ολα τα σχολια εμεις με 4 μπορουμε να εχουμε siri η πρεπει να περιμενουμε? θα μπορουν να το εχουν μονο οι jb χρηστες η θα βγαλει η apple update που θα λειτουργει siri στο 4??????

#160   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 03/01/2012 - 01:12

ρε παιδιά σας παρακολουθώ και απορώ γτ?γτ αχοληστε με μια (απλη) εφαρμογή που δεν δουλεύει στα Ελληνικά και στην Ελλαντα?εχεται κανει άπειρα restore χωρις να πετύχετε κατι και στην καλητερα απλα γλυτωνεται στο restore αλλα δεν δουλευει ή δουλευει δεν δουλευει και αυτο για να λετε οτι το βαλατε μια εφαρμογη που δεν δουλευει στα Ελληνικα?

#161   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 03/01/2012 - 01:18

με δυο λογια επειδη δεν μπορω να διαβασω και ολα τα σχολια εμεις με 4 μπορουμε να εχουμε siri η πρεπει να περιμενουμε? θα μπορουν να το εχουν μονο οι jb χρηστες η θα βγαλει η apple update που θα λειτουργει siri στο 4??????


Η Apple δεν προκειται να βαλει Σιρι στο 4αρι, οχι.
Whatsapp doc?

#162   Dante897

Dante897

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/01/2012 - 18:51

Εβγαλα το Spire με την ελπιδα οτι θα σταματησουν να κρασαρουν οι εφαρμογες οταν πατας στο search field τους, δεν εφτασε καααααι restore...

#163   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 11/01/2012 - 10:02

Λοιπον παιδια για να μην ανοιγω καινουριο τοπικ γραφω εδω , λοιπον στο twitter παρακολουθω εναν τυπο οποιος εχει proxy για siri, απο τα γραφομενα του φαινοταν οκ και με πολους followers.
H τιμη που θελει για μια διευθυνση proxy ειναι 20$ αλλα μερικες φορες παει κ στα 15$.
Χθες λοιπον λεω δεν @#$$% τι ειναι 15 ντολαρς και αγορασα ενα, η σελιδα του ειναι το http://icrackr.com/.

Ζηταει να δωσετε βεβαια το udid της συσκευης σας αν καποιος εχει προβλημα τοτε απλα δεν προχωραει στην αγορα..
Αγοραζοντας λοιπον απο το site σε 15 λεπτα ηρθε μειλ με οδηγιες (χρειαζετε να κατεβασετε κ το spire απο cydia) και απο χθες το βραδυ μπορω να πω οτι στο 80% δουλευει, μερικες φορες λεει οτι αυτη τη στιγμη δεν μπορει να απαντησει κ τετοια μαλλον επειδη οι server φουλαρουν απο κοσμο :lol:

Προς θεου δεν ειμαι φιλος του ουτε scam αλλα κ ουτε αναλαμβανω καποια ευθυνη αν το αγορασει καποιος..

Στο twitter ο τυπος ειναι ο @ios4me !
Εχω ios 5.0.1 με το τελευταιο redsn0w b3 , επισης μετα την εφκατασταση του spire και γενικα ολης της πατεντας δεν κρασαρει καμμια εφαρμογη η καποιο αλλο προβλημα..

Αν υπαρχει προβλημα με το ποστ ας σβηστει απο τους mods ::)

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#164   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/01/2012 - 10:08

Σε έτρωγε και σένα μην πω τι ε?? χα χα.

Καλά το έκανες. Ελπίζω να είναι πιο σταθερό τώρα και να μην τρέχεις για restore.
Once You Go Mac You Never Go Back

#165   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 11/01/2012 - 10:24

Χεχεχε φιλε αφου ξερεις ο ανθρωπος ειναι ανικανοποιητο ων, παντα θελει κστι παραπανω απο αυτο που εχει κ οταν το αποκτησει παλι τον ξανατρωει ο ποπος του για κατι καινουριο :-)
Τουλαχιστον δουλευει χωρις προβληματα στις αλλες εφαρμογες του μηλου!
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες