Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Πρόβλημα Με Φόρτιση Καί Σήμα όταν βάλο COSMOTE κάρτα σε Ιphone 3g


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Xarispolcy

Xarispolcy

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/09/2009 - 23:46

Γιά σας εχώ αγοράσει πριν περίπου 1 χρόνο Ιphone 3g απο vODA είχα Cosmote μόλισ το έκανα πρίν λίγες μέρες αναβάθμιση στη 3.01 καί jailbrake το κινητό μου εχεί ορισμενα προβλήματα η παταρία δείχνι πως είναι φορτισμενή με το σηματάκι τις πρίζας αλλα γίρως στο 30% εχει υπερθερμένετε υπερβολικά και οταν με περνουν τηλεφωνο λεεί οτι η κλήση μου προθήτε σε λάθος αριθμο. Χωρίς να έχο προώθηση ενεργή , Οταν βγάλω την Cosmote kai βάλω αλλη sim καρτα το κινητό μου δουλέυει μια χαρά φορτίζει κανονικα και δέν υπερθερμένετε . οτάν βάλω την κάρτα μου σε αλλό κινητο δουλέυει μια χαρά χωρίς εκτροπη... Γνωρίζει καποιός τίποτα σχετικά ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GiannisR

GiannisR

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2009 - 23:55

Αν η κάρτα SIM της COSMOTE είναι παλιάς τεχνολογίας τότε οφείλεται εκεί!Καλύτερα να την αντικαταστήσεις

#3   cliowil

cliowil

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2009 - 08:15

Φίλε το ίδιο πρόβλημα είχε και αυτός ο χρήστης (http://tinyurl.com/nmq49j) αλλά και εγώ. Η κάρτα SIM δεν παίζει ρόλο πάντως. Από όσο το έψαξα γενικά νομίζω ότι καμιά φορά το redsnow δημιουργεί αυτό το πρόβλημα, εγώ έκανα restore και ξανά jb και λύθηκε, ίσως συμπτωματικά...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες