Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Θήκη Griffin REVEAL


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
28 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2009 - 12:08

Σήμερα παρέλαβα την καινούργια μου θήκη, Griffin REVEAL.

Μετά από πολύ καιρό (και έξοδα) το ψάξιμο για την ιδανική για εμένα θήκη ΤΕΛΕΙΩΣΕ. :D

http://www.griffinte...products/reveal

Είναι διάφανη στο πίσω μέρος, και σιλικόνη το πλάι και πάνω για να μην πληγώνει την συσκευή.

Minimal design, το οποίο δείχνει το ΤΗΛΕΦΩΝΟ και όχι την θήκη.

Καλές αγορές σε όποιον το αποφασίσει!

Εγώ την αγόρασα από eBay (25 ευρώ πήγε περίπου) - Στην Αμερική είναι SOLD OUT! :blink:

Αναρτημένη εικόνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   taitienitsa

taitienitsa

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/09/2009 - 15:37

Μου φαίνεται πολύ ωραία...

Λέω να την αγοράσω κ εγώ... Την βρήκα στο ebay, 24 ευρώ περίπου με μεταφορικά.

#3   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2009 - 15:39

ναι κάπου τόσο πήγε και σε εμένα. Βγαίνει και για iPod, μην αγοράσεις την λάθος! iphone 3G/3GS να λέει!

#4   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/09/2009 - 15:46

Καλορίζικη!!

Μπορείς να ανεβάσεις δικές σου φωτογραφίες? Για να έχουμε πιο ολοκληρωμένη άποψη?

#5   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2009 - 15:50

Δες το review εδώ, και το βιντεάκι, ακόμα καλύτερο από το να ανεβάσω φώτο...



Υπάρχουν και άλλα βιντεάκια, google "griffin reveal review" ;)

#6   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 08/09/2009 - 17:16

Καλορίζικη!
Είναι όντως αρκετά μινιμαλιστική. Εγώ ανήκω σε διαφορετική "σχολή": μου ήρθε πρίν απο λίγες μέρες (ύστερα απο ένα μήνα αναμονής για την κατασκευή της και για την μεταφορά) η iVolution SP της Vaja. Είναι μάλλον το αντίθετο της Reveal: μαύρο χοντρό και άκαμπτο δέρμα, που καλύπτει και το μπροστινό κάτω μέρος της συσκευής μέχρι και το ύψος της οθόνης. Βαρύ design, που κρύβει αρκετά την ταυτότητα της συσκευής: μόνοι οι γνώστες του αντικειμένου αντιλαμβάνονται ότι πρόκειται περί iPhone. Βασικά μου τη σπάνε οι άσχετοι πρήχτες που βλέπουν μηλαράκι και σου πιάνουν κουβέντα λες και πήγατε μαζί στρατό... Ίσως να είμαι βέβαια και λίγο παράξενος, αλλά προτιμώ όταν χτυπάει η συσκευή και είμαι σε δημόσιο χώρο, όταν την βγάζω να νομίζουν οι γύρω μου ότι έχω προφανώς κάποια παλιά μπουρούχα-κινητό (βλέπουν άλλωστε μόνο ένα μαύρο πράγμα μεγάλου μεγέθους), παρά να με ρωτάνε αν είναι iPhone, πόσο το πήρα, απο που, να το δοκιμάσουν λίγο, να τους δείξω λίγο κάτι, να μπώ λίγο Internet να δουν κάτι που θέλουν κλπ κλπ (και μιλάμε για αγνώστους τώρα, έτσι;). Σύν του ότι έχω και το πλεονέκτημα του αιφνιδιασμού/ άμεσου και θανατηφόρου χτυπήματος στο δόξα πατρί όταν σου την μπαίνουν: μου έχει τύχει σκηνικό στο λεωφορείο να παρατηρώ κάποιον δίπλα μου να χαμογελά ειρωνικά βλέποντας με να μιλάω στο τηλέφωνο, και να βγάζει επιδηκτικά απο την τσέπη του ένα Omnia για να δείξει τάχα κάτι στον φίλο του δίπλα. Κλείνοντας το τηλέφωνο, με ρωτάει μειδιάζοντας "φίλε συγνώμη, αυτό το τηλέφωνο απο εκείνα τα παλιά της Nokia δεν είναι;". Ο βλάκας το είδε μαύρο και μεγάλο (δεν το είδε απο μπροστά) και προφανώς το σύγκρινε με εκείνα τα πρώτα τηλέφωνα της Nokia που ήταν σαν γαλότσες, οπότε το είδε σαν καλή ευκαιρία να επιδείξει την σούπερ κινητάρα του σε εμένα τον φτωχό. Βγάζω το κινητό, το ανοίγω, το κοτσάρω στη μάπα του και λέω "όχι, iPhone 3GS είναι". Εκείνη τη στιγμή σταματάει το λεωφορείο, ανοίγουν οι πόρτες και κατεβαίνω. Τον αφησα με το στόμα ανοικτό, και θα πρέπει να έμεινε έτσι μέχρι και την στάση που κατέβηκε. Μόνο η καζούρα που θα έφαγε απο τον φίλο του θα ήταν αρκετή...

#7   taitienitsa

taitienitsa

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/09/2009 - 00:04

ναι κάπου τόσο πήγε και σε εμένα. Βγαίνει και για iPod, μην αγοράσεις την λάθος! iphone 3G/3GS να λέει!


Ωχ...Με τρόμαξες για λίγο!!!
Λέω "Λες να την έκανα την βλακεία;;"

Αλλά όχι εντάξει,την σωστή παράγγειλα!!!

http://cgi.ebay.com/...e=STRK:MEWAX:IT


Βασικά είμαι κ εγώ του minimal...! Γι αυτό μου άρεσε η θήκη...Συν ότι φαίνεται κομψή.
Μακάρι να μην χρειαζόταν να βάλω τπτ!!

Μην πείτε για invisible shield...Προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου.

#8   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2009 - 08:45

το Invisible Shield ΔΕΝ προστατεύει από τυχών πτώση, μόνο από επιφανειακές γρατζουνιές. Γιαυτό έψαχνα για την πιο minimal ΘΗΚΗ, και όχι ζελατίνα σιλικόνης... ;)

#9   sygletos

sygletos

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2009 - 14:36

φιλε μου το πισω μεροσ που ειναι διαφανο,με τισ γρατζουνιεσ κ τα τριψιματα,δε θολωνει?!

#10   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2009 - 14:38

και βέβαια θολώνει, αλλά καλύτερα να θολώσει αυτό παρά το κινητό μου!

#11   taitienitsa

taitienitsa

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/09/2009 - 14:42

Ναι όντως θολώνει, με τις γρατζουνιές.

Αλλά είναι καλή θήκη.Με βόλεψε.

#12   sygletos

sygletos

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2009 - 15:05

τι εχετε να πειτε για την Switcheasy Rebel capsule και για την Contour Flick?

Τελευταία επεξεργασία από: sygletos, 24/09/2009 - 15:13


#13   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2009 - 16:33

ωραια θηκη η Griffin Reveal σκεφτομαι να την παρω μιας και θα παραγγειλω κατι πισω καπακακια σε χρωματα κοκκινο και μπλε.μια και καλη

#14   sygletos

sygletos

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2009 - 15:44

αντε με ψησατε!
παραγγειλα 3(κ για 2 φιλους) απο ebay!
μολις ερθουν θα πουμε εντυπωσεις!

#15   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2009 - 02:18

Καλορίζικη!
Είναι όντως αρκετά μινιμαλιστική. Εγώ ανήκω σε διαφορετική "σχολή": μου ήρθε πρίν απο λίγες μέρες (ύστερα απο ένα μήνα αναμονής για την κατασκευή της και για την μεταφορά) η iVolution SP της Vaja. Είναι μάλλον το αντίθετο της Reveal: μαύρο χοντρό και άκαμπτο δέρμα, που καλύπτει και το μπροστινό κάτω μέρος της συσκευής μέχρι και το ύψος της οθόνης. Βαρύ design, που κρύβει αρκετά την ταυτότητα της συσκευής: μόνοι οι γνώστες του αντικειμένου αντιλαμβάνονται ότι πρόκειται περί iPhone. Βασικά μου τη σπάνε οι άσχετοι πρήχτες που βλέπουν μηλαράκι και σου πιάνουν κουβέντα λες και πήγατε μαζί στρατό... Ίσως να είμαι βέβαια και λίγο παράξενος, αλλά προτιμώ όταν χτυπάει η συσκευή και είμαι σε δημόσιο χώρο, όταν την βγάζω να νομίζουν οι γύρω μου ότι έχω προφανώς κάποια παλιά μπουρούχα-κινητό (βλέπουν άλλωστε μόνο ένα μαύρο πράγμα μεγάλου μεγέθους), παρά να με ρωτάνε αν είναι iPhone, πόσο το πήρα, απο που, να το δοκιμάσουν λίγο, να τους δείξω λίγο κάτι, να μπώ λίγο Internet να δουν κάτι που θέλουν κλπ κλπ (και μιλάμε για αγνώστους τώρα, έτσι;). Σύν του ότι έχω και το πλεονέκτημα του αιφνιδιασμού/ άμεσου και θανατηφόρου χτυπήματος στο δόξα πατρί όταν σου την μπαίνουν: μου έχει τύχει σκηνικό στο λεωφορείο να παρατηρώ κάποιον δίπλα μου να χαμογελά ειρωνικά βλέποντας με να μιλάω στο τηλέφωνο, και να βγάζει επιδηκτικά απο την τσέπη του ένα Omnia για να δείξει τάχα κάτι στον φίλο του δίπλα. Κλείνοντας το τηλέφωνο, με ρωτάει μειδιάζοντας "φίλε συγνώμη, αυτό το τηλέφωνο απο εκείνα τα παλιά της Nokia δεν είναι;". Ο βλάκας το είδε μαύρο και μεγάλο (δεν το είδε απο μπροστά) και προφανώς το σύγκρινε με εκείνα τα πρώτα τηλέφωνα της Nokia που ήταν σαν γαλότσες, οπότε το είδε σαν καλή ευκαιρία να επιδείξει την σούπερ κινητάρα του σε εμένα τον φτωχό. Βγάζω το κινητό, το ανοίγω, το κοτσάρω στη μάπα του και λέω "όχι, iPhone 3GS είναι". Εκείνη τη στιγμή σταματάει το λεωφορείο, ανοίγουν οι πόρτες και κατεβαίνω. Τον αφησα με το στόμα ανοικτό, και θα πρέπει να έμεινε έτσι μέχρι και την στάση που κατέβηκε. Μόνο η καζούρα που θα έφαγε απο τον φίλο του θα ήταν αρκετή...


hahahaha κορυφη! οντως η iVolution sp δινει προστασια 10/10...καλυτερα full προστασια παρα να σπασει καμια οθονουλα και να την κλαιμε!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες