Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

σκληρος δισκος


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 02/11/2011 - 20:02

Φιλε μπες στο paypal σου και την διαδικασια θα την κανεις απο την καρτελα Resolution Center

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 02/11/2011 - 20:04

ΜΗΝ ανχωνεσαι τα λεφτα σου δεν τα χάνεις! Θα πάρεις εμείλ επιβεβαιωσεις απο το eBay (αφου τους εξηγήσεις τι γίνεται) πως τον φλαγγαρανε και εκείνο το μειλ το στέλνεις στο pay pal και αυτοί θα σε κάνουν refund αλλα μετα απο 21 μέρες και αφου στείλεις μια δήλωση (που με την σειρά τους θα σου στείλουμε αυτοί για να συμπληρωσεις) που θα δηλώνεις πως εξαπατηθηκες και πως δεν πηρες ποτε το αντικείμενο! Ο λ α καλα μην σκάς, απλα θα στείλεις 5-6 εμείλ! Ρε παιδι μου και εσυ πανω στον μ.λ.κ. Επεσες!

Τελευταία επεξεργασία από: pontiaras, 02/11/2011 - 20:05


#48   SotirisThess

SotirisThess

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2011 - 20:16

Νιωθω ηθικος αυτουργος! χαχα παντως και εγω απο θαυμα σωθηκα καθως θα επερνα 5 δισκους αυριο!

Τελευταία επεξεργασία από: SotirisThess, 02/11/2011 - 20:16


#49   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 02/11/2011 - 20:32

Xexe, ναι την πατησα σαν αρχαριος αλλα ακολουθησα τον κανονα οπου paypal εγγυηση..τεσπα , το καλο ειναι οτι εχω μαιλ απο το ebay οτι εγινε η αγορα παρολο που δεν υπαρχει στο myebay tab..επισης το ρισκο ηταν μικρο (20 ευρω) και αν ηταν αληθεια θα ηταν τρομερο deal...αν ηταν ψεμα λογω paypal θα παιρνα πισω τα χρηματα... Απλα δεν ειχα στο μυαλο μου πως γινεται η διαδικασια..ευχαριστω πολυ ολους, θα ενημερωσω...

#50   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/11/2011 - 15:30

Σήμερα πήρα πίσω τα λεφτά μου, μετα απο μήνυμα που έστειλα στο ebay resolution center, αν κάποιος έχει πρόβλημα και δε ξέρει τι να κάνει ας μου στείλει π.μ να τα πούμε.

#51   tasosmi

tasosmi

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2011 - 14:17

Εμένα τα λεφτά δεν μπήκαν ακόμα πίσω στη κάρτα. Το paypal μου λέει ακόμα ότι το ψάχνει και θα μου απαντήσει μέχρι τις 25 Νοε.

Το θέμα όμως είναι ότι ο πωλητής απάντησε στο paypal και μου έστειλε το κωδικό από το δέμα (το tracking number). Μπήκα μέσα να το ψάξω και βρήκα ότι το πακέτο έχει φύγει από την κίνα στις 6 Νοε!!!

Τι να υποθέσω τελικά; Είναι μούφα ή δεν είναι το όλα θέμα;

#52   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 09/11/2011 - 15:01

Μπορει να εισαι τυχερος, να σου ερθει ο σκληρος, να σου επιστρεψουν και τα χρηματα, και μη το πεις ουτε του παπα (αυτα ειναι τα καλα του ebay, μπορεις πολυ ευκολα να το κανεις αυτο αν σε ευνοησουν οι συγκυριες). Βεβαια απλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ, κριμα για τον πωλητη να τον κοροιδεψεις.

#53   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 09/11/2011 - 15:15

παιδια μην τρομαζετε... δεν σημαινει οτι ειναι μουφα... εγω ειχα παρει κατι μποξερακια προσφατα τα πληρωσα και μετα απο 2 μερες εγινε ακριβως το ιδιο με εσας... εστειλα μυνημα στον πωλητη και μεσω email και μου ειπε οτι απλως ειχε ενα προβλημα με τον λογαριασμο του στο ebay και το ebay του τον απενεργοποιησε. επισης ειπε οτι τα εχει στειλει κανονικα... τα μποξερακια οχι μονο ηρθαν αλλα και πολυ γρηγορα μαλιστα... σε 6 μερες απο κινα....

#54   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 09/11/2011 - 15:16

Εμένα τα λεφτά δεν μπήκαν ακόμα πίσω στη κάρτα. Το paypal μου λέει ακόμα ότι το ψάχνει και θα μου απαντήσει μέχρι τις 25 Νοε.

Το θέμα όμως είναι ότι ο πωλητής απάντησε στο paypal και μου έστειλε το κωδικό από το δέμα (το tracking number). Μπήκα μέσα να το ψάξω και βρήκα ότι το πακέτο έχει φύγει από την κίνα στις 6 Νοε!!!

Τι να υποθέσω τελικά; Είναι μούφα ή δεν είναι το όλα θέμα;

φιλε μου ποσο τον πηρες το σκληρο και ποιο μοντελο πηρες γιατι δεν προλαβα να το δω απο το ebay γιατι το εβγαλαν

#55   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 09/11/2011 - 15:22

Παίδες και γω πήρα τα λεφτά μου πίσω σήμερα. Άνοιξα case στο ebay, την επόμενη απάντησε ο πωλητής και είπε ότι το έχει στείλει το αντικείμενο και να είμαι υπομονετικός. Μου έδωσε και tracking number το οποίο δε δούλευε και δύο μέρες μετά μου έστειλε mail το ebay resolution center ότι το θέμα διερευνήθηκε και αποφάσισε υπέρ μου.....Άμεσα τα λεφτά ήταν στο paypal μου και τα περιμένω στην κάρτα... Τώρα το στειλε δε το στειλε ο τύπος, ένας θεός ξέρει....

#56   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 09/11/2011 - 15:23

zarzonis, 33 δολάρια έκανε ο 3ΤΒ ....

#57   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 09/11/2011 - 15:26

zarzonis, 33 δολάρια έκανε ο 3ΤΒ ....

πλακα κανετε τωρα ετσι? δεν ειναι δυνατον αυτο... αν σας ερθει ειστε οι τυχεροι της χρονιας.... :P εγω προσοπικα πιστευω οτι θα σας ερθει... αν μπορει καποιος ας μου στειλει σε pm τον πωλητη

#58   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 09/11/2011 - 15:31

Δεν υπάρχει πια ο πωλητής φίλε μου... Με το που πήραμε τους σκληρούς εξαφανίστηκε και ο πωλητής και το προιόν.... Αν έρθει, ήρθε... Η αλήθεια είναι ότι εγώ δε το πιστεύω πάντος.....

#59   KOSTOLANI

KOSTOLANI

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2011 - 21:41

τι έγινε ρε παιδιά με αυτό το θέμα?
με έχει φάει η περιέργεια!

#60   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 24/11/2011 - 22:06

Συνοπτικά αδερφέ, πήρα τα λεφτά μου πίσω από το ebay, και πριν λίγες μέρες μου ήρθε ένα δέμα από Κίνα, ένα φακελάκι με ένα φλουρί μέσα (κινέζικο νόμισμα ή κάτι τέτοιο).... το φακελάκι δεν είναι αποστολέα αλλα το μοναδικό πράγμα που είχα παραγγείλει εκείνη την περίοδο ήταν ο σκληρός... αυτά.. ούτε γάτα ούτε ζημιά δηλαδή....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες