Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πως να κάνετε το ηχείο να βγάζει 100% ήχο και να μην μπουκώνει [iPhone 2G]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   argyrhs

argyrhs

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2009 - 23:04

Καλησπερα σε ολο το φορουμ, καταρχας θα ηθελα να πω οτι το κανετε με δικη σας ευθυνη. αν βγαλετε το μαυρο καπακι στο iphone θα δειτε στην δεξια πλευρα το μικροφωνο και απο αριστερα το ηχειο οπως το γνωριζουμε ολοι.(το βλεπετε στην πρωτη εικονα.)Στην πλευρα του ηχειου ειναι καλυμμενο με μια μεμβρανη αν αφερεθει αυτη δεν θα υπαρχει μειωση του ηχου, το ηχειο θα αποδοσει το 100% χωρις να μπουκωνει, οσο για της σκονες δεν περνανε γιατι στο μαυρο καλυμμα του iphone υπαρχει δυχτιωτη μεμβρανη η οποια δεν αφηνει την σκονη να περνα.Εγω το δοκιμασα και εχω πολυ καλυτερη αποδοση ηχου και πολυ περοσσοτερη ενταση χωρις να αντιμετωπισω κανενα προβλημα. αν το θεμα βρισκεται σε λαθος μερος ας μεταφερθει , ζητω συγγνωμη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   cgeorg

cgeorg

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/09/2009 - 23:57

Οι εικονες που ειναι?

#3   argyrhs

argyrhs

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2009 - 15:47

δεν μπορω να την ανεβασω μα δεν μπορω, μπορει καποιος να με βοηθησει για το πως να την ανεβασω θα το εκτιμουσα.

Τελευταία επεξεργασία από: argyrhs, 09/09/2009 - 15:47


#4   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2009 - 15:54

δεν μπορω να την ανεβασω μα δεν μπορω, μπορει καποιος να με βοηθησει για το πως να την ανεβασω θα το εκτιμουσα.



Πας στο "Use Full Editor" (κάτω) και σου βγάζει κάτω αριστερά επιλογή "Attachments" για να ανεβάσεις εικόνα.Αναζήτηση... κλπ.. Μην είναι πολύ μεγάλη, δεν θα την δεχτεί. :D

Τελευταία επεξεργασία από: DSOdysseas, 09/09/2009 - 15:54


#5   argyrhs

argyrhs

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2009 - 21:09

Συνημμένο αρχείο  iphone 2g sound.jpg   11,05KB   88 λήψειςεπισις θα ηθελα να προσθεσω οτι το διχτακι που βρισκεται στο μαυρο καπακι του iphone ειναι πολυ πικνο μπορουμε να το αντικαταστισουμαι με ενα αλλο δυχτακι για να εχουμε ολοκλυροτηκο δυνατο ηχο. εγω το αντικατεστησα με ενα δυχτακι απο nokia οπου το αφεραισα απο το ηχιο του. αν θελεται να διαπιστοσεται αν οντος εχει καλητερη πιοτητα και πιο δυνατο ηχο απλος αφερεσται το σφουγγαρακι το διχνο στην εικονα (δεν ειναι τοσο μεγαλο ειναι οσο το μηκος του ηχειου απλος το πεταξα και δεν ειχα με τι να το αντικαταστησο για να το δειξω) και βαλτε το iphone να παιξει ενα ηχω για να το διαπιστοσεται και μονη σας. για το ανιγαμα του iphone θελουμε ειδικο εργαλειο οπος γνωριζουμαι για να μην χαλασουμαι και γρατζουνισουμαι το καλυμα του iphone(τα βλεπετε και στη φωτογραφια).Συνημμένο αρχείο  iPhone_tools.jpg   11,38KB   70 λήψεις συγγνομη για για τα ορθογραφικα μου λαθη.

#6   argyrhs

argyrhs

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2009 - 21:13

Πας στο "Use Full Editor" (κάτω) και σου βγάζει κάτω αριστερά επιλογή "Attachments" για να ανεβάσεις εικόνα.Αναζήτηση... κλπ.. Μην είναι πολύ μεγάλη, δεν θα την δεχτεί. :D



Σε ευχαριστο φιλε για την βοηθια σου. :D :D :D

#7   performerk

performerk

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2009 - 10:54

το εχει κανει κανενας αλλος..?ειναι safe..?

Τελευταία επεξεργασία από: performerk, 28/12/2009 - 10:55


#8   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2009 - 11:04

παρομοιο εχω κανει σε ενα htc diamond π ειχα αλλα εβγαλα και καλα προστατευτικο της καμερας το οποιο θολωνε αισθητα τ τελικη φωτογραφια

#9   performerk

performerk

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2009 - 11:13

ειναι για το ηχειο και οχι για την καμερα

#10   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2009 - 11:48

ναι ρε συ ξερω...το θεμα ειναι ποσα ξεβιδωνεις γιατι μετα τς 2 πρωτες βιδες δυσκολευει για καποιον π δεν ξερει απο τετοια...

#11   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2009 - 12:32

ειναι για το ηχειο και οχι για την καμερα


lol :lol:

Εγώ δε θα το έκανα ποτέ στο iPhone μου ! Το ξέρω σίγουρα έχει καλύτερα αποτελέσματα αλλά κάτι ήξερε η Apple που έβαλε το «προστατευτικό» από τα χνουδια και τις σκονες .




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες