Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Πρόβλημα με Validate - Archives


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mamito

mamito

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2011 - 13:13

Γεια σας,

έχω ένα πρόβλημα αν και πρωτάρης που είμαι χρειάζομαι την βοήθεια σας. Προσπαθώ να κάνω zip το folder του project για να το ανεβάσω για review στο itunes...
έχω κάνει archive το project και προσπαθώ να κάνω Validate στο Archive για να κάνω μετά Submit αλλά παίρνω αυτό το ερρορ στο validate...

Application failed codesign verification. The signature was invalid, or it was not signed with an Apple submission certificate. (-19011)

να σημειώσω ότι έχω αγοράσει συνδρομή developer για iOS αλλά δεν έχω καταλάβει τι κάνω λάθος και παίρνω αυτό το ερρορ....


Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Sofoklis

Sofoklis

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2011 - 14:01

Σιγουρέψου ότι δεν έχεις διπλά certificates στο System-> (categories) Certificates στο Keychain Access. Αν έχεις διέγραψε τα διπλά.
Εγκατέστησε το WWDR intermediate certificate από το Provisioning Portal της Apple. Βεβαιώσου ότι υπάρχει στο Login-> (categories) Certificates στο Keychain Access.

Αν δεν γνωρίζεις τίποτα από τα παραπάνω ή δεν τα έχεις Keychain Access και στο xcode σου κάνε την διαδικασία του video http://hotcocoa.last....com/www/?p=111

#3   mamito

mamito

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2011 - 18:40

το έχω δοκιμάσει και αυτό πολλές φόρες όπως και τώρα που ακoλούθησα τις οδηγίες σας και τώρα έχω το πιο κάτω ερρορ

Application failed codesign verification. The signature was invalid, or it was not signed with an iPhone Distribution Certificate. (-19011)

Πρέπει να κάνω κάτι από μέσα στο member center έτσι ώστε να μην έχω αυτό το πρόβλημα?

επίσης όταν κάνω archive και μετά validate δεν βλέπω το νέο profile app που έβαλα βλέπω μόνο ένα παλιό που είχα βάλει για να ανεβάσω ένα άλλο app γιατί?

#4   Sofoklis

Sofoklis

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2011 - 18:58

Edit-> Scheme και τσέκαρε αν το Build configuration είναι σε Distribution.

Καλύτερα κάνε τα βήματα από την αρχή όπως περιγράφονται εδώ. Το πιθανότερο να μην έχεις δημιουργήσει distribution provisioning file που θα το κάνεις έτσι από το provisioning portal.

#5   mamito

mamito

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2011 - 00:14

σευχαριστώ Σοφοκλή για την βοήθεια με σώζεις πραγματικά... κάτι τελευταίο ακολούθησα όλα τα βήματα που μου έδωσες και τώρα στο Archive -> Validate μου βγάζει αυτό

error: /usr/bin/codesign --force --preserve-metadata --sign iPhone Developer: John Afxenti (QP***AQ***) --resource-rules=/var/folders/fR/fRCdlJnXGEWCpNSTKYEnKE+++TI/-Tmp-/Yx5hdEfTWC/Payload/onomaapp.app/ResourceRules.plist /var/folders/fR/fRCdlJnXGEWCpNSTKYEnKE+++TI/-Tmp-/Yx5hdEfTWC/Payload/Radio Proto.app failed with error 1. Output: iPhone Developer: John Afxenti (QP***AQ***): ambiguous (matches "iPhone Developer: John Afxenti (QP***AQ***)" and "iPhone Developer: John Afxenti (QP***AQ***)" in /Users/svp/Library/Keychains/login.keychain)

είναι στο app το πρόβλημα αυτό το error?

#6   Sofoklis

Sofoklis

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2011 - 00:24

Όχι, στο code signing, του app.

Τελευταία επεξεργασία από: Sofoklis, 08/11/2011 - 00:24





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες