Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Καλά νέα για το Untethered Jailbreak του iOS5!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
986 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/11/2011 - 12:37

και σε κανα μήνα το unlock για την 4.11.08 , μπας και χρησιμοποιήσω επιτρέλους το μηλόφωνο σαν κινητό !!!:(

Το unlock νομίζω ότι θα πρέπει να το ξεχάσεις ΟΡΙΣΤΙΚΑ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2011 - 12:45

Άντε παλικάρια βγάλτε το γιατί βαρεθήκαμε!!!

#18   mais

mais

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Billys Mais

Δημοσίευση 07/11/2011 - 12:56

Δεν μου λέει απολύτος τπτ... Μέχρι ο Κότσος να κάνει θρεντ οτι βγήκε ( :lol: ) δεν χαίρομαι ούτε στεναχωριέμαι.. Έτσι έγινε με το 4s και το 5αρι, έτσι έγινε με την ημερομηνία κυκλοφορίας του 4s στην Ελλάδα(καλό Δεκέμβρη, κτλ κτλ), έτσι γίνεται με το siri(βλέπε twitter, κάθε μέρα και ακόμα ένας βγαίνει και λέει "α το πέρασα στο 4"), έτσι γίνεται κάθε μέρα και με το Untethered της 5.. Δεν αποκλείω καθόλου το γεγονός να βγει τα Χριστούγεννα, όπως και το γεγονός να βγει πριν ή και μετά.. Άρα απλή υπομονή! ΚΑΠΟΙΑ στιγμή θα βγει (το ελπίζω :lol: )

#19   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2011 - 13:05

Το θέμα είναι να παρουσιαστεί το Untethered JB του Α5... Γιατί όπως και να έχει, με Tethered ή Semi-Tethered στις υπόλοιπες συσκευές ψιλοπαλεύεται η κατάσταση


Μια χαρα παλευεται, δεν με απασχολει καν. Ειναι λιγο σπαστικο μεχρι να περασεις tweeks και updates που μερικες φορες θελει reboot τπτ αλλο. ΜΕ απασχολει περισσοτερο το update που θα δωσουν αν θα αξιζει να το βαλλω η οχι (5.0.1)

#20   ariusbb

ariusbb

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2011 - 13:22

Ρε παιδιά δεν λέγανε ότι βρήκανε 7 τρύπες στο iOS και ότι και καλά ότι όταν έβγαινε το iPhone 4S (τότε λέγανε ακόμη iPhone 5) θα το είχανε jailbreak σε 1 εβδομάδα το πολύ;

Μήπως να αρχίζουμε να σκεφτόμαστε iPhone χωρίς jailbreak;

#21   niav

niav

    iPH Elite Poster

  • 2.997 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:GioAth

Δημοσίευση 07/11/2011 - 13:23

Ρε παιδιά δεν λέγανε ότι βρήκανε 7 τρύπες στο iOS και ότι και καλά ότι όταν έβγαινε το iPhone 4S (τότε λέγανε ακόμη iPhone 5) θα το είχανε jailbreak σε 1 εβδομάδα το πολύ;

Μήπως να αρχίζουμε να σκεφτόμαστε iPhone χωρίς jailbreak;


και οι συσκευες απο εξωτερικο ? Κλειδωμενες ?

#22   Aris94

Aris94

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2011 - 15:23

Εγω Παιδες Σας Παω Στοιχημα Πως Untethered Δεν Προκειτε Να Βγει Ποτε... Εδω Δεν Βγηκε Στην 4.3.5 (Που Και Εκει Λιγη Υπομονη Λεγαμε) Θα Βγει Στην 5.0? Να Εχουμε Tethered Λεω Εγω Και Καλα Ειναι... Καθηστε Μη Το Χασουμε Κι Αυτο Στο Τελος...

#23   mais

mais

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Billys Mais

Δημοσίευση 07/11/2011 - 15:27

Εγω Παιδες Σας Παω Στοιχημα Πως Untethered Δεν Προκειτε Να Βγει Ποτε... Εδω Δεν Βγηκε Στην 4.3.5 (Που Και Εκει Λιγη Υπομονη Λεγαμε) Θα Βγει Στην 5.0? Να Εχουμε Tethered Λεω Εγω Και Καλα Ειναι... Καθηστε Μη Το Χασουμε Κι Αυτο Στο Τελος...


Υπήρχε για την 4.3.3 και η 4.3.5 ήταν η έκδοση που "έφτιαξε" όσα δεν μπόρεσε η 4.3.4, για αυτό το λόγο πιστεύω δεν βγήκε για την 4.3.5. Η 5 είναι μεγάλη αναβάθμηση και τώρα ετοιμάζεται και η 5.0.1, είναι δύσκολο να μην βγουν j/bs..

#24   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 07/11/2011 - 15:30

Υπήρχε για την 4.3.3 και η 4.3.5 ήταν η έκδοση που "έφτιαξε" όσα δεν μπόρεσε η 4.3.4, για αυτό το λόγο πιστεύω δεν βγήκε για την 4.3.5. Η 5 είναι μεγάλη αναβάθμηση και τώρα ετοιμάζεται και η 5.0.1, είναι δύσκολο να μην βγουν j/bs..


Μα δεν υπήρχε λόγος να ασχοληθούν με το 4.3.5 αφου η μονη αναβαθμιση του ηταν να κλειστουν οι τρυπες του 4.3.3/4. Και εφοσον βεβαια θα εβγαινε και το 5, δουλεψαν σ´αυτο. Οποτε τι θα πει "οπως δεν βγηκε για το 4.3.5 untethered". Γιατι να χασουν το χρονο τους.


Sent from my iPhone 4s2 using Mapatalk(arpouzi)
Whatsapp doc?

#25   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 07/11/2011 - 15:34

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ΑΝ κλεισουν καποια στιγμη ολες τις τρυπες και δεν υπαρχει πλεον jailbreak, ειμαι σιγουρος οτι οι πωλησεις της Apple θα πεσουν κατα πολυ. Αυτο θελει ο κοσμος, αμα του το κοψεις, θα σε αλλαξει!

#26   gabriella

gabriella

    iPH Enthousiast

  • 577 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/11/2011 - 15:42

Εγω Παιδες Σας Παω Στοιχημα Πως Untethered Δεν Προκειτε Να Βγει Ποτε... Εδω Δεν Βγηκε Στην 4.3.5 (Που Και Εκει Λιγη Υπομονη Λεγαμε) Θα Βγει Στην 5.0? Να Εχουμε Tethered Λεω Εγω Και Καλα Ειναι... Καθηστε Μη Το Χασουμε Κι Αυτο Στο Τελος...

Καλησπέρα, εδώ θα συμφωνήσω δύστυχος μαζί σου.

#27   Aris94

Aris94

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2011 - 15:56

Απλα Πιστευω Πως Αφου Δεν Μπορεσαν Σε Μια Κατωτερη Εκδοση Πως να Μπορεσουν Εδω???? Λογικα Εχουν Φτιαξει Καποια Bugs Παραπανω απο Την 4.3.5 Οποτε Δεν Ειναι Και Τοσο Ευκολο... Παντως Και Το SemiTether Του BigBoss Ειναι Αρκετα Χρησιμο... Καποια Buga Να Φτιαξει Ακομα Μονο και Ειναι Οκ... Απλα Ρε Παιδια Λεγανε Δεν Βγηκε Για Την 4.3.5 Γιατι Δουλευουν Την 5... Οκ Εχει Περασει Ηδη Ενας Μηνας ΑΠο Την ΕΠισησμη Κυκλοφορια Της 5... Αν Το Ειχαν Δουλεψει Απο Το Καλοκαιρι Πιστευω Θα Ειχε Βγει Μαζι Με Την Κυκλοφορια Του IOS 5... Φυσικα Δεν Γνωριζω Πολλα... Μιλω Με Την Απλη Λογικη Του Ανθρωπου :)

Τελευταία επεξεργασία από: Aris94, 07/11/2011 - 15:57


#28   mais

mais

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Billys Mais

Δημοσίευση 07/11/2011 - 16:02

Απλα Πιστευω Πως Αφου Δεν Μπορεσαν Σε Μια Κατωτερη Εκδοση Πως να Μπορεσουν Εδω???? Φυσικα Δεν Γνωριζω Πολλα... Μιλω Με Την Απλη Λογικη Του Ανθρωπου :)


Άλλη η λογική του ανθρώπου και άλλη του προγραμματιστή ;) Το αν μπόρεσαν (ή αν δεν προσπάθησαν καν) για την 4.3.5 δεν έχει να πει τπτ για την 5.

#29   paris18m

paris18m

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Twitter:@unitedworx
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Paris.P.

Δημοσίευση 07/11/2011 - 16:12

Ρε παιδιά δεν λέγανε ότι βρήκανε 7 τρύπες στο iOS και ότι και καλά ότι όταν έβγαινε το iPhone 4S (τότε λέγανε ακόμη iPhone 5) θα το είχανε jailbreak σε 1 εβδομάδα το πολύ;

Μήπως να αρχίζουμε να σκεφτόμαστε iPhone χωρίς jailbreak;


εγώ πάντως εδώ και 1 χρόνο ζω χωρίς jailbreak

δεν υπάρχει λόγος να κάνεις jailbreak πλέον

οι περισσότεροι που ξέρω κάνουν jailbreak μόνο και μόνο για να βάζουν πειρατικές εφαρμογές που δεν είναι καλό ούτε για την πλατφόρμα ούτε για τους developers και ούτε για τους ίδιους διότι είναι σπαστικό να περιμένεις jailbreak για να κάνεις update τη συσκευή σου.

#30   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 07/11/2011 - 16:17

Απλα Πιστευω Πως Αφου Δεν Μπορεσαν Σε Μια Κατωτερη Εκδοση Πως να Μπορεσουν Εδω???? Λογικα Εχουν Φτιαξει Καποια Bugs Παραπανω απο Την 4.3.5 Οποτε Δεν Ειναι Και Τοσο Ευκολο... Παντως Και Το SemiTether Του BigBoss Ειναι Αρκετα Χρησιμο... Καποια Buga Να Φτιαξει Ακομα Μονο και Ειναι Οκ... Απλα Ρε Παιδια Λεγανε Δεν Βγηκε Για Την 4.3.5 Γιατι Δουλευουν Την 5... Οκ Εχει Περασει Ηδη Ενας Μηνας ΑΠο Την ΕΠισησμη Κυκλοφορια Της 5... Αν Το Ειχαν Δουλεψει Απο Το Καλοκαιρι Πιστευω Θα Ειχε Βγει Μαζι Με Την Κυκλοφορια Του IOS 5... Φυσικα Δεν Γνωριζω Πολλα... Μιλω Με Την Απλη Λογικη Του Ανθρωπου :)


Θα σε παρακαλέσω να γράφεις σε πεζά ελληνικά, αφαιρώντας τα κεφαλαία μπροστά από κάθε λέξη!

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες