Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Καλά νέα για το Untethered Jailbreak του iOS5!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
986 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Finder

Finder

    iPH Member

  • 211 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2011 - 22:50

Αντε γιατι δεν την παλευω αλλο με 4.3.3 :lol:
Αν και πιστευω πως θα βγει αφ' οτου κυκλοφορησει επισημα η 5.0.1. Standard.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 07/11/2011 - 22:51

Εγώ το καημένο που πήρα ipad2 δώρο πρόσφατα και μου ήρθε με iOS 5.0 ? τι να πω? ούτε tethered ούτε untethered ούτε downgrade μπορώ να κάνω.... :( ΑΠΛΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΑΙΔΕΣ! :(


Σιγα καλε λες και ειναι αχρηστο ανευ! Μια χαρα το δουλεψα δυο μηνες χωρις jb οταν το πηρα το μαιο και περιμεναμε.


Sent from my iPhone 4s2 using Mapatalk(arpouzi)
Whatsapp doc?

#63   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2011 - 01:40

α ρε geohot .....

σωστός...πού σαι ρε geohot να τους ξεφτιλίσεις...

#64   mamakossa

mamakossa

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2011 - 01:43

κάποια στιγμή ίσως βγει και το jailbreak...
εγώ στο νου μου έχω και την πιθανότητα να μην βγει ποτέ...
προς το παρόν για μένα 4.3.3 + jailbreak > ios5 + icloud
στο μέλλον όμως δεν ξέρω και αφού ωριμάσει καλά το icloud θα δείξει
νομίζω πάντως ότι τρύπες υπάρχουν σε όλα τα λειτουργικά, και σε αυτό προηγείται η jailbreak σκηνή σε σχέση με την apple.
η μεν ασχολείται με το να τις βρίσκει και η άλλη με το να τις κλειδώνει (αφού τις βρει η πρώτη...)

#65   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/11/2011 - 03:05

Αν οι developers του JB διάβαζαν τις απαιτήσεις που έχετε μερικοί θα το τέλειωναν και θα το κράταγαν για πάρτυ τους.Ηρεμήστε λίγο.Τα παληκάρια έχουν κι άλλες δουλειές δεν περιστρέφεται η μέρα τους μόνο γύρω από το JB.

Αναρτημένη εικόνα


#66   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 08/11/2011 - 10:31

καλημερα παιδια τωρα θα βγει και το ios 5.1 με καλητερη μπαταρια!εκει λοιπον θα γινει το untethering jailbreak και επισης καιρος ειναι να ξεχασουμε ολοι μας το jb καθε λιγο και λιγακι.θα αργουν!εδω ημαστε και θα το θυμηθητε!

#67   mpamphs

mpamphs

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2011 - 10:34

Δεν πρόκειται να ασχοληθεί κανένας με το unlock. Εδώ και έναν χρόνο ακριβώς δεν έχει υπάρξει unlock baseband. Το 4S πουλιέται ξεκλείδωτο, τι παραπάνω θέλεις...

και η gevey τι δουλεια κανει?

Τελευταία επεξεργασία από: mpamphs, 08/11/2011 - 10:34


#68   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/11/2011 - 10:38

και η gevey τι δουλεια κανει?

Βάλε το στο google να δεις τι κάνει. Όταν λέμε ότι εδώ και ένα χρόνο δεν έχει ξεκλειδώσει καμία νεώτερη έκδοση baseband, εννοούμε sw unlock μέσω ultraSn0w.

#69   mpamphs

mpamphs

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2011 - 10:42

Βάλε το στο google να δεις τι κάνει. Όταν λέμε ότι εδώ και ένα χρόνο δεν έχει ξεκλειδώσει καμία νεώτερη έκδοση baseband, εννοούμε sw unlock μέσω ultraSn0w.

οκ κατανοητο αυτο.δεν ξερω και πολλα πραγματα...τα βασικα και ουτε..ετσι οπωσ το ειπεσ καταλαβα οτι δεν υπαρχει ποτε η δυνατοτηα ακομα και αργοτερα με gevey

#70   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/11/2011 - 10:54

οκ κατανοητο αυτο.δεν ξερω και πολλα πραγματα...τα βασικα και ουτε..ετσι οπωσ το ειπεσ καταλαβα οτι δεν υπαρχει ποτε η δυνατοτηα ακομα και αργοτερα με gevey

Φίλε μου ο τίτλος του topic παραπέμπει σε Jailbreak και στους devs που προσπαθούν να κάνουν to iOS5 untethered. Εκεί επάνω και εγώ σου απαντώ ότι επειδή αυτοί οι ίδιοι ασχολήθηκαν στο παρελθόν με το unlock, ότι σταμάτησαν εδώ και καιρό να ασχολούνται με το unlock, και δεν πρόκειται να βγει unlock ξανά.
Το iPhone 4S πλέον πωλείται παντού ξεκλείδωτο, γεγονός που ρίχνει και την ταφόπλακα επάνω στο unlock.
Εδώ υπάρχουν άλλα πράγματα σημαντικά που ασχολούνται (iOS5 untethered j/b, iOS5 A5 j/b ). Αυτοί που έχουν ξεμείνει με κλειδωμένες συσκευές μια χαρά βολεύονται και με τις GEVEY (που στην τελική δεν απαιτεί j/b ).

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 08/11/2011 - 10:59


#71   mpamphs

mpamphs

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2011 - 10:57

Φίλε μου ο τίτλος του topic παραπέμπει σε Jailbreak και στους devs που προσπαθούν να κάνουν to iOS5 untethered. Εκεί επάνω και εγώ σου απαντώ ότι επειδή αυτοί οι ίδιοι ασχολήθηκαν στο παρελθόν με το unlock, ότι σταμάτησαν εδώ και καιρό να ασχολούνται με το unlock, και δεν πρόκειται να βγει unlock ξανά.
Το iPhone 4S πλέον πωλείται παντού ξεκλείδωτο, γεγονός που ρίχνει και την ταφόπλακα επάνω στο unlock.
Εδώ υπάρχουν άλλα πράγματα σημαντικά που ασχολούνται (iOS5 untethered j/b, iOS5 A5 j/b ). Αυτοί που έχουν ξεμείνει με κλειδωμένες συσκευές μια χαρά βολεύονται και με τις GEVEY.

εισαι απολυτα κατανοητοσ φιλε μου...ευχαριστω πολυ για την ενημερωση..

#72   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2011 - 00:37

στο twitter αναφερεται, να μην αναβαθμίσει ο κοσμος στο ios 5.0.1 αν θελει untethered ;)

#73   jimvouts

jimvouts

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 10/11/2011 - 10:21

στο twitter αναφερεται, να μην αναβαθμίσει ο κοσμος στο ios 5.0.1 αν θελει untethered ;)



Αυτο ειχα σκοπο να ποσταρω κι εγω....Εχτες το βραδυ ειδα κι εγω το μηνυμα που αφησε ο pod2g στο twitter...

"pod2g
Note about 5.0.1 : don't update if you plan on jbking : the bug Charlie MILLER found can simplify exploits dramatically and will be closed."

#74   grifind

grifind

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2011 - 00:28

Αυτο ειχα σκοπο να ποσταρω κι εγω....Εχτες το βραδυ ειδα κι εγω το μηνυμα που αφησε ο pod2g στο twitter...

"pod2g
Note about 5.0.1 : don't update if you plan on jbking : the bug Charlie MILLER found can simplify exploits dramatically and will be closed."


από τη στιγμή που θα κλείσουν τις "τρύπες" στο 5.0.1 γιατί δε βγαίνει το jb αύριο κ όλας για το 5.0 ? τι ακριβώς περιμένουν από τι στιγμή που ο κ. Miller βγήκε και έδωσε τζάμπα στην Apple την "τρύπα" τους? και εννοείτε πως αυτό υπερδιευκολύνει και το jailbreak στην 5.0 που υπάρχει αυτή τη στιγμή έξω... με λίγα λόγια ο κ. Miller χάρισε ένα jailbreak στους γνωστούς μας hackers... αλλά από την άλλη δεν είδα και κάποιο post στο twitter να πει κάποιος πως όντως βοήθησε η συνεισφορά του Miller στο jailbreak του iOS 5.0 ...

#75   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2011 - 00:36

Στην προκειμένη ισχύει ακριβώς το αντίθετο :) O Miller το ίδιο Exploit το βρήκε λίγο μετά από την Chronic Dev Team :)

Με λίγα λόγια και οι 2 Hackers είχαν στα χέρια τους το ίδιο Exploit.

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες