Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το Siri στο iPhone 3GS [Video]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/11/2011 - 01:23

Μετά την επιτυχή μεταφορά του Siri στο iPhone 4 χωρίς, όμως, κυκλοφορία στο ευρύ κοινό ο Steven Troughton Smith με τον chpwn κατάφεραν και πέτυχαν τη λειτουργία της εφαρμογής και στο iPhone 3GS.

Αναρτημένη εικόνα


Η απόδειξη του εγχειρήματος αυτού έρχεται σε μορφή βίντεο από τον developer Ryan Petrich, ο οποίος είναι γνωστός για το Activator, ένα tweak για jailbroken συσκευές για το οποίο ενδέχεται να υπάρξει ενσωμάτωση με το Siri σε μελλοντικές εκδόσεις.

Υπενθυμίζουμε ότι ο λόγος που δεν δίνεται στη δημοσιότητα ο τρόπος για τη μεταφορά του Siri σε παλαιότερες συσκευές είναι νομικής φύσης καθώς απαιτούνται αρχεία από το iPhone 4S για τα οποία δεν υπάρχει νόμιμη ιδιοκτησία από τη μεριά του χρήστη.

http://www.dailymotion.com/video/xm74pn_siri-on-iphone-3gs_tech

Αναμένουμε περισσότερες εξελίξεις επί του θέματος για τις οποίες θα ενημερώσουμε με νέο δημοσίευμα.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/11/2011 - 01:27

Μπορει καποιος να μου εξηγησει την τελευταια παραγραφο του αρθρου; Νομικο ειναι το θεμα να εχουν οι παλαιοτερες συσκευες siri?

#3   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2011 - 01:36

ότι να ναι τα περι νομικής.

#4   chris

chris

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2011 - 02:00

Ευχαριστα νεα!!

#5   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 08/11/2011 - 02:42

κάποια στιγμή κάποιος θα τη κάνει τη πατέντα

#6   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2011 - 09:01

Αρα τελικα το 4s μετα απο 16 μηνες το μονο που ειχε να πει ηταν ενας καλυτερος επεξεργαστης (που προυπηρχε κατι μηνες) και μια καμερα (που υπαρχει στις αγορες κατι χρονια)... (γιατι την κεραια ηταν φυσικο να την αλλαξουν με τα προβληματα του deathgrip και να το ονομασουν εξελιξη). Και ολα αυτα μονο με 650€!
Και αναρωτιομουν γιατι εχει τοσο υψηλη τιμη το 4-8GB... Μα για να πουλησει η νεα μπουρδα φυσικα!
ΤΡΕΧΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!
Reinventing phone myass...

Τελευταία επεξεργασία από: eNeRGy, 08/11/2011 - 09:03


#7   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 08/11/2011 - 09:03

ρε παιδια στο video οταν ο τυπος ανοιγει το siri φαινεται να αναβει κατι αριστερα απο το ακουστικο...ξερει κανεις τι ειναι ?

#8   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2011 - 10:34

Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατι μπαίνουν στον κόπο να μεταφέρουν το Siri σε αλλα iPhone εντός απο το 4s απο την στιγμή που δουλεύει μόνο μέσω των servers της apple οπότε αν δεν το επιτρέψει η ίδια η apple δεν πρόκειται ποτε να δουλέψει σε άλλο κινητο.

#9   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 08/11/2011 - 10:34

ρε παιδια στο video οταν ο τυπος ανοιγει το siri φαινεται να αναβει κατι αριστερα απο το ακουστικο...ξερει κανεις τι ειναι ?

Έχεις δίκιο... εκεί κανονικά είναι το proximity sensor.

#10   chrisSerres

chrisSerres

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2011 - 12:47

ε αυτή είναι άλλη μια απόδηξη ότι το 4ς δεν αξίζει όσο πιστεύαμε. Μακάρι κάποια στηγμή να μας επιτραπεί να εγκαταστήσουμε και εμείς το siri στα 3gs μας, αν και πιστεύω θα το κάναμε μόνο για να πουλάμε μούρη :lol: σιγά το πράμα :P

#11   Panian

Panian

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:panian3

Δημοσίευση 08/11/2011 - 13:55

Αυτο που δεν εχω καταλαβει και στις δυο περιπτωσεις (iphone 4 & iphone 3GS) ειναι γιατι επικαλουνται λογους δικαιωματων της συσκευης 4S οταν τα κινητα ειναι jailbroken... Ισως εγω δεν εχω καταλαβει κατι καλα!
Απλα αναρωτιεμαι οτι εφοσον η ολη διαδικασια jailbrake ειναι αντιδεοντολογικη (δεν μπορω να την πω παρανομη) γιατι γκρινιαζουν οτι δεν εχουν δικαιωμα να χρησημοποιησουν αρχεια του 4S???

#12   DarkNight04

DarkNight04

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2011 - 14:50

Ένας ακόμη λόγος που κράτησα το 4αρι μου...:D! Ελπίζω να μας το δώσουν σύντομα και σε εμάς. Κάτι που πιστεύω θα γίνει μαζί με το untethered

#13   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2011 - 00:48

Επίσης, δημιουργός του haptic pro. Για μένα χειρότερος dev από άποψη support, δεν υπάρχει. Προσωπικά δεν θα αγόρασα τίποτα από αυτόν ξανά.

#14   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 09/11/2011 - 00:50

Αυτο που δεν εχω καταλαβει και στις δυο περιπτωσεις (iphone 4 & iphone 3GS) ειναι γιατι επικαλουνται λογους δικαιωματων της συσκευης 4S οταν τα κινητα ειναι jailbroken... Ισως εγω δεν εχω καταλαβει κατι καλα!
Απλα αναρωτιεμαι οτι εφοσον η ολη διαδικασια jailbrake ειναι αντιδεοντολογικη (δεν μπορω να την πω παρανομη) γιατι γκρινιαζουν οτι δεν εχουν δικαιωμα να χρησημοποιησουν αρχεια του 4S???

δεν ειναι θεμα αρχειων ειναι θεμα οτι οι εντολες σιρι περνανε μεσα απο το σερβερ της apple και αναγνωριζει μονο τις εντολες που ερχονται απο το 4s να στο πω απλα.


Sent from my iPhone 4s2 using Mapatalk(arpouzi)
Whatsapp doc?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες