Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iCal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/11/2011 - 09:55

Τουλάχιστον 5 στις 10 φορές όταν ανοίγω το iCal και ξέρετε εκεί πάνω που περιμένω 2 δευτερόλεπτα που λέει "updating" και μετά κλείνει ξαφνικά η εφαρμογή. Δεν το έχω αντιμετωπίσει με άλλη εφαρμογή ποτέ αυτό το πρόβλημα.. Σκέφτηκα ότι παίζει να γίνεται γιατί έχω φορτώσει το iCal με εορτολόγιο κτλ? Κάπου είχα βρει ένα αρχείο που πέρναγε όλες τις γιορτές και τις παγκόσμιες ημέρες στο iCal και είχα περάσει. Δοκίμασα να το σβήσω από το dock και να το ξαναντιγράψω από τα applications αλλά δεν έφτιαξε τίποτα. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 08/11/2011 - 13:05

Εχεις περάσει (συγχρονίσει) με iCloud στον υπολογιστή σου;

Αν ναι, κάνε ένα log in στο icloud.com, και μετά απλώς ξανά άνοιξε το ical, και δες αν κλείνει πάλι!!

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#3   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/11/2011 - 15:15

Εχεις περάσει (συγχρονίσει) με iCloud στον υπολογιστή σου;

Αν ναι, κάνε ένα log in στο icloud.com, και μετά απλώς ξανά άνοιξε το ical, και δες αν κλείνει πάλι!!


Δεν είναι ότι κλείνει συνέχεια.. Περίπου 5 στις 10 που είπα.. Ναι έχω κάνει συγχρονισμό με iCloud.. Το δοκίμασα και δεν μου έχει κλείσει έτσι προς το παρόν...

#4   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/11/2011 - 16:16

Εγω βρε παιδια εχω περασμενο εορτολογιο με ολες τις γιορτες τις Ελληνικες κ τα 2 ημερολογια του icloud.Το εχω open at login κ οταν ανοιγει μου κανει κ εμενα upgrading calendars κ μενει εκει.Θελει κλεισιμο-ανοιγμα για να λειτουργησει...Ειναι παρομοιο με του φιλου προβλημα ?


Sent from my 3G iPad using Tapatalk

#5   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 08/11/2011 - 18:01

.....Το δοκίμασα και δεν μου έχει κλείσει έτσι προς το παρόν.


Ας ελπίσουμε να μείνει έτσι λοιπόν! Ειχα παρατηρήσει το ίδιο πρόβλημα στο iPad μου. Ειχα ξεχάσει ότι είχα κάνει μια αλλαγή password στον λογαριασμό μου iCloud, και κάθε φορά που έμπαινα στο ical ξεκίναγε να να συγχρονίζει, και μετά από λίγα δευτερόλεπτα με πέταγε έξω. Προφανως κάποιο conflit με τον λογαριασμό.

Εκανα ξανά log in στο icoud.com με το καινούργιο password, και από τότε δεν αντιμετώπισα ξανά το πρόβλημα.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#6   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 08/11/2011 - 18:05

Εγω βρε παιδια εχω περασμενο εορτολογιο με ολες τις γιορτες τις Ελληνικες κ τα 2 ημερολογια του icloud.Το εχω open at login κ οταν ανοιγει μου κανει κ εμενα upgrading calendars και μενει εκει.


Sent from my 3G iPad using Tapatalk


Τι θέλεις να πεις φίλε μου 'μένει εκεί';; Οτι δεν φαίνονται οι γιορτές που συγχρόνισες; ότι δεν συγχρονίζονται καθόλου; ότι συγχρονίζονται η φαίνονται μόνο στο ένα από τα δυο device σου;;

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#7   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/11/2011 - 18:13

Τι θέλεις να πεις φίλε μου 'μένει εκεί';; Οτι δεν φαίνονται οι γιορτές που συγχρόνισες; ότι δεν συγχρονίζονται καθόλου; ότι συγχρονίζονται η φαίνονται μόνο στο ένα από τα δυο device σου;;

Εχεις δικιο,ημουν πολυ ασαφης.Συγνωμη.
Εννοω ανοιγει το ical σαν παραθυρο οταν κανω login στο συστημα lion 10.7.2,αλλά βγαζει ενα μηνυμα μπροστα που λεει upgrading calendars κ δεν κανει τπτ αλλο.Μενει εκει.Δεν μπορω ουτε να δω τα ημερολογια,ουτε να κανω κατι πισω απο αυτο το παραθυρο οσον αφορα φυσικα την συγκεκριμενη εφαρμογη.Το υπολοιπο συστημα δεν επηρεαζεται.
Πρεπει να κλεισω το ical κ να το ξανανοιξω κ τοτε ολα καλα.Υπενθυμιζω οτι το εχω open at login το ical.


Sent from my 3G iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 08/11/2011 - 18:16


#8   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 09/11/2011 - 00:32

Ιδια ερώτηση και σε εσένα!

Εχεις περάσει (συγχρονίσει) με iCloud στον υπολογιστή σου; Αν ναι, κάνε ένα log in στο icloud.com, και μετά απλώς ξανά άνοιξε το ical, και δες αν λειτουργεί πλέον! Αν δεν δεις φως, κάνε log out από το icloud.com, και δοκίμασε το πάλι.

Για τέλος δοκίμασε να ξετικαρεις τελείως το open at login από τα preference, και δες τι γίνεται τότε.



ps: χωρίς να θέλω να σου υποδείξω πως να χρησιμοποιήσεις τον υπολογιστή σου, το open at login για το ical, δεν το θεωρώ και ιδιαίτερα απαραίτητο. Και ιδιαίτερα αν σου δημιουργεί τέτοια προβλήματα. Οποτε αν στο φινάλε δεν βρεις άλλη λύση πέρα από την απενεργοποιήσει του open at login, κράτησε το έτσι.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#9   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/11/2011 - 00:34

Απλώς είναι περίεργο γιατί δεν μου το έκανε πάντα... Απλά κάποιες φορές.. Μέχρι στιγμής πάντως σήμερα 3-4 φορές που έχω ανοίξει την εφαρμογή δεν μου έχει γίνει τίποτα.. Ελπίζω να συνεχίσει και να λύθηκε το πρόβλημα :P




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες