Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

4sqwifi: Εντοπίστε κωδικούς WiFi δικτύων μέσω foursquare


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
89 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   gre13

gre13

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/11/2011 - 14:57

Μόλις είδα ότι το lifehacker.com έχει άρθρο για το 4sqwifi. Μπράβο στο δημιουργό του app.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   apas

apas

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 03:40

Η εφαρμογή είναι μια χαρά...ΑΛΛΑ..πχ για μένα που δεν έχω ποτέ MB για 3G...Το μόνο αρνητικό είναι οτι θέλει να είσαι Online που στην ουσία εγώ που δεν έχω ποτέ MB για να μπω με 3G δεν μπορώ να μπώ οπότε δεν έχει κάποιο νόημα ...θα έπρεπε τουλάχιστον να κρατάει τα pass απο την τελευταία φορά που μπήκες στην εφαρμογή...θα ήταν απόλυτα χρησιμο έτσι...


το κάνει αυτό psyhomanti, κάθε φορά cachάρει το last updated GPS loc μαζί με όλα τα pass, google maps resolutions, etc.

#78   apas

apas

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 03:41

Παιδια σε αυτο που λέτε έχετε δίκιο αλλα διάβασα ότι σε κάποιο απο τα επόμενα updates θέλει να το κανει να λειτουργεί χωρίς Ίντερνετ,τώρα πως θα γίνει δεν ξέρω αλλα αυτο είπε


όχι, δεν ισχύει αυτό που λες. υπάρχουν κάποια σχέδια για δημιουργία offline maps αλλά το core use θα είναι όπως είναι τώρα

#79   apas

apas

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 03:42

Μόλις είδα ότι το lifehacker.com έχει άρθρο για το 4sqwifi. Μπράβο στο δημιουργό του app.


ευχαριστώ

#80   apas

apas

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 03:43

αρα δεν υπαρχει..... !



φίλε, thelonapouliso αν θες εξήγησέ μου γιατί δεν την βρίσκεις χρήσιμη, χρηστική κλπ.

νομίζω το TechCrunch, LifeHacker, RWW, The Next Web θα διαφωνίσουν μαζί σου.
Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένα Foursquare account για να δουλέψει.

#81   Tom 3g

Tom 3g

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:BobberRider

Δημοσίευση 01/12/2011 - 04:10

Εγώ θα θέλω να μάθω το εξής. Προσθεσα έναν κωδικό στο 4square για μια καφετέρια στην Χαλκίδα. Στα τιπς. Αλλα στο 4Sqwifi δεν τον βλέπω πουθενά. Ποσός καιρός πρέπει να περάσει για να το δει και πως μπορεί κάποιος το πάρει χαμπάρι ότι εγώ έκανα ένα τιπ με εναν κωδικο wifi κάπου. Ποιος τα περνάει αυτά ; Μόνο ο ντεβελοπερ; Ποτέ να προλάβει και αυτός !
Άρα μήπως θα ήταν παρά πολύ χρήσιμο να μπορούμε μέσα απο την εφαρμογή να κάνουμε εκεί κάποιο τιπ ή αντ ή ότι νανε;

#82   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2011 - 06:46

όχι, δεν ισχύει αυτό που λες. υπάρχουν κάποια σχέδια για δημιουργία offline maps αλλά το core use θα είναι όπως είναι τώρα

Α οκ συγγνώμη Αποστολε μάλλον δεν θα κατάλαβα εγώ καλά,αυτό το offline maps τι σημαίνει όμως;

#83   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 02/12/2011 - 15:58

Εγώ θα θέλω να μάθω το εξής. Προσθεσα έναν κωδικό στο 4square για μια καφετέρια στην Χαλκίδα. Στα τιπς. Αλλα στο 4Sqwifi δεν τον βλέπω πουθενά. Ποσός καιρός πρέπει να περάσει για να το δει και πως μπορεί κάποιος το πάρει χαμπάρι ότι εγώ έκανα ένα τιπ με εναν κωδικο wifi κάπου. Ποιος τα περνάει αυτά ; Μόνο ο ντεβελοπερ; Ποτέ να προλάβει και αυτός !
Άρα μήπως θα ήταν παρά πολύ χρήσιμο να μπορούμε μέσα απο την εφαρμογή να κάνουμε εκεί κάποιο τιπ ή αντ ή ότι νανε;

Διαβάζει η εφαρμογή όλα τα tips αν περιέχουν λέξεις όπως WiFi, free, password κτλπ και τα εμφανίζει. Αλλιώς όχι. Απλά βάλε αυτές τις λέξεις και θα το δεις.

#84   Tom 3g

Tom 3g

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:BobberRider

Δημοσίευση 02/12/2011 - 16:11

Διαβάζει η εφαρμογή όλα τα tips αν περιέχουν λέξεις όπως WiFi, free, password κτλπ και τα εμφανίζει. Αλλιώς όχι. Απλά βάλε αυτές τις λέξεις και θα το δεις.


Βλεπεις πουθενα το Pantheon1900 στο 4sqwifi ?, γιατι εγω τωρα no iphone, περιμενω το 4s.
στο τιπ που εχω βαλει, εχει την λεξη "wifi" αμα πας και δεις στο 4square. Και για οσο καιρο ειχα την εφαρμογη δεν το εμφανιζε το μαγαζι στην Χαλκιδα, γιαυτο και ρωτησα!
Δεν ξερω τωρα εαν εχει μπει!

#85   apas

apas

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2011 - 00:26

Εγώ θα θέλω να μάθω το εξής. Προσθεσα έναν κωδικό στο 4square για μια καφετέρια στην Χαλκίδα. Στα τιπς. Αλλα στο 4Sqwifi δεν τον βλέπω πουθενά. Ποσός καιρός πρέπει να περάσει για να το δει και πως μπορεί κάποιος το πάρει χαμπάρι ότι εγώ έκανα ένα τιπ με εναν κωδικο wifi κάπου. Ποιος τα περνάει αυτά ; Μόνο ο ντεβελοπερ; Ποτέ να προλάβει και αυτός !
Άρα μήπως θα ήταν παρά πολύ χρήσιμο να μπορούμε μέσα απο την εφαρμογή να κάνουμε εκεί κάποιο τιπ ή αντ ή ότι νανε;


όχι φυσικά δεν τα παιρνάω εγώ αφού έχουμε πει χιλιάδες φορές το app χρησιμοποιεί την βάση δεδομένων του Foursquare. Τώρα όταν βάλεις ένα νέο tip, αυτό εξαρτάται από το Foursquare πόσο γρήγορα θα είναι το refresh rate.
Το όλο θέμα είναι πως είναι crowdsourced information και όχι ένα propriety database ενός developer.

#86   Tom 3g

Tom 3g

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:BobberRider

Δημοσίευση 06/12/2011 - 08:42

όχι φυσικά δεν τα παιρνάω εγώ αφού έχουμε πει χιλιάδες φορές το app χρησιμοποιεί την βάση δεδομένων του Foursquare. Τώρα όταν βάλεις ένα νέο tip, αυτό εξαρτάται από το Foursquare πόσο γρήγορα θα είναι το refresh rate.
Το όλο θέμα είναι πως είναι crowdsourced information και όχι ένα propriety database ενός developer.



Οκ καταλαβα !!!!

#87   apas

apas

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 22:44

- άκυρο, a mod please delete this

Τελευταία επεξεργασία από: apas, 19/01/2012 - 22:45


#88   jackc

jackc

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/02/2012 - 18:27

Προσωπικά βρίσκω την ιδέα πολύ έξυπνη, και θέλω να πω ένα μπράβο στον άνθρωπο που την έφτιαξε. Παρόλο που δεν έχει τύχει μέχρι στιγμής να την χρειαστώ, θεωρώ ότι είναι θέμα χρόνου να συμβεί κατι τέτοιο... Το μόνο ζητούμενο είναι να είναι σωστά τα παρεχόμενα passwords, αλλά αυτό έχει να κάνει με τους users που ανεβάζουν τα tips, και όχι με τον developer.

Με δεδομένο οτι η εφαρμογή είναι free, θεωρώ λίγο σκληρή την κριτική που υπήρξε από ορισμένους φίλους στο forum: Στο κάτω - κάτω, αν σε κάποιον δεν άρεσε (κάτι απόλυτα θεμιτό) μπορεί απλά να τη διαγράψει από τη συσκευή του χωρίς να έχει υποστεί καμία δαπάνη... Δεν υπάρχει λόγος να είμαστε τόσο αυστηροί με έναν άνθρωπο που έκανε μια προσπάθεια την οποία μας παρέχει αφιλοκερδώς. Έτσι νομίζω, τουλάχιστον...

#89   Yiannis88

Yiannis88

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Twitter:@@Yannis_K88
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 11/07/2012 - 00:13

Είναι πολύ έξυπνο σαν ιδέα και βολεύει σίγουρα πάρα πολύ στο εξωτερικό , σίγουρα κανείς δεν θέλει να χρεωθεί MB εκτός της χώρας του και εντός γιατί θα χρεωθεί πολύ στην κάρτα του / "Ή" στην σύνδεσή του.
Οπότε είναι μία εύκολη λύση, μπορεί βέβαια να μην είναι πάντα έμπιστη στο θέμα κωδικού γιατί τα comments που είναι γραμμένα , γράφτηκαν από άτομα που πιθανότατα ρωτήσαν το password από τον σερβιτόρο και μπορεί πιθανότατα να έχει αλλαχθεί από την ημέρα εκείνη οπότε στην προκειμένου περίπτωση να είναι fake.
Εμένα η εφαρμογή δουλεύει μια χαρά προς το παρών. :)

Τελευταία επεξεργασία από: Yiannis88, 11/07/2012 - 00:14


#90   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 11/07/2012 - 12:23

Τώρα που το σκέφτομαι, θα έπρεπε να υπάρχει Data Caching. Πχ πας πάνω απο την Γαλλία και σου λέει:
Download Size: 5GB
Πας πάνω από το Παρίσι και λέει 10ΜΒ.
Πατάς download και αποθηκεύονται τοπικά όλα για offline χρήση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες