Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

μεταφορα data iphone σε αλλο pc


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   bgiourousis

bgiourousis

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 08:18

Καλημέρα σε όλους,
θα ήθελα την βοήθεια σας, έχω το iphone 3gs και πρέπει να αλλάξω pc λόγω τεχνικών προβλημάτων. το θέμα μου είναι πώς θα μπορέσω να συγχρονίσω με άλλο pc το iphone μου χωρίς να χάσω τις εφαρμογές που έχω στο κινητό και κυρίως τα mp3 και τις φωτογραφίες μου?
(το κινητό δεν είναι jailbroken)
σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια προκαταβολικά

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GGiannis58

GGiannis58

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 08:24

Απο οτι μου ειπε η κορη μου πριν 3-4 μερες που αλλαξε απο 3g σε 3gs πατησε συγχρονισμο με το itunes και το νεο κινητο πηρε οτι ειχε το παλιο.Αν εχει σημασια εχει και macbook.

#3   bgiourousis

bgiourousis

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 08:36

Απο οτι μου ειπε η κορη μου πριν 3-4 μερες που αλλαξε απο 3g σε 3gs πατησε συγχρονισμο με το itunes και το νεο κινητο πηρε οτι ειχε το παλιο.Αν εχει σημασια εχει και macbook.

πολύ καλα έκανε και εγώ το ίδιο έκανα οταν άλλαξα κινητό, το πρόβλημα είναι οτι τώρα αλλάζω υπολογιστή! και εκεί δέν ειναι απλά τα πράγματα ή τουλάχιστον δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει...
σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

#4   GGiannis58

GGiannis58

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 08:55

Λαθος δικο μου...Νομιζα οτι κινητο αλλαζες...Για κοιτα μηπως βοηθησει αυτο.

#5   bgiourousis

bgiourousis

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 09:02

Λαθος δικο μου...Νομιζα οτι κινητο αλλαζες...Για κοιτα μηπως βοηθησει αυτο.

σε ευχαριστώ πολύ για το post υποθέτω οτι κάπως έτσι ειναι και η δομή των directories σε mac γιατι την μεταφορά θα την κάνω απο vista σε mac.
(συγνώμη που δεν το ανέφερα εξ αρχής)

#6   GGiannis58

GGiannis58

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 09:11

σε ευχαριστώ πολύ για το post υποθέτω οτι κάπως έτσι ειναι και η δομή των directories σε mac γιατι την μεταφορά θα την κάνω απο vista σε mac.
(συγνώμη που δεν το ανέφερα εξ αρχής)


Aαααα...Απο mac δεν εχω ιδεα !!!!Ουτε που εχω αγγιξει το macbook της κορης μου και μαλλον ειμαι μεγαλος για να ξαναμαθω λειτουργικο.

#7   bgiourousis

bgiourousis

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 10:41

Aαααα...Απο mac δεν εχω ιδεα !!!!Ουτε που εχω αγγιξει το macbook της κορης μου και μαλλον ειμαι μεγαλος για να ξαναμαθω λειτουργικο.

τελικά δεν κατάφερα να βρώ ένα manual που να περιγράφει ακριβώς την διαδικασία, αν υπάρχει κάποιος που το έχει κάνει και ξέρει θα ήθελα την βοήθεια του. ευχαριστώ και πάλι

#8   Marley

Marley

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 12:03

Νομίζω οτι μπορείς να το κάνεις με το καινούργιο Itunes 9 που κυκλοφόρησε χθές. Επιτέλους έβαλαν αυτή τη δυνατότητα (αν κατάλαβα καλα) και την έχουν ονομάσει Family Share. Υπάρχει στο πλάγιο Menu του Itunes 9. Μέσω αυτού σου επιτρέπει να συγχρονίσεις το Iphone σου με μέχρι και πέντε διαφορετικού υπολογίστες. Θα το δοκιμάσω και εγώ σήμερα με το υπολογιστή του σπιτιού και της δουλειάς μου. Ελπίζω να σε βοήθησα.

#9   SPB

SPB

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2009 - 14:33

Υποθέτω πως το παλιό σου PC λειτουργεί ακόμα οπότε πας File > Library > Back Up to Disk και επιλέγεις back up entire iTunes library and playlists.

Μετά απλά μεταφέρεις το back up στο καινούργιο σου PC και είσαι ΟΚ.

#10   GGiannis58

GGiannis58

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 14:38

Υποθέτω πως το παλιό σου PC λειτουργεί ακόμα οπότε πας File > Library > Back Up to Disk και επιλέγεις back up entire iTunes library and playlists.

Μετά απλά μεταφέρεις το back up στο καινούργιο σου PC και είσαι ΟΚ.



Αν θυμαμαι καλα αυτο μεταφερει μονο μουσικη ???




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες