Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone OS 3.1 Jailbreak/Unlock issues


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
116 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   jazzman

jazzman

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2009 - 13:35

Δεν βιαζονται ολοι φιλε μου..Εγω ειμαι απο τους ατυχους που το βραδυ μολις βγηκε το νεο ΟS 3.1 εκανα μια πατατα στο τηλ και ηθελε ρεστορε..ε ελω δεν βαριεσαι θα κανω αυριο ρεστορε πεφτω για υπνο κ το πρωι μαθαινω οτι η apple καταργησε να γινεται ρεστορε σε 3.0 και αναγκαστικα με τηλ να μην ανοιγει πηγα στην 3.1!!!η απολυτη γκαντεμια..



δεν μιλάω για την περίπτωση σου .....'οντως είσαι αρκετά άτυχος .....μιλάω για τα άτομα που δεν μπορούν να κάνουν υπομονή ...θέλουν και jail το κινητό και την πίτα ολόκληρη ...ε δεν γίνεται αυτό ...θέλει υπομονή .....ξέρεις πόσο υπομονή κάνω και εγώ για το i tunes 9 ...αν και δεν είναι τίποτα το σημαντικό ...ευτυχώς υπάρχει και το songbird ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2009 - 14:40

Επιμενετε πως ειμαστε ανυπομονοι.. http://www.iphonehel...ithout-lockout/

Λεει για αυτους που εκαναν Unlock το iPhone, οχι JailBreak.. Αν ελεγε κατι για JB και καναμε update τοτε δεν θα παραπιονομασταν γιατι θα ξεραμε οτι μας προειδοποιησαν.. Φυσικα δεν φτεει η Dev, προς θεου... Απλα δεν ξεραμε κατι τετοιο..

#108   killerlook

killerlook

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2009 - 19:29

Τώρα να κάνω και εγώ μια ερώτηση που ίσως είναι βλακεία..

Αν τη στιγμή που κάνουμε κάποιο restore/downgrade κλείσουμε ότι wi-fi/καλώδια/σύνδεση έχουμε που μας παρέχει internet..πως το itunes θα στείλει δεδομένα στην apple?Μήπως έτσι μπορούμε να καταφέρουμε τίποτα?

Ευχαριστώ.

ΥΓ Μην μου πείτε "γιατί δεν δοκιμάζεις να μας πεις?" :rolleyes:

#109   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/09/2009 - 19:44

Αν και δεν καταλαβαίνω τί ακριβώς εννοείς το θέμα είναι ότι κατά την διάρκεια του restore πρέπει να υπάρχει σύνδεση ίντερνετ έτσι ώστε να ελεγθεί η συσκευή. Οπότε, λογικά, εάν είσαι εκτός σύνδεσης ίντερνετ και πας να κάνεις restore θα σου βγάλει error. Δεν το χω δοκιμάσει βέβαια αλλά έτσι πρέπει να είναι.

Αυτό που γίνεται τώρα είναι ότι αν πας να κάνεις restore στην 3.0 ή την 3.0.1 με το iPhone 3GS η Apple δεν θα εγκρίνει αυτή την ενέργεια οπότε πάπαλα

Follow me on twitter


#110   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2009 - 19:53

Τώρα να κάνω και εγώ μια ερώτηση που ίσως είναι βλακεία..

Αν τη στιγμή που κάνουμε κάποιο restore/downgrade κλείσουμε ότι wi-fi/καλώδια/σύνδεση έχουμε που μας παρέχει internet..πως το itunes θα στείλει δεδομένα στην apple?Μήπως έτσι μπορούμε να καταφέρουμε τίποτα?

Ευχαριστώ.

ΥΓ Μην μου πείτε "γιατί δεν δοκιμάζεις να μας πεις?" :rolleyes:

Χωρίς να το ψάξω μπορώ να κάνω μία εικασία μόνο. Το itunes και το pc σου είναι "καταχωρημένα" με την Apple. Το itunes γνωρίζει τι fw έχεις και στο κάνει sign (υποθέτω έτσι δεν ξέρω πως πάει η διαδικασία). Η Apple σε "αναγκαζει" συχνά πυκνά να κάνεις update το itunes σωστά? Αν μία από αυτές τις εκδώσεις ήταν προγραμματισμένη να σταματήσει το fw signing εκ των προταίρω?

To ότι το driver signing έπαψε στις 9/9 δεν σημαίνει ότι αποφασίστικε στις 8/9. Κατά την γνώμη μου το itunes είναι ένα spyware οπότε τα περιμένω όλα. Σπανίως έχω ανοιχτό το wifi με το itunes ανοιχτό. Στην τελική αν η Apple μαζεύει τα προσωπικά μας δεδομένα ακόμα και μετά από opt out δεν θα το μάθουμε ποτέ. (το ίδιο ισχύει για όλες τις εταιρείες απλά στην Apple λόγω της μυστικοπάθειας και το γεγονός ότι μοιάζει περισσότερο με αίρεση παρά με εταιρεία είναι πιο δύσκολο)

#111   iuser32

iuser32

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/09/2009 - 21:27

Παιδιά με λίγο ψάξιμο βρήκα αυτό http://www.blogsdna....31-to-30-os.htm δείχνει τρόπο για να πάει το 3gs απο 3.1 σε 3.0. Προσωπικά δεν το δοκιμάζω ακόμα, θα περιμένω να δω τι θα γίνει.. Κάποιοι λένε ότι τους δούλεψε.

Τελευταία επεξεργασία από: iuser32, 11/09/2009 - 21:31


#112   taitienitsa

taitienitsa

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/09/2009 - 21:48

Παιδιά με λίγο ψάξιμο βρήκα αυτό http://www.blogsdna....31-to-30-os.htm δείχνει τρόπο για να πάει το 3gs απο 3.1 σε 3.0. Προσωπικά δεν το δοκιμάζω ακόμα, θα περιμένω να δω τι θα γίνει.. Κάποιοι λένε ότι τους δούλεψε.


Σε 3GS δεν γίνεται... Έχω δοκιμάσει τα πάντα!

Σε 3G μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος ότι γύρισε από 3.1 σε 3.0 ή έστω 3.0.1? Κ με ποιον τρόπο;;

#113   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2009 - 21:50

Σε 3GS δεν γίνεται... Έχω δοκιμάσει τα πάντα!

Σε 3G μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος ότι γύρισε από 3.1 σε 3.0 ή έστω 3.0.1? Κ με ποιον τρόπο;;

εγω γυρισα υπαρχει topic και γινεται χρησιμοποιοντας το quickpwn

#114   PaNoSS®

PaNoSS®

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 11/09/2009 - 22:41

Εχουμε πει σε 3G γινεται..ειναι επιβεβαιωμενο απο πολλους..δεν χρειαζεται αυτος που το επιβεβαιωνει να γραφει εδω..!!!
Το 3G οποια firmware και αν εχει κανει restore σε 3.0.1 και σε 3.0 με το κολπο που λεει ο οδηγος πιο πανω στο blogsdna με το iRecovery η με τον τροπο που εγραψε ενας φιλος μας απο εδω μεσα..με το Quickpwn..Ψαξε το τοπικ..

Στο 3GS παλι δεν γινεται!!!

#115   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2009 - 22:45

Εχουμε πει σε 3G γινεται..ειναι επιβεβαιωμενο απο πολλους..δεν χρειαζεται αυτος που το επιβεβαιωνει να γραφει εδω..!!!
Το 3G οποια firmware και αν εχει κανει restore σε 3.0.1 και σε 3.0 με το κολπο που λεει ο οδηγος πιο πανω στο blogsdna με το iRecovery η με τον τροπο που εγραψε ενας φιλος μας απο εδω μεσα..με το Quickpwn..Ψαξε το τοπικ..

Στο 3GS παλι δεν γινεται!!!


το οποίο είναι αυτό εδώ

http://www.iphonehel...__0

#116   doctorm

doctorm

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/09/2009 - 16:11

Update: We’re currently working on PwnageTool for 3.1, and will be sure to let you know when it’s available!

απο την dev team, καλα τα νεα, μαλλον πολυ συντομα θα εχουμε νεα

#117   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 12/09/2009 - 16:11

PwnageTool for iPhone OS 3.1 is under development!
Behind the Scenes...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες