Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

attachment αρχεια !


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   impaler

impaler

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 13:51

καταρχην καλησπερα σε ολους και συνχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια που κανετε!!

παρακολουθω εδω και πολυ καιρο το forum προσπαθωντας να βρω διαφορες απαντησεις για το iphone και τις λειτουργειες του για το ερωτημα μου εχω βρει διαφορα Post αλλα κανενα δεν με βοηθαει
εχω το 3g jailbroken (εννοειται) και χρειαζομαι να κατεβαζω τα mail μου (word,xl,...)να τα επεξεργαζομαι στο openoffice (η καποιο αλλο παρομοιο προγραμμα)και να τα ξανα στελνω σαν attachment.Βρηκα ενα ποστ που λεει μια διαδικασια με openssh και attachmentsaver αλλα δεν με βοηθαει θα ηθελα να το κανω με καποιο αλλο τροπο εχω βρει το airsharing κ.α παρομοια προγραμματα αλλα δεν μπορω να καταλαβω τον τροπο λειτουργειας τους
εχω σπασει το κεφαλι μου να βρω τροπο να το κανω ευχαριστω και παλι και καλη συνεχεια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/09/2009 - 14:09

το quickoffice ή το D2G υποστηρίζουν download των attachments αλλά μόνο σε exhange server. Όχι δλδ από έναν απλό Gmail account.

Απλή λύση δεν υπάρχει.

Έχεις δύο επιλογές αν θες επεξεργασία τέτοιων αρχείων.

Είτε εγκαθιστάς το attachment saver και μετά με το iFile μεταφέρεις τα αρχεία αυτά στον φάκελο του quickoffice

Είτε με κάποιον document viewer που επιτρέπει download όπως ο iStorage θα μεταφέρεις τα αρχεία από εκείνον τον φάκελο στον φάκελο του quickoffice πάλι με το iFile

H πρώτη μέθοδος είναι πιο σύντομη σίγουρα

Follow me on twitter


#3   impaler

impaler

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 15:05

το quickoffice ή το D2G υποστηρίζουν download των attachments αλλά μόνο σε exhange server. Όχι δλδ από έναν απλό Gmail account.

Απλή λύση δεν υπάρχει.

Έχεις δύο επιλογές αν θες επεξεργασία τέτοιων αρχείων.

Είτε εγκαθιστάς το attachment saver και μετά με το iFile μεταφέρεις τα αρχεία αυτά στον φάκελο του quickoffice

Είτε με κάποιον document viewer που επιτρέπει download όπως ο iStorage θα μεταφέρεις τα αρχεία από εκείνον τον φάκελο στον φάκελο του quickoffice πάλι με το iFile

H πρώτη μέθοδος είναι πιο σύντομη σίγουρα



ευχαριστω πολυ φιλε μου μια τελευταια ερωτηση δοκιμασα να κατεβασω το attachmentsaver αλλα δεν ειναι δωρεαν και δεν εχω πιστωτικη η paypal να το αγορασω υπαρχει πουθενα δωρεαν? ευχαριστω εκ των προτερων




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες