Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Eσείς θα αναβαθμίσετε στην iOS 5.0.1..?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
50 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   alexRen

alexRen

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Desmo696

Δημοσίευση 11/11/2011 - 12:22

5.01 και ολα καλα.
JB δεν με νοιαζει πια...εχω ολα οσα χρειαζομαι.



Μια απο τα ιδια ........
8)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/11/2011 - 12:25

fenomeno69 Χμμμ...Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς εννοεις... Και εγω αναβάθμισα χθες στην 5.0.1 αλλά αυτό με το data και το 3g δεν το έχω. Άν είναι ανοιχτό το 3g και κλειστα τα data το σηματάκι 3g εξαφανίζεται....Αν πάλι είναι ανοιχτα τα δεδομένα και κλειστό το 3g, εμφανίζεται το κυκλάκι και το Ε.
Πάντως απο μπαταρία πάει καλύτερα... Βέβαια σε λίγεςς μέρες θα έχουμε πιο εμπεριστατομένη άποψη. :)

Για να ενεργοποιηθεί το 3G πρέπει αναγκαστικά να έχεις on και το Cellular Data και το 3G. Αν δεις τα Screenshot που έβαλα όταν έχω και το Cellular Data και το 3G on όλα είναι μια χαρά. Κανένα πρόβλημα δηλαδή σε αυτό το κομμάτι όσο αναφορά μόνο το 3G.
Κανονικά αν έχεις on μόνο το Cellular Data έχει internet αλλά πολύ αργό σε σχέση με το 3G και εμφανίζει ένα κυκλάκι ή Ε (αναλόγως) πάνω δίπλα από την ονομασία του παρόχου.
Αν δεις το Screenshot με ενεργοποιημένο μόνο το Cellular Data δεν εμφανίζει ούτε κυκλάκι ούτε Ε όσο και αν το προσπάθησα. Και δεν είναι ότι δεν εμφανίζει απλά το εικονίδιο και όλα οκ, δεν λειτουργεί το internet καθόλου!!!

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: fenomeno69, 11/11/2011 - 12:27


#33   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2011 - 12:27

Όχι στην 5.0.1 μέχρι να βγει untethered
Προς το παρόν περιμένω να βγει το untethered στην 5

#34   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/11/2011 - 12:32

ακόμα δεν την πέρασα αλλά το απόγευμα με βλέπω να πηγαίνω. Ο λόγος είναι η μπαταρία για αρχή.
Για JB δεν ανησυχώ, άλλωστε ακόμα αναμένουμε για 4S οπότε δεν υπάρχει λόγος να χάνω τα updates

#35   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 11/11/2011 - 12:40

Το περνάω τώρα στο iPad2, έτσι κι αλλιώς δεν κάνω jailbreak στο iPad. Στο iPhone θα το περάσω αμέσω μετά, μιας και ούτε και για το iPhone με νοιάζει το JB (το μόνο που με ενδιαφέρει είναι το BBSettings, αλλά θέλω να πιστεύω πως αν βγεί JB, θα είναι κατευθείαν για την 5.01)...

#36   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/11/2011 - 12:50

ρε παιδια γιατι αγχωνεσται για jb?στην 5.01 ειναι ολα απλα ομορφα και ωραια με διαφορα αισθητη σε μπαταρια και με jb tethered..χθες εβαλα και το jb semitether εκανα reboot και μαλιστα ολα ηταν στην θεση τουσ ακομα και το installus που παλιοτερα το πετουσε και εκτος απο αυτο λειτουργουν ολα κανονικα στην επαννεκινηση σαν ενα non jb τηλεφωνο αρκει μονο μεχρι να φτασεις σπιτι και να κανεις just boot ωστε να δουλεψει το cydia και οι εφαρμογες που ειναι κατεβασμενες απο installus η cydia!μεχρι και το σαφαρι δουλευει πλεον με επανεκκινηση κατι που δεν δουλευε σε προηγουμενη εκδοση..να σημειωσω μονο πωσ το email app και αυτο δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις ωσπου να γινει just boot!
αυτο αφορα για οσους φοβουνται μην κλεισει η συσκευη τους!

Τελευταία επεξεργασία από: eddy888, 11/11/2011 - 12:51


#37   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2011 - 13:36

ρε παιδια γιατι αγχωνεσται για jb?στην 5.01 ειναι ολα απλα ομορφα και ωραια με διαφορα αισθητη σε μπαταρια και με jb tethered..χθες εβαλα και το jb semitether εκανα reboot και μαλιστα ολα ηταν στην θεση τουσ ακομα και το installus που παλιοτερα το πετουσε και εκτος απο αυτο λειτουργουν ολα κανονικα στην επαννεκινηση σαν ενα non jb τηλεφωνο αρκει μονο μεχρι να φτασεις σπιτι και να κανεις just boot ωστε να δουλεψει το cydia και οι εφαρμογες που ειναι κατεβασμενες απο installus η cydia!μεχρι και το σαφαρι δουλευει πλεον με επανεκκινηση κατι που δεν δουλευε σε προηγουμενη εκδοση..να σημειωσω μονο πωσ το email app και αυτο δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις ωσπου να γινει just boot!
αυτο αφορα για οσους φοβουνται μην κλεισει η συσκευη τους!


μαλλον θα την κανω και εγω για 5.0.1 με tethered ... μια ερωτηση .. για 5.0 μαλλον δεν υπαρχουν shsh και δεν θα μπορεσουμε να γυρισουμε για 4.3.3 τι λενε τα πραγματα θα ειμαστε οκ?

#38   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/11/2011 - 13:38

Σε iOS 5 δεν υπαρχουν SHSH. Αν έχεις για 4.3.3 μπορείς να γυρίσεις.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#39   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/11/2011 - 13:40

μαλλον θα την κανω και εγω για 5.0.1 με tethered ... μια ερωτηση .. για 5.0 μαλλον δεν υπαρχουν shsh και δεν θα μπορεσουμε να γυρισουμε για 4.3.3 τι λενε τα πραγματα θα ειμαστε οκ?


σε 4.3.3 μπορεις να γυρισεις,οχι στην 5!

με προλαβε ο Νικος 8)

να σαι καλα Νικο :)

Τελευταία επεξεργασία από: eddy888, 11/11/2011 - 13:42


#40   Aris94

Aris94

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 13:44

παραμενουμε στην 5.0 ελπιζοντας σε untethered ;)

#41   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2011 - 13:46

ναι τα εχω τα shsh .. οποτε εφυγα για 5.0.1 γιατι η μπαταρια στην 5 ειναι χαλια.... και μετα βλεπω πως θα το παραδωσω στην συζυγο μιας και ερχεται το 4ς :blush: :blush: :blush:

σας ευχαριστω

Τελευταία επεξεργασία από: redcom7, 11/11/2011 - 13:47


#42   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 13:56

Για να ενεργοποιηθεί το 3G πρέπει αναγκαστικά να έχεις on και το Cellular Data και το 3G. Αν δεις τα Screenshot που έβαλα όταν έχω και το Cellular Data και το 3G on όλα είναι μια χαρά. Κανένα πρόβλημα δηλαδή σε αυτό το κομμάτι όσο αναφορά μόνο το 3G.
Κανονικά αν έχεις on μόνο το Cellular Data έχει internet αλλά πολύ αργό σε σχέση με το 3G και εμφανίζει ένα κυκλάκι ή Ε (αναλόγως) πάνω δίπλα από την ονομασία του παρόχου.
Αν δεις το Screenshot με ενεργοποιημένο μόνο το Cellular Data δεν εμφανίζει ούτε κυκλάκι ούτε Ε όσο και αν το προσπάθησα. Και δεν είναι ότι δεν εμφανίζει απλά το εικονίδιο και όλα οκ, δεν λειτουργεί το internet καθόλου!!!

παιδια εμένα δεν έχει διακόπτη 3g.....γιατι?


Send from my IPad 2 using tapatalk!

#43   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 13:59

παιδια εμένα δεν έχει διακόπτη 3g.....γιατι?


Send from my IPad 2 using tapatalk!


στο 4s δεν εχει

#44   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:01

Αααα! Μάλιστα ! Σευχαριστω!


Send from my IPad 2 using tapatalk!

#45   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:04

Αααα! Μάλιστα ! Σευχαριστω!


Send from my IPad 2 using tapatalk!


Λογικα για τους jb θα βγαλουν καποιο tweek

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)