Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone OS 3.1.1 on September 25?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
36 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 26/09/2009 - 07:16

Κι εγώ παιδιά έχω μείνει στην 3.0!Ούτε καν το iTunes δεν έχω αναβαθμίσει, στο 8.2.1.6 έχω μείνει!!!
Κι εκεί θα μείνω μέχρι να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα και είμαι σίγουρος με jailbreak και τα λοιπά!!! :P


Και πολύ σοφά θα πράξεις κατ'εμέ!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2009 - 17:43

Τελικα δε βγηκε 3.1.1 ε...;

#18   giorgiog13

giorgiog13

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2009 - 17:44

Για να μην εχει ακουστει τιποτα μαλλον οχι.Αλλα ας μας πει καλυτερα καποιος ειδικοτερος!! :rolleyes:

#19   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/09/2009 - 17:52

Όχι δεν βγήκε και πραγματικά απορώ με όλη αυτήν την φημολογία που βγήκε σχετικά με την 3.1.1 καθώς υποτίθεται ότι ο λόγος που θα γινόταν αυτό ήταν για να ενεργοποιηθούν τα MMS στην Αμερική κάτι που γινόταν πολύ εύκολα με ένα απλό carrier update (όπως και έγινε τελικά). Πραγματικά δεν ξέρω πώς άρχισε όλη αυτή η ιστορία με την 3.1.1

Follow me on twitter


#20   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2009 - 17:52

Όχι δεν βγήκε και πραγματικά απορώ με όλη αυτήν την φημολογία που βγήκε σχετικά με την 3.1.1 καθώς υποτίθεται ότι ο λόγος που θα γινόταν αυτό ήταν για να ενεργοποιηθούν τα MMS στην Αμερική κάτι που γινόταν πολύ εύκολα με ένα απλό carrier update (όπως και έγινε τελικά). Πραγματικά δεν ξέρω πώς άρχισε όλη αυτή η ιστορία με την 3.1.1


+1

ezgif_com_crop_2.gif


#21   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2009 - 18:02

Η ιστορία άρχισε με τα σοβαρά προβλήματα μπαταρίας στα 3GS με 3.1 και το γεγονός ότι η Apple το ψάχνει.

http://www.everythin...-31/2009/09/21/

Το ότι η Apple εμμέσως παραδέχεται ότι έγινε πατάτα στην 3.1, σε συνδιασμό με την κάλυψη που θα έδινε η ενεργοποίηση των MMS (βγάλαμε την 3.1.1 για τα MMS όχι γιατί τα κάναμε σκατά με την μπαταρία) τροφοδότισε τις φήμες για την 3.1.1 στις 25/9.

#22   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 27/09/2009 - 18:19

Και εν τέλει δεν βγήκε τίποτα!!!

#23   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2009 - 18:21

Καλυτερα που δεν βγηκε τιποτα...θα βγει το jailbreak μια ωρα αρχιτερα!

#24   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2009 - 18:29

Καλυτερα που δεν βγηκε τιποτα...θα βγει το jailbreak μια ωρα αρχιτερα!

Ακριβώς σε αυτό ήθελα να καταλήξω... Αλλά, αν πάμε όντως για 3.1.1? Η Apple όπως αναφέρεται στο link που έδωσα καταγράφει feedback από χρήστες, αν βρει οτι κάτι δεν πάει καλά? Μάλον θα περιμένουμε αρκετά ακόμα αν κρίνω από την λογική "δεν βγάζουμε το jailbreak για να μην βουλώσει η Apple τις τρύπες"

#25   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2009 - 19:32

Το ότι η Apple εμμέσως παραδέχεται ότι έγινε πατάτα στην 3.1, σε συνδιασμό με την κάλυψη που θα έδινε η ενεργοποίηση των MMS (βγάλαμε την 3.1.1 για τα MMS όχι γιατί τα κάναμε σκατά με την μπαταρία) τροφοδότισε τις φήμες για την 3.1.1 στις 25/9.


"Παραδέχεται"; Η Apple φίλε μου ποτέ δεν παραδέχεται τίποτα, ούτε και τώρα. Για όλα φταίνε οι άλλοι, ο χρήστης, ο αέρας, η κοσμική ακτινοβολία, οτιδήποτε τέλος πάντων εκτός από αυτούς. :lol:

#26   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2009 - 20:47

"Παραδέχεται"; Η Apple φίλε μου ποτέ δεν παραδέχεται τίποτα, ούτε και τώρα. Για όλα φταίνε οι άλλοι, ο χρήστης, ο αέρας, η κοσμική ακτινοβολία, οτιδήποτε τέλος πάντων εκτός από αυτούς. :lol:

Ξέχασες το αγαπημένο μου "new user experience".

#27   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2009 - 20:57

Ακριβώς σε αυτό ήθελα να καταλήξω... Αλλά, αν πάμε όντως για 3.1.1? Η Apple όπως αναφέρεται στο link που έδωσα καταγράφει feedback από χρήστες, αν βρει οτι κάτι δεν πάει καλά? Μάλον θα περιμένουμε αρκετά ακόμα αν κρίνω από την λογική "δεν βγάζουμε το jailbreak για να μην βουλώσει η Apple τις τρύπες"



με αυτη την λογικη θα πρεπει να περιμενουμε να βγει η 3.2... αυτη δεν ειναι λογικη....δεν αναφερομαι σε σενα ktzaf αλλα προφανως στην dev_team....οπως και να χει ειναι ενα cat n mouse game... και οπως λενε once jailbroken always jailbroken...!!!

Τελευταία επεξεργασία από: united_iFone, 27/09/2009 - 20:59


#28   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2009 - 21:10

με αυτη την λογικη θα πρεπει να περιμενουμε να βγει η 3.2... αυτη δεν ειναι λογικη....δεν αναφερομαι σε σενα ktzaf αλλα προφανως στην dev_team....οπως και να χει ειναι ενα cat n mouse game... και οπως λενε once jailbroken always jailbroken...!!!

Έχεις απόλυτο δίκαιο. Το θέμα είναι ότι λίγοι από εμάς έχουν γνώση του τι κλείδωσε η Apple και πως το κλείδωσε (εγώ προσωπικά δεν ξέρω) και συνεπώς κατά πόσο δυσκολεύει το jb. Αλλά για να το καθυστερούν μάλον περιμένουν την κίνηση της Apple. To cat and mouse είναι η μόνη ακριβής περιγραφή της κατάστασης και αν κρίνω από την μυστικοπάθεια γύρω από τα exploits η ισοροπίες είναι μάλον πολύ λεπτές και η γάτα πλησιάζει. Αλλά δόξα το θεώ σε όλα τα καρτούνς που έβλεπα μικρός κερδίζει το ποντίκι! Ελπίζω η "κλασσική μου παιδεία" να μην με απογοητεύσει.

#29   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2009 - 21:14

Έχεις απόλυτο δίκαιο. Το θέμα είναι ότι λίγοι από εμάς έχουν γνώση του τι κλείδωσε η Apple και πως το κλείδωσε (εγώ προσωπικά δεν ξέρω) και συνεπώς κατά πόσο δυσκολεύει το jb. Αλλά για να το καθυστερούν μάλον περιμένουν την κίνηση της Apple. To cat and mouse είναι η μόνη ακριβής περιγραφή της κατάστασης και αν κρίνω από την μυστικοπάθεια γύρω από τα exploits η ισοροπίες είναι μάλον πολύ λεπτές και η γάτα πλησιάζει. Αλλά δόξα το θεώ σε όλα τα καρτούνς που έβλεπα μικρός κερδίζει το ποντίκι! Ελπίζω η "κλασσική μου παιδεία" να μην με απογοητεύσει.


hehehe!! Μακαρι! Κλειδωσε ενα exploit που ειχε και το iPod Touch 2G και που ητανε ολοιδιο με του 3GS...εχει μια ονομασια αλλα θα σε γελασω!

Τελευταία επεξεργασία από: united_iFone, 27/09/2009 - 21:14


#30   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2009 - 21:20

hehehe!! Μακαρι! Κλειδωσε ενα exploit που ειχε και το iPod Touch 2G και που ητανε ολοιδιο με του 3GS...εχει μια ονομασια αλλα θα σε γελασω!

Πάντα έτσι θα γίνεται, θα κλείνει μία πόρτα και θα ανοίγει μία άλλη. Προσωπικά πιστεύω ότι την Apple δεν την συμφέρει να το κλειδώσει το iPhone γιατί θα χάσει αυτό το 10% που "πρέπει" να είναι jailbroken.

Η μοναδική ερμηνεία για την χαμιλη υοθέτηση της 3.1 (κατά την άποψή μου) είναι ότι δεν υπάρχει jb για την 3.1. Δεν λέω ότι όλοι θέλουν να κάνουν jb, αλλά κακά τα ψέματα όλοι οι χρήστες θέλουν τις επιλογές τους, και η ιδέα του ότι μπορείς να το κάνεις είναι στα σύν. Αν γινόταν μία έρευνα γιτ το adoption της 3.1 μετά την δημοσιοποίηση του jb πιστεύω πως τα ποσοστά θα είναι τελείως διαφορετικά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες