Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

LogMeIn Ignition: Remote Access on the iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2009 - 12:33

LogMeIn vs Jaadu. είχε κάποιος δουλέψει και τα δύο? ποιο είναι καλύτερο?

Η απάντηση του φίλου τα λέει όλα...

Χρήστης και εγώ του LogmeIn εδώ και καιρό και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μακράν το καλύτερο πρόγραμμα για απομακρυσμένες βοήθειες και μετάφορα αρχείων κλπ!!!

Το Jaadu RDC θέλει αρκετές ρυθμίσεις/downloads για να λειτουργήσει και παίζει μόνο σε PC, ενώ προσωπικά δεν κατάφερα καν να το κάνω να λειτουργήσει και πήγα στο LogMeIn χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Επειδή είχα δοκιμάσει το Jaadu VNC (για τοπική σύνδεση) και είδα το interface, πίστεψε με το LogMeIn είναι εξίσου καλό με πλήρη features (πληκτρολόγια, συνδυασμό πλήκτρων, κίνηση και λειτουργίες mouse κτλ) και δε θα σε προβληματίσει ποτέ αν χρειαστεί να το κάνεις εγκατάσταση σε οποιονδήποτε υπολογιστή.

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 07/11/2009 - 12:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/11/2009 - 12:43

Για το LogmeIn μπορώ να σου πω τα καλύτερα...για το άλλο δεν έχω άποψη...

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 07/11/2009 - 12:44


#48   iAgis

iAgis

    iPH User

  • 141 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2009 - 12:52

Η απάντηση του φίλου τα λέει όλα...


Το Jaadu RDC θέλει αρκετές ρυθμίσεις/downloads για να λειτουργήσει και παίζει μόνο σε PC, ενώ προσωπικά δεν κατάφερα καν να το κάνω να λειτουργήσει και πήγα στο LogMeIn χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Επειδή είχα δοκιμάσει το Jaadu VNC (για τοπική σύνδεση) και είδα το interface, πίστεψε με το LogMeIn είναι εξίσου καλό με πλήρη features (πληκτρολόγια, συνδυασμό πλήκτρων, κίνηση και λειτουργίες mouse κτλ) και δε θα σε προβληματίσει ποτέ αν χρειαστεί να το κάνεις εγκατάσταση σε οποιονδήποτε υπολογιστή.


Ευχαριστώ. αυτό θα κατεβάσω τότε..

#49   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 07/11/2009 - 13:48

iAgis. Και εγώ χρήστης του Logmein αλλά ελέω κλειστών ports απο το uni. Το logmein είναι όντως πιο εύκολο και πιο γρήγορο στην εγκατάσταση, παρόλαυτα τα δεδομένα περνάνε απο τον server της εταιρίας για να φτάσουν απο το ένα τερματικό στο άλλο. Με το Jaadu έχεις direct connect με το pc/mac κάτι το οποίο σημάινει μεγαλύτερες ταχύτητες.

#50   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2009 - 14:01

iAgis. Και εγώ χρήστης του Logmein αλλά ελέω κλειστών ports απο το uni. Το logmein είναι όντως πιο εύκολο και πιο γρήγορο στην εγκατάσταση, παρόλαυτα τα δεδομένα περνάνε απο τον server της εταιρίας για να φτάσουν απο το ένα τερματικό στο άλλο. Με το Jaadu έχεις direct connect με το pc/mac κάτι το οποίο σημάινει μεγαλύτερες ταχύτητες.


Έχεις απόλυτο δίκαιο για τις ταχύτητες , να ξεκαθαρίσουμε μόνο πως μιλάμε για το Jaadu RDP και όχι το Jaadu VNC

Το Jaadu RDP δεν είναι συμβατό με Mac ούτε με Windows XP Home (για αυτό δεν μπόρεσα να το τρέξω) ούτε Vista Home και μέχρι στιγμής ούτε Windows 7.

System requirements

To use Jaadu RDP you must have one of the following Windows operating systems installed:

Windows XP Professional or MCE 2005
Windows Vista Business or Ultimate
Windows 2000 Server
Windows Server 2003
Windows Server 2008*

Jaadu RDP does not support Windows XP Home, Vista Home Basic or Vista Home Premium. Microsoft has disabled RDP functionality in these operating systems.

#51   omen069

omen069

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/12/2009 - 14:43

Καλημερα ............
Εβαλα το logmein trial
πριν το αγορασω τρεις σημαντικες ερωτησεις 1. Βλεπω video απο το pc στο iphone μεσω wifi αλλα με πολλα καρε
2. Δεν εχω ηχο καθολου στο iphone
3. Πως μπορω να κανω μεταφορα αρχειων απο το pc sto iphone
Παρακαλω τα φωτα σας γρηγορα γιατι φευγω στο εξωτερικο και θα χρειαστω την εφαρμογη

#52   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 02/12/2009 - 16:03

Καλημερα ............
Εβαλα το logmein trial
πριν το αγορασω τρεις σημαντικες ερωτησεις 1. Βλεπω video απο το pc στο iphone μεσω wifi αλλα με πολλα καρε
2. Δεν εχω ηχο καθολου στο iphone
3. Πως μπορω να κανω μεταφορα αρχειων απο το pc sto iphone
Παρακαλω τα φωτα σας γρηγορα γιατι φευγω στο εξωτερικο και θα χρειαστω την εφαρμογη


1 Aπολύτως λογικό καθώς τα δεδομένα μέσω logmein πάνε στο εξωτερικό σε κάποιον server και απο εκεί πάλι πίσω.
2 Το trial δεν έχει ήχο μόνο το pro.
3 Μόνο με το pro υποτίθεται μπορείς αλλά πχ εγώ ανοίγω 2msn και βάζω να στείλει το ένα στο άλλο.

#53   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2009 - 16:41

@omen069 αν ψάχνεις να βρεις τρόπο να βλέπεις μόνο τα video σου στο iPhone υπάρχει το AIR VIDEO (φόρουμ link)

Για μεταφορά αρχείων μεταξύ iPhone-PC μπορείς να χρησιμοποιήσεις το DROPBOX (φόρουμ link)

Επίσης μήπως σε βολεύει καλύτερα για θέμα ταχύτητας το Jaadu RDC για το οποίο γράφει πολύ σωστά ο Smaug στα αμέσως προηγούμενα ποστ;

Αν αφήσεις ανοιχτό τον υπολογιστή φρόντισε να ρυθμίσεις να μην σταματάει να δουλεύει ο σκληρός - η ρύθμιση σε Mac στα power options είναι: "put the hard drive to sleep when possible" φαντάζομαι να είναι αντίστοιχο σε PC καθώς και να ρυθμίσεις το "wake for Ethernet network administrator access" για τα οποία υπάρχουν οδηγίες στο site του Logmein (και προφανώς και στο Jaadu RDC)

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 02/12/2009 - 16:50


#54   omen069

omen069

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/12/2009 - 17:18

Ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!! το ψαχνω και επανερχομαι με νεες ερωτησεις




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες