Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5.0.2 την επόμενη βδομάδα, iOS 5.1 με σημαντικές βελτιώσεις στο Siri (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
86 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Derizio

Derizio

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 22/11/2011 - 07:33

Εγω πάντα μια φορά την μέρα το φορτίζα άσχετα αν έχει τελειώσει η μπαταρία, οπότε δεν μου κάνει εντύπωση το θέμα κατανάλωσης, για να δούμε τι θα γίνει με τα update και όταν έρθει και το 4s

Τελευταία επεξεργασία από: Derizio, 22/11/2011 - 07:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   poison

poison

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2011 - 10:45

Παντος παιδια εμενα σε 4αρι καθαρο στην 5.0.1 εχθες με 7,5 ωρες χρηση ηταν στις 2μερες και 6 ωρες και ειχα πριν το βαλω για φορτιση το βραδυ 20/100 ακομα μπαταρια με την 5.0 ουτε στα ονειρα μου οποτε κατι παιζει με τα 4ς μαλλον οπως αναφερουν ολοι θεμα επεξεργαστη και πιο μεγαλη καταναλωση οποτε πιστευω δεν πρεπει να ειναι θεμα ιος.

#78   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/11/2011 - 10:50

Το 4ς μου πλεον παντως παει ρολοι...
Μετα απο μια βδομαδα καλων κυκλων φορτισεων..κλειστο το location services(παντα το ειχα)..κλειστες οι μετοχες..και κλεινοντας και απο το location services-system services-off to setting time zone.. εχω δει τρομερη βελτιωση!!!
Λενε οτι κ κλειστο να εχεις το location services πρεπει να κλεισεις το setting time zone γιατι εχει καποιο bug και ειναι ενεργοποιημενο και απορροφαει αρκετη μπαταρια.

#79   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/11/2011 - 11:13

Είχαμε τις φήμες με την παρουσιάση του νέου iPhone τώρα θα έχουμε και τις φήμες για τις αναβαθμισεις.
Ίσως τελικά να υπάρχει και κάποια διάφορα στην μπαταρία με την 5.0.1 αλλα όχι τρομερή. όπως πάντα προσχωμεν την νέα αναβάθμιση.
Όσο για τον φίλο ποιο πάνω που τα έχει όλα κλειστά δεν νομίζω να είναι αυτο λύση στο πρόβλημα.

#80   giorgos15031977

giorgos15031977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2011 - 12:26

Παιδια δεν ξερω τι λετε, εγω εχω το IPHONE 4S απο Αγγλια (με Ελληνικο μενου-πληκτρολογιο) μεσω του Αγγλικου Ebay που το χτυπησα, και με την IOS 5.0.1 τωρα,
το φορτισα ενα βραδυ (γυρω στις 23.00 το αποσυνδεσα απο την πριζα στον τοιχο) στο 100% και μεσα σε 3 ωρες ΠΕΡΙΠΟΥ επεσε στο 99%.
Ειναι ασυλληπτο το γεγονος οτι μεσα σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα, η μπαταρια κατερευσε εστω και 1 μοναδα. Χωρις κλήσεις χωρίς τιποτα, ουτε μυνηματα τιποτα.
Και στις 06.10 το πρωι που σηκωθηκα για δουλεια, το ποσοστο της μπαταριας ηταν στο 96% αν θυμαμαι καλά. Δεν μπορω να γνωριζω τι παιζει με την IOS 5.0.1 αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι εκει που με την IOS 5.0.0 αδειαζε η μπαταρια με παραδειγμα 100χλμ/5 ωρες :P τωρα η μπαταρια κατρακυλαει με παραδειγμα στα 60χλμ/5 ωρες αν μπορω να το θεσω και ετσι, και παλι χωρις να κανω τιποτα, κλησεις-μυνηματα-παιχνιδια-παιξιμο με τις εφαρμογες κλπ.
Τωρα ζητημα να μου κραταει με την μπαταρια με 100% φορτιση, απο Δευτερα πρωι εως Πεμπτη απογευμα, καν Παρασκευη Μεσημερι. Βεβαια χωρις τιποτα ενεργειες μου, μονο σαν γλαστρα στο δωματιο μου.

Τωρα τι θα γινει με την IOS 5.0.2 οταν βγει καποια στιγμη θα δειξει. Ευελπιστω οτι θα μειωθει και αλλο η ταχυτητα της κατρακυλας της μπαταρίας...
Βεβαια ΟΚ και οι ανθρωποι στην Apple κανουν οτι μπορουν, μην ειμαστε και αχαριστοι, και δεν τους δικαζω με το ετσι θελω εαν πρωτα δεν παρουσιασουν ηλεκτρομηχανολογικα στοιχεια (τι εφταιγε, γιατι εφταιγε η κατρακυλα κλπ) :P
:D

#81   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/11/2011 - 12:36

Παιδια δεν ξερω τι λετε, εγω εχω το IPHONE 4S απο Αγγλια (με Ελληνικο μενου-πληκτρολογιο) μεσω του Αγγλικου Ebay που το χτυπησα, και με την IOS 5.0.1 τωρα,
το φορτισα ενα βραδυ (γυρω στις 23.00 το αποσυνδεσα απο την πριζα στον τοιχο) στο 100% και μεσα σε 3 ωρες ΠΕΡΙΠΟΥ επεσε στο 99%.
Ειναι ασυλληπτο το γεγονος οτι μεσα σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα, η μπαταρια κατερευσε εστω και 1 μοναδα. Χωρις κλήσεις χωρίς τιποτα, ουτε μυνηματα τιποτα.
Και στις 06.10 το πρωι που σηκωθηκα για δουλεια, το ποσοστο της μπαταριας ηταν στο 96% αν θυμαμαι καλά. Δεν μπορω να γνωριζω τι παιζει με την IOS 5.0.1 αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι εκει που με την IOS 5.0.0 αδειαζε η μπαταρια με παραδειγμα 100χλμ/5 ωρες :P τωρα η μπαταρια κατρακυλαει με παραδειγμα στα 60χλμ/5 ωρες αν μπορω να το θεσω και ετσι, και παλι χωρις να κανω τιποτα, κλησεις-μυνηματα-παιχνιδια-παιξιμο με τις εφαρμογες κλπ.
Τωρα ζητημα να μου κραταει με την μπαταρια με 100% φορτιση, απο Δευτερα πρωι εως Πεμπτη απογευμα, καν Παρασκευη Μεσημερι. Βεβαια χωρις τιποτα ενεργειες μου, μονο σαν γλαστρα στο δωματιο μου.

Τωρα τι θα γινει με την IOS 5.0.2 οταν βγει καποια στιγμη θα δειξει. Ευελπιστω οτι θα μειωθει και αλλο η ταχυτητα της κατρακυλας της μπαταρίας...
Βεβαια ΟΚ και οι ανθρωποι στην Apple κανουν οτι μπορουν, μην ειμαστε και αχαριστοι, και δεν τους δικαζω με το ετσι θελω εαν πρωτα δεν παρουσιασουν ηλεκτρομηχανολογικα στοιχεια (τι εφταιγε, γιατι εφταιγε η κατρακυλα κλπ) :P
:D

Δηλαδή τι θέλεις,να φορτίζεις κάθε Δευτέρα ??
Μια χαρά είναι απο Δευτέρα - Πέμπτη απόγευμα.
Θα σου πρότεινα να χαλαρώσεις λίγο με το θέμα μπαταρία και να χαρείς τι συσκευή σου,χωρίς να τη χρησιμοποιείς σαν γλάστρα!
Άφησε τα όλα ανοιχτά και φόρτιζε κάθε 2 μέρες..
Όταν μετά απο 3-4 χρόνια βγεί off η μπαταρία την αντικαθιστάς με άλλη αν θέλεις,υπάρχουν λύσεις!

#82   gismoduck1978

gismoduck1978

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/11/2011 - 14:11

H 5.1 θα είναι το πιο ολοκληρωμενο iOS.

Εκει θα δουμε και Untethered.

Που το ξερεις?

#83   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2011 - 22:49

Αν κλεισεις τελειως το Siri,εξοικονομεις μπαταρια??

#84   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2011 - 22:50

Ναι..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#85   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2011 - 23:05

Ναι..;-)

Γιατι δηλαδη καταναλωνει σαν εφαρμογη ανοιχτη?Πως?

#86   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2011 - 23:09

Γιατί τρώει μπαταρία είναι συνδεμένη στο internet και έτοιμη να σε εξυπηρετήσει σε ότι της πεις άσχετα που στην Ελλάδα σχεδόν δεν λειτουργεί.

Αν το κλείσεις θα δεις βελτίωση στην μπαταρία σου.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#87   pcmagas91

pcmagas91

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/11/2011 - 06:30

Εμένα ρε παιδιά το iPhone 4S κρατάει αρκετά... Καμία σχέση με το iPhone 3G μου, που το φόρτιζα κάθε μέρα η κάθε 2ήμερο εάν δεν το χρησιμοποιούσα...

3ώρες με τα χίλια ζόρια έβγαζε σε χρήση...

Ενώ τώρα με το iPhone 4S ειμαι στα 79% με 2 ώρες χρήση... Και WiFi, αλλά το GPS κλειστό.

Δεν σας λέω ψέμματα, θα βγάλω Screenshot πριν τελειώσει να το ανεβάσω εδώ. Προσωπικά με έχει εντυπωσιάσει η ταχύτητα και η αυτονομία του... Το έχω 40-45 ώρες μόλις και η μία φόρτιση είναι που του έκανα όταν το πήρα και τελείωσε. Το έχω ζορίσει αρκετά παρόλα αυτά δεν έχει θέμα.

Μήπως είναι ψυχολογικό το θέμα ρε παιδιά...? Το 4άρι κρατάει τόσο πολύ και το θεωρείτε πρόβλημα..?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες