Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Annie Leibovitz προτείνει το iPhone ως "φωτογραφική του σήμερα"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 17/11/2011 - 19:58

ειναι μετα βιας 1ΜΡ η καμερα του.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2011 - 20:13

0.7 γιά τήν ακρίβεια! :)

Τελευταία επεξεργασία από: giannisg2004, 17/11/2011 - 20:13


#18   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 17/11/2011 - 20:16

σωστος!

#19   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/11/2011 - 20:19

Θα πόσταρα φωτογραφίες να σας δείξω τη διαφορά αλλά δεν έχω κάποια με τοπία κτλ οπότε είναι λίγο βλακεία να ποστάρω τη μούρη μου ή κάποιου άλλου :P

#20   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2011 - 20:39

Παιδιά ψηφιακή έχω 5 χρόνια να δουλέψω...πάντως του 4s σε φουλ screen του Mac δε μου άρεσε καθόλου! Πιξέλιασμα πολύ. Η φωτό βγήκε σε daylight.

Μόλις τώρα έδειξε έναν που πέταξε με αερόστατο κ έριξε από τα 400 μέτρα iPad μέσα σε θήκη κ δεν έπαθε τίποτα.

#21   geofls

geofls

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 12:43

Το Ν8 έχει την καλύτερη κάμερα που έχω δει σε κινητό μέχρι σήμερα. Βέβαια δεν έχω φωτογραφίες του 4S ακόμα, αλλά το βλέπω δύσκολο έστω να το πλησιάσει.

#22   geofls

geofls

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 13:16

Βάλτε στο google: nokia n8 vs canon 550d

#23   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2011 - 13:31

Συγγνωμη φιλε μου αλλα επειδη ειμαι κατοχος της 550d....τι ακριβως να συγκρινω?
το Ν8 με μια ημιεπαγγελματικη φωτογραφικη dslr η οποια ειχε ψηφιστει περσι η μηχανη της χρονιας στη κατηγορια της?
Απο reviews που ανεφερες: ''The N8 is not intended to replace a DSLR and as a blanket rule it will not. The N8 has the largest sensor on a mobile phone but even that is nothing compared to a DSLR’s sensor. This means that when it comes to low light photos, it will not even be a competition.''
Και τωρα παμε σε προηγουμενο ποστ μου εδω μεσα..
Σαν hobbistas φωτογραφος με μια canon 550d με τον 18-135 για φακο εχω να πω τα εξης:
Το οποιοδηποτε κινητο με μια αξιοπρεπεστατη καμερα(πλεον υπαρχουν πολλα στην αγορα) κανει παρα πολυ καλα τη δουλεια του σε συνθηκες καλου φωτισμου..daylight!
Επισης εχει τρομερο πλεονεκτημα, στο βγαζω απο τη τσεπη και αποθανατιζω κατευθειαν μια στιγμη.
Θεωρω οτι αντικαθιστα αξιοπρεπεστατα τις πολυ απλες ψηφιακες που ο περισσοτερες κοσμος τις δουλευει στο αυτοματο..
Και για μενα εχει ενα αλλο τεραστιο πλεονεκτημα... Ψευτοphotoshopies και πειραγματα της φωτογραφιας απευθειας απο το κινητο και ανεβασμα οπου θελουμε...
Συνεπως πολυ καλο για απλες καθημερινες στιγμες...

Τωρα ομως..αν θελουμε να προσθεσουμε αλλα πραγματα στη φωτογραφια μας.. πχ πορτρετα με φλουταρισμα του backround.. Panning σε κινηση.. και γενικα καταστασεις οπου χρειαζεται πειραγμα η ταχυτητα η η φωτεινοτητα της μηχανης, οπως καταλαβαινετε δεν μπορει να συγκριθει με τιποτα.
Επισης σε συνθηκες δυσκολου φωτισμου, νυχτας κτλ.. δεν μπορει να παρει τη θεση καμιας μηχανης...
Πλεον με το 4s στη τσεπη..αντικαθιστω το κουβαλημα της μικρης ψηφιακης.. και βγαζω το μπουρι(dslr) οταν κανω το hobby μου..ειτε οταν ζηταω απαιτησεις απο μια εικονα.

Ειπαμε μπορει να αντικαταστησει φτηνες ψηφιακες μηχανες, οταν επροκειτο για daylight φωτογραφηση.. Αλλα μεχρι εκει. Μη τρελαθουμε κιολας!!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες