Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μπαταρια iphone4 s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
154 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   manosmail1

manosmail1

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MANOS SPA

Δημοσίευση 19/11/2011 - 11:22

Καλημερα σε ολους.

Ρε παιδια τι απογοητευση ειναι αυτη με την μπαταρια του νεου μηλοφωνου..
Πραγματικα δηλαδη σε σημειο να σκεφτεσαι να το χρησιμοποιησεις!
Με το 4 δεν αντιμετωπιζα τετοιο προβλημα εκτος κ αν φταιει η iOS 5 γιαυτη την καταναλωση.Αντιμετωπιζει κανεις το ιδιο προβλημα?

Τελευταία επεξεργασία από: manosmail1, 19/11/2011 - 11:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   giannos92

giannos92

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 11:26

τοσο χαλια τα πραγματα... δηλαδη φιλε μου αν κανεις χρηση καποιου παιχνιδιου κανενα 30λεπτακι θα σου φαει 20% ??? ο.Ο

#3   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2011 - 11:31

Όλοι οι κάτοχοι που είχαν 4άρι και πήραν 4S .;-)

Εγώ το βλέπω με τόσα προβλήματα να το αποσύρουν ή να τα αντικαταστήσουν.

Ο κόσμος δεν μπορεί να αγοράζει μια συσκευή 700,00 Ευρώ και καθώς μιλάει να χάνεται το σήμα και φυσικά και η κλήση .

Δεν μπορεί μια καινούρια συσκευή να κρατάει ποιο λίγο η μπαταρία από το προηγούμενο υποτείθεται πρέπει να είναι ποιο καλό όχι χειρότερο.

Και ένα πάλι πρόβλημα που άρχισε να παρατηρείτε σε ξένα forum είναι ότι το 4S στα ξαφνικά σου λέει ότι δεν υπάρχει sim και μια προσωρινή λύση είναι να κάνεις hard reset αλλά πολύ πιθανόν να χρειαστεί να το επαναλάβεις την επόμενη ημέρα .

Και μιλάμε για μια εταιρεία που πολύ ιδιοκτήτες την αγοράζουν για τον λόγο ότι μέχρι τώρα έχει τα λιγότερα προβλήματα και υποτίθετε ότι την αγοράζεις για να μην έχεις προβλήματα .

Για το jb δεν μιλάω καν όποιος το κάνει όταν βγει θα είναι απλά για γέλια βλέπω να βγάζει μισή μέρα αν του βάλω τα tweaks που είχα στο 4άρι μου .

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#4   jimlos

jimlos

    iPH Addict

  • 857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimlost

Δημοσίευση 19/11/2011 - 11:44

κανονικα με τις 2 κερααιες που εχει το σημα πρεπει να μην το χανει με τπτ......οσο για την μπαταρια,ειναι γεγονος.....εγω το πηρα στα χερια μου απο ενα φιλο,και πραγματικα εμεινα εκπληκτος απο τον τροπο που την καταναλωνει........επαιξα το fifa 11 που εχω και μετα απο 3 παιχνιδια η μπαταρια ειχε χασει περι του 30-35%,οταν στο 4 μου δεν εχει απωλεια πανω ατ 10-12%......τι να πω??οσο για το σημα που λες δεν μπορω να το ξερω γιατι δεν το χρησιμοποιησα πολυ,λιγες ωρες το ειχα για; να το δω.......παντος μου φενετε οτι η apple ηθελε να βγαλει μια συσκευη,και βλεποντας το καινουργιο μοντελο(5αρι η οοπως θα λεγοταν)να παρουσιαζε προβληματα γυρισε στο planB που ηταν μια συσκευη σαν το 4 αναβαθμησμενη........απλα και αυτο το εβγαλε χωρις να ειχε τον καταληλο χρονο για να το εξελιξει.....αυτη ειναι η αποψη μου.........

και το θεμα με εμενα εχει να κανει οτι συνηθησα το iPhone και δεν μπορω με τπτ αλλου ειδους λογισμηκο......android κλπ....

περιμενουμε να δουμε ποιες θα ειναι οι κινησεις της apple για τα προβληματα του 4s.....

#5   jimlos

jimlos

    iPH Addict

  • 857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimlost

Δημοσίευση 19/11/2011 - 11:48

Όλοι οι κάτοχοι που είχαν 4άρι και πήραν 4S .;-)

Εγώ το βλέπω με τόσα προβλήματα να το αποσύρουν ή να τα αντικαταστήσουν.

Ο κόσμος δεν μπορεί να αγοράζει μια συσκευή 700,00 Ευρώ και καθώς μιλάει να χάνεται το σήμα και φυσικά και η κλήση .

Δεν μπορεί μια καινούρια συσκευή να κρατάει ποιο λίγο η μπαταρία από το προηγούμενο υποτείθεται πρέπει να είναι ποιο καλό όχι χειρότερο.

Και ένα πάλι πρόβλημα που άρχισε να παρατηρείτε σε ξένα forum είναι ότι το 4S στα ξαφνικά σου λέει ότι δεν υπάρχει sim και μια προσωρινή λύση είναι να κάνεις hard reset αλλά πολύ πιθανόν να χρειαστεί να το επαναλάβεις την επόμενη ημέρα .

Και μιλάμε για μια εταιρεία που πολύ ιδιοκτήτες την αγοράζουν για τον λόγο ότι μέχρι τώρα έχει τα λιγότερα προβλήματα και υποτίθετε ότι την αγοράζεις για να μην έχεις προβλήματα .

Για το jb δεν μιλάω καν όποιος το κάνει όταν βγει θα είναι απλά για γέλια βλέπω να βγάζει μισή μέρα αν του βάλω τα tweaks που είχα στο 4άρι μου .

για να το αποσυρουν δεν το βλεπω...........ειναι πολλα τα λεφτα....Αρη
απλα κατι πρεπει να κανουν γιατι χαλαει το ονομα της με τετοιου ειδους προβληματα,και ο ανταγωνησμος δεν περιμενει.....

#6   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 19/11/2011 - 12:09

συγνωμη το 4s εκτος απο το προβλημα μπαταριας εχει προβλημα και με το σημα?

#7   manosmail1

manosmail1

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MANOS SPA

Δημοσίευση 19/11/2011 - 12:19

συγνωμη το 4s εκτος απο το προβλημα μπαταριας εχει προβλημα και με το σημα?

Απο την πρωτη κ ολας μερα ειχα προβλημα με το σημα..
Και δεν μπορει να το ανακτησει κ ολας οπως ειπε ο KostasRodos ποιο πανω.
Μονο μετα απο σβησιμο της συσκευης.
Οσο για την μπαταρια το ξαναλεω,μαυρο χαλι δεν το περιμενα.

Τελευταία επεξεργασία από: manosmail1, 19/11/2011 - 12:21


#8   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 19/11/2011 - 12:23

προφανως το προβλημα δεν οφειλεται στο κινητο αλλα στην αδυναμια της Ελλαδας να μην εχει καλυψη 3G παντου!!...το τηλεφωνο εφοσον εχει μονιμα ανοιχτα τα 3g ειναι λογικο να χανει το σημα του οταν πεφτει σε λουμπες που το παραπανω δεν υπαρχει!!!

Τελευταία επεξεργασία από: pinturicchio, 19/11/2011 - 12:24


#9   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 12:24

Λοπόν, μίλησα με το φίλο στο illinois...

Μου είπε λοιπόν πως σε 4άρι πήγε απόμ4.3.3 σε 5.0.1. Η μπαταρία γ€&&&&ε! Μετανιωσεωτην ώρα κ τη στιγμή που αναβάθμισε. Είναι ΚΑΙ θέμα software.

Απλώς το θέμα έχει θεριέψει από τους 4άρηδες που το μειώνουν για να νιώθουν οκ...

4s πιάνω κάθε μέρα. Σήμα τέλειο, οθόνη όντως ελαφρώς θερμή-καλύτερα για μένα-, μπαταρία κρατά 6 ώρες με ανοιχτό,3G και wifi με συνεχές πασπάτημα.

Πιστεύω όλα είναι θέμαβupdate για τη μπαταρία.

#10   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 19/11/2011 - 12:27

προφανως το προβλημα δεν οφειλεται στο κινητο αλλα στην αδυναμια της Ελλαδας να μην εχει καλυψη 3G παντου!!...το τηλεφωνο εφοσον εχει μονιμα ανοιχτα τα 3g ειναι λογικο να χανει το σημα του οταν πεφτει σε λουμπες που το παραπανω δεν υπαρχει!!!

εγω παντως με το 4αρι μου στην 4.3.3 με jb ειμαι με χρηση 3h 27min και αναμονη 2ημερεσ και 18 ωρες στο 49%!!!!!!!!!

#11   iosif19

iosif19

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 19/11/2011 - 12:29

Καλημερα,για τν μπαταρια μπορω να συμφωνησω μ τς απο πανω μ γτ δν κραταει ουτε μια μερα...οσο γ το σημα μεχρι στιγμης δν εχω κανενα προβλημα....

#12   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 12:32

εγω παντως με το 4αρι μου στην 4.3.3 με jb ειμαι με χρηση 3h 27min και αναμονη 2ημερεσ και 18 ωρες στο 49%!!!!!!!!!


Άσχετο. Και αυτός ήταν σε 4.3.3 jb και πήγε σε 5.0.1. Τονρεζουμέ είναι πως πήγαν να διορθώσουν το 4ς καινχάλασαν το 4άρι.

Άλλος με 4 και 4.3.3-> 5.0.1;;;

#13   alexzgt4

alexzgt4

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2011 - 12:39

Μήπως ρε παιδιά τα παραλέτε? Έχω το κινητό μια βδομάδα και δεν έχω χάσει καμία κλήση. Από θέμα μπαταρίας, στον δεύτερο κύκλο φόρτισης μου έβγαλε :Μπαταρία 1% χρήση:6 ώρες και 35 λεπτά, αναμονή:1 ημέρα και 13 ώρες. 3g και wifi πάντα ανοικτά. Αν και δεν είχα άλλο iphone στο παρελθόν μου φαίνονται ΟΚ σαν νούμερα. Αν μπορέσουν να το βελτιώσουν βέβαια δεν θα με χαλάσει αλλά και έτσι είναι πλήρως λειτουργικό το κινητό.

#14   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 19/11/2011 - 12:39

Άσχετο. Και αυτός ήταν σε 4.3.3 jb και πήγε σε 5.0.1. Τονρεζουμέ είναι πως πήγαν να διορθώσουν το 4ς καινχάλασαν το 4άρι.

Άλλος με 4 και 4.3.3-> 5.0.1;;;

ποιοσ ο λογος να βαλεισ το ios5 στο 4αρι?

#15   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 12:40

ποιοσ ο λογος να βαλεισ το ios5 στο 4αρι?


Καταφανώς αστιεύεσαι....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες