Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Θα θέλατε;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Ερώτηση για την ύπαρξη πίνακα προειδοποιήσεων στην πρώτη σελίδα του iphonehellas

Θα θέλατε να υπάρχει ένας χώρος επάνω επάνω στην πρώτη σελίδα του iPhonehellas ,τον οποίο να συμβουλευόσασταν πριν κάνετε οτιδήποτε στο τηλέφωνο σας, για να αποφεύγεται τις παγίδες που ετοιμάζει κατά καιρούς η apple;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/09/2009 - 12:21

Ας με κρινουνε δεν με απασχολει καθολου.αλλα η θεση η δικη μου ειναι οτι "το ετοιμο ειναι πολυ πιο καλο και πιο ευκολο απο το να το ψαξεις" πολοι χρηστες λενε "Βοηθειααααααα" κτλ κτλ και την θελουνε ΤΩΡΑ απο το να ριξουνε μια ματια σε οτι εχουνε κανει καποιοι κοπο να αναρτησουνε σε ολα τα secion του φορουμ χωρις ομως να υπολογιζουν οτι αυτος που θα τους απαντησει σε καποιο προβλημα/απορια ΔΕΝ γενηθηκε να τα ξερει διαβασε και τα ξερει.Την πατησε κιολας πολλες φορες για να βρει μια λυση ειτε αυτος ειναι mod ειτε εχει πολλα ποστ στο ενεργητικο του.Κιωμος παιδια εχουνε βγει τα ματια μας για να μαθουμε...Δεν τα ξερουμε ολα και εμεις, ρωταμε καντε το ιδιο αφοτου δεν εχεται βρει την λυση διαβαζωντας.ΔΕΝ διαφερουμε σε κατι σε σχεση με εσας..


στην ζωη σου θα μάθεις διαβάζοντας και όχι να τα έχεις όλα έτοιμα...δν κάνει κακό να διαβάσεις ένα φόρουμ,ετσι θα μάθεις...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 12/09/2009 - 12:23

+1
νομιζω ειναι πολυ δυσκολο να γινει κατι τετιο

#18   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/09/2009 - 12:29

μαλον δεν προσεξατε καλα το ποστ μου...δεν ενοω οτι για εμενα ισχυει το "το ετοιμο ειναι πολυ πιο καλο και πιο ευκολο απο το να το ψαξεις" ακριβος το αντιθετο.το ιδιο πραγμα λεμε παιδες.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 12/09/2009 - 12:30

ezgif_com_crop_2.gif


#19   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 12/09/2009 - 12:37

Φίλε TILLTER, Πρέπει να είσαι του γαρδελιού εσύ, σαν τον αδερφό μου ,γιατί αλλιώς δεν εξηγείται. :P
Κατά μία έννοια έχεις δίκιο.και θα έλεγα ότι Πολύ καλά το έθεσες.
Η apple έδωσε το δόλωμα, το iphone, εμείς υποκύψαμε σε αύτό. Και τώρα που η apple είδε λεφτά στα ταμεία της απο την υφήλιο, εξαιτίας της διάδοσης του, τι κάνει το jailbreak, κοιτάει να μας κόψει την φόρα, για να αναγκαστούμε να πληρώνουμε κάθε εφαρμογή σαν τα Αμερικανάκια.
Έλα όμως που λογάριασε χωρίς τον ξενοδόχο; Η apple ΄και αυτό είναι προσωπική μου άποψη΄ αν κάνει αυτό το λάθος και καταργήσει την δυνατότητα του jailbreak, την βλέπω να έχει με το αμέσως επόμενο λανσάρισμα, κατακόρυφη πτώση στις πωλήσεις της.
Δεν πιστεύω, ότι οι απανταχού ανά το κόσμο χρήστες του iPhone, να αγοράσουν το επόμενο iPhone ,ξέροντας ότι θα πρέπει να πληρώσουν για να έχουν εφαρμογές στο τηλέφωνό τους. Είναι πάρα πολύ λίγοι, αυτοί που έχουν χρήματα και δεν ξέρουν τι να τα κάνουν;

Τελευταία επεξεργασία από: strawb, 12/09/2009 - 12:38


#20   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 12/09/2009 - 12:42

Φίλε Ονειροπαρμένος, για σένα ίσως να φαίνεται δύσκολο.
Πιστεψέ με, για τους διαχειριστές, ή τους δημιουργούς αυτού του site, που γνωρίζουν απο σχεδιασμό ιστοσελίδων και απο γλώσσες προγραμματισμού, δεν είναι παρά ένα παιχνιδάκι και προσθήκη ενός απλού κώδικα. :P

Τελευταία επεξεργασία από: strawb, 12/09/2009 - 12:43


#21   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 12/09/2009 - 13:08

Φίλε TILLTER, Πρέπει να είσαι του γαρδελιού εσύ, σαν τον αδερφό μου ,γιατί αλλιώς δεν εξηγείται. :P
Κατά μία έννοια έχεις δίκιο.και θα έλεγα ότι Πολύ καλά το έθεσες.
Η apple έδωσε το δόλωμα, το iphone, εμείς υποκύψαμε σε αύτό. Και τώρα που η apple είδε λεφτά στα ταμεία της απο την υφήλιο, εξαιτίας της διάδοσης του, τι κάνει το jailbreak, κοιτάει να μας κόψει την φόρα, για να αναγκαστούμε να πληρώνουμε κάθε εφαρμογή σαν τα Αμερικανάκια.
Έλα όμως που λογάριασε χωρίς τον ξενοδόχο; Η apple ΄και αυτό είναι προσωπική μου άποψη΄ αν κάνει αυτό το λάθος και καταργήσει την δυνατότητα του jailbreak, την βλέπω να έχει με το αμέσως επόμενο λανσάρισμα, κατακόρυφη πτώση στις πωλήσεις της.
Δεν πιστεύω, ότι οι απανταχού ανά το κόσμο χρήστες του iPhone, να αγοράσουν το επόμενο iPhone ,ξέροντας ότι θα πρέπει να πληρώσουν για να έχουν εφαρμογές στο τηλέφωνό τους. Είναι πάρα πολύ λίγοι, αυτοί που έχουν χρήματα και δεν ξέρουν τι να τα κάνουν;


Δυστηχώς, κάνεις μεγάλο λάθος. Ακόμα κι αν η Apple βρεί τρόπο να κόψει εντελώς το Jailbreak, δεν υπάρχει περίπτωση να μειωθούν οι πωλήσεις του iPhone. Αυτό δεν το βγάζω απο το μυαλό μου: είναι τεκμηρωμένο με βάση τις στρατηγικές πωλήσεων στον χώρο των νέων τεχνολογιών τα τελευταία 30 χρόνια. Για να το καταλάβεις, δες το παράδειγμα της Microsoft. Για χρόνια κυκλοφορούσε Windows χωρίς καμία προστασία, με αποτέλεσμα να κατακτήσει την αγορά του home computing, έστω κι αν μεγάλο μέρος της είχε σπασμένα Windows. Το θέμα ήταν να εδραιωθεί η Εταιρία και το Λειτουργικό. Απαξ και αυτό έγινε, τα Windows άρχισαν να κυκλοφορούν με προστασία. Σήμερα σχεδόν κανείς δεν παίρνει Windows σπασμένα. Έχασε καθόλου μερίδιο η MS απο αυτή την τακτική; όχι βέβαια. Οι χρήστες σήμερα μπορεί να βρίζουν τα Vista, αλλά τα πληρώνουν κανονικότατα. Και το ίδιο θα κάνουν με τα Windows 7.

Η στρατηγική της Apple είναι το ίδιο απλή. Με τρία μόλις iPhone, κατάφερε να κατακτήσει την αγορά. Ήρθε λοιπόν η ώρα να σφίξει τα λουριά: Θα σου κόψει το Jailbreak, αλλά εσύ έχεις ήδη τη συσκευή, και επειδή έχεις ήδη εθιστεί, θα πάρεις και την επόμενη, έστω και χωρίς δυνατότητα jailbreak, απλά και μόνο επειδή θα είναι το νεο iPhone.

Μην αυταπατάσαι λοιπόν. Ο κόσμος ΠΑΝΤΑ θα έχει λεφτά για ξόδεμα, ακόμα κι αν δεν έχει μία στην τσέπη του! Ή μήπως έχεις την εντύπωση πως όλοι όσοι έσκασαν 570 ευρώ για να πάρουν το 3GS, όλοι είχαν περίσευμα αυτά τα λεφτά; Έχεις ιδεα πόσοι δανείστηκαν, έβαλαν δόσεις, έβγαλαν δεύτερη ή τρίτη πιστωτική κάρτα, παρακάλεσαν τον μπαμπά και τη μαμά, για να πάρουν τη συσκευή; Να είσαι σίγουρος πως αμα καταργηθεί εντελώς το Jailbreak και οι εφαρμογές θα είναι διαθέσιμες αποκλειστικά μέσω iTunes, και πάλι το ίδιο θα συμβεί: Θα χρεώνουν τις πιστωτικές τους κάρτες, και όταν γεμίζουν να ωγάζουν καινούργιες... Δεν υπάρχει περίπτωση να σκεφτούν να ΜΗΝ παρουν iPhone...

Αυτό άλλωστε μπορείς να διαπιστώσεις εύκολα διαβάζοντας και διάφορα posts σε αυτό εδώ το site: Είναι τίγκα στους "πειράτες", οι οποίοι όμως θρέφουν κανονικά την Apple αγοράζοντας iPhones. Νομίζεις πως αμα καταργήσει το Jailbreak θα διαβάσεις πολλά posts του τύπου "πουλάω το iPhone μου επειδή δεν γουστάρω να πληρώνω εφαρμογές"; Όλοι θα την κάνουν τουμπεκί. Αμφιβάλεις; Ο χρόνος θα δείξει αν έχω άδικο...

#22   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 12/09/2009 - 14:37

Εγώ φίλε μου δεν είμαι τόσο πορωμένος, ώστε να βαρά το ντέφι η κάθε apple και εγώ να χορεύω στους σκοπούς της.
'Οταν δώ ότι πάει να μου δυσκολέψει την ζωή, την διαγράφω και ψάχνω την επόμενη ανταγωνίστρια εταιρεία που θα μου προσφέρει αυτά και περισσότερα μαζί, όπως τα θέλω.
Δεν είμαι άτομο που μπορεί εύκολα, η κάθε apple να με κάνει ότι θέλει. Άλωστε όπως λέει και ο λαός, το ψόφιο ψάρι κατευθύνεται όπως πάει το ρεύμα στο ποτάμι. Το ζωντανό κατευθύνεται αντίθετα.
Δεν μπορεί καμία apple, να μου κάνει πλύση εγκεφάλου, για να αγοράσω κάτι στο μέλλον, χωρίς κανένα δικό μου συμφέρον.
Επίσης, όπως και ο ίδιος ανέφερες, υπάρχουν πλέον αρκετοί ανταγωνιστές που άρχισαν να παράγουν ίδια,παρόμοια ή καλύτερα τηλέφωνα. Γιατί λοιπόν να μείνουμε σε μια εταιρεία που θέλει να μας σέρνει, μια εδώ και μια εκεί;

Τελευταία επεξεργασία από: strawb, 12/09/2009 - 14:41





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες