Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Χαμηλή Επιδότηση VODAFONE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
486 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:07

Κάλεσε δωρεάν το 13897 και κάνε αίτηση φορητότητας τηλεφωνικά.. Είναι πολύ πιο ασφαλές και γρήγορο από το κατάστημα.. Γιατί αν πας στο κατάστημα θα πρέπει να υπογράψεις.. ενώ στο τηλεφωνο . κάνεις απλά την αίτηση τηλεφωνικά δίνοντας όλα τα στοιχεία σου κανονικά.. και θα σου πει ότι σε 2-3 μέρες θα σε ξανακαλέσουν για να κλείσεις ραντεβού με τον courier για να έρθει να υπογράψεις το συμβόλαιο.. Μην ζητήσεις συσκευή όμως .. ζήτα το πρόγραμμα απεριόριστα 60-65 με έκπτωση παγίου αντί επιδότησης. Εγώ τις 3 τελευταίες φορές έτσι το έκανα.


Κ όταν με πάρει η Vodafone (αν με πάρει) τι να τους πω;;; Τι από όλα να τους πω μάλλον .....
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:14

Κ όταν με πάρει η Vodafone (αν με πάρει) τι να τους πω;;; Τι από όλα να τους πω μάλλον .....


Δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε πάρουν.. Αλλά και να γίνει κάτι τέτοιο είναι πολύ εύκολα να το ακυρώσεις από τη στιγμή που δεν θα χεις υπογράψει τίποτα.. ενώ αν γίνει κάτι τέτοιο ενώ έχεις υπογράψει κανονικά σε κατάστημα καταλαβαίνεις ότι είναι δύσκολο να το πάρεις πίσω..

Θα τους πεις ότι θες να πάρεις μία ακριβή συσκευή και η cosmote σου κανε κάποια καλύτερη προσφορά κτλ.. (εκεί αρχίζει το παζάρι... γιατί από το τμήμα προσφορών που θα σε καλέσουν υπάρχει η δυνατότητα για παζαρι που λεμε) ... Πες ότι δίνεις πολλά λεφτά σε λογαριασμούς (60-70 ευρώ δεν είναι λίγα) και η επιδότηση είναι ελάχιστη με τα λεφτά που δίνεις. Να το ξεκαθαρίσεις ότι δεν σε ενδιαφέρει τόσο η έκπτωση παγίου όσο η αγορά συσκευής. Μπορεί να σου πει αυτή εκείνη την ώρα ότι από 200 θα στην πάμε 300.. τους λες κάτι καλύτερο? Θα σου πει 350.. Μετά τους ξαναλες ότι μπορούμε να το πάμε 469 ώστε να πάρω το iphone με 200 ευρώ όπως και η προσφορά της cosmote?? Και κάπως έτσι πάει.. Μη φανείς ψαρωμένος.. θα σου ενεργοποιήσει την προσφορά από την επόμενη μέρα. Εγώ ήμουνα στο unlimited 35 φαντάσου σε 12-μηνο και μου είχαν βγάλει αρχική επιδότηση 69 ευρώ.. με το ίδιο που σου λέω κατάφερα και την πήγα να πληρώσω 200 ευρώ για το 4s (469 επιδότηση) με αλλαγή προγράμματος από το 35 στο 45 και 24μηνο. Βέβαια αυτό έγινε πέρσι τον Νοέμβριο. Έχουν αλλάξει κάπως τα π΄ραγματα . αλλά μπορείς να πετύχεις και τώρα κάτι καλό.. Καλή τύχη

#213   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:17

Το κακό είναι ότι ξέρουν τις προσφορές της cosmote ... Και είναι απόλυτοι σ αυτά..... Αυτό είναι π με ανησυχεί.....το γεγονός μήπως δεν ψαρώσουν ...τέλος πάντων....στην τελική αν δν κερδίσω κάτι βλέπουμε....δν κάνω ανανέωση κ περιμένω....
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#214   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:21

Το κακό είναι ότι ξέρουν τις προσφορές της cosmote ... Και είναι απόλυτοι σ αυτά..... Αυτό είναι π με ανησυχεί.....το γεγονός μήπως δεν ψαρώσουν ...τέλος πάντων....στην τελική αν δν κερδίσω κάτι βλέπουμε....δν κάνω ανανέωση κ περιμένω....


ακριβως κατσε ετσι αν δεν σε ικανοποιουν οσα σου δινουν και μην αγχωνεσαι Χριστουγεννα ερχονται.... ;)

#215   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:23

Η κοσμοτε εχει τρομακτικο αριθμο πελατιας...στο λεω. Μονο και μονο οτι ολοι θελουν τα απεριορστα για να μιλανε μεταξυ τους φτανει. Αν ειδικα εχεις γνωστους με κοσμοτε και μιλας αρκετα θα το δουνε αυτο στην voda. Αλλα να μην ψαρωσεις αυτο που σου λεει ο αλεξ.

#216   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:25

Το κακό είναι ότι ξέρουν τις προσφορές της cosmote ... Και είναι απόλυτοι σ αυτά..... Αυτό είναι π με ανησυχεί.....το γεγονός μήπως δεν ψαρώσουν ...τέλος πάντων....στην τελική αν δν κερδίσω κάτι βλέπουμε....δν κάνω ανανέωση κ περιμένω....


Μην το λες.. παίζουν και διάφορες προσφορές που σε παίρνουν τηλέφωνο να αλλάξεις εταιρία.. Αν τους πεις ότι η επιδότηση είναι πολύ μικρή που όντων είναι για τα λεφτά που δίνεις.. Σίγουρα θα μπορείς να την πας πολύ παραπάνω.

Aπλά αυτό κάντο όταν είσαι σίγουρος.. Δηλαδή αν θες να πάρεις το καινούριο iphone να περιμένεις λίγες βδομάδες.. Αν θες το 4s κάντο και τώρα.

Θα κάνουν τα πάντα για να μην χάσουν ένα πελάτη που δίνει κάθε μήνα 60-70 ευρώ όταν ο μέσος όρος είναι στα 25 ευρώ

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 03/09/2012 - 14:26


#217   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:29

Alex0077 μην είσαι τόσο σίγουρος ότι θα κάνουν τα πάντα για να σε κρατήσουν! Ο αδερφος μου τους έδινε 200 ευρω το μήνα!
Διάβασε το μήνυμα που έχω γράψει την ιστορία!!!

#218   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:30

Κάλεσα...μ είπε Παρασκευή θα μ τα στείλει....κ ότι τώρα θα με καλέσει η voda να επιβεβαιώσει.....παίδες..λόγω οικογενειακού , στο ίδιο πρόγραμμα έχω 20€ έκπτωση στ Πάγιο (αν πάω στν cosmote ....) πράγμα π σημαίνει 360€ κέρδος σε 18μηνο......καθόλου άσχημο....
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#219   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:33

Alex0077 μην είσαι τόσο σίγουρος ότι θα κάνουν τα πάντα για να σε κρατήσουν! Ο αδερφος μου τους έδινε 200 ευρω το μήνα!
Διάβασε το μήνυμα που έχω γράψει την ιστορία!!!


Ο καθένας αντιμετωπίζεται διαφορετικά. Και φυσικά δεν φτάνει μόνο το μεγάλο πάγιο.. Παίζει ρόλο και κατα πόσο άμεσα γίνεται η αποπληρωμή του λογαριασμού. Αν πληρώνεις με πάγια εντολή ή όχι, αν είσαι συνεπής ή όχι, πόσα χρόνια είσαι συνδρομητής, πόσα λεπτά μιλάς με vodafone ή άλλες εταιρίες και άλλα πολλά.

Κάλεσα...μ είπε Παρασκευή θα μ τα στείλει....κ ότι τώρα θα με καλέσει η voda να επιβεβαιώσει.....παίδες..λόγω οικογενειακού , στο ίδιο πρόγραμμα έχω 20€ έκπτωση στ Πάγιο (αν πάω στν cosmote ....) πράγμα π σημαίνει 360€ κέρδος σε 18μηνο......καθόλου άσχημο....


Τι θα σου στείλει; Πήρες τηλέφωνο για φορητότητα με επιδότηση του iphone 4s?

#220   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:34

Κάλεσα...μ είπε Παρασκευή θα μ τα στείλει....κ ότι τώρα θα με καλέσει η voda να επιβεβαιώσει.....παίδες..λόγω οικογενειακού , στο ίδιο πρόγραμμα έχω 20€ έκπτωση στ Πάγιο (αν πάω στν cosmote ....) πράγμα π σημαίνει 360€ κέρδος σε 18μηνο......καθόλου άσχημο....


Κατσε ποσες γραμμες/συνδεσεις εχεις και θες να μεταφερεις? ή εχεις αλλον στην κοσμοτε και θα τα ενωσεις? να ξερεις οτι η ενωση σε νεο οικογενειακο θα στοιχισει ετσι και αλλιως κατι εξτρα στην αρχη λιγα. Εξαλλου την εκτπωση αυτη την δινουν ολοι στα οικογενειακα. Ειναι στανταρ 10% αλλα αναλογα με την περισταση παει παραπανω

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 03/09/2012 - 14:36


#221   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:35

Ο αδερφος μου είχε πάγια εντολή πληρωμής μέσω τράπεζας, και πριν μέσω πιστωτικής, και ήταν 11 χρόνια σχεδόν πελάτης της Vodafone!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: ioik, 03/09/2012 - 14:42


#222   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:37

Εχω στην cosmote το Ίντερνετ πακέτο και ένα καρτοσυμβόλαιο 15-20 δν θυμάμαι (σε οικογενειακο) όταν λοιπόν πάω τν άλλο αριθμό εκεί , μου είπε η κοπέλα ότι μπορώ να μπω στ οικογενειακό κ να πάρω έξτρα έκπτωση = έξτρα κέρδος....γιατί θα πάρω μεγαλύτερο συμβόλαιο στην τιμή π πληρώνω τώρα ...;)
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#223   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:38

ποτε ληγουν αυτα?

#224   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:40

Εχω στην cosmote το Ίντερνετ πακέτο και ένα καρτοσυμβόλαιο 15-20 δν θυμάμαι (σε οικογενειακο) όταν λοιπόν πάω τν άλλο αριθμό εκεί , μου είπε η κοπέλα ότι μπορώ να μπω στ οικογενειακό κ να πάρω έξτρα έκπτωση = έξτρα κέρδος....γιατί θα πάρω μεγαλύτερο συμβόλαιο στην τιμή π πληρώνω τώρα ... ;)


Αυτό γίνεται σε όλες τις εταιρίες.. Αντίστοιχα αν θες να παραμείνεις στη vodafone μπορείς να κάνεις και τις άλλες συνδέσεις στη vodafone και να ενταχθείς στο οικογενειακό πακέτο. Ακριβώς η ίδια έκπτωση είναι.


Πάντως όποιος το ψάχνει μπορεί να έχει και μεγαλύτερο κέρδος.. Στη vodafone πχ αν κάνεις μια αίτηση φορητότητας σε άσχετη στιγμή που δεν έχει βγει η επιδότηση και τους κάνεις παράπονα , θα σου κάνουν αμέσως μια έκπτωση 20-30% για να μη φύγεις. .Αυτή την έκπτωση τη δίνουν αυτόματα από το cc. Εγώ την έχω διατηρήσει 4 χρόνια χωρίς να μου την κόψουν.. πέρα από την επιδότηση που παίρνω.

#225   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:44

Αυτό γίνεται σε όλες τις εταιρίες.. Αντίστοιχα αν θες να παραμείνεις στη vodafone μπορείς να κάνεις και τις άλλες συνδέσεις στη vodafone και να ενταχθείς στο οικογενειακό πακέτο. Ακριβώς η ίδια έκπτωση είναι.


Πάντως όποιος το ψάχνει μπορεί να έχει και μεγαλύτερο κέρδος.. Στη vodafone πχ αν κάνεις μια αίτηση φορητότητας σε άσχετη στιγμή που δεν έχει βγει η επιδότηση και τους κάνεις παράπονα , θα σου κάνουν αμέσως μια έκπτωση 20-30% για να μη φύγεις. .Αυτή την έκπτωση τη δίνουν αυτόματα από το cc. Εγώ την έχω διατηρήσει 4 χρόνια χωρίς να μου την κόψουν.. πέρα από την επιδότηση που παίρνω.


Προφανώς και ισχύει αυτο για τα οικογενειακά...αλλά το ιντερνετ δεν το παω αλλου...η cosmote έχει μακράν το καλύτερο σημα (προσωπικη άποψη).....εννοείται ότι θα το ψάξω όσο πάει...:)) σιγά μην το αφήσω έτσι...αφου είναι γεγονός ότι δίνουν ψίχουλα σε όλους...και πάλι προσωπικη μ άποψη είναι οτι υπάρχει "καρτελ" κινητής τηλεφωνιας και ο ανταγωνισμος δεν δουλευει σωστα...αλλά αυτο ειναι μεγάλη συζητηση...
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες