Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Χαμηλή Επιδότηση VODAFONE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
486 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/09/2012 - 19:17

Οπότε έχουμε:
α επιλογή: Όφελος 500 ευρώ
β επιλογή: το 75άρι μαζί με τα τέλη κινητής είναι 85 ευρώ. Οπότε με την έκπτση 45% βγαίνει ετήσιο όφελος 459 ευρώ
γ επιλογή: 153+300 επιδότηση = 453 ευρώ όφελος

Με βάση αυτά το πιο συμφέρον είναι η α επιλογή. Αν θέλεις μετρητά μπορείς να πάρεις μια συσκευή και να την πουλήσεις με τη ζελατίνα και άντε να χάσεις 50 ευρώ το πολύ... Δηλαδή να έχεις όφελος από μετρητά 450 ευρώ.

Οπότε εξαρτάται από το αν θες να τα έχεις μετρητά ή αν τα θες για να πάρεις μία συσκευή.


για το 75αρι μου ειπαν οτι θα πληρωνω 40,50 μηνιαιως τελικη τιμη!!!αν παρω τα 500ευρω που μου δινουν για επιδοτηση τοτε θα πληρωνω 85 ευρω!δεν ξερω μπορει να επιλεξω την επιδοτηση!ετσι δεν θα πληρωσω και τα 240 ευρω στην βοντα επειδη φευγω πριν την ληξη της 2ης γραμμης που εχω!ακομα δεν εχω υπογραψει στην κοσμοτε!εχει γινει ολη η διαδικασια εχει εγκριθει η φορητοτητα απο την κοσμοτε&αυριο ειναι να παρω τις καρτες!ο μονος λογος που σκεφτηκα να φυγω ειναι οτι οι περισσοτεροι φιλοι που μιλαω εχουν κοσμοτε!αλλα ευτυχως που υπαρχει το viber,το whatsapp&το iMessage....!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/09/2012 - 19:19

για το 75αρι μου ειπαν οτι θα πληρωνω 40,50 μηνιαιως τελικη τιμη!!!αν παρω τα 500ευρω που μου δινουν για επιδοτηση τοτε θα πληρωνω 85 ευρω!δεν ξερω μπορει να επιλεξω την επιδοτηση!ετσι δεν θα πληρωσω και τα 240 ευρω στην βοντα επειδη φευγω πριν την ληξη της 2ης γραμμης που εχω!ακομα δεν εχω υπογραψει στην κοσμοτε!εχει γινει ολη η διαδικασια εχει εγκριθει η φορητοτητα απο την κοσμοτε&αυριο ειναι να παρω τις καρτες!ο μονος λογος που σκεφτηκα να φυγω ειναι οτι οι περισσοτεροι φιλοι που μιλαω εχουν κοσμοτε!αλλα ευτυχως που υπαρχει το viber,το whatsapp&το iMessage....!!!!


Ε ναι πάλι πιο συμφέρον είναι η επιδότηση... αν πληρώνεις 40,50 τελική τιμή το όφελος είναι 486 ευρώ. Ενώ η επιδότηση είναι 500 ευρώ.

#273   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/09/2012 - 19:38

Απο την cosmote τι προσφορα σου εκαναν να συγκρινουμε;

#274   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/09/2012 - 19:43

Απο την κοσμοτε επελεξα το 45αρι και το 25αρι σε 18αμηνο προγραμμα!στο καθενα κανουν εκπτωση 10% και μου δινουν επιδοτηση γυρω στα 180ευρω

#275   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/09/2012 - 19:49

Απο την κοσμοτε επελεξα το 45αρι και το 25αρι σε 18αμηνο προγραμμα!στο καθενα κανουν εκπτωση 10% και μου δινουν επιδοτηση γυρω στα 180ευρω


Δηλαδή ετήσιο όφελος 98 ευρώ από τις εκπτώσεις και 180 από την επιδότηση = 278 όφελος για 12 μήνες για να το συγκρίνουμε με την προσφορά της vodafone... Εντάξει είναι αρκετά μεγάλη η διαφορά. Η 10% έκπτωση που σου έκαναν φαντάζομαι είναι λόγω οικογενειακού. Αν δεν σε ενδιαφέρει η επιδότηση μπορείς να τη βάλεις σε έκπτωση στο πάγιο.

#276   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/09/2012 - 19:52

Δηλαδή ετήσιο όφελος 98 ευρώ από τις εκπτώσεις και 180 από την επιδότηση = 278 όφελος για 12 μήνες για να το συγκρίνουμε με την προσφορά της vodafone... Εντάξει είναι αρκετά μεγάλη η διαφορά. Η 10% έκπτωση που σου έκαναν φαντάζομαι είναι λόγω οικογενειακού. Αν δεν σε ενδιαφέρει η επιδότηση μπορείς να τη βάλεις σε έκπτωση στο πάγιο.


εσυ τι θα εκανες στην θεση μου?σε ρωταω γιατι βλεπω οτι εισαι διαβασμενος :)

#277   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/09/2012 - 20:06

εσυ τι θα εκανες στην θεση μου?σε ρωταω γιατι βλεπω οτι εισαι διαβασμενος :)


Θα έπαιρνα 2-3 τυχαίους λογαριασμούς του τελευταίου χρόνου με την ανάλυση στο πινακάκι που σου δείχνει πόσες κλήσεις και με πόση διάρκεια μιλάς σε vodafone ή προς άλλα δίκτυα. Το 75άρι που έχεις στη voda σου προσφέρει αρκετά λεπτά προς άλλους.. Αν τα ξεπερνάς κατά πολύ λόγω το ότι μιλάς περισσότερο με cosmote .. πήγαινε στην cosmote .. Διαφορετικά η πρόταση της vodafone είναι πολύ καλή και με 12μηνη δέσμευση όπως μου πες και όχι 18μηνη που είναι στην cosmote.

Επίσης σημαντικό ρόλο αν σε ενδιαφέρει η αγορά συσκευής ή όχι. Γιατί αν σε ενδιαφέρει ... σίγουρα στη vodafone η πρόταση είναι πιο συμφέρουσα.

Αν δεν σε ενδιαφέρει και τόσο η συσκευή και δεις όπως σου είπα και πριν ότι ξεπερνάς το πάγιο λόγω των κλήσεων προς άλλα δίκτυα και φουσκώνει ο λογαριασμός στη vodafone πας σε cosmote και επιλέγεις έκπτωση παγίου αντί επιδότησης..





Αν επιλέξεις λοιπόν στην cosmote έκπτωση αντί για επιδότησης θα έχεις τελικό πάγιο:
37.80 ευρώ το μήνα . Και με την έκπτωση λόγω οικογενειακού πάει στα 34,02 ευρώ τελική τιμη στο απεριόριστα 45

Για το απεριόριστα 25 θα έχεις τελικό πάγιο 19,2 ευρώ (πάλι με έκπτωση αντί επιδότησης και με έκπτωση λόγω οικογενειακού μαζί)
Οπότε 53,22 ευρώ θα πληρώνεις κάθε μήνα συνολικά και για τα 2 προγράμματα

Τα τελευταία στα λέω με την online προσφορά από το site της cosmote (δεν ξέρω αν ισχύει κάτι διαφορετικό από το κατάστημα)

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 05/09/2012 - 20:07


#278   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/09/2012 - 20:13

Θα έπαιρνα 2-3 τυχαίους λογαριασμούς του τελευταίου χρόνου με την ανάλυση στο πινακάκι που σου δείχνει πόσες κλήσεις και με πόση διάρκεια μιλάς σε vodafone ή προς άλλα δίκτυα. Το 75άρι που έχεις στη voda σου προσφέρει αρκετά λεπτά προς άλλους.. Αν τα ξεπερνάς κατά πολύ λόγω το ότι μιλάς περισσότερο με cosmote .. πήγαινε στην cosmote .. Διαφορετικά η πρόταση της vodafone είναι πολύ καλή και με 12μηνη δέσμευση όπως μου πες και όχι 18μηνη που είναι στην cosmote.

Επίσης σημαντικό ρόλο αν σε ενδιαφέρει η αγορά συσκευής ή όχι. Γιατί αν σε ενδιαφέρει ... σίγουρα στη vodafone η πρόταση είναι πιο συμφέρουσα.

Αν δεν σε ενδιαφέρει και τόσο η συσκευή και δεις όπως σου είπα και πριν ότι ξεπερνάς το πάγιο λόγω των κλήσεων προς άλλα δίκτυα και φουσκώνει ο λογαριασμός στη vodafone πας σε cosmote και επιλέγεις έκπτωση παγίου αντί επιδότησης..





Αν επιλέξεις λοιπόν στην cosmote έκπτωση αντί για επιδότησης θα έχεις τελικό πάγιο:
37.80 ευρώ το μήνα . Και με την έκπτωση λόγω οικογενειακού πάει στα 34,02 ευρώ τελική τιμη στο απεριόριστα 45

Για το απεριόριστα 25 θα έχεις τελικό πάγιο 19,2 ευρώ (πάλι με έκπτωση αντί επιδότησης και με έκπτωση λόγω οικογενειακού μαζί)
Οπότε 53,22 ευρώ θα πληρώνεις κάθε μήνα συνολικά και για τα 2 προγράμματα

Τα τελευταία στα λέω με την online προσφορά από το site της cosmote (δεν ξέρω αν ισχύει κάτι διαφορετικό από το κατάστημα)


το εχω κανει!καποιους μηνες ναι εχω πληρωσει παραπανω για το 75αρι παντα γυρω στα 20ευρω!συνηθως φτανω στον χρονο ομιλιας ισα ισα στα 400λεπτα!λιγες φορες τα εχω ξεπερασει,τα μηνυματα τα τρωω και δν μου φτανουν καποιους μηνες!πολλες φορες ανεβαινει και απο καποια mms και πληροφοριες τηλ.καταλογου!συσκευη εχω το 4s!

#279   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/09/2012 - 23:32

το εχω κανει!καποιους μηνες ναι εχω πληρωσει παραπανω για το 75αρι παντα γυρω στα 20ευρω!συνηθως φτανω στον χρονο ομιλιας ισα ισα στα 400λεπτα!λιγες φορες τα εχω ξεπερασει,τα μηνυματα τα τρωω και δν μου φτανουν καποιους μηνες!πολλες φορες ανεβαινει και απο καποια mms και πληροφοριες τηλ.καταλογου!συσκευη εχω το 4s!


Από την άλλη αν από το vodafone unlimited 75 που είσαι τώρα πας στο cosmote απεριόριστα 45 ... θα σου φτάσει το ίντερνετ? Από τα 1,5gb που έχεις τώρα θα πέσεις στα 300mb !

Επίσης λογικό είναι να μην σου έρχεται ποτέ 75 στρογγυλό.. 75 ευρώ το πάγιο μαζί με 15% που είναι τα τέλη (στην δεύτερη κατηγορία που βρίσκεσαι ανώ των 50 ευρώ) βγαίνει 86,25 ευρώ. Οπότε τα 86,25 είναι το minimum που μπορεί να σου έρθει

#280   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/09/2012 - 23:36

Εχω και 10%εκπτωση λογω οικογενειακου πακετου!!!οποτε εσυ τι μου προτεινεις να κανω;;;

#281   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/09/2012 - 23:38

Εχω και 10%εκπτωση λογω οικογενειακου πακετου!!!οποτε εσυ τι μου προτεινεις να κανω;;;


Γιατί τώρα στη vodafone δεν έχεις οικογενειακό 10%?

#282   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/09/2012 - 23:39

Γιατί τώρα στη vodafone δεν έχεις οικογενειακό 10%?


Ναι εχω 10% και στα 2νουμερα&εχω και Hol!!!

#283   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/09/2012 - 23:51

Οπότε τα ίδια είναι... Τι να σου πω.. εγώ στην cosmote δεν πρόκειται να πήγαινα για διάφορους λόγους.. Αλλά αν είναι θέμα λεφτών κα ισε συμφέρει (και δεν σε ενδιαφέρει επιδότηση συσκευής) θα σου έλεγα να πας.. Δες σε τι ποσά φτάνει ο λογαριασμός σου συνηθως.. Είπαμε ότι τα 80 ευρώ είναι το minimum (αν βαλεις και την εκπτωση λόγω οικογενειακού). ΑΝ ξερεπρνάς τα 80 ευρώ λόγω κλήσεων προς cosmote κατά αρκετά λεπτά και πολλούς μήνες να πας στην cosmote. Σίγουρα θα συμφέρει. Επίσης να τσεκάρεις και τους αριθμούς vodafone (όχι μόνο το πλήθος αλλά και τη διάρκεια). Αν είναι ελάχιστα δεν σε συμφέρει.. ΆΣε που είναι πολλά τα λεφτά 80 το μήνα.

Αν και τώρα που το σκέφτομαι αφού έχεις και hol πρέπει να λαμβάνεις μεγαλύτερη έκπτωση.. Εκτός το 10% λόγω οικογενειακού θα πρέπει να έχεις και επιπλέον έκπτωση από 5-15 ευρώ λόγω hol.. Εσύ ξέρεις καλύτερα

#284   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 06/09/2012 - 00:07

Οπότε τα ίδια είναι... Τι να σου πω.. εγώ στην cosmote δεν πρόκειται να πήγαινα για διάφορους λόγους.. Αλλά αν είναι θέμα λεφτών κα ισε συμφέρει (και δεν σε ενδιαφέρει επιδότηση συσκευής) θα σου έλεγα να πας.. Δες σε τι ποσά φτάνει ο λογαριασμός σου συνηθως.. Είπαμε ότι τα 80 ευρώ είναι το minimum (αν βαλεις και την εκπτωση λόγω οικογενειακού). ΑΝ ξερεπρνάς τα 80 ευρώ λόγω κλήσεων προς cosmote κατά αρκετά λεπτά και πολλούς μήνες να πας στην cosmote. Σίγουρα θα συμφέρει. Επίσης να τσεκάρεις και τους αριθμούς vodafone (όχι μόνο το πλήθος αλλά και τη διάρκεια). Αν είναι ελάχιστα δεν σε συμφέρει.. ΆΣε που είναι πολλά τα λεφτά 80 το μήνα.

Αν και τώρα που το σκέφτομαι αφού έχεις και hol πρέπει να λαμβάνεις μεγαλύτερη έκπτωση.. Εκτός το 10% λόγω οικογενειακού θα πρέπει να έχεις και επιπλέον έκπτωση από 5-15 ευρώ λόγω hol.. Εσύ ξέρεις καλύτερα


Οπως τα λες ειναι φιλε μου!γυρω στα 65€βγαινει το 75αρι με τις εκπτωσεις!!!η κοσμοτε το μειον που εχει ειναι οτι εχει και σκ@τ@ σημα!!!

#285   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 06/09/2012 - 00:11

Σκατα σημα δεν θα λεγα. Απλά λόγω μεγαλου ογκου συνδρομητων δεν εχει καλη ποιοτητα ιδιαιτερα οταν εισαι αθηνα . εχει χειροτερη ποιοτητα φωνης ας πουμε και καμια φορα μπορει να προσπαθεις να παρεις τηλεφωνο και να μην σου βγει η γραμμη.

Σημαντικο ομως επισης ειναι οτι αν πας σε κοσμοτε εκτος απο την εκπτωση στο κινητο λογω hol που θα χασεις.. θα χασεις και την εκπτωση στο προγραμμα της hol που μαλλον εχεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες