Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Infinity Blade 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
165 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 06/08/2012 - 11:21

Και οποίος οποίος έχει λύσει τους χάρτες δεν έχω καταλάβει ακόμα τι γίνεται με αυτούς .!! Παρακαλώ να εξηγήσει οποίος γνωρίζει .
Add me mikrovioslive gamecentre Infinity blade II 99 level :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 06/08/2012 - 13:43

Έχει πάρει κανείς το σπαθί στο κάτω μέρος στο δέντρο καρφωμένο.; Περνάω άνετα τον πρώτο αλλά μετά στο δεύτερο τέρας πάντα με τρώει ότι και να κάνω με τρώει 12000 ζωή έχω ... Παίζει να έχω παίξει καμία 30 φορές και δεν ξέρω πως ... Αλλά πάντα με δαγκωνει και αυτό είναι μοιραίο ..!!!


Για να τον νικησεις πρέπει να βάλεις το κατάλληλο διαμαντακι για να είσαι resist στο αντοιστιχο element πχ poison, fire, water, κτλ. Αλλα μπορείς να κανείς και το rainbow gem με το οποίο είσαι resist σε όλα! Επίσης να έχεις και ένα δαχτυλίδι για heal!

Και οποίος οποίος έχει λύσει τους χάρτες δεν έχω καταλάβει ακόμα τι γίνεται με αυτούς .!! Παρακαλώ να εξηγήσει οποίος γνωρίζει .
Add me mikrovioslive gamecentre Infinity blade II 99 level :)


Όταν αγοράζεις ένα χάρτη σου λέει που βρίσκονται τα κρειμενα αντικείμενα! Πατάς πάνω στο σημείο που σου δείχνει και στα δίνει. Για πχ ένας χάρτης σου δείχνει ένα άγαλμα μιας γυναίκας με σπαθί. Όταν πας εκεί και πατησεις πάνω στο σπαθι σου δίνει ένα heavy όπλο! Αλλα για να το παρεις πρέπει να έχεις τον χάρτη.

#138   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 06/08/2012 - 14:07

τα εχω παρει και τα 2, φουλ attack gems (δοκιμασε dual wielding σπαθια που μπορεις να κανεις περισσοτερες αποφυγες...)

#139   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 06/08/2012 - 22:29

Για να τον νικησεις πρέπει να βάλεις το κατάλληλο διαμαντακι για να είσαι resist στο αντοιστιχο element πχ poison, fire, water, κτλ. Αλλα μπορείς να κανείς και το rainbow gem με το οποίο είσαι resist σε όλα! Επίσης να έχεις και ένα δαχτυλίδι για heal!

Όταν αγοράζεις ένα χάρτη σου λέει που βρίσκονται τα κρειμενα αντικείμενα! Πατάς πάνω στο σημείο που σου δείχνει και στα δίνει. Για πχ ένας χάρτης σου δείχνει ένα άγαλμα μιας γυναίκας με σπαθί. Όταν πας εκεί και πατησεις πάνω στο σπαθι σου δίνει ένα heavy όπλο! Αλλα για να το παρεις πρέπει να έχεις τον χάρτη.

Ευχαριστώ πολύ ... Αλλά στο πρώτο μου ερώτημα δεν έχει να κάνει το διαμαντακι τις defense τα έχω όλα λεβελ 99 είμαι ... Δεν με σκοτώνει ... Απλά έχει ζωή 140000 και κατα τι διάρκεια τις μάχης καταφέρνει και με δαγκωνει είναι τόσο δυνατό το τέρας που δεν καταφέρνεις με τπτ να απελευθερωθεις ... Μιλάω πάντα για το δεύτερο τέρας όχι το πρώτο ... Αυτόν το έχω βούτυρο στο ψωμί :)

Συν το δαγκωμα του είναι περίεργο δεν είναι κάθετο όπως τα αλλά τέρατα ... Κάθετα και διαγώνια ... Τα διαγώνια δαγκωματα από κει που δεν τι περιμένεις ...!!! Όσες αποφύγες και να κάνω μια μάχη περίπου 2.5 λεπτά θα με δαγκωσει κάποια στιγμή δεν τι γλυτωνω και αυτό ήταν τέλος :(

#140   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 06/08/2012 - 22:34

Ευχαριστώ πολύ ... Αλλά στο πρώτο μου ερώτημα δεν έχει να κάνει το διαμαντακι τις defense τα έχω όλα λεβελ 99 είμαι ... Δεν με σκοτώνει ... Απλά έχει ζωή 140000 και κατα τι διάρκεια τις μάχης καταφέρνει και με δαγκωνει είναι τόσο δυνατό το τέρας που δεν καταφέρνεις με τπτ να απελευθερωθεις ... Μιλάω πάντα για το δεύτερο τέρας όχι το πρώτο ... Αυτόν το έχω βούτυρο στο ψωμί :)

Συν το δαγκωμα του είναι περίεργο δεν είναι κάθετο όπως τα αλλά τέρατα ... Κάθετα και διαγώνια ... Τα διαγώνια δαγκωματα από κει που δεν τι περιμένεις ...!!! Όσες αποφύγες και να κάνω μια μάχη περίπου 2.5 λεπτά θα με δαγκωσει κάποια στιγμή δεν τι γλυτωνω και αυτό ήταν τέλος :(

αν απλα δεν μπορεις να το βγαλεις με τα dodge απο τα duals τοτε απλα κατεβα 5-6 rebirth ποιο πισω που θα ειναι ποιο αδυναμο να το νικησεις

#141   nikosNs

nikosNs

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/08/2012 - 17:23

Το κατεβασα εχτες στ 4αρι...μανα μου Lag-ιες....παρολα αυτα αρρωστο παιχνιδι αξιζει και με το παραπανω

#142   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 12/08/2012 - 21:29

Ευχαριστώ πολύ ... Αλλά στο πρώτο μου ερώτημα δεν έχει να κάνει το διαμαντακι τις defense τα έχω όλα λεβελ 99 είμαι ... Δεν με σκοτώνει ... Απλά έχει ζωή 140000 και κατα τι διάρκεια τις μάχης καταφέρνει και με δαγκωνει είναι τόσο δυνατό το τέρας που δεν καταφέρνεις με τπτ να απελευθερωθεις ... Μιλάω πάντα για το δεύτερο τέρας όχι το πρώτο ... Αυτόν το έχω βούτυρο στο ψωμί :)Συν το δαγκωμα του είναι περίεργο δεν είναι κάθετο όπως τα αλλά τέρατα ... Κάθετα και διαγώνια ... Τα διαγώνια δαγκωματα από κει που δεν τι περιμένεις ...!!! Όσες αποφύγες και να κάνω μια μάχη περίπου 2.5 λεπτά θα με δαγκωσει κάποια στιγμή δεν τι γλυτωνω και αυτό ήταν τέλος :(



Ααα Όκ ρε συ εγώ 78lvl είμαι και τους έχω σκοτώσει όλους μα όλους πχ και τους 3 φυλακισμένους, τον τύπο με το Jet που έχει 165000+ ενέργεια, έχω κανει και το σετ!

Λοιπών άκου πως θα το βγάλεις.

Όπως σου είπα και πιο πάνω θα παρεις δαχτυλίδι για Heal έχει είναι που σου δίνει +7 δλδ με την μια θα σου γεμίζει 12000+, μετα θα κανείς το Rainbow gem για να αντεχεις σε όλα και τέλος θα παρεις το 1ο φωτοσπαθο για να έχεις και ασπίδα μαζί. Στο φωτό σπαθο θα βάλεις ένα gem +400 dmg για πχ εγω έχω Fire με ένα χτύπημα κάνω περίπου 5000dmg με Combo πάνω απο 12000. Να ξέρεις όλα τα χτυπήματα μπορείς να τα μπλοκαρεις με την ασπίδα εκτός απο το δαγκωμα που μπορείς να το κανείς parry! Δλδ όταν θα πηγενει να σε δαγκωσει θα το χτυπάς. Και έτσι μετα απο λίγο θα το βγάλεις.!!!

#143   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 15/08/2012 - 23:39

78 level και χτυπάς με 5000.; Δεν. Γίνεται αυτο .!!! Για ανέβασε μια φωτο ... Εγώ 99λεβελ 99 rebirth με 1200 καθαρά συν τα γέμ.


Τα έχω όλα αυτά που λες τα έχω κάνει όλα .!!!


Στο δαγκωμα γίνεται parry .? δεν το ήξερα αυτο .!!! Θα το δοκιμάσω .!!!!


Εμένα οι τρις φυλακισμένοι ένα χτύπημα αν περάσει με 12000 ζωή φάουλ .!!! Με σκοτώνουν αμέσως .!!!

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1345066778.583950.jpg   71,41KB   8 λήψεις

#144   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 16/08/2012 - 16:56

Πήρες το φωτοσπαθο;

Μόλις αγορασεις ένα απο τα 3 καλύτερα να παρεις αυτο που θα κρατάς και ασπίδα!
Θα εμφανιστεί και ένας τύπος με διαστημόπλοιο, μόλις τον βγάλεις και αυτόν θα σου δώσει ένα gem με elemental attack +400 θα το βάλεις στο φωτοσπαθο και αυτόματα σου δίνει x10 δλδ 4000dmg
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1345128262.124431.jpg   66,4KB   11 λήψεις

Αλλα να ξέρεις ότι gem με elemental attack και να βάλεις σου δίνει x10!!!!

Πήρες το δαχτυλίδι που κανει heal?

Είδες τι elemental attack κανει ο 1ος Titan αυτός που μόλις το βγάλεις εμφανίζεται ο μεγάλος που χάνεις, αντίστοιχο κανεί και ο μεγάλος άρα θα βάλεις gem στην ασπίδα για το elemental dmg. Επίσης θα δεις και σε τι elemental attack δεν αντιστέκεται για βάλεις το αντοιστιχο gem στο φωτοσπαθο.

Και όπως σου ξανά είπα όταν θα ετοιμάζεται να σε δαγκωσει θα κανείς parry! Στο 2ο θα ζαλιζεται και θα μπορείς είτε να το χτυπησεις είτε να κανείς heal.

Και όμως είμαι 77lvl και τους έχω βγάλει όλους! Απλα θελει τα κατάλληλα gem και δαχτυλιδια. Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1345128905.778743.jpg   72,43KB   10 λήψεις

#145   giannistzn

giannistzn

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2012 - 10:04

Παιδια να ρωτησω κατι. Το ειχα ξεκινησει πριν καιρο και τωρα μετα updates ειπα να ξαναασχοληθω.

Καποια αντικειμενα ειναι "μαυρισμενα" και δεν μου τα εμφανιζει. Καμια ιδεα πως? Επισης, στο 1ο νομιζω σου ελεγε ξεκαθαρα "ξεκινα 2ο ριμπερθ" εδω πως αλλαζεις ριμπερθ?

#146   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 19/08/2012 - 14:18

Για να κανείς rebirth απλα φτάνεις στην κορφή του πύργου , για να κανείς τον κύκλο του story όμως πρέπει να φας 3 boss πριν την κορυφή για να ανάψουν τα 3 "λαμπάκια" για να εμφανιστεί ο thane στην κρυφή! Απλα έχει μια επιλογή καινουρια σε σχέση με το infinity blade 1 που κανείς καινούριο character slot και μπορείς να ξανά κανείς remaster όλα τα items
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1345378673.683605.jpg   100,8KB   8 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1345378691.582655.jpg   87,77KB   7 λήψεις

#147   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 19/08/2012 - 21:17

Πήρες το φωτοσπαθο;

Μόλις αγορασεις ένα απο τα 3 καλύτερα να παρεις αυτο που θα κρατάς και ασπίδα!
Θα εμφανιστεί και ένας τύπος με διαστημόπλοιο, μόλις τον βγάλεις και αυτόν θα σου δώσει ένα gem με elemental attack +400 θα το βάλεις στο φωτοσπαθο και αυτόματα σου δίνει x10 δλδ 4000dmg
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1345128262.124431.jpg   66,4KB   11 λήψεις

Αλλα να ξέρεις ότι gem με elemental attack και να βάλεις σου δίνει x10!!!!

Πήρες το δαχτυλίδι που κανει heal?

Είδες τι elemental attack κανει ο 1ος Titan αυτός που μόλις το βγάλεις εμφανίζεται ο μεγάλος που χάνεις, αντίστοιχο κανεί και ο μεγάλος άρα θα βάλεις gem στην ασπίδα για το elemental dmg. Επίσης θα δεις και σε τι elemental attack δεν αντιστέκεται για βάλεις το αντοιστιχο gem στο φωτοσπαθο.

Και όπως σου ξανά είπα όταν θα ετοιμάζεται να σε δαγκωσει θα κανείς parry! Στο 2ο θα ζαλιζεται και θα μπορείς είτε να το χτυπησεις είτε να κανείς heal.

Και όμως είμαι 77lvl και τους έχω βγάλει όλους! Απλα θελει τα κατάλληλα gem και δαχτυλιδια. Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1345128905.778743.jpg   72,43KB   10 λήψεις


Οχι δεν τα εχω παρει .!! Δεν εχω παιξει ακομα .!!!

Οσο αφορα τα gem και τα δαχτυλιδια τα εχω ολα δεν εχω προβλημα .!! Θα παρω αυτα που λες και θα δοκιμασω .!! Μιλαμε παλι θανκς.!

#148   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/08/2012 - 22:19

Παιδια ξέρετε πότε θα κυκλοφορησει το Infinity Blade Dungeons?

Τελευταία επεξεργασία από: holsss, 19/08/2012 - 22:20


#149   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 19/08/2012 - 22:24

λογικά θα το κρατανε για να το παρουσιασουν με το νεο iphone 12 Σεπτεμβρίου

#150   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 20/08/2012 - 00:16

λογικά θα το κρατανε για να το παρουσιασουν με το νεο iphone 12 Σεπτεμβρίου

Έχω την εντύπωση ότι θα είναι μόνο για iPad αν κάνω λάθος διορθώστε με

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες