Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορα ακουστικων μεχρι 30 ευρω


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
59 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/11/2011 - 01:16

Όλοι οι άρρωστοι εκει μαζευομαστε...
Κοιτα και τα AKG K370 αν ενδιαφερεσαι για πιο ουδέτερο ήχο. Πολυ καλα και ανθεκτικα και πιθανόν σε προσφορά τώρα που δεν τα βγάζει πλέον η εταιρεία. Μην ξεγελιεσαι, αυτα που τα αντικατέστησαν είναι κατώτερα ηχητικά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2011 - 01:23

για δες και αυτα τα sennheiser εδω

#33   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/11/2011 - 01:25

Αυτα είναι τα ίδια με τα cx300-cx400 με επιπρόσθετο volume control. Καλα αν σας αρέσει το πολυ μπασο.

#34   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/11/2011 - 01:29

Ενδιαφέρομαι για ακουστικά να κρατήσουν,καλή ποιότητα κατασκευής δλδ όχι σαν της apple που είναι πολύ ευπαθή και ήχο πολύ καλύτερο φυσικά από της apple.Μέχρι 60 αλλά και λίγο παραπάνω να είναι οκ.Αν μπορείς πες μου 2-3 να κοιτάξω γιατί έχω χαθεί.Αν θες μίλα και Pm μην τους πρήζουμε...

Αναρτημένη εικόνα


#35   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2011 - 01:30

Αυτα είναι τα ίδια με τα cx300-cx400 με επιπρόσθετο volume control. Καλα αν σας αρέσει το πολυ μπασο.

απλως αυτα ειναι και με μικροφωνο για iphone οχι μονο για ipod

#36   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2011 - 01:36

Ενδιαφέρομαι για ακουστικά να κρατήσουν,καλή ποιότητα κατασκευής δλδ όχι σαν της apple που είναι πολύ ευπαθή και ήχο πολύ καλύτερο φυσικά από της apple.Μέχρι 60 αλλά και λίγο παραπάνω να είναι οκ.Αν μπορείς πες μου 2-3 να κοιτάξω γιατί έχω χαθεί.Αν θες μίλα και Pm μην τους πρήζουμε...


ελα dire straights δες αυτα απο τους καλυτερους ηχους στην αγορα στα συγκεκριμενα χρηματα

Τελευταία επεξεργασία από: angelo-ifone, 26/11/2011 - 01:36


#37   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/11/2011 - 01:36

Καλά τα sennheiser αλλά έχω ένα θέμα μαζί τους,κάποτε στο παρελθόν είχα σκάσει καμμιά 100άρα για ακουστικά όχι In ear τα άλλα over ear πως λέγονται.Λοιπόν,τα συγκεκριμένα πάνω στο μήνα μου έβγαλαν πρόβλημα.Ακουγόταν το μπάσο από πίσω με παραμόρφωση όπως ακούγεται από φτηνά ακουστικά.Το πήγα στην Αθήνα στο Νάκα που είναι επίσημος και για να μην τα πολυλογώ μου είπε ότι είναι φτηνά τα ακουστικά και δεν γίνεται να ακούγεται καλύτερα το μπάσο,οπότε δεν είναι πρόβλημα και δε γίνεται αντικατάσταση ή επισκευή ή οτιδήποτε τελοσπάντων.Πλακωθήκαμε λίγο όπως καταλαβαίνετε αλλά τελικά τίποτα..Ακόμα τα έχω αχρησιμοποίητα σχεδόν αλλά τώρα έχουν ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα,παραμορφώνουν κι άλλες συχνότητες όχι μόνο τα μπάσα...
Τεσπα θέλω να μείνω μακριά από sennheiser γιατί δεν εμπιστεύομαι το Νάκα αν συμβεί κάτι..

Αναρτημένη εικόνα


#38   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/11/2011 - 01:38

ελα dire straights δες αυτα απο τους καλυτερους ηχους στην αγορα στα συγκεκριμενα χρηματα


Χαχαχα..Έτσι...Θα τα δω κι αυτά...αλλά ενδιαφέρομαι σε In ear περισσότερο...Να σαι καλά πάντως για το ενδιαφέρον....

Αναρτημένη εικόνα


#39   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/11/2011 - 01:41

Ενδιαφέρομαι για ακουστικά να κρατήσουν,καλή ποιότητα κατασκευής δλδ όχι σαν της apple που είναι πολύ ευπαθή και ήχο πολύ καλύτερο φυσικά από της apple.Μέχρι 60 αλλά και λίγο παραπάνω να είναι οκ.Αν μπορείς πες μου 2-3 να κοιτάξω γιατί έχω χαθεί.Αν θες μίλα και Pm μην τους πρήζουμε...



Οποιο απο τα τρία και αν διαλέξεις (Klipsch, jays, AKG) σε καλύπτει 100% ηχητικά σε σημείο που τα 192 Kbps mp3 είναι οριακά ποιοτικά για τέτοια ακουστικά. Τα jays έχουν το πλεονέκτημα ότι δε μπλέκεται το καλώδιο και συνεπώς μικρότερη πιθανότητα να τσακιζει και να κοπεί.

#40   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/11/2011 - 01:42

Δλδ τα 192Kbps αντικατοπτρίζουν την ποιότητα και τις συχνότητες που πιάνουν;

Αναρτημένη εικόνα


#41   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2011 - 01:46

Χαχαχα..Έτσι...Θα τα δω κι αυτά...αλλά ενδιαφέρομαι σε In ear περισσότερο...Να σαι καλά πάντως για το ενδιαφέρον....

δες αυτα τοτε.διαβασε και τα reviews

#42   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 26/11/2011 - 01:46

http://www.gimmedigi.com/catalog/advanced_search_result.php?keywords=A+jays+four
Απο εδω τα είχα πάρει εγω.


φιλε κατα τα λεγόμενα σου φένοντε αρκέτα υποσχόμενα! απλα θα θελα μερίκες διευκρινίσεις μιας και είσαι κάτοχος!
αυτα ειναι ποιοτικά σαν ήχο καλυτερα απο τα orignal του iphone? (ισως ρωτήσω καποια αυτονόητα αλλα λόγο επιφίλαξης θέλω να δω μήπως κατάλαβα λάθος!)
απο ένταση σε σχέση πάλι με του iphone πως πάει?
και εαν τα controls που εχει έχουν ΚΑΙ μικρόφονο ?
{οτοσώστε να μην χρειάζεται να βγάζεις το τηλέφωνο καθε τρεις και λίγο για να μιλας!}

#43   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/11/2011 - 01:47

Απλά εννοω ότι άγρια συμπιεσμενη μουσική σε 128Kbps με τόσο καλα ακουστικά θα ακούγεται χάλια στα αυτιά σου και καλύτερα να κωδικοποιεις σε 192 τουλάχιστον αν αγορασεις ένα απο τα τρία η κάτι αντίστοιχο.

#44   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 26/11/2011 - 01:48

βέβαια τα ρωτάω ολα αυτα γιατι ενα μομολο στα public μου πε οτι καλυτερα απο τα εργοστασιακά της apple για iphone δεν υπάρχουν σε handsfree εκτος απο τα in ear εε και καταλαβένετε!

#45   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/11/2011 - 01:49

Made in China κατασκευές με φανταχτερο περιτύλιγμα. Τα Klipsch s4i που πρότεινε ο φίλος πιο πριν είναι πραγματικά φοβερά ακουστικά, πολυ ανώτερα απο όλα τα υπόλοιπα που προτάθηκαν, αλλα με λίγο ευαίσθητο καλώδιο (περίπου αντοχής σαν αυτο των original Apple).

Αυτό ακριβώς! Πώς πάνε και δίνουν 100 και 200 Ευρώ για Beats, την στιγμή που στα ίδια χρήματα κυκλοφορούν κορυφαία ακουστικά, είτε in-ear (Etymotic ER4S (γιά ακρίβεια) ή ER4P (γιά μπάσο), B&W C5 (που παίζουν τα πάντα, κατάλληλα για όλα τα είδη μουσικής, και με χαμηλή εμπέδηση ώστε να οδηγούνται άνετα από τηλέφωνα-media players) και διάφορα άλλο κορυφαία από Klipsch, Shure ίσως και Koss), είτε over the ear (η σειρά HD τής Sennheiser, και τα χαμηλά μοντέλα τής Grado, ¨η έστω τα P5 τής B&W).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες