Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5.1 beta


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   mogolfiero

mogolfiero

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:mogolfiero

Δημοσίευση 10/01/2012 - 02:47

Και το δικό μου πάντως δεν νομίζω να είναι Θέμα μπαταρίας.Γιατί από τότε που έβαλα ios 5 και μετά άρχισαν τα θεματάκια με την μπαταρία.Και σκεπτόμενος και τον σάλο που γίνετε γύρο από το θέμα της μπαταρίας στο ios 5 και έπειτα το συσχέτισα και το δικό μου θέμα με το ios.Στο iPad 1 32Gb WiFi + 3G με ios 5.0.1 που έχω πάντως δεν έχω πρόβλημα με την μπαταρία!Αλλά έτσι και αλλιώς μόνο για τα iPhone 4 και 4s ακούγετε το πρόβλημα.

Παιδιά λέτε να είναι η τελευταία beta πριν την final ή θα αργήσει κι άλλο?



Έχεις 4 ή 4s? Εγω με 4αρι αγορασμένο 1 μήνα πριν βγει το S (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) και με την 4.3.5. και με την 5 και με την 5.0.1. δεν είχα κανένα πρόβλημα με την μπαταρία. Και το δουλεύω
με όλα ανοιχτα, 3g-data-wifi-notifications

Τελευταία επεξεργασία από: mogolfiero, 10/01/2012 - 02:48


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   Vagosgr

Vagosgr

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/01/2012 - 02:54

4αρι έχω.Δεν ξέρω πάντως ίσως να παίζουν ρόλο και οι εφαρμογές που έχει.Μπορεί να ακούγετε παράξενο αλλά από τότε που έστησα το magic guitar της smule και το hipstamatic disposable μου φαίνεται ότι τελειώνει ποιο γρήγορα η μπαταρία..

#153   TEOKOS

TEOKOS

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2012 - 08:25

Δηλαδή για να καταλάβω ο pod2g και να έχει κάτι στα σκαριά για την 5.0.1 θα φρενάρει μην το κάψει στην 5.1 ? (ο καθένας με τον καημό του)

#154   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 10/01/2012 - 08:52

Σοβαρά??Τσεκαρισμένο αυτό φίλε?Γιατί νόμιζα ότι είναι καλό να το κάνω όποτε μπορώ το να την αφήνω να αδειάσει τέρμα ???



Καλό θα είναι να αφήνεις να φτάνει κάτω απο 10% πριν το φορτίσεις, καθώς κ μια φορά τον μήνα να αφήνεις το τηλ να σβήνει απο μπαταρία
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#155   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2012 - 08:52

Επιτέλους θα έχουμε το on/off του 3G και ο λόγος πολύ σημαντικός για την αυτονομία της μπαταρίας, αλλά και τις χαμένες κλήσεις... αυτό έκανε και την Αpple να βάλει και πάλι την επιλογή του 3G στο 4S. Ας περιμένουμε να δούμε και το changelog!

#156   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/01/2012 - 08:57

Το θέμα είναι ότι αυτός που θέλει jailbreak τι κάνει αναβαθμίζει..?Είναι δίκοπο μαχαίρι χωρίς βέβαια να είναι και σίγουρο ότι το Untethered θα βγει στην 5.0.1.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#157   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 10/01/2012 - 09:00

Κωστα, θεωρώ ότι γιαυτό το καθυστερούν
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#158   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/01/2012 - 09:04

Πιστεύω ότι το jb θα το βγάλουν στην 5.1 ,αν ήταν και ήθελαν να το δώσουν στην 5.0.1 θα το είχαν δώσει ποια .

Αλλά δεν θέλω να πάρω κανέναν στον λαιμό μου να αναβαθμίσει όποιος θέλει με την θέληση του μόνο.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#159   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 10/01/2012 - 09:08

Συμφωνω
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#160   TEOKOS

TEOKOS

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2012 - 09:15

Πιστεύω ότι το jb θα το βγάλουν στην 5.1 ,αν ήταν και ήθελαν να το δώσουν στην 5.0.1 θα το είχαν δώσει ποια .

Αλλά δεν θέλω να πάρω κανέναν στον λαιμό μου να αναβαθμίσει όποιος θέλει με την θέληση του μόνο.


τα shsh που κρατήσαμε στην 5.0.1 λες να μην κάνουν δουλειά?

#161   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 10/01/2012 - 09:18

τα shsh που κρατήσαμε στην 5.0.1 λες να μην κάνουν δουλειά?



Κρατα τα εσυ κ ας ειναι κ αχρηστα!
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#162   manosmaria

manosmaria

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/01/2012 - 09:19

Δεν ξέρω αν συνέβαινε μόνο στη δικιά μου συσκευή, αλλά το αρχικό κείμενο "Εμφάνιση όλων των εφαρμογών" προεξείχε του πλαισίου και φαινόταν άσχημο. Μάλιστα μου έκανε εντύπωση ένα τέτοιο bug σε iOS.



Φίλε μου καλημέρα και εμένα το ίδιο κάνει!

#163   manosmaria

manosmaria

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/01/2012 - 09:26

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, Υποθέτω μιλάς εκ πείρας, γιατί ψάχνοντας είδα ότι πρέπει να σώσεις shsh blobs με ifaith το οποίο όμως δεν υποστηρίζει λέει A5 devices (4s, iPad2) κλπ αλλά μάλλον αυτό το λένε για downgrade σε versions που δεν κάνει πλεον sign η Apple (π.χ. από 5.1 σε 4x).

Άρα προχωράω ακάθεκτος σε 5.1 beta 2 στο 4s και αν χρειαστεί, απλώς dfu και ctrl-restore σε 5.0.1?
Θα δοκιμάσω άμεσα την beta 2 γιατί δεν έχω χρόνο να περιμένω. Το θέμα της μπαταρίας είναι το λιγότερο. Αν δεν φτιάξει και με τη beta 2 το πρόβλημα με τις εξερχόμενες κλήσεις που δεν ακούω και δεν με ακούν, θα το στείλω πίσω άμεσα, γιατί είναι πραγματικά πολύ σπαστικό ρε παιδιά να μην έχεις ουσιαστικά τηλέφωνο (π.χ. μία ανάγκη).



Φίλε και εμένα μου τα κάνει αυτα και είναι πολλή βαρετό να τραβας το τηλ απο το αυτί σου για να δεις ποτε μετράει ο χρόνος και να ξέρεις ότι χρεώνεται !

#164   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/01/2012 - 09:32

Δυστηχώς είναι πολύ κομπλεξικοί στην apple. Κινητό 600+ € χωρίς κουμπί 3g και ακόμη με κλειδωμένο bluetooth ΕΛΕΟΣ

και κανω και γω απο περιεργεια μια ερωτηση....

Οταν σερφαρετε με τα δεδομενα, το 3g τοχετε ανοιχτο γιατί ειναι πιο γρήγορο το σερφαρισμα αε περιοχες που εχει 3g. Αλλιως το σερφαρισμα με 2g ειναι οικτρό. Οταν τα κλεινετε τα δεδομένα και δεν σερφαρετε, κλείνετε και το 3g, εφοσον δε χρησιμεύει σε τιποτα. Οποτε:

1. Δεδομενα χωρις 3g=πολυ εργά και ανούσια (περιπου).
2. 3g χωρίς δεδομένα ανοιχτά= δε χρειάζεται.

Οπότε γιατί κανουμε ακριβώς τόση φασαρία για το να υπάρχει διακοπτης 3g? Aντί να χαιρόμαστε που δε χρειάζεται να αναβοσβήνουμε ΔΥΟ πραγματα αντι για ενα;

Αντε να προχωρήσουμε παρακατω γιατί εχει γινει σηριαλ του Μεγκα με τίτλο "Η εξαφάνιση του διακόπτη".
Whatsapp doc?

#165   TEOKOS

TEOKOS

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2012 - 09:36

και κανω και γω απο περιεργεια μια ερωτηση....

Οταν σερφαρετε με τα δεδομενα, το 3g τοχετε ανοιχτο γιατί ειναι πιο γρήγορο το σερφαρισμα αε περιοχες που εχει 3g. Αλλιως το σερφαρισμα με 2g ειναι οικτρό. Οταν τα κλεινετε τα δεδομένα και δεν σερφαρετε, κλείνετε και το 3g, εφοσον δε χρησιμεύει σε τιποτα. Οποτε:

1. Δεδομενα χωρις 3g=πολυ εργά και ανούσια (περιπου).
2. 3g χωρίς δεδομένα ανοιχτά= δε χρειάζεται.

Οπότε γιατί κανουμε ακριβώς τόση φασαρία για το να υπάρχει διακοπτης 3g? Aντί να χαιρόμαστε που δε χρειάζεται να αναβοσβήνουμε ΔΥΟ πραγματα αντι για ενα;

Αντε να προχωρήσουμε παρακατω γιατί εχει γινει σηριαλ του Μεγκα με τίτλο "Η εξαφάνιση του διακόπτη".

??????? τι θέλεις να πεις ,ματά συγχωρήσεως βέβαια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες