Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5.1 beta


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2011 - 11:39

Καλά, πάντως απότι βλέπω η 5.0 δεν μου έχει δημιουργήσει και κανα πρόβλημα οποτε κάθομαι εκει που είμαι


Και καλά κάνεις .Ότι δουλεύει δεν το πειράζουμε.;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 29/11/2011 - 11:40

Καλά, πάντως απότι βλέπω η 5.0 δεν μου έχει δημιουργήσει και κανα πρόβλημα οποτε κάθομαι εκει που είμαι

(αν εξαιρέσουμε εκεινο το ενοχλητικό "1" badge στις Ρυθμίσεις ΛΟΛ)


έγω όταν ημουν στη 5 θυμάμε ενα τραγικό σφάλμα στο ipod οταν γυριζεις το κινητο και κανεις slide στα αλμπουμ!
τραγικοτατο, αργουσε και ήταν λες και κόλαγε το κινητο, βέβαια ανουσιο λάθος , εγω αλωστε δεν το χρησημοποιω ετσι
το ipod οπότε μικρο το κακο! είχα προσέξει βεβαια και αλλα ενα δυο μικρα λαθακια σε καθυστερησεις αλλα μετα απο τοοοσο καιρο
που εκανα downgrade ουτε που θυμάμε ποια ηταν.

#33   niav

niav

    iPH Elite Poster

  • 2.997 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:GioAth

Δημοσίευση 29/11/2011 - 11:40

Καλά, πάντως απότι βλέπω η 5.0 δεν μου έχει δημιουργήσει και κανα πρόβλημα οποτε κάθομαι εκει που είμαι

(αν εξαιρέσουμε εκεινο το ενοχλητικό "1" badge στις Ρυθμίσεις ΛΟΛ)



λογικα με την official 5.1 θα δουμε και untethered ! Αρα 14 ιανουαριου παιζει να βγει η official ?

#34   jimvouts

jimvouts

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/11/2011 - 11:41

Πρωτου μπω στο κυριως θεμα θα κανω ενα προλογο γιατι τοσες μερες που κοιταω το site πραγματικα εχω αγανακτησει...

Αρχικα για να εισαι σε ενα τετοιο site admin mod η οτι αλλο ειναι τελοσπαντων πρεπει να χεις πολλα "καρυδια"....Ο καθενας μπαινει και ρωταει το μακρυ του και το κοντο του...Διαβαζα για την 5.1 και τσουπ!!Να ενα κουλο για το σημα 3G....Πραγματικα 3,0000 νεα threads για το ιδιο πραγμα...Ολοι κοιτανε τα τελευταια θεματα και δεν μπαινουν στο ψαχνο του φορουμ...Σιγουρα με 1767 σελιδες μελων σε ενα φορουμ δεν ευνοει συνθηκες για ευκολη δουλεια με την ταξινομηση...Πανω αριστερα εχουμε ενα κενο κελι που λεει μεσα με αχνα γραμματα SEARCH...Το παταμε πριν αρχιζουμε να γραφουμε οτι να ναι...Ξερω δεν μου πεφτει λογος...Ξερω πως πολλοι θα πεσουν να με φανε...Πανω στην αγανακτηση μου τα γραφω ολα αυτα και σε φιλικο κλιμα παντα...Μην ξεχναμε οτι ειμαστε ανθρωποι πισω απο τις οθονες...Και αρκετα με τα offtopic...


Οσον αφορα την 5.1 τουλαχιστον οι jailbreakers μην δωσουν κανενα δειγμα αν εχουν βρει exploits μπας και γινει η δουλεια...Παρ ολα αυτα εγω δεν θα αναβαθμισω με την μια να δουμε τι παιζει πρωτα και μετα...Μην κανουμε καμια χαζομαρα και παμε στην 5.1 και μετα βρεθουμε με jb στην 5 και δεν μπορουμε να γυρισουμε...

#35   clarco5

clarco5

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:26

Εντυπώσεις από κάποιον που τη δοκίμασε? :)

#36   TSOPKAS

TSOPKAS

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:46

Εντυπώσεις από κάποιον που τη δοκίμασε? :)


απο το λιγο που την ειδα..
α¨ εχει λιγο μπερδεψει υη γλωσσα στα ελληνικα . < βγαζει μερικα ελληνικα μερικα αγγλικα>
πχ εφυγε το γνωστο slide to unlock και ηρθε το AWAY_LOCK.. στο new store . < δεν θυμαμαι πως το εγραφε πριν στα ελληνικα >
εβαλε απο κατω το news stand store .. και απο πανω εβαλε αχνα ΝΕWSTAND _STORE_BUTTON_TITLE .. με λευκα γραμματα.

αλλαξε την baseband σε 04.12.00
στις πληροφοριες εβαλε legal notice και license.
κατι αλλο δεν ειδα..

μονο με την μπαταρια .. που ειχα θεμα με την 5.0.1 χωρις να εχω προβλημα με την beta η την 5 , μαλλον δειχνει να παει προς το καλυτερο..
ειδωμεν..

#37   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:50

Θα ήθελα να συμπληρώσω πώς στη συζήτησή μας με τον Vassilis περί διαγραφής μελών κλπ, μου είχε όντως πει πώς αυτό θα δημιουργούσε πρόβλημα στα threads, λόγο διαγραφής των απαντήσεων των μελών. Δε ξέρω πώς είναι στημμένο το σάιτ, αλλά ακούγεται λογικό.

Ζητώ συγνώμη που δεν το είχα αναφέρει και που ξαναβγαίνω off topic, αλλά δεν μπορούσα να μην συμπλώσω την απάντηση μου, για να αποφευχθούν παρερμηνείες.

#38   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:51

αλλαξε την baseband σε 04.12.00


Γι' αυτο έγινε όλη η ιστορία.. Και ξεχαστε το Unlock.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#39   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:55

Μακάρι όντως να βρουνε μια τρυπα ανοιχτη με την 5.1.Γιατί με κλειδωμένο iPhone είναι σαν να μην εχεις iPhone


Τα παραλες.....

#40   TSOPKAS

TSOPKAS

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2011 - 19:08

Γι' αυτο έγινε όλη η ιστορία.. Και ξεχαστε το Unlock.



δεν υπηρχε περιπτωση να γινει unlock στην παλια 4.08.00
ποιος εχει την τεχνικη και τον χρονο να σπασει 128Κ online ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ απο γνωστη εταιρια πληροφορικης, που ζηταει το ιtunes. οταν κανει εγκατασταση το ipsw αρχειο !
και αν καποιος εχει τροπο ... μαλλον δεν θα θελει να μπει φυλακη...

τα certificate απο που θα τα παρει ?? που ολο το αρχειο ειναι βασισμενο σε πολλαπλα certificate . και σε εξακριβωσες.

η γνωστη εταιρια που αναφερω ειναι γνωστη στον χωρο και παραγει και antivirus..
οποιος καταλαβε..καταλαβε!!

#41   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 29/11/2011 - 21:57

Η αναφορά στο νέο μοντέλο iPhone τι μπορεί να σημαίνει??? οτι πλησιάζει μήπως η ανακοίνωση του?? να νιώσω άτυχος που εκλεισα σημερα το 4S για να το παραλάβω Παρασκευή?? παίζει η apple να παρουσιάσει νεα συσκευή σε λιγότερο απο ένα χρόνο??

#42   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2011 - 21:58

Mε τίποτα πριν τον Ιούνιο δεν πρόκειται να βγει iPhone5.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#43   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 29/11/2011 - 22:12

Mε τίποτα πριν τον Ιούνιο δεν πρόκειται να βγει iPhone5.

Ευχαριστώ πολύ Κώστα! αλλά θεωρητικά πάντα και ο Ιούνιος νωρίς δεν είναι?? Έν μέρει αγχωθηκα γιατί θεωρώ οτι το παίρνω γρήγορα το 4S ουσιαστικά και λέω μην "πάλιωσει" γρήγορα η συσκευή μου λόγω του οτι θα βγει κάτι καινούριο! Αν και βέβαια όλοι μας το περιμένουμε το 5!

#44   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2011 - 22:22

Aλέξανδρε θεωρητικά η Apple μην ξεχνάς ήταν να βγάλει δύο iPhone αλλά δεν της βγήκε και όχι ένα οπότε και γιαυτό λέω ότι θα βγάλει το iPhone 5 τον Ιούνιο άντε το πάρα πολύ Ιούλιο παραπάνω δεν θα αντέξει αρχίζουν και βγαίνουν νέα όπλα και τον Μάρτιο ακόμα ποιο δυνατά .

Καλά τα μήλα αλλά δεν είναι όλοι ορκισμένοι Appleakides αλλά περισσότερο gadgetakides οπότε όλοι αυτοί θα φύγουν και θα πάνε στα Android.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#45   kabamaru2372

kabamaru2372

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2011 - 22:31

Aλέξανδρε θεωρητικά η Apple μην ξεχνάς ήταν να βγάλει δύο iPhone αλλά δεν της βγήκε και όχι ένα οπότε και γιαυτό λέω ότι θα βγάλει το iPhone 5 τον Ιούνιο άντε το πάρα πολύ Ιούλιο παραπάνω δεν θα αντέξει αρχίζουν και βγαίνουν νέα όπλα και τον Μάρτιο ακόμα ποιο δυνατά .

Καλά τα μήλα αλλά δεν είναι όλοι ορκισμένοι Appleakides αλλά περισσότερο gadgetakides οπότε όλοι αυτοί θα φύγουν και θα πάνε στα Android.


ε εντάξει τον Ιούνιο θα βγει τα Χριστούγεννα θα έρθει Ελλάδα οπότε όποιος θέλει μπορεί να πάρει 4s :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες