Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5.1 beta


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/12/2011 - 23:32

Το καθιερωμένο "σκάλισμα" στα αρχεία της δεύτερης beta για το iOS 5.1 που κυκλοφόρησε στους developers χθες το βράδυ αποκάλυψε την διασκεδαστική πλευρά της Apple που δεν δίστασε να κοροϊδέψει όλους εμάς που ψάχνουμε και την παραμικρή αναφορά σε μελλοντικές συσκευές της εταιρείας.

Έτσι, κοιτάζοντας στα αρχεία της beta θα δούμε αναφορές σε όλα τα μελλοντικά προϊόντα, όπως το iPad 10, iPod 9, iPhone 9, Apple TV 10 κτλπ:

Αναρτημένη εικόνα


Μπορείτε πλέον να κοιμάστε ήσυχοι αφού είμαστε σίγουροι μετά από αυτή την αποκάλυψη ότι θα δούμε το iPhone 10 κάποια στιγμή στο μέλλον!

Πέρα από την πλάκα από δω και πέρα δεν θα μπορεί κανείς να βασίζεται σε κρυμμένες αναφορές σε διάφορα αρχεία του iOS για την κυκλοφορία μελλοντικών προϊόντων αφού η Apple φρόντισε να λύσει τέτοιες "απροσεξίες" του παρελθόντος πολύ απλά τοποθετώντας από τώρα όλες αυτές τις αναφορές.

Tweet του @chronic μας ενημερώνει, βέβαια, ότι αυτές οι αναφορές υπήρχαν από την πρώτη beta του iOS 5 αλλά ήταν σε μέρη που δεν είχε κοιτάξει κανείς. Δεν παύει, ωστόσο, να θεωρείται πολύ πετυχημένη η 'φάρσα' αυτή της Apple.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 13/12/2011 - 00:15

ρε παιδια μολις συνδεσα το iPhone με το iTunes και μου εβγαλε μηνυμα για update carrier settings. Ειμαι σε vodafone, ξερει κανεις τι παιζει με αυτο το update ? (ας ειναι τουλαχιστον η ΜΗ χρεωση της ενεργοποιησης του iMessage )

#78   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/12/2011 - 00:17

Είσαι σε λάθος σημείο για να κάνεις τέτοια ερώτηση αλλά
μάλλον έκανες update ios και σου το έβγαλε.Δεν είναι τίποτα και μένα μου το έβγαλε όταν έκανα update..

Αναρτημένη εικόνα


#79   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 13/12/2011 - 00:22

το ξερω sorry για το off topic αλλα ειμαι καιρο στην 5.0.1 και μου το εβγαλε σημερα και μου εκανε εντυπωση για αυτο ρωταω...

#80   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 13/12/2011 - 00:23

το ξερω sorry για το off topic αλλα ειμαι καιρο στην 5.0.1 και μου το εβγαλε σημερα και μου εκανε εντυπωση για αυτο ρωταω...

Ναι γιατι τωρα προχτες βγηκε (τελος παντων μερικες μερες)
Whatsapp doc?

#81   georghinio

georghinio

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/12/2011 - 00:24

[quote name='mithra' timestamp='1323722290' post='768636']
Γίνε πιο συγκεκριμένος πάνω σ αυτο... (?)
[/quoteτο πιο σοβαρο ειναι να παιρνεις τηλεφωνο και να μην σε ακουν και ουτε να τους ακους!για να γινει αυτο πρεπει να πατησεις την ανοιχτη ακροαση και να την ξανακλεισεις για να σε ακουσουν και τους ακουσεις!οπως επισης και αν συνδεσεις το handsfree τις περισσοτερες φορες μπαινει η ανοιχτη ακροαση!μιλησα με κεντρικα της apple στη αθηνα και μου ειπαν ειναι software προβλημα και με την 5.1 θα λυθει!αν μπειτε στο επισημο forum της apple θα παθετε πλακα με το ποσοι χιλιαδες εχουν το προβλημα αυτο σε ολο τον κοσμο!Outgoing call no audio ειναι το θεμα!μου ερχονται καθε μερα στο mail μου 20-25 μηνυματα με τα προβληματα ολων επειδη τους εγραψα και εγω το δικο μου!α ρε apple!

#82   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 13/12/2011 - 00:28

Ναι γιατι τωρα προχτες βγηκε (τελος παντων μερικες μερες)

το ερωτημα μου ομως ειναι το τι δινει το update αυτο γιατι η vodafone το μηνυμα ενεργοποιησης του iMessage αλλα και του FaceTime το χρεωνει και στο λογαριασμο με ξεσκισε...

#83   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 13/12/2011 - 00:29

το ερωτημα μου ομως ειναι το τι δινει το update αυτο γιατι η vodafone το μηνυμα ενεργοποιησης του iMessage αλλα και του FaceTime το χρεωνει και στο λογαριασμο με ξεσκισε...



Δινει το tethering. Και τι εννοεις σε ξεσκισε? εμενα ενα μηνυμα μονο με χρεωσε. Τον ξεψαχνισα το λογαριασμο.Γιατι να εχεις παραπανω απο ενα μηνυμα?

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 13/12/2011 - 00:30

Whatsapp doc?

#84   Finder

Finder

    iPH Member

  • 211 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/12/2011 - 00:32

αντε να βγει και επισημα μπας και καταφερουμε να μιλαμε και να μας ακουνε και να τους ακουμε!γιατι εχω βαρεθει να παταω συνεχεια το κουμπι της ανοιχτης ακροασης και να το κλεινω γρηγορα για να μπορω να μιλησω!ειδαλλως.........!


εχει προβλημα ενας φιλος μου με ολοκαινουργο 4S, παιρνει τηλεφωνο, μιλαει και δεν τον ακουνε αλλα τους ακουει. και αυριο θελει να το παει πισω στη WIND για αλλαγη....
δηλαδη και να του το αλλαξουν παλι προβλημα θα εχει? γιατι εχει πολυς κοσμος γνωστοι μου 4 και 4S με 5.0.1 αλλα μονο ενας εχει το συγκεκριμενο προβλημα..

4.3.3. και JB FTW για εμενα παντως :D

Τελευταία επεξεργασία από: Finder, 13/12/2011 - 00:33


#85   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 13/12/2011 - 00:35

Δινει το tethering. Και τι εννοεις σε ξεσκισε? εμενα ενα μηνυμα μονο με χρεωσε. Τον ξεψαχνισα το λογαριασμο.Γιατι να εχεις παραπανω απο ενα μηνυμα?

γιατι καθε φορα που εβαζα airplane mode το κινητο οταν το εβγαζα αυτο ξαναεστελνε μηνυμα στην apple με αποτελεσμα να με χρεωσει επιπλεον 24 ευρω στον λογαριασμο...ειναι τσεκαρισμενο γιατι οι μονες χρεωσεις που ειχα ηταν προς τον 12ψηφιο αριθμο της apple

#86   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 13/12/2011 - 00:39

γιατι καθε φορα που εβαζα airplane mode το κινητο οταν το εβγαζα αυτο ξαναεστελνε μηνυμα στην apple με αποτελεσμα να με χρεωσει επιπλεον 24 ευρω στον λογαριασμο...ειναι τσεκαρισμενο γιατι οι μονες χρεωσεις που ειχα ηταν προς τον 12ψηφιο αριθμο της apple

Περιεργο ειναι αυτο, τι σχεση εχει το airplane mode με την απενεργοποιηση/επανενεργοποιηση facetime? καθε βραδυ βαζω airplane mode και ποτε δεν με εχει χρεωσει. Μηπως εκανες τιποτα αλλο?

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 13/12/2011 - 00:39

Whatsapp doc?

#87   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/12/2011 - 00:39

μετα τη beta 2 βγαινει η GM ?

#88   Mikopos

Mikopos

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Twitter:@opc_addict
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:mikopos

Δημοσίευση 13/12/2011 - 00:40

Παίζει να τελειώνει και πιο γρήγορα η μπαταρία απ'ότι στην 5 !!! :blink:

#89   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 13/12/2011 - 00:45

Περιεργο ειναι αυτο, τι σχεση εχει το airplane mode με την απενεργοποιηση/επανενεργοποιηση facetime? καθε βραδυ βαζω airplane mode και ποτε δεν με εχει χρεωσει. Μηπως εκανες τιποτα αλλο?

Ναι το κάνει η Vodafone αυτο το είχα γράψει και εγω παλιότερα σε άλλο topic εμένα μου το έκανε οπότε ανοίγοεκλεινα το 3G! Τους πήρα όμως τηλέφωνο και μου έκανα πίστωση το πόσο στον επόμενο λογαριασμό! ;)

#90   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 13/12/2011 - 00:50

Ναι το κάνει η Vodafone αυτο το είχα γράψει και εγω παλιότερα σε άλλο topic εμένα μου το έκανε οπότε ανοίγοεκλεινα το 3G! Τους πήρα όμως τηλέφωνο και μου έκανα πίστωση το πόσο στον επόμενο λογαριασμό! ;)


Καλα και για κοσμοτε τοχα διαβασει.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες