Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5.1 beta


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 19/12/2011 - 09:27

@Vaggelis1991 και @eNeRGy:

Το θέμα με την ηχώ όντως υπήρχε και διορθώθηκε!

Drop calls όμως δεν είχα εξ' αρχής!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 19/12/2011 - 10:06

Η "Εμφάνιση όλων των εφαρμογών" μετονομάστηκε σε "Εμφάνιση όλων"."


Δεν ξέρω αν συνέβαινε μόνο στη δικιά μου συσκευή, αλλά το αρχικό κείμενο "Εμφάνιση όλων των εφαρμογών" προεξείχε του πλαισίου και φαινόταν άσχημο. Μάλιστα μου έκανε εντύπωση ένα τέτοιο bug σε iOS.

#123   kardasi

kardasi

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2011 - 10:08

Η αλλαγή από 3G σε 2G υποστηρίζεται ή όχι;
Σε περιοχές με χαμηλή 3G κάλυψη πάντως η μπαταρία φεύγει γρήγορα. Επίσης, γενικώς η χρήση κάτω από 3G καταναλώνει πολύ περισσότερη μπαταρία. Για μένα είναι από τα βασικά που πρέπει να αλλαχθούν.

#124   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 19/12/2011 - 10:21

Συμφωνώ για το 3G, όμως όπως και στο iPad 2 που έχει κι εκείνο τον επεξεργαστή Α5 η δυνατότητα απενεργοποίησης του 3G ακόμη δεν υπάρχει!!! Και δεν πιστεύω να την βάλουνε...

#125   Vaggelis1991

Vaggelis1991

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:Vaggelis1991

Δημοσίευση 19/12/2011 - 10:24

και γω δε νομίζω..

αλλά σε αυτήν την περίπτωση δεν δίνω άδικο στην apple αφού είμαστε στην εποχή του 4g. το 3g έπρεπε να δουλεύει ΠΑΝΤΟΥ άψογα...

#126   kardasi

kardasi

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2011 - 11:50

Σύμφωνοι, αλλά το ότι είμαστε στην εποχή του 4G & LTE δεν αναιρεί το γεγονός ότι πάντα θα υπάρχουν περιοχές με χαμηλή κάλυψη και όπως και να το κάνουμε πρέπει να είναι δικαίωμα και απόφαση του χρήστη και "ιδιοκτήτη" της συσκευής για το με ποιον τρόπο θα δικτυωθεί.

#127   johnmixal

johnmixal

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2012 - 23:33

@Vaggelis1991 και @eNeRGy:

Το θέμα με την ηχώ όντως υπήρχε και διορθώθηκε!

Drop calls όμως δεν είχα εξ' αρχής!
[/quote]

Καλησπέρα. Έχω ήδη καταχωρήσει το UDID μου προκειμένου να δοκιμάσω και εγώ την 5.1 b2 μήπως και διορθωθεί το σοβαρό πρόβλημα των muted outgoing calls που ταλαιπωρεί (μεταξύ πάρα πολλών άλλων από ότι έχω δει παγκοσμίως) και το δικό μου 4s. Αυτή τη διαδικασία την είχα κάνει και στο ipad2 μου και έτρεχα την 5 beta πολύ καιρό πριν βγει η τελική έκδοση. Βέβαια το ipad δεν ήταν 3g και έτσι δεν έχω βάλει ποτέ beta σε iphone (όπου αναβαθμίζονται και modem firmwares κλπ). Γι'αυτό πριν το κάνω, θα ήθελα σας παρακαλώ τη γνώμη/επιβεβαίωση από όσους φίλους έχουν αντίστοιχη εμπειρία, για το εάν θα μπορώ μετά να κάνω εύκολα downgrade στην τελευταία official (π.χ. 5.0.1 τώρα) εφόσον δω ότι η 5.1 b2 δεν διορθώσει το πρόβλημα με τις muted outgoing κλήσεις οπότε θα πάω για επιστροφή συσκευής. Άπό ότι διάβασα, αρκεί ένα restore από dfu mode και γυρνάς σε 5.0.1. Ισχύει;

Το ρωτάω γιατί διάβασα και εδώ ότι η 5.1 b2 φαίνεται να έχει ημερομηνία λήξης την 31 Ιαν. 2012 οπότε εάν στο εν τω μεταξύ δεν έχει βγεί άλλη (π.χ. beta 3, αν και δύσκολο το βλέπω) θα υποχρεωθώ να γυρίσω σε 5.0.1.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

#128   clarco5

clarco5

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2012 - 23:43

Καλησπέρα. Έχω ήδη καταχωρήσει το UDID μου προκειμένου να δοκιμάσω και εγώ την 5.1 b2 μήπως και διορθωθεί το σοβαρό πρόβλημα των muted outgoing calls που ταλαιπωρεί (μεταξύ πάρα πολλών άλλων από ότι έχω δει παγκοσμίως) και το δικό μου 4s. Αυτή τη διαδικασία την είχα κάνει και στο ipad2 μου και έτρεχα την 5 beta πολύ καιρό πριν βγει η τελική έκδοση. Βέβαια το ipad δεν ήταν 3g και έτσι δεν έχω βάλει ποτέ beta σε iphone (όπου αναβαθμίζονται και modem firmwares κλπ). Γι'αυτό πριν το κάνω, θα ήθελα σας παρακαλώ τη γνώμη/επιβεβαίωση από όσους φίλους έχουν αντίστοιχη εμπειρία, για το εάν θα μπορώ μετά να κάνω εύκολα downgrade στην τελευταία official (π.χ. 5.0.1 τώρα) εφόσον δω ότι η 5.1 b2 δεν διορθώσει το πρόβλημα με τις muted outgoing κλήσεις οπότε θα πάω για επιστροφή συσκευής. Άπό ότι διάβασα, αρκεί ένα restore από dfu mode και γυρνάς σε 5.0.1. Ισχύει;

Το ρωτάω γιατί διάβασα και εδώ ότι η 5.1 b2 φαίνεται να έχει ημερομηνία λήξης την 31 Ιαν. 2012 οπότε εάν στο εν τω μεταξύ δεν έχει βγεί άλλη (π.χ. beta 3, αν και δύσκολο το βλέπω) θα υποχρεωθώ να γυρίσω σε 5.0.1.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Μπορείς πολύ εύκολα να κάνεις downgrade. Απλά θα σου πρότεινα να μην βιαστείς να πας σε beta2 αφού έχει βγει ήδη αρκετό καιρό και λογικά όπου να'ναι θα βγει η beta3 ;)
Δοκιμάζοντας την beta1 είχα απογοητευτεί από τη μπαταρία και όπως άκουσα και η beta2 δεν τα πηγαίνει καλύτερα...

#129   johnmixal

johnmixal

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2012 - 00:25

Μπορείς πολύ εύκολα να κάνεις downgrade. Απλά θα σου πρότεινα να μην βιαστείς να πας σε beta2 αφού έχει βγει ήδη αρκετό καιρό και λογικά όπου να'ναι θα βγει η beta3 ;)
Δοκιμάζοντας την beta1 είχα απογοητευτεί από τη μπαταρία και όπως άκουσα και η beta2 δεν τα πηγαίνει καλύτερα...


Σε ευχαριστώ για την απάντηση, Υποθέτω μιλάς εκ πείρας, γιατί ψάχνοντας είδα ότι πρέπει να σώσεις shsh blobs με ifaith το οποίο όμως δεν υποστηρίζει λέει A5 devices (4s, iPad2) κλπ αλλά μάλλον αυτό το λένε για downgrade σε versions που δεν κάνει πλεον sign η Apple (π.χ. από 5.1 σε 4x).

Άρα προχωράω ακάθεκτος σε 5.1 beta 2 στο 4s και αν χρειαστεί, απλώς dfu και ctrl-restore σε 5.0.1?
Θα δοκιμάσω άμεσα την beta 2 γιατί δεν έχω χρόνο να περιμένω. Το θέμα της μπαταρίας είναι το λιγότερο. Αν δεν φτιάξει και με τη beta 2 το πρόβλημα με τις εξερχόμενες κλήσεις που δεν ακούω και δεν με ακούν, θα το στείλω πίσω άμεσα, γιατί είναι πραγματικά πολύ σπαστικό ρε παιδιά να μην έχεις ουσιαστικά τηλέφωνο (π.χ. μία ανάγκη).

#130   johnmixal

johnmixal

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2012 - 00:41

...Εδώ ας πούμε λέει don’t ever think of updating to the new Beta because there is no way by which you can go back to iOS 5.x on iPhone 4S and iPad 2....

Τι γίνεται ρε παιδιά :unsure:...

#131   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/01/2012 - 20:42

Πριν λίγο έγινε διαθέσιμη η τρίτη beta έκδοση του επερχόμενου iOS 5.1 για τους developers μέσω αναβάθμισης OTA (over-the-air).

Αναρτημένη εικόνα


Στα σχόλια της αναβάθμισης περιλαμβάνονται τα γνωστά περί διόρθωσης προβλημάτων και βελτιώσεων. Μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει κάτι άλλο γνωστό αλλά θα αναβαθμίσουμε με νεότερες πληροφορίες μόλις γίνουν διαθέσιμες.

Follow me on twitter


#132   thanos81

thanos81

    iPH Enthousiast

  • 391 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2012 - 21:21

Επιτέλους βάλανε πίσω to 3G on off για το 4ς

#133   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2012 - 21:21

Κατι ακουγεται οτι επανεφεραν τον διακοπτη για να κλεινουμε το 3G στα 4s.Για να δουμε...

#134   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 09/01/2012 - 21:24

Έτσι λένε και στο forum του MacRumors :)
Ευχάριστα νέα γι' αυτούς που έχουν 4S!
Παραήταν χαζός περιορισμός...

#135   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 09/01/2012 - 21:24

Έχει ψωμί δλδ ακόμα η 5.1.Αν είναι για καλό χαλάλι!

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες