Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τι να κάνω με επιδότηση Cosmote - Καρτοσυμβολαιο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 01/12/2011 - 00:05

η αλήθεια έιναι ότι στα καρτοσυμβόλαια δεν δίνουν και πολλά.. τα θεωρούν σαν καρτοκινητά.. πχ καρτοσυμβόλαιο 25 με απεριόριστα 25 έχει μεγάλη διαφορά γι αυτούς ... καταλαβαίνετε γιατί...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 00:40

Ψάξε για αναλυτικές οδηγιες στο "ερωτήσεις κ απαντήσεις σε θέματα χρηστών"---->"πως να διπλασιάσεις την επιδότηση σου"

Ότι χρειαστείς στειλε πμ!

Καλη επιτυχία!

#18   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 01/12/2011 - 01:03

Ψάξε για αναλυτικές οδηγιες στο "ερωτήσεις κ απαντήσεις σε θέματα χρηστών"---->"πως να διπλασιάσεις την επιδότηση σου"

Ότι χρειαστείς στειλε πμ!

Καλη επιτυχία!


Χαχαχαχα!!! Υπάρχει τέτοιο topic? τα σπάει το forum 😜


Sent from my iPhone using Tapatalk

#19   holy

holy

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 01:29

καλησπέρα φίλε μου, πήγα εχθες σε vodafone για να κάνω αίτηση για φορητότητα απο Cosmote to Vodafone, και θέλουν να διαλέξεις πακέτο, και σου δίνουν αμέσως sim και υπογράφεις, διαφορετικά δεν γίνεται τίποτα, μάλλον το πήραν χαμπάρι και δεν παιζει πλέον το συστήματακι για παζάρι στον πάροχο που είσαι, με αλλα λόγια δεν μασανε, και οταν τους λες για φορητότητα, και καλα για να σε κάνουν πελάτη και να σε πάρουν απο τι είδα σου δίνουν πάνω κάτω τα ίδια σε επιδότηση, και σε παροτρύνουν να πας σε 18 ή 24 μήνες για να σου δώσουν καλύτερη επιδότηση !!Sent from my iPad 2  using Tapatalk 



Παιδιά δεν ισχύει αυτό. Αυτά που σε βάζουν να υπογράψεις δε σημαίνουν απολύτως τίποτα. Η δε ενεργοποίηση και ακύρωση της sim γίνεται με το πάτημα ενός πλήκτρου στον υπολογιστή, άρα και αυτό δε σημαίνει τίποτα.
Η διαδικασία της φορητότητας δεν ολοκληρώνεται πριν από τις τρεις μέρες πολύ απλά διότι ο αριθμός δεν είναι δυνατό να μεταφερθεί στο νέο δίκτυο αν δεν τον αποδεσμεύσει πρώτα ο προηγούμενος πάροχος. Και φυσικά ο προηγούμενος πάροχος δεν τον αποδεσμεύει ποτέ αν πρώτα δεν επικοινωνήσει με τον καταναλωτή για να προσπαθήσει να τον μεταπείσει. Η μόνη περίπτωση να γίνει η αποδέσμευση πριν το τριήμερο είναι συνεχής πίεση από τον καταναλωτή για να γίνει άμεσα.

Έχω κάνει τρεις φορές αίτηση φορητότητας χωρίς τελικά να αλλάξω πάροχο. Η τελευταία ήταν πριν από δύο-τρεις μέρες. Έκανα αίτηση για να πάω απο Cosmote στη Vodafone. Υπέγραψα τα έγγραφα που λέτε, καταχωρήθηκαν οι καινούριες sim και την άλλη μέρα με πήραν τηλέφωνο από την Cosmote. Μου ανέβασαν τα ποσά των επιδοτήσεων, μου διατήρησαν τις εκπτώσεις 20% λόγω ανανέωσης συμβολαίου συν 10% λόγω οικογενειακού πακέτου, μου έκαναν και πράγματα που στην αρχή μου λέγανε ότι δεν γίνονται. Είχα σημαντικό κέρδος γενικά.

Από την εμπειρία μου θα σας έλεγα να μην καταπίνετε τις αρχικές επιδοτήσεις όπως σας την δίνουν. Παζαρέψτε, κάντε αίτηση φορητότητας και μετά θα έχετε 2-3 ημέρες να το διαπραγματευτείτε. Αποκλείεται να βγείτε χαμένοι. Σίγουρα θα έχετε κέρδος, μικρότερο ή μεγαλύτερο, εξαρτάται από το τι πρόγραμμα θα πάρετε, πόσες γραμμές θα μεταφέρετε κλπ. Και αν στο φινάλε σας κάνουν τους δύσκολους είτε ο προηγούμενος πάροχος μη αποδεσμεύοντας τον αριθμό είτε ο "νέος" πάροχος μη ακυρώνοντας την αίτηση φορητότητας αν το μετανοιώσετε έγκαιρα, αναφέρετε τους ότι θα προβείτε σε καταγγελία στην Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και θα λυθούν πολλά τέτοιου είδους προβλήματα.

#20   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/12/2011 - 01:37

Στο κάτω κάτω ρε παιδιά αν απ τα καταστήματα σας ζητάνε να υπογράψετε κτλ λόγω ότι το έχουν πάρει χαμπάρι, κάντε το Online μέχρι να στείλουν τα χαρτιά,sim κτλ θα σας έχει πάρει ο πάροχός σας (λογικά σκεπτόμενη).

#21   stelios2809

stelios2809

    iPH User

  • 187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/12/2011 - 17:01

ναι μίλησα με voda και τηλεφωνικά μπορώ να κάνω την αίτηση και μέσα σε 3 εργάσμιμες έρχεται ο courier.

θα παω τις προσεχείς μέρες σε voda και cosmo και θα ζητήσω προσφορα
για οικογενειακό πακέτο

2χ απεριοριστα 25
1χ απεριόριστα 45
1χ καρτοσυμβόλαιο 35

και σε voda

2χ unlimited 25
1x unlimited 45
1x καρτοσυνδεση 35.

πάνω κάτω τιμές , δωρεάν χρόνοι κλπ ειναι σχεδόν τα ίδια.
το θέμα είναι σε 24 μηνο συμβόλαιο τι
δινουν.
θέλω 2 τηλ. 4s για μενα και 4αρι για την αδερφή μου.
απλά λογικά cosmote θα έχω και - την υπάρχουσα (κλάφτα) επιδότηση.


και οι 4 αριθμοι υπάρχουν σε cosmote ήδη.

Τελευταία επεξεργασία από: stelios2809, 01/12/2011 - 17:06


#22   aggelos91

aggelos91

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 17:41

Ψαχτο πρώτα οσο αναφορα την επιδοτηση που θα σου κανει η καθε εταιρια,γιατι οι χρονοι ομιλιας κλπ ειναι πανω κατω σχεδον ιδια σε ολες τις εταιριες. Κανε αιτηση φορητοτητας σε αλλο παροχο και περιμενε για το γνωστο "RETENTION" τη προσφορα δηλαδη και τη καλυτερο μπορει να κανει ωστε να μην σε χασει απο πελατη!!!


Επειδη εχεις και πολλους αριθμους δεν ξερω ψαξε να δεις αν κανουν τιποτα καλυτερο σαν "οικογενιακο πακετο" ;)

Good Luck

#23   aggelos91

aggelos91

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 17:55

Eπισης γνωριζει κανεις αν ακομα δινουν δωρεαν συσκευη με το καρτοσυμβολαιο 25 της cosmote? ???
Αν και το ειδα και στο site....

#24   stelios2809

stelios2809

    iPH User

  • 187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 02/12/2011 - 15:35

Πετάχτηκα σε έναν Γερμανό.
Είναι λίγο μπερδεμένη η διαδικασία να γίνει το οικογενειακό πακέτο..

Τον δικό μου αριθμό από καρτοσυμβολαιο 35 σε 24μηνο απεριόριστα 45 μου δίνει 270ε επιδότηση. άρα (4s-16gb) 669-270=399.
--ενώ σε νέα σύνδεση (απεριόριστα 45) το έχει προσφορά 269ε--
Τον αριθμό του πατέρα μου από απεριόριστα 15 (παλιό πρόγραμμα) σε απεριόριστα 45 του δίνει 400ε επιδότηση. άρα (4s-16gb) 669-400=269.
ΑΡΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ Η ΑΛΛΗ!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες