Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Windows Phone 7 demo για χρήστες iOS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
30 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   mamakossa

mamakossa

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2011 - 17:18

Καλά μιλάμε η οθόνη αφής που έχει είναι φοβερή..τέτοια ανταπόκριση που μοιάζει iPhone.
Το λειτουργικό λίγο γκουμούτσα μου φάνηκε...
Αλλά για την οθόνη μόνο και μόνο το αγοράζω άνετα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/11/2011 - 17:23

Προσωπικά επειδή έχω το εταιρικό μου τηλέφωνο με windows phone 7.5 (mango update) μπορώ να πώ ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη από το λειτουργικό. Είναι πολύ ευχρηστο και το marketplace εμπλουτίζεται συνεχώς. Το προτιμώ 1000 φορές από το android που κάθε φορά που τυχαίνει να χρησιμοποιήσω δεν ξέρω που παν τα 4 με τις 45982592 home screens και τα χαοτικά μενού...

Οι καθημερινές λειτουργίες όπως emailing, τηλέφωνα, social media γίνονται όσο εύκολα όσο και στο iphone και το μενού και η πλοήγηση σ' αυτό είναι πολύ ξεκάθαρα.

Αν δεν υπήρχε το iphone θα μπορούσα άνετα να ζήσω με τα windows phone 7.5.


Συμφωνω μαζι σου.Μια δυο φορες που επιασα στα χερια μου Windows phones μου φανηκαν πολυ γρηγορα και με τον ιδιο χειρισμο που κανω στο Iphone απλα με αλλα εικονιδια.Τα Android μου φαινονται μη ανταποκρισιμα τα εικονιδια τους.Αν δεν ειχα Iphone θα ειχα σιγουρα Windows.Βεβαια παιζει ρολο και η τιμη.Πρεπει να ριξουν λιγο τις τιμες τους για να πανε μπροστα.Α πρεπει να αλλαξουν κι αυτον τον CEO που εχουν που μοιαζει με ιδιοκτητη Κωλομπαρου η στην καλυτερη περιπτωση με πωλητη μεταχειρισμενων αυτοκινητων.

#18   johnjk

johnjk

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2011 - 17:35

Μου αρεσει εχω κ ενα παρομοιο θεμα dreamboard αλλα πιστευω οτι δν μ ειναι οσο ευχρηστο οσο το ios

#19   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2011 - 17:38

Όμορφο, αλλά λίγο μπερδεμένο γιατί δε γίνεται σαφής διαχωρισμός των θεμάτων.

#20   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2011 - 17:46

Wallpaper πισω απο τα widgets μπορείς να βάλεις ή είναι σαν το os 3.0?

#21   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/11/2011 - 19:45

Χωρίς να το έχω ψάξει πολυ, μιας και το τηλέφωνο είναι εταιρικό και δεν το "πειράζω", μπορείς να βάλεις wallpaper στην οθόνη που εμφανίζεται πριν το ξεκλειδώσεις, αλλά όχι πίσω από τα εικονίδια.

Πάντως δεν έχει και πολύ νόημα να βάλεις wallpaper γιατί στην βασική οθόνη (εκεί που φαίνονται τα μεγάλα εικονίδια) δεν θα φαίνεται κάτι από πίσω μιας και τα εικονίδια πιάνουν όλη την οθόνη, ενώ αν βάλεις στην οθόνη με τα μικρά εικονίδια πάλι δεν θα είναι εύχρηστο γιατί δεν θα ξεχωρίζουν τα εικονίδια από το φόντο.

Μπορείς όμως να διαλέξεις το βασικό χρώμα του κινητού (το χρώμα των εικονιδίων κλπ) και αντί για κόκκινο που έχει στο demo να διαλέξεις ότι θες. Εμένα προσωπικά είναι ματζέντα (κοινώς φούξια)! :P

#22   jim82jim

jim82jim

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 30/11/2011 - 23:26

μουφα....

δεν μου εκατσε καλα.... μεγαλο πραγμα και η συνηθεια στο ios



Συμφωνώ απολύτως!

#23   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 00:00

Ειναι απιστευτο το νεο λειτουργικο της MS (καλως η κακως) και τα WM8, αν εχουν μεγαλωσει την βαση προγραμματων τους θα μπορει να γινει υποψηφιο για να μεταβω απο το ios. Προς το παρον δεν με καλυπτουν και δεν κανω την αλλαγη.
Βεβαια εγω προσωπικα δεν ειμαι και ο συνηθισμενος καταναλωτης μιας και δεν δενομαι με πραγματα οτι και αν ειναι αυτα και δεν δισταζω να αλλαξω οτι εχω συνηθησει αν βρω κατι καλυτερο... Οπως απο Windows mobile 2003 πηγα σε symbian και ξαναπηγα στα Windows Mobile 5,6,6.5 και μετα iOS, ετσι θα συνεχισω να κανω χωρις φανατισμο και εμμονες...
Λυπαμαι απλα τους καταναλωτες που καποιος τους εχει πισει οτι κατι ειναι και θα ειναι παντα καλυτερο...
Ενας ταπεινος χρηστης touch συσκευων απο το 2003...

Τελευταία επεξεργασία από: eNeRGy, 01/12/2011 - 00:02


#24   morrraki

morrraki

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2011 - 00:01

καλησπερα και απο εμενα!οποιος εχει πιασει στα χερια του windows phone 7 τοτε ξερει πολυ καλα οτι μιλαμε για το ποιο smooth λειτουργικο που κυκλοφορει αυτην τη στιγμη.ειναι εντελως διαφορετικης φιλοσοφιας απο το ios και android και εντελως αllagaristo!και εχει το ποιο γρηγορα αναπτυσομενο appstore απο ολα και εχει τραβηξει πολυ σημαντικο αριθμο developers που ασχολουνται με την πλατφορμα!!ειναι απλα περιφιμο και πολυ υποσχομενο os!!προσωπικη αποψη παντα και απο ανθρωπο με αρκετο handson σε windows phone 7!!

Τελευταία επεξεργασία από: morrraki, 01/12/2011 - 00:05


#25   morrraki

morrraki

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2011 - 00:04

Ειναι απιστευτο το νεο λειτουργικο της MS (καλως η κακως) και τα WM8, αν εχουν μεγαλωσει την βαση προγραμματων τους θα μπορει να γινει υποψηφιο για να μεταβω απο το ios. Προς το παρον δεν με καλυπτουν και δεν κανω την αλλαγη.
Βεβαια εγω προσωπικα δεν ειμαι και ο συνηθισμενος καταναλωτης μιας και δεν δενομαι με πραγματα οτι και αν ειναι αυτα και δεν δισταζω να αλλαξω οτι εχω συνηθησει αν βρω κατι καλυτερο... Οπως απο Windows mobile 2003 πηγα σε symbian και ξαναπηγα στα Windows Mobile 5,6,6.5 και μετα iOS, ετσι θα συνεχισω να κανω χωρις φανατισμο και εμμονες...
Λυπαμαι απλα τους καταναλωτες που καποιος τους εχει πισει οτι κατι ειναι και θα ειναι παντα καλυτερο...
Ενας ταπεινος χρηστης touch συσκευων απο το 2003...


+1000

#26   eric11

eric11

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eric1987

Δημοσίευση 01/12/2011 - 00:10

Καλά μιλάμε η οθόνη αφής που έχει είναι φοβερή..τέτοια ανταπόκριση που μοιάζει iPhone.
Το λειτουργικό λίγο γκουμούτσα μου φάνηκε...
Αλλά για την οθόνη μόνο και μόνο το αγοράζω άνετα...


Αφου το χρεισημοποιεις μεσω iPhone, σαν τι ηθελες να μοιαζει; :P

Προσωπικα μου κανει πολυ κακη εντυπωση που διαφημιζει ενα λειτουργικο μεσω ενος αλλου λειτουργικου.

#27   mamakossa

mamakossa

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 00:42

Αστειεύομαι προφανώς
ΆΛλο πράμα το demo και άλλο πράμα η συσκευή στα χέρια.

#28   eric11

eric11

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eric1987

Δημοσίευση 01/12/2011 - 00:56

Ναι, το φανταζομαι. Φιλικα το ειπα.

#29   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 16:26

Ειναι απιστευτο το νεο λειτουργικο της MS (καλως η κακως) και τα WM8, αν εχουν μεγαλωσει την βαση προγραμματων τους θα μπορει να γινει υποψηφιο για να μεταβω απο το ios. Προς το παρον δεν με καλυπτουν και δεν κανω την αλλαγη.
Βεβαια εγω προσωπικα δεν ειμαι και ο συνηθισμενος καταναλωτης μιας και δεν δενομαι με πραγματα οτι και αν ειναι αυτα και δεν δισταζω να αλλαξω οτι εχω συνηθησει αν βρω κατι καλυτερο... Οπως απο Windows mobile 2003 πηγα σε symbian και ξαναπηγα στα Windows Mobile 5,6,6.5 και μετα iOS, ετσι θα συνεχισω να κανω χωρις φανατισμο και εμμονες...
Λυπαμαι απλα τους καταναλωτες που καποιος τους εχει πισει οτι κατι ειναι και θα ειναι παντα καλυτερο...
Ενας ταπεινος χρηστης touch συσκευων απο το 2003...


Θα κάνω το ίδιο όταν καταφέρει να έχει την ίδια ενσωμάτωση και επικοινωνία με το Mac όπως το iOS.

#30   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/12/2011 - 15:43

Θα κάνω το ίδιο όταν καταφέρει να έχει την ίδια ενσωμάτωση και επικοινωνία με το Mac όπως το iOS.

Α, καλά, σύντομα δηλαδή...
Άν σκεφτείς ότι έκανε 15 χρόνια να κάνει συμβατά τά Office for Mac μέ τά Office for Windows Καί ακόμα έχουν μικροασυμβατότητες...! :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες