Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

[How To] Downgrade iPhone 3G[S] from 3.1 using Saurik's Cydia Signature Server


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
201 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   PaNoSS®

PaNoSS®

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 15/09/2009 - 13:26

α και κατι αλλο...αν ξεχαστεις και κανεισ jb αμεσως μετα τα 2 ρεστορε τοτε με backup επανερχεται..το διαβασα στο xsellize..δεν το εχω επιβεβαιωσει..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   doctorm

doctorm

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2009 - 13:34

Παιδιά μπερδεύτηκα... Διάβασα όλο το άρθρο αλλά έχω μια απορία.

Εμείς που κάναμε update σε 3.1 και μετά με τον τρόπο που υπέδειξε ο saurik βρήκαμε τα αρχεία iBEC και iBSS ,δεν μπορούμε να κάνουμε downgrade;


φιλε μου, εαν δεν σου αποθηκευσε ο cydia (This iphone has ECID SHSH on file) τα αρχεια οταν ησουν στο 3.0 η 3.01 δεν μπορεις να κανεις downgrade με αυτον τον τροπο.εαν τα αρχεια αυτα τα πηρες manually, θα περιμενεις καποιον αλλον τροπο

.

Τελευταία επεξεργασία από: doctorm, 15/09/2009 - 13:39


#33   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/09/2009 - 13:57

Και πώς ακριβώς το κάνουμε αυτό παιδιά ... λίγο βοήθεια στου άσχετους. Έκανα το restore σε 3.0 και μετά... πιό QuickPwn χρησιμοποιούμε για να το κάνουμε αυτό και πώς;

Ακυρο τα κατάφερα (βρε τι κάνει το google) :P

#34   taitienitsa

taitienitsa

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/09/2009 - 14:18

Παιδιά,εγώ χωρίς onfile cydia έκανα κανονικά downgrade ακολουθώντας τις οδηγίες του sauric κ κατόπιν jailbreak...

Τι να πώ...Προσπαθείστε κ όσοι δεν έχετε onfile.

Ή τι να πω.Είχα onfile κ δεν το ήξερα;;! Μπορεί να παίζει κ αυτό... :blink:

#35   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/09/2009 - 14:34

Οδηγός downgrade

Follow me on twitter


#36   Apollonios

Apollonios

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2009 - 15:37

Παιδιά,εγώ χωρίς onfile cydia έκανα κανονικά downgrade ακολουθώντας τις οδηγίες του sauric κ κατόπιν jailbreak...

Τι να πώ...Προσπαθείστε κ όσοι δεν έχετε onfile.

Ή τι να πω.Είχα onfile κ δεν το ήξερα;;! Μπορεί να παίζει κ αυτό... :blink:


Κάποιος άλλος που δοκίμασε να επιβεβαιώσει ή να το διαψεύσει γιατί αυτό που λέει είναι πολύ σημαντικό

Τελευταία επεξεργασία από: Apollonios, 15/09/2009 - 15:40


#37   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2009 - 16:08

ρε παιδια ρωτησα και πιο πανω....σε mac πως το κανουμε!!! δεν μπορω να βρω το path που λεει!

#38   anthopa

anthopa

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Twitter:@ianthapo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/09/2009 - 16:27

Μπορεί κάπποιος να ανεβάσει το αρχείο host για windows γιατί δε μπορώ να το φτιάξω μόνος μου

#39   melodicnyo

melodicnyo

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2009 - 16:39

Help…έχω κατά μπερδευτεί με όλα αυτά …μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να μου υποδείξει αν μπορώ να κάνω κάτι. έχω ένα 3gs με φιρμ. 3.1 και δεν είναι από Ελλάδα όποτε δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω με το iTunes, επίσης δεν έχω κρατήσει τπτ από το cydia .
Υπάρχει κάποια λύση?

Συγχωρείτε αλλά δεν έχω ιδεα.εχω το iphone 4 μέρες και δεν μπορώ καν να το ενεργοποιήσω.

#40   anthopa

anthopa

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Twitter:@ianthapo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/09/2009 - 16:47

Το Host file νομίζω ότι το έκανα καλά αλλα μου λέει στο itunes "your device is not eligible to restore in that version" Δηλαδή σαν να επικοινωνεί ακόμα με την apple... ΒΟΗΘΕΙΑ

#41   doctorm

doctorm

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2009 - 17:02

Κάποιος άλλος που δοκίμασε να επιβεβαιώσει ή να το διαψεύσει γιατί αυτό που λέει είναι πολύ σημαντικό

θα το πω μια φορα, για το 3G και 2G, δεν υπαρχει προβλημα να κανεις downgrade, δηλαδη δεν χρειαζεται η μεθοδος του sauric,οπως γινοταν παλαιοτερα, το ιδιο γινεται και τωρα. οτι λεμε τωρα ειναι για το 3GS και μονο

Τελευταία επεξεργασία από: doctorm, 15/09/2009 - 17:03


#42   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/09/2009 - 17:11

ρε παιδια ρωτησα και πιο πανω....σε mac πως το κανουμε!!! δεν μπορω να βρω το path που λεει!


δες τον οδηγό μου http://www.isepsis.c...emid=65&lang=el

Help…έχω κατά μπερδευτεί με όλα αυτά …μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να μου υποδείξει αν μπορώ να κάνω κάτι. έχω ένα 3gs με φιρμ. 3.1 και δεν είναι από Ελλάδα όποτε δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω με το iTunes, επίσης δεν έχω κρατήσει τπτ από το cydia .
Υπάρχει κάποια λύση?

Συγχωρείτε αλλά δεν έχω ιδεα.εχω το iphone 4 μέρες και δεν μπορώ καν να το ενεργοποιήσω.


όχι δεν υπάρχει λύση καθώς δεν υπάρχει unlock και πολύ δύσκολα θα υπάρξει


Το Host file νομίζω ότι το έκανα καλά αλλα μου λέει στο itunes "your device is not eligible to restore in that version" Δηλαδή σαν να επικοινωνεί ακόμα με την apple... ΒΟΗΘΕΙΑ


είτε κάτι έκανες λάθος εκεί είτε δεν είχες κρατήσει το ECID μέσω του Cydia. Μάλλον το πρώτο.

Σε windows πρέπει να ορίσετε τα permissions του hosts έτσι ώστε να μπορείτε να το αποθηκεύσετε

Follow me on twitter


#43   Neosifos

Neosifos

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2009 - 17:17

Ουτε εγω νομιζω ειχα αυτο το Onfile που αναφερετε...Παρ'ολα αυτα δοκιμασα να ακολουθησω την διαδικασια και ως ενα σημειο τα καταφερα...και downgrade εγινε και jailbreak.Το προβλημα μου ομως ηταν οτι ενω υπηρχε το εικονιδιο του Cydia, δεν μπορουσα να μπω μεσα... Εκανε πως ξεκινουσε και με ξαναπετουσε στο springboard...το εκανα ξανα upgrade σε 3.1 καιτωρα προσπαθω να ξανακανω την διαδικασια αλλα χωρις επιτυχια ακομα στο downgrade... :huh: :huh:

#44   taitienitsa

taitienitsa

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/09/2009 - 17:30

Εμένα δουλεύει πάντως το cydia μια χαρά...

Κ είμαι σχεδόν σίγουρο ότι onfile δεν είχα κρατήσει τα αρχεία...Εκτός αν το έκανε αυτόματα,χωρίς να κάνω εγώ κάτι,κ τα είχε κρατήσει!Τι να πω...

Τι εννοείς χωρίς επιτυχία τώρα;; Κάνεις ακριβώς ότι λέει;; Θα σου βγάλει error κ την πρώτη φορά στο restore κ την δεύτερη.Αλλά την δεύτερη δεν πειράζει.Ουσιαστικά ότι ήταν απαραίτητο να γίνει,έχει γίνει.

Μετά μόλις τελειώσεις κ το δεύτερο restore τρέχεις το quickpwn για να βγείς από restore mode.
Ενεργοποιείς μέσω itunes κ κάνεις jailbreak με redsnow...

K όλα λειτουργούν μια χαρά.

#45   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 15/09/2009 - 17:56

Εμένα με καράφλιασε.
Παρόλο που είχα 3.0 και είχα δει το μήνυμα στο CYDIA στην πρώτη σελίδα, χωρίς να ξέρω ότι η apple, σταμάτησε να πιστοποιεί τις προηγούμενες εκδόσεις μέχρι την 3.0, εξαιτίας safe mode, επιχείρησα να κάνω επαναφορά με shift+restore στην 3.0 και μου έβαζε την συσκευή σε recovery mode και δεν προχωρούσε.
'Ακουσα έναν φίλο που ήταν απο τους πρώτους που έκανε αναβάθμιση στην 3.1 και όπου όπως μου είπε και υποβάθμιση στην 3.0 καθώς και jailbreak και αναβάθμισα, γιατί το τηλέφωνο ήταν πάνω απο 4 μέρες κλειστό και όπως καταλαβαίνεται το χρειάζομαι.
Τώρα που επιχειρώ να κάνω τα βήματα που λέει ο saurik, μου πετάει μήνυμα σφάλματος 3002 και δεν ξέρω τι να κάνω.
Να υποθέσω ότι όπως και με την 3.0,που έλεγαν ότι δεν θα μπορούμε να κάνουμε jb, θα γίνει και στην 3.1; :unsure:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες