Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΙΜ+ push


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   alexrom338

alexrom338

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2009 - 12:57

Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Εχω κατεβασει το IM+ γιατι θελω το MSN. Εχω ενεργοποιησει το push, αλλα οταν μου στελνει καποιος instant message το βλεπω μολις το ξαναανοιγω. δεν με ειδοποιει.Τι να κανω?
Το fetch τι ειναι? Πρεπει να το ενεργοποιησω και αυτο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   elektricrain

elektricrain

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/09/2009 - 19:29

Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Εχω κατεβασει το IM+ γιατι θελω το MSN. Εχω ενεργοποιησει το push, αλλα οταν μου στελνει καποιος instant message το βλεπω μολις το ξαναανοιγω. δεν με ειδοποιει.Τι να κανω?
Το fetch τι ειναι? Πρεπει να το ενεργοποιησω και αυτο?


Το κινητό σου δεν είναι αγορασμένο από Ελλάδα υποθέτω... Προφανώς δεν είναι από Ελλάδα όποτε θα πρέπει να εγκαταστήσεις από Cydia το Push fix.

#3   alexrom338

alexrom338

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2009 - 11:27

απο ελλαδα ειναι αγορασμενο. vodafone

#4   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2009 - 12:18

Ειχα και γω αυτο το προβλημα...Μηπως ειναι κατεβασμενο απο το γνωστο καταστημα? (οχι appstore?)

#5   grim_gr

grim_gr

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2009 - 13:04

Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Εχω κατεβασει το IM+ γιατι θελω το MSN. Εχω ενεργοποιησει το push, αλλα οταν μου στελνει καποιος instant message το βλεπω μολις το ξαναανοιγω. δεν με ειδοποιει.Τι να κανω?
Το fetch τι ειναι? Πρεπει να το ενεργοποιησω και αυτο?


Το fetch ΔΕΝ χρειάζεται να είναι ενεργοποιημένο για τη λειτουργία των push notifications, ωστόσο η επιλογή NOTIFICATIONS (μέσα στο μενού GENERAL των SETTINGS) ΠΡΕΠΕΙ να είναι ON. Από εκεί μπορείς να επιλέξεις και το είδος της ειδοποίησης που θα δέχεσαι από κάθε εφαρμογή που υποστηρίζει αυτήν την υπηρεσία. Απαραίτητη προϋπόθεση για όλα αυτά βέβαια είναι να υποστηρίζει data το συμβόλαιο/καρτοκινητό σου και να είναι σωστά ρυθμισμένη η συσκευή σου (βλέπε εδώ για οδηγίες από τη Vodafone) ή να είσαι συνδεμένος στο internet μεσω κάποιου wireless router.

ΥΓ. Η λειτουργία fetch σχετίζεται με την άμεση ειδοποίησή σου σε περίπτωση οποιαδήποτε αλλαγής στο mailbox (πχ εισερχομένου μηνύματος) κάποιου λογαριασμού που υποστηρίζει fetch, όπως το MobileMe mail service και το Yahoo!Mail Plus (το Google Mail δεν υποστηρίζεται). Επίσης το fetch πρέπει να είναι ON για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις την υπηρεσία Find My Iphone από το MobileMe. Οι "παρενέργειες" τόσο στην περίπτωση του fetch service όσο και στα push notifications είναι η ελαχιστοποίηση του μέγιστου usage/standby time της συσκευής σου.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες