Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iTunes σε καινουριο Macbook pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gkanetidis

gkanetidis

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2011 - 19:42

Καλησπερα. Μολις αγορασα ενα καινουριο Macbook pro με Lion και η απορια μου ειναι η εξης. πως μπορω να διαμορφωσω το itunes ακριβως με βαση το iPhone μου, δηλαδη επαφες,φωτογραφιες,μουσικη κτλ κτλ.
το παλιο μου λαπτοπ το εχω πουλησει και δεν ειχα κανει καποιο backup του itunes.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/12/2011 - 19:44

Καλησπερα. Μολις αγορασα ενα καινουριο Macbook pro με Lion και η απορια μου ειναι η εξης. πως μπορω να διαμορφωσω το itunes ακριβως με βαση το iPhone μου, δηλαδη επαφες,φωτογραφιες,μουσικη κτλ κτλ.
το παλιο μου λαπτοπ το εχω πουλησει και δεν ειχα κανει καποιο backup του itunes.



Θα έπρεπε να είχες πάρει κάποια αρχεία ώστε να μπορέσει να φτιάξεις όπως ήταν το προηγούμενο. Τώρα κάνε authorize το iTunes με το account σου, σύνδεσε το κινητό σου και κάνε δεξί κλικ πάνω του και back up.
Once You Go Mac You Never Go Back

#3   gkanetidis

gkanetidis

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2011 - 19:51

το εκανα. δεν περασε επαφες,μουσικη κτλ.

#4   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/12/2011 - 20:01

το εκανα. δεν περασε επαφες,μουσικη κτλ.


Τις επαφές σου μήπως τις έχεις στο iCloud? Εάν όχι πήγανε στο tab->info και επέλεξε να κάνει sync με το Address book και μετά θα σου βγάλει μια επιλογή όταν πατήσεις apply. Εκέι πάτα merge.

Τα τραγούδια είναι λογικό να μην στα περάσει..Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα άλλο για να το κάνει αυτό..
Once You Go Mac You Never Go Back

#5   gkanetidis

gkanetidis

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2011 - 21:43

Ενταξει οι επαφες ειναι οκ. τωρα πρεπει να βρω ενα τροπο να περασω τη μουσικη. ξερει κανεις για το πως?
επισης οταν παταω να συγχρονισει τις εφαρμογες λεει οτι θα αντικατασταθουν οι εφαρμογες του iphone με αυτες του υπολογιστη. να πω οτι εκανα backup parchaised applications.

#6   gkanetidis

gkanetidis

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2011 - 00:00

τελικα το βρηκα. με το phone to mac εγιναν ολα τελεια...σε περιπτωση που εχει και καποιος αλλος το ιδιο προβλημα με εμενα.

#7   dinos1986

dinos1986

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2011 - 10:30

Αν μπορείς να με βοηθήσεις και εμένα γιατί και εμένα το ίδιο μου λέει ότι θα μου σβήσει όλες τις εφαρμογές απο το iPhone παρόλο που και εγώ έκανα transfer purchases.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες