Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

PwnageTool for iPhone OS 3.1 [iPhone 1st Gen, iPhone 3G, iPod Touch 1st Gen]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
100 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   jimmny

jimmny

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/09/2009 - 15:52

Παιδες εγω εκανα τη βλακεια και εκανα update σε 3.1 απο το iTunes, και μετα ανοιξα το pwnage σε mac για να το κανω jailbreak. Και τωρα οταν παω να κανω alt+restore κ επιλεγω το custom firmware μου κολλαει στο preparing και βγαζει σφαλμα 1604. Ετσι το εκανα restore με το "μαμα" firmware και ειναι ολα οκ, απλα δεν ειναι jailbroken...

Μπορω να κανω τπτ αλλο η να περιμενω να βγει το redsnow;




αν δεν βαριεσε να το κανεις με windows με το παραπανω τροπο που ειχα γραψει,τοτε περιμενεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   SIERRA1

SIERRA1

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2009 - 20:49

Γεια σε όλους !!!
Εχθες έκανα την εγκατάσταση του 3.1OS όπως περιγράφικε στην πρώτη σελ. και όλα πήγαν μια χαρά.
Αυτό που δεν βλέπω είναι το λογότυπο του παροχέα (WIND) που βρισκόταν αναμεσα στη στη μπάρα σήματος
και στο σύμβολο του 3G.
Είναι κάποιο πρόβλημα της εγκατάσης ή έτσι είναι με το 3.1 λειτουργικο ; ; ; ;

#93   NEXTNEXT

NEXTNEXT

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:nextsak

Δημοσίευση 06/10/2009 - 09:55

Kaλημερα,

Eκανα την εγκατάσταση του 3.1 και όλα πήγαν μια χαρά.
Αυτό που δεν βλέπω είναι το λογότυπο του παροχέα vodafone

Επισης παρατηρω οτι χανει το σημα αρκετα συχνα κ δεν κλειδωνει στη vodafone
ακομα και χειροκινητα.

κανεις αλλος;

#94   dj_vts

dj_vts

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Twitter:@dj_vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:dj_vts

Δημοσίευση 06/10/2009 - 17:31

Γινεται να επιστρεψω απο την 3.1 στην 3.0.1 στο iphone 3g μου; Χρειαζομαι επιγοντως το jailbreak και δεν μπορω να το κανω στην 3.1

#95   d3m0nak1

d3m0nak1

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2009 - 12:30

εφχαριτω το FORUM και τα ΠΑΙΔΙΑ που μας κρατισαν ενιμερουσ για τν νεα ακδωση... εχω ενα 2G και ενα 3G και καταφερα να τα κανω στην 3.1 με windows xp
δν εχω κανενα παραπονο.... μπαταρια λουξ, σημα λουξ και το WIFI...
τωρα του περναω και την βιντεο καμερα http://www.iphonehel...ort-believe-it/ και 8α ειμαι ποιο λουξ....

Τελευταία επεξεργασία από: d3m0nak1, 08/10/2009 - 12:30


#96   jimevi13

jimevi13

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2009 - 11:14

εφχαριτω το FORUM και τα ΠΑΙΔΙΑ που μας κρατισαν ενιμερουσ για τν νεα ακδωση... εχω ενα 2G και ενα 3G και καταφερα να τα κανω στην 3.1 με windows xp
δν εχω κανενα παραπονο.... μπαταρια λουξ, σημα λουξ και το WIFI...
τωρα του περναω και την βιντεο καμερα http://www.iphonehel...ort-believe-it/ και 8α ειμαι ποιο λουξ....


μια χαρά το wi-fi στο 1st gen ή αλλιώς στο 2G ε?για πές μου λίγο με ποιον τρόπο το έκανες unlock και ποια έκδοση του itunes έχεις??????

#97   constantine_88

constantine_88

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2009 - 15:49

Καλησπέρα! Προσπαθώ να κατεβάσω το pwnage tool αλλά το rapidshare δεν με αφήνει γιατί έχω ήδη κατεβάσει κάτι αλλο. Ξέρει κανείς κανέναν άλλο τρόπο να το κατεβάσω ή περιμένω πάλι από αύριο...;

#98   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 10/10/2009 - 17:35

μια χαρά το wi-fi στο 1st gen ή αλλιώς στο 2G ε?για πές μου λίγο με ποιον τρόπο το έκανες unlock και ποια έκδοση του itunes έχεις??????

Πως θα το κανω κ εγω το δικο μ σε windows home basic? Please.. :)

#99   Thodoricos

Thodoricos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2009 - 19:31

παιδια ολα καλα με το update αλλα δεν μο εμφανιζει το vf GR της οπερετας, εχω κανονικα σημα αλλα δεν φαινεται το logo..κανεις που να χει το ιδιο προβλημα?


Μην ανησηχείς γιαυτό. Κατέβασε απο Cydia το makeitmine και πέρασε δικό σου Carrier. Π.χ. : Vod, Tzzzzt, Biiip, yourname.gr e.t.c.

#100   MaRkUs_

MaRkUs_

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/10/2009 - 01:46

ρε παιδιά έκανα κανονικά jb αλλα μόλις κατέβασα sb settings και έκανα respring έχει κολήση κ γυρνάει η μ@λακία που δίχνει ότι φορτώνει εδω και μιά ώρα....δεν κλείνει τπτ δεν κάνει. τι παίζει?

#101   jimevi13

jimevi13

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2009 - 10:08

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ wi-fi καλύτερα να καθήσει και μετά να διαβάσει το μήνυμα!!!χιχιχιχιχ

Μετά απο πολύ κόπο ανακάλυψα ότι υπάρχει πρόβλημα hardware και όχι software!αν και θα μπορούσε κάποιος να πεί ότι φταίει και η apple για τα update της!!!τεσπα!!!
λοιπον, σας παραθέτω αυτά που βρήκα και να σας πώ ότι σε εμένα αυτό λειτούργησε!!!

http://discussions.a...sageID=10166135







για όσους δεν ξέρουν Αγγλικά με λίγα λόγια η μαμά Apple το κάνει γαργάρα το θέμα για να μην υπάρξουν μαζικές επιστροφής προς αλλαγής του chip του wi-fi μας!!!
πρόκειται για ένα chip το οποίο είναι ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ διότι τα παίζει στις θερμοκρασίες που ανεβάζει το iphone!!
άφησα επι 15 λεπτά το μαμημένο 2G μου το οποίο το έχω στην 3.1 στο ψυγείο και επι 15 λεπτά είχα κανονική σύνδεση με το wi-fi δίκτυό μου!!!μετά που ζεστάθηκε πάλι δεν έβρησκε δίκτυο!!!για κάντε το και εσείς το πήραμα και θα δείτε!!!!Στην συντήρηση λέμε!όχι κατάψυξη!!!χαχαχαχ!!!

απλά όπως είπε και ένα φιλαράκι μου, έπρεπε με τις οδηγείες χρήσης να μας αναφέρουν ότι μετά το άνοιγμα της συσκευασίας διατηρήστε το στο ψυγείο!χαχαχαχα
αυτά απο εμένα!;)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες