Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σε υψηλά επίπεδα η ζήτηση του iPhone 3GS μετά από δύο χρόνια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/12/2011 - 09:06

Δημοσίευμα των Digitimes αναφέρει ότι η Apple συνεχίζει την παραγωγή του iPhone 3GS σε μεγάλες ποσότητες παρά την μεγάλη δημοτικότητα του iPhone 4S που κυκλοφόρησε πριν δύο μήνες.

Αναρτημένη εικόνα


Συγκεκριμένα, πηγές της ιστοσελίδας αναφέρουν ότι η παραγωγή άγγιξε τα δύο εκατομμύρια για το τρέχον τρίμηνο με προβλεπόμενη παραγωγή για το πρώτο τρίμηνο του 2012 στα 1.4 με 1.6 εκατομμύρια συσκευές.

Συγκριτικά με το νέο iPhone 4S, το οποίο σύμφωνα με αναλύσεις πούλησε περί τα 30 εκατομμύρια αυτό τον μήνα, η ζήτηση για το iPhone 3GS δεν μοιάζει τόσο μεγάλη αλλά αν αναλογιστούμε ότι μιλάμε για μια συσκευή άνω των δύο ετών, τότε αλλάζει το πράγμα. Η δωρεάν τιμή του (με διετές συμβόλαιο) σίγουρα λειτουργεί υπέρ της ζήτησης ενώ και η πλήρης υποστήριξή του από την Apple όσον αφορά τις αναβαθμίσεις του λειτουργικού -σε αντίθεση με άλλες εταιρείες- δημιουργούν ένα ελκυστικό πακέτο.

Πόσοι από σας έχετε μείνει με το iPhone 3GS ή το προτιμήσατε πρόσφατα;

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 09/12/2011 - 09:41

Χρήστης του 3Gs εδω κ δυο χρόνια πλέον μόνο καλα λόγια έχω να πω...
Δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα...
Κάνω όλες μου τις εργασίες απο αυτο χωρίς κανένα πρόβλημα...
Και μιας κ έχει ακόμα υποστήριξη απο την μαμά apple όσον αφορά το λογισμικό είμαι ικανοποιημένος 100%...
Αυτή την στιγμή τρέχει iOS 5.01 χωρίς jb απροβληματιστα...φαντάζομαι τους χρήστες του s που λογικά θα πατάει φωτιές:)
Σκεφτόμουν πολυ την αναβάθμιση σε 4S αλλα καθαρά κ μόνο λόγο της οθόνης δεν αναβαθμιζω ήθελα πιο μεγάλη οθόνη...

#3   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2011 - 09:43

Στα λεφτα του αποτελει ισως μια απο τις καλυτερες λυσεις του ανταγωνισμου.. Ειδικα για εναν ανθρωπο που θελει να μπει στο κοσμο της apple χωρις πολλα χρηματα..
Προσωπικα οταν βγηκε το 4..δεν σκεφτηκα ποτε να αλλαξω το 3gς μου..Με καλυπτε απολυτα και ακομα με καλυπτει αλλα εχοντας μια πολυ συμφερουσα επιδοτηση προχωρησα στην αγορα του 4ς (τσαμπα σχεδον) και δεν το μετανιωσα ομολογουμενως.
Και τωρα εχω πλεον μια πολυ ευτυχισμενη γυναικα η οποια μαθαινει και αυτη το δρομο της apple εχοντας στα χερια της το παλιο μου 3gs.

#4   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/12/2011 - 09:48

Το μόνο που με χαλάει στο 3Gs είναι η πλαστικούρα... καμία σχέση σαν ποιότητα κατασκευής με το 4 και 4s που είναι από γυαλί και αλουμίνιο...

#5   dedalos

dedalos

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2011 - 09:50

Συνεχίζω να το χρησιμοποιώ ακόμα και σήμερα παρόλο που αγοράστηκε την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας του. Έχω χρησιμοποιήσει κατά καιρούς iPhone 4 και δεν βρίσκω καμία διαφορά στην λειτουργικότητα του πέραν της ανάλυσης της οθόνης και της μπροστινής κάμερας.
Η οθόνη του είναι ο μόνος λόγος να θέλει να το αλλάξει κανείς. Η διαφορά στην οθόνη είναι δραματική. Αλλά είναι υπερβολικά ακριβό έστω και δωρεάν με συμβόλαιο για τα σημερινά δεδομένα.

#6   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2011 - 09:53

συμφωνο οτι ειναι μια χαρα κινητο. οσο για την οθονη εγω που εχω και ττο 4αρι και τα βαζω διπλα διπλα δεν εχει και καμια τεραστια δαιφορα..

#7   eski

eski

    iPH Junior

  • 371 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2011 - 10:24

Και γιατι να μην ειναι?
Παρολο που το 4 εχει μεγαλη διαφορα στη ταχυτητα (ειδικα multiskating apps) το GS αξιζει ακομα τα λεφτα του
Οχι σα τη ΜΟΥΦΑ 4s που δεν εχω καταλαβει βασικες διαφορες ακομα και σε Games
Εδω ειμαστε και θα το δειτε
Αυτοι νομιζουν οτι θα πουλησουν 4s στις γιορτες το παλευουν οσο ποτε ακομα και με διαφημισεις
Οταν μετα τις γιορτες φανε το στραπατσο, ισως καταλαβουν οτι πρεπει να κανουν τη κινηση που περιμενει ο κοσμος...
Αλλιως,, κλαφτα Χαραλαμπε..

#8   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2011 - 10:29

Και γιατι να μην ειναι?
Παρολο που το 4 εχει μεγαλη διαφορα στη ταχυτητα (ειδικα multiskating apps) το GS αξιζει ακομα τα λεφτα του
Οχι σα τη ΜΟΥΦΑ 4s που δεν εχω καταλαβει βασικες διαφορες ακομα και σε Games
Εδω ειμαστε και θα το δειτε
Αυτοι νομιζουν οτι θα πουλησουν 4s στις γιορτες το παλευουν οσο ποτε ακομα και με διαφημισεις
Οταν μετα τις γιορτες φανε το στραπατσο, ισως καταλαβουν οτι πρεπει να κανουν τη κινηση που περιμενει ο κοσμος...
Αλλιως,, κλαφτα Χαραλαμπε..

Συγγνωμη κιολλας αλλα ειναι ακριβως τα λογια που ακουγονταν οταν η apple εβγαλε το 3gs μετα το 3g.. Και οπως μονος σου παρατηρεις το 3gs στηριζεται στην αγορα ακομα και σημερα ανετα σε αντιθεση με το 3g που απλα σερνεται...
Και εχε υπομονη λιγο καιρο που θα βγουν εφαρμογες και παιχνιδια που θα υποστηριζουν τα νεα χαρακτηριστικα του 4s και τοτε κρινεις..
Επισης οταν βγηκε το 4 και υπηρχε το 3gs τον πρωτο καιρο τα ιδια ακριβως ηταν(εννοω απο εφαρμογες κτλ) μετα απο καποιους μηνες ομως εκαναν την εμφανιση τους τα hd παιχνιδια και αλλαξαν τον τροπο χρησης των συσκευων..
οποτε δεν χρειαζεται καθε φορα να λεμε τα ιδια..
Και επειδη αναφερθηκε και το θεμα πωλησεων απλα να αναφερω οτι παρολου που η apple διεθεσε πολλα περισσοτερα κομματια απο τι το 4 στην ιδια περιοδο ειναι σχεδον δυσευρετο και εχει σπασει τα ταμεια..
Μπορεις να το δεις και εδω στα αντιστοιχα τοπικ vodafone κτλ που τα παιδια δεν μπορουν να βρουν συσκευες.
Φιλικη και προσωπικη αποψη..

Τελευταία επεξεργασία από: puzzle, 09/12/2011 - 10:32


#9   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 09/12/2011 - 10:29

Ωραίο τοπικ! Να το στείλω στον αντρα μου ο οποίος πριν απο 3 βδομάδες απεκτησε το πρώτο του iphone (3gs) και αισθάνθηκα άσχημα που δεν είχα περισσότερα να διαθέσω να του πάρω 4αρι........αλλα φαντάστηκα οτι θα το ευχαριστηθεί έτσι κι αλλιώς!
Whatsapp doc?

#10   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/12/2011 - 10:37

συμφωνο οτι ειναι μια χαρα κινητο. οσο για την οθονη εγω που εχω και ττο 4αρι και τα βαζω διπλα διπλα δεν εχει και καμια τεραστια δαιφορα..

πρώτη φορά το ακούω αυτό.. Θυμάμαι όταν πρωτοπήρα το 4άρι πέρσι.. Η οθόνη ήταν αυτή που μου έκανε εντύπωση σε σχέση με το 3gs.. To 3gs ακόμα το έχει ο αδερφός μου και το συγκρίνω ... Μερα με τη νύχτα στην οθόνη..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#11   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 09/12/2011 - 10:37

Αυτό αποτελεί απάντηση σε όσους ''σκοτώνουν'' τα μηλαράκια τους στις αγγελίες...

#12   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 09/12/2011 - 11:19

Είμαι χρήστης 3gs και iPad 2. Πρόσφατα και 4s. Το 4s το δώρισα πρόσφατα λόγω βέβαια κάποιας σημαντικής υποχρέωσης και λόγω του ότι όπως και στο 3αρι είχα γίνει εξπέρ κυνηγός μπριζών για φόρτιση. Με το 3αράκι μου είμαι μια χαρά μέχρι στιγμής και όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω εδώ και δύο σχεδόν χρόνια (από την ios 3.1.3 αν θυμάμαι καλά η λίγο πρίν) που έχει φάει άπειρα jb restore δεν καταλαβαίνει τίποτα. Το μόνο που θα αλλάξει το 3gs μου θα είναι το 5αρι όταν, αν βγει και αν με εξυπηρετεί.

#13   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 09/12/2011 - 11:20

πρώτη φορά το ακούω αυτό.. Θυμάμαι όταν πρωτοπήρα το 4άρι πέρσι.. Η οθόνη ήταν αυτή που μου έκανε εντύπωση σε σχέση με το 3gs.. To 3gs ακόμα το έχει ο αδερφός μου και το συγκρίνω ... Μερα με τη νύχτα στην οθόνη..


Sent from my iPhone using Tapatalk



Συμφωνώ και γω μαζί σου, δεν ειναι το ίδιο η οθόνη του 4αριού με το 3gs, αλλα του δεύτερου πάντως ειναι ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΗ, και μια χαρούλα.

(Αλλο ομως αυτό και αλλο να λέμε δεν έχει διαφορές)
Whatsapp doc?

#14   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/12/2011 - 11:46

παιδια συνφωνω απολυτα οτι το 3gs ειναι ενα κινητο που αν και 2 ετιας κραταει καλα και κανει τα σχεδον παντα, ακομη και facetime αν ειναι j/b-οκ χωρις μπροστινη καμερα αλλα γινεται. ομως μην το παρατραβαμε λεγοντας οτι η οθονη του 4αριου δεν εχει μεγαλη διαφορα απο αυτη του 3gs ή οτι το 4s ειναι απατη...
επισης τα υλικα κατασκευης του 4-4s ειναι απλα οτι καλυτερο εχει περασει απο κινητο(ενταξει υπαρχουν και τα vertu). επισης και τα υλικα κατασκευης του Iphone 2g ειναι ανωτερα σε σχεση με την πλαστικουρα των 3g-3gs. ελπιζω στο επομενης γενιας Iphone να εχουμε επιστροφη σε μεταλλικη πλατη...

#15   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 09/12/2011 - 11:48

παιδια συνφωνω απολυτα οτι το 3gs ειναι ενα κινητο που αν και 2 ετιας κραταει καλα και κανει τα σχεδον παντα, ακομη και facetime αν ειναι j/b-οκ χωρις μπροστινη καμερα αλλα γινεται. ομως μην το παρατραβαμε λεγοντας οτι η οθονη του 4αριου δεν εχει μεγαλη διαφορα απο αυτη του 3gs ή οτι το 4s ειναι απατη...
επισης τα υλικα κατασκευης του 4-4s ειναι απλα οτι καλυτερο εχει περασει απο κινητο(ενταξει υπαρχουν και τα vertu). επισης και τα υλικα κατασκευης του Iphone 2g ειναι ανωτερα σε σχεση με την πλαστικουρα των 3g-3gs. ελπιζω στο επομενης γενιας Iphone να εχουμε επιστροφη σε μεταλλικη πλατη...



Οντως πάντως το οτι κρατάνε και 2ετία χαλαρά και χωρίς θέματα ειναι γεγονός. Του πατέρα μου (το οποίο κληρονόμησε η μανα τωρα που έχει εκεινος το 4άρι) μολις έκλεισε διετία, και το αναβάθμισα σε 5 και 5.0.1 και ειναι σφαίρα και μια χαρα, χωρίς κανένα πρόβλημα ουτε στη μπαταρία ουτε πουθενα.

Σκυλί τηλέφωνο.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες